Císařovna

Na konci prvního dílu jsme hrdinku Antonii opustili ve chvíli vítězství – se svými římskými legiemi se díky pomoci futuristického vojenského robota ubránila nacistům a založila Nový Řím. Vládnutí už ale tak jednoduché není. Kdo to kdy viděl, aby Římu vládla žena! Na problémy naráží i její spojenec generál Laudon, který spravuje Toskánsko, kde se uchovalo 18. století. K narůstajícím vnitřním rozporům přibude i další nepřítel vnější – sicilský chalífa Jusuf, militantní islamista konce 21. století se svou ideologií i supermoderní výzbrojí. Kartami zamíchá také nevyzpytatelný Viktor – plod vojenského experimentu z daleké budoucnosti. Jenže proti největšímu nepříteli se Antonie nakonec zdá málem bezmocná… a tentokrát jí nepomůže ani Serena a její neporazitelný robot....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310156/big_propast-casu-2-cisarovna-QkW-310156.jpg 4.5245

Kniha Císařovna

pazdy15

Parádní pokračování. Jednička o malilinko lepší ale to je skoro zanedbatelné. Kvalitně a poutavě napsaná knížka. Velice mě baví ta pseudohistorie... legionář s kulometem a kevlarovou helmou :D Už se těším na poslední díl.

RůžovýHroch

Začátek odbíhal trochu pomaleji (ale nic hrozného), nicméně o to rychlejší a napínavější byl konec. Téměř jsem u něj napětím nedýchala. Tato série rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější knihy vůbec. Super!

sgjoli

Přiznám se, že jsem u této knihy dost na rozpacích. Zatímco první díl mne dost bavil a já ho hodnotila velmi vysoko (4 hvězdy), tak tady jsem bůh ví proč narazila. Nevím, jestli je to mým momentálním rozpoložením, nebo knihou samotnou, ale při čtení Císařovny jsem měla dost problémy se začíst.
Hodně politikaření, spousta nových postav, ke kterým jsem si jakoukoliv cestu nacházela dost těžko, a celkově děj, do něhož jsem se nedokázala ponořit - to vše pro mne představovalo překážky, s nimiž jsem se při čtení potýkala. Výsledkem tak je, že jsem se dostala cca na stranu 130 a knihu odkládám jako nedočtenou. Protože s každou další stranou jsem čím dál víc pociťovala, že se do čtení musím nutit. A když jsem knihu na chvíli odložila, měla jsem po každé čím dál větší potíž se k ní zase vrátit, jelikož mne kniha lákala čím dál tím méně. A je mi to fakt strašně moc líto, protože jak jsem zmínila, ten první díl série se mi hodně líbil. A tak mne o to víc mrzí, že jsem u tohoto pokračování narazila.
Hvězdičkové hodnocení samozřejmě nedávám, neb jsem nedočetla. Knihu si zatím ponechám v knihovně a třeba na ni časem dostanu chuť, ale teď ji dočíst bohužel nedokážu.

jaroiva

Jsem na rozpacích.
První díl jsem přečetla za dva dny, druhý mi trval dva týdny. Až ke konci mi připadalo, že to začalo mít jakžtakž spád. Vlastně bych souhlasila se Severem: "Řím musí patřit Římanům a ne nějaké cizince, které teprve nedávno začaly rašit chlupy mezi nohama."
Hodně jsem přemýšlela o tom, jaké lidské hodnoty vlastně jsou univerzálně platné nezávisle na čase a historické éře. Samotnému ději knihy jsem nevěnovala tak moc pozornost. Takže pokud mě to mělo donutit k zamyšlení, pak to účel splnilo, jinak mě ale tento díl moc nenadchnul. Snad si příštím dílem spravím názor.

Schary
25.12.2020

Začátek slabší,ale od půlky opět jízda, nestačím se divit. Super!!!

flare
19.08.2020

Zajimavy pribeh se vali neuprosne dal...

Jipe01
09.08.2020

Tohle je prostě pecka.Než jsem se do druhé knihy pustil trochu jsem se bál úpadku a jsem rád že jsem se spletl. Tak hurá do třetí knihy.

Jejda
06.02.2020

Dobré, ale první díl mě bavil o dost víc. Hlavně celý ten nápad je skvělý.