Propast času

Vysokoškolačka Toňa se jednoho rána probudí na chalupě v jižních Čechách a zjistí, že je něco špatně: městečko, které by měla vidět z okna, tam není. Na jeho místě stojí hustý les a silnici, která k němu vedla, utíná nepochopitelný ostrý řez. Brzy zjistí, že – jakkoli to zní neuvěřitelně – v lese se nachází značně nepřátelský svět 12. století. V Českých Budějovicích, kam se záhy dostane, vládne zase 16. století. Útočící římští legionáři a jednotka německé armády z druhé světové války už jsou opravdu trochu moc... Román pohrávající si s důsledky poruchy časoprostoru je unikátní a vysoce zábavnou četbou, která potěší nejen fanoušky fantastiky. Kniha vyšla se dvěma variantami obálky - město/les a tank s postavami....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269697/propast-casu-FYv-269697.png 4.4307

Propast času (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Propast času

DuncanIdaho

Skvělá kniha založená na skvělém nápadu. Nevím, jestli je tento nápad originální, ale je prostě skvělý. Je to kniha, od které se jen těžko odtrhává. Bohužel, jsem neměl tolik času na její čtení. Je zde popsáno hrdinství, láska, fanatismus, mocichtivost, sebestřednost, ... Jednoduše řečeno, jsou tu popsány mnohé lidské charaktery. Je zde popsán i střet různých civilizací, jejichž třecí plochy jsou způsobeny velkou časovou vzdáleností těchto civilizací.

alissis

Hned od začátku mě kniha zaujala, nemohla jsem ji odložit. Příběh byl plný zvratů. Konec mě překvapil a ukápla mi slza. Knihu doporučuji milovníkům časové zápletky.

rudolf2639

Tak toto je důkaz že Češi umí psát světovou literaturu. Toto je tak dokonale propracovaný vesmír se strhujícím dějem, který jsem u Clarka, Asimova nečetl. Snad Den trifidů na mě takhle zapůsobil. Je to scifi na téma Alternativní historie a srážka civilizací + rozdílné technologie. Dle mého Originální nápad

Arev122
31.12.2018

Pěkná, zajímavá a vtipně psaná knížka něco z historie +sci-fi, kdy se v důsledku zhroucení časoprostoru setkávají různé epochy vývoje lidstva- např. středověké Budějovice jsou dobity římskou armádou a tím zachrání před inkvizicí studentku ze současnosti. Její osud je pak vlastní románová zápletka.

Okoslav
24.12.2018

Čas se zhroutil. Tam, kudy ještě včera vedla dálnice, se dnes prohánějí kališníci na koních, a na místě někdejší moderní megapole stojí antický římský vojenský tábor. Jak snadné je stát se bohem pravěkých předchůdců dnešních lidí? Mají římské meče a novověké muškety šanci proti modernímu tanku? A podaří se oddanému služebníkovi Třetí říše vytvořit na troskách někdejších světů novou Velkoněmeckou říši?

Propast času je pro mě velké, velké překvapení. A to rozhodně v dobrém. Roman Bureš vytvořil zbrusu nový svět, který doslova seskládal ze střípků nejrůznějších historických i budoucích epoch - a vrhl do něj své nic netušící postavy.

Pokud vás baví alternativní historie, časové paradoxy, starověký Řím, vojenská technika, dystopické romány nebo třeba "jen" příběhy, v nichž hrají prim ženy, bude vás Propast času bavit. Fakt hodně moc.

gordon13
15.12.2018

Přiznám se, že jsem měla trochu strach, že to bude příšerná zmatlanina, ale jsem opravdu nadšená, strašně se mi kniha líbila, pan Bureš je výborný vypravěč, mistrně pospojoval všechny nitky..napínavé, zajímavé,prostě skvělé!

ivca79
13.12.2018

Knížka super. Nebylo to vyloženě že bych se nemohla odtrhnout, nebo musela dočíst kapitolu, ale určitě baly hodně čtivá. Jdu na druhý díl :)

Marejka
03.12.2018

První kniha, kterou jsem od autora četla. Napínavé, zajímavé téma, ale potřebovala jsem na čtení mít klid, jinak se mi ztrácely souvislosti a musela jsem se vracet.

groula
25.11.2018

Absolutní bomba. Od začátku do konce sem nemohl knihu odložit. Geniální nápad prolínání času. A hlavní hrdinka, rezava Toňa mě hodně bavila. Vlastně úplně nejvíc. Vždycky jsem se těšil na kapitoly s ní.
Kdyby to napsal Kotleta tak tam bude víc sexu a možná by to mělo i trochu větší drajf. Ale i tohle je fakt neuvěřitelně ctiva kniha.
Tak fofrem na další díl....

hanzmb
16.11.2018

Bezvadné pohodové čtení. Prolínání časových pásem není nic nového, ale hned několik, to si nedokážu vybavit, že by to bylo použito. Navíc psáno sympatickým "českým" způsobem bez zbytečné pompéznosti.

Bašťák
05.11.2018

Kniha mě ohromně bavila. Autor zaslouží velké ocenění, a česká stopa v knize je fajn a není nijak násilná. Super. Dějové linie se skvěle prolínají, nejvíc mě bavily rozdílné pohledy jednotlivých postav na průběh stejné události. V některých situacích jsem měl tendenci se až smát, jak byl pohled na průběh událostí u postav z různých časů rozdílný. Ve skutečnosti je to však spíše k pláči, pokud by se něco takového skutečně stalo, asi by to byla pro zúčastněné naprostá katastrofa a hrůza. Už se těším na druhý díl.

Janinkaa
26.10.2018

Knížka se mi moc líbila, četla se dobře, jedním dechem. Neotřelá myšlenka, několik historických období dohromady.. určitě doporučuju. Těšila jsem se na pokračování, ale to se mi už nelíbilo.

RADOST
13.09.2018

Kniha mě bavila, myšlenka smíšení časů a soužití či nesoužití lidí z různých dob mě zaujala. Těším se na další díly, chci znát autorovu vizi dalšího vývoje po zmatení časů.

whiolet
10.09.2018

Já moc sci-fi žánr nevyhledávám,ale tohle byl dobře namíchaný mix.
Příběh mě bavil,co se týče římských vojáků a jejich velitele Luciena,tak ti neměli chybu,naopak německý důstojník mě moc nenadchnul.
Každopádně to bylo fajn čtení.

DericCaster
27.08.2018

Tak mě se kniha velmi líbila. Zajímavá sci-fi myšlenka - roztříštěnost času - ale myslím, že ta sci-fi část není u této knížky vůbec podstatná. Líbí se mi, že i když autor situuje hlavní děj na jih evropy, nezapomíná občas zmínit i naší domovinu. Je fakt, že hrdinka občas působí dojmem "všeznám" no ale srovnalli bych své (řekl bych zcela průměrné) znalosti s o 2000 let starším římanem, asi bych působil stejně... Už se těším na pokračování.

Kakiko
19.08.2018

Začátek byl super, ale se stránkami se ve mně vytrácelo počáteční nadšení. Kámenem úrazu je Toňa, mladá, dokonalá - ovládá několik jazyků, sice není na všechno odbornice, ale dokáže svým méně znalým společníkům hezky vysvětlit vše, s čím se setkají, kterou si čtenář podle mě jen tak nezamiluje, protože na ní jednoduše nenajdete žádné chyby. Ostatní charaktery jsou už mnohem lepší, ale žádného jsem si vyloženě neoblíbila.
Oceňuji dobrý nápad, ale dle mého názoru by příběhu neuškodilo, kdyby byl rozebrán trochu víc dopodrobna, z románku bych taky trochu ubrala, protože, jak tu už někdo psal, se to podobalo spíš červené knihovně. Celkově průměr, ještě uvidím, zda se pustím do dalšího dílu.

Affares
17.08.2018

Dámy a pánové, konečně dílo z našich luhů a hájů, které stojí za to. Koupil jsem si celou trilogii najednou a dal to za cca 6 dní. Rozhodně obrovsky tleskám námětu, který je skvělý!
Celý první díl Vás seznamuje se světem, který se najednou ocitl v totálním chaosu a mixu časů, národností, technologické úrovně. Nejvíce jsem bojoval s uvěřitelností mladé dívky, která se zázračně protlouká a je nadaná na spoustu věcí, ale zase kdo by nebyl učenlivý v situaci, kdy musí přežít :) První díl bych hodnotil jako nejslabší ze série, ale je to takové obeznámení s věcmi budoucími, které se v plné síle rozvinou až dále. Líbí se mi čtivost, nenáročná ale také bez nějakých zásadních "záseků". Takže, s chutí do toho a mohu slíbit, že další díly jsou jen a jen lepší :)

Skřítek77
17.08.2018

Tenhle žánr vůbec nečtu, přesto mě knížka bavila. Skvělý nápad zpracovaný velmi čtivě a sympatická hlavní hrdinka, které jsem musela závidět neustálý obdiv a přízeň mužů... :-)

flashi
01.08.2018

Skvělý nápad,zajímavé zpracování,drsný a fanatický záporák, velmi čtivý příběh,za mě plný počet a jde se na další díl.

Hadati
20.07.2018

Tenhle román měl vše, co se mi líbí. Vyprávění bylo svižné a nezaobíralo se žádnou zbytečnou vatou. Chování hlavích postav bylo logické. Národy z různých časových dob vypadaly, jak měly, a také reagovaly tak, jak by při takové katastrofě nejspíš jednaly ve skutečnosti. Také se mi líbila nejistota, kdo a jak dlouho přežije. Velmi se mi také líbilo, že si autor dal práci s detaily, jako byly potíže s jazyky nebo s výškou lidí z různých dob. Nedokážu knize vytknout vůbec nic.

evilunicorn
14.07.2018

Tedy,musím říct,že toto se opravdu povedlo!Neotřelý nápad,svižné tempo a zajímavé zvraty,to je to,co tuto knihu zdobí.Kniha mě naprosto vtáhla do děje,to už se mi u scifi opravdu dlouho nestalo,palec nahoru!

perko
03.07.2018

Autor přišel s parádní myšlenkou, to se musí uznat. Začátek knihy mě naprosto odrovnal, potom ale přišlo pár pasáží, které mě moc nebraly. Občas mi vadilo neustálé přeskakování mezi "časy". A někdy jsem měl pocit, že Toňa zná a umí všechno. Celkově je to ale povedené dílko.

mr.Zdenek
31.05.2018

Autor neřeší technické detaily, alespoň nijak zvlášť. Spíše se soustřeďuje na vlastní děj, jeho spád a napětí. Dávám plný počet a zkusím propátrat archiv místní knihovny na další díly

NightGepard
13.04.2018

To byla divoká jízda! Hlavní hrdinka Toňa je dobře napsanou postavou, s kterou se dá ztotožnit. Kniha má kvalitního záporáka. Na můj vkus až moc brutálního. Ale asi proto kniha tak dobře funguje - mimo jiné hra na klaďasy a záporáky. Dále je tu docela dost sympaťáků s "mozkem" napříč stoletími. Už se těším na druhý díl.

ThrisaManx
10.04.2018

Tato kniha se mi jen těžko hodnotí. Děj zpočátku nudný, rozjelo se to až kolem strany 60. Nápad perfektní, promyšleno skvěle, zpracování pokulhává. Milostná dějová linka těžce uvěřitelná. Hlavní hrdinka byla téměř na každé straně z nepochopitelných důvodů nahá. A nejen ona, ale i ostatní postavy. Na co druhé straně popisovány erekce, masturbace, sex, nahota. A to se do tohoto typu knih nehodí a je to zbytečné. Hlavní hrdinka neskutečně sexy zrzka s dokonalým tělem a převratnou inteligencí, umí asi deset jazyků a vyklube se z ní úžasná superhrdinka s bisexuálními sklony. Ne, díky. Jedno přečtení fajn, závěrečná bitva extrémně nudná, dál pokračovat nebudu. Hvězdy za nápad, celkovou promyšlenost a až na některé vyjmenované chyby i zajímavý děj.

Tamten
05.04.2018

Rozhodně zajímavé a poměrně netradiční čtení. Většina knihy odsýpá svižně, ale přeci jen jsou tam pasáže, kde na chviličku ztrácí tempo.

katallinka
21.03.2018

Tak z téhle knihy jsem naprosto nadšena! Mám v knížkách moc rada cestování do minulosti, ale tady je to ještě mnohem lépe vymysleno. Musím taky ocenit, že kniha je plná zvratů a v podstatě nic nedopadne tak jak bych si přála.

luciefeix
19.03.2018

nápad dobrý ale nezaujalo mě

Krusty
08.03.2018

Je to bomba! Promíchat všechna období lidských dějin dohromady je sice masakr. Ale udržet takovýhle příběh pohromadě, logický a uvěřitelný je geniální. Skvělé postavy, jako kdyby každá vystoupila přímo ze svého období. Nechápu, jak mi takový klenot mohl unikat.

Kozel65
06.03.2018

Zajímavý nápad, úvod výborný, ale příběhu by prospělo trochu více hloubky, nejen násilné střety skupin z různých epoch okořeněné love story, jejíž uvěřitelnost ponechávám stranou, stejně jako když se ze sympatické vysokoškolačky vyloupne dokonalá superhrdinka... Ale uvidíme; dám tomuto eposu ještě šanci. Bavila mě autorova imaginace při popisu budoucnosti.