Císařovna

Na konci prvního dílu jsme hrdinku Antonii opustili ve chvíli vítězství – se svými římskými legiemi se díky pomoci futuristického vojenského robota ubránila nacistům a založila Nový Řím. Vládnutí už ale tak jednoduché není. Kdo to kdy viděl, aby Římu vládla žena! Na problémy naráží i její spojenec generál Laudon, který spravuje Toskánsko, kde se uchovalo 18. století. K narůstajícím vnitřním rozporům přibude i další nepřítel vnější – sicilský chalífa Jusuf, militantní islamista konce 21. století se svou ideologií i supermoderní výzbrojí. Kartami zamíchá také nevyzpytatelný Viktor – plod vojenského experimentu z daleké budoucnosti. Jenže proti největšímu nepříteli se Antonie nakonec zdá málem bezmocná… a tentokrát jí nepomůže ani Serena a její neporazitelný robot....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/310156/propast-casu-2-cisarovna-QkW-310156.jpg 4.5174

Propast času (2.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Císařovna

rudolf2639

Pokračování stejně dobré jako jednička. Tuhle sérii musí te mít doma. Už kvuli Viktorovi...

Okoslav
24.12.2018

Objevování světa je za námi, přichází čas upevňování moci.

Zatímco v prvním díle se postavy (a čtenář) se světem rozvráceným poruchou v časoprostoru vyděšeně a zmateně seznamují, ve druhém díle už mají první krůčky za sebou. A tak přichází čas na pořádný interdějinný koktejl a znovuvybudování mocné římské říše: tentokrát za pomoci samopalů, penicilinu, moderního hasičského sboru, Beethovenovy hudby a taky nepřemožitelného pětimetrového robota.

Druhý díl plyne v poklidnějším tempu než jednička (přestože finále je opět monstrózní) a zdánlivě mění žánr - mnohem více připomíná klasický historický román, ovšem doplněný ingrediencemi napříč dějinnými epochami. Vývojem (k dobrému) prošly i hlavní postavy - ty, které v jedničce připomínaly spíš produkty on-line generátoru fantasy postav, ve dvojce konečně získávají osobitost a vlastní charakter. Třetí díl bude velký :-)

groula
08.12.2018

první díl mě bavil trochu víc. místa a sem se musel do čtení nutit. nicméně ten závěr opět vyšvihl knihu na 5 hvězd.
posledním několika desítkám stran sem obětoval noční spánek.
Hned jdu na poslední díl. jestli bude minimálně podobnej bude to nejlepší trilogie jakou sem zatím četl...

Marejka
03.12.2018

Pokračování, které bylo stejně poutavé jako první díl Propast času. Rozhodně doporučuji všem příznivcům sci-fi.

Bašťák
21.11.2018

Páni, tak i Císařovna u mě za jedničku. Přestože už druhý díl nemůže těžit z toho, na čem je postaven díl první - z překvapení hlavních postav z propadu časoprostoru, tak díky novým nápadům (Viktor, islámští fundamentalisté) je kniha velmi zábavná a čte se výborně. Líbí se mi také, že autor přiliš nešetří "kladné hrdinky" a nemají to vůbec jednoduché. S tím souvisí tato citace z knihy, která mě velmi pobavila: "Tonin úsměv potemněl: "Kdybych se já setkala s autorem tohoto příběhu, nechala bych ho ukřižovat." :-) :-) Souhlasím. Super, jdu na třetí díl.

Hadati
20.11.2018

V časově promíchaném světě se vůči Antonii, která vede Nový Řím, sbíhají noví protivníci. Přestože těchto nepřátel je několik, každý z nich představuje trochu odlišnou hrozbu. Dokonce se tu objevují protivníci, kteří jsou nebezpeční i Sereninu modernímu bojovému robotovi. Do hry se také zapojí vysoká politika a intriky, ve kterých je Antonie zoufale nezkušená, a její humanistické ideály, kterých se zuřivě drží, jí život ještě více komplikují. Druhý díl Propasti času se směle vyrovnává s prvním dílem. Fakticky má jedinou slabinu, slabinu většiny sérií, že ztrácí na originalitě nápadu. Na druhou stranu má Roman Bureš dostatek fantazie, aby do děje zapojil nové historické časy z budoucnosti, takže i kousek té originality tu přeci jen nechybí. Doufám ale, že třetí díl přinese i nějaké historické období z minulosti. Třeba takové mongolské výboje by nemusely být špatné.

hanzmb
16.11.2018

Tento díl již není tak akční, ale vůbec to nevadí, naopak. Přibylo několik nových nápadů, které nabízí spoustu možnosti pro 3.díl. Už se těším na finále.

whiolet
30.09.2018

Druhý díl mi přišel nudnější a utahanější.
Autor se mohl více zabývat Severusem Septimem a naopak méně Viktorem a možná by příběh byl více zajímavý. No nic..... uvidíme co přinese třetí díl.