Propast času

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269697/propast-casu-FYv-269697.png 4.4319

Propast času (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Propast času

sel123

Ze začátku jsem byl celkem našenej. Knihy tohodle typu já rád. Bohužel později se tam celkem dost promítá něco jako červená knihovna, multikulti názory, genderová vyrovnanost ..... prostě věci které se do doby a situaci vykreslených v knize vážně nehodí. A nelogičnost vážně rád nemám. Bohužel další díly jsou v tomhle ohledu ještě horší.

DuncanIdaho

Skvělá kniha založená na skvělém nápadu. Nevím, jestli je tento nápad originální, ale je prostě skvělý. Je to kniha, od které se jen těžko odtrhává. Bohužel, jsem neměl tolik času na její čtení. Je zde popsáno hrdinství, láska, fanatismus, mocichtivost, sebestřednost, ... Jednoduše řečeno, jsou tu popsány mnohé lidské charaktery. Je zde popsán i střet různých civilizací, jejichž třecí plochy jsou způsobeny velkou časovou vzdáleností těchto civilizací.

alissis

Hned od začátku mě kniha zaujala, nemohla jsem ji odložit. Příběh byl plný zvratů. Konec mě překvapil a ukápla mi slza. Knihu doporučuji milovníkům časové zápletky.

rudolf2639

Tak toto je důkaz že Češi umí psát světovou literaturu. Toto je tak dokonale propracovaný vesmír se strhujícím dějem, který jsem u Clarka, Asimova nečetl. Snad Den trifidů na mě takhle zapůsobil. Je to scifi na téma Alternativní historie a srážka civilizací + rozdílné technologie. Dle mého Originální nápad

Arev122
31.12.2018

Pěkná, zajímavá a vtipně psaná knížka něco z historie +sci-fi, kdy se v důsledku zhroucení časoprostoru setkávají různé epochy vývoje lidstva- např. středověké Budějovice jsou dobity římskou armádou a tím zachrání před inkvizicí studentku ze současnosti. Její osud je pak vlastní románová zápletka.

Okoslav
24.12.2018

Čas se zhroutil. Tam, kudy ještě včera vedla dálnice, se dnes prohánějí kališníci na koních, a na místě někdejší moderní megapole stojí antický římský vojenský tábor. Jak snadné je stát se bohem pravěkých předchůdců dnešních lidí? Mají římské meče a novověké muškety šanci proti modernímu tanku? A podaří se oddanému služebníkovi Třetí říše vytvořit na troskách někdejších světů novou Velkoněmeckou říši?

Propast času je pro mě velké, velké překvapení. A to rozhodně v dobrém. Roman Bureš vytvořil zbrusu nový svět, který doslova seskládal ze střípků nejrůznějších historických i budoucích epoch - a vrhl do něj své nic netušící postavy.

Pokud vás baví alternativní historie, časové paradoxy, starověký Řím, vojenská technika, dystopické romány nebo třeba "jen" příběhy, v nichž hrají prim ženy, bude vás Propast času bavit. Fakt hodně moc.

gordon13
15.12.2018

Přiznám se, že jsem měla trochu strach, že to bude příšerná zmatlanina, ale jsem opravdu nadšená, strašně se mi kniha líbila, pan Bureš je výborný vypravěč, mistrně pospojoval všechny nitky..napínavé, zajímavé,prostě skvělé!

ivca79
13.12.2018

Knížka super. Nebylo to vyloženě že bych se nemohla odtrhnout, nebo musela dočíst kapitolu, ale určitě baly hodně čtivá. Jdu na druhý díl :)