Impérium

Impérium obálka knihy
Mé hodnocení:

Série Romana Bureše vstupuje do finále. V prvním dílu jsme byli svědky zmatení časoprostoru, ve kterém se hrdinka Toňa snažila především přežít, druhý byl příběhem o upevňování moci. Závěrečný díl je svědkem utváření nové Evropy. O vládu nad kontinentem nyní soupeří dvě největší impéria, která zhroucení časoprostoru zastihlo na vrcholu moci – Británie z roku 1900 a Tonina Římská říše. Na čí stranu se pak přikloní novopečený král Francie Aaronson, ve skutečnosti cílevědomý gangster z budoucnosti? Všichni tito protivníci jsou však ničím proti apokalyptické zkáze, která se do Evropy valí z východu a proti muži, jenž sám sebe nazývá Bohem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360522/imperium-yvV-360522.jpg 4.7172

Propast času 3.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Kniha Impérium

RůžovýHroch

Zakončení série rozhodně nemůžu nic vytknout, po dočtení poslední stránky mi běhal mráz po zádech, a i když se někomu konec může zdát ne příliš uvěřitelný, mě naprosto uchvátil. Z postavy korejského diktátora se mi sice zvedal žaludek, o to uvěřitelněji ale, podle mě, působil.
Udělalo mi radost, že třetí díl udržel kvalitu prvních dvou, ne-li ji předčil. Jednoduše nemám slov.

Schary

Začátek zas hrozně zajímavý,kde se poznávají noví hrdinové z dob budoucích a minulých, po tom přijde boj a po něm ještě větší boj. Vše je zakončené velkým třeskem. Nejvíc na této sérii je myšlenka Matky země a nejsmutnější jsou vlastnosti člověka všech dob a těmi jsou chamtivost a touha po moci. Vlastně je tahle knížka průřezem krutostí lidstva napříč časem a národy. Na konec musím ocenit autorovy znalosti historie.

Racek213
27.10.2020

Vyvrcholení trilogie. Zajímavě podaná alternativní historie a míchání kultur a ty se nakonec chovají jak by nikdo nečekal. Já se bavil od samého začátku, první díl byl trošku složitý na pochopení autora, ale od druhého to jelo a jelo. Jeho svět je nadmíru zajímavý a v některých chvílích jsem autorovi věřil...

flare
21.08.2020

Velké finále..:-)pan Bureš musel strávit dost času načítáním kulturních rozdílů, souvislostí a vojenské terminologie, ovšem zřejmě ho to bavilo. Jde to vidět..tedy číst.:-)
Za mě byl stejně největší podivín mistr Viktor...

jiri6468
09.12.2019

A jsme ve finále, ze kterého jsem cítil jak jsou okolní hrozby reálné, byť jsou sci-fi. Příjemným odlehčením byl francouzský král. Dál bych vyzdvihnul vývoj hlavní postavy celou trilogií.

DuncanIdaho
17.11.2019

Skvělý konec skvělé série. Jen jedna část ke konci měla náběh na americký film - pobít co nejvíce víznamných postav, ale ne ty nejhlavnější a pak téměř zázračné zachránění. I ten úplný závěr si mohl autor odpustit.

IvčaB2
05.11.2019

Knihu jsem četla s odstupem od předešlých dvou dílů,takže mnohá připomenutí na začátku přišla vhod. A souhlasím ,že třetí díl byl vyvrcholením série...první a poslední díly výborné ,ten druhý za mne slabší,ale i tak dobrý..

rimar
22.08.2019

Po dobre rozjete dvojce ze zacatku trochu zklamani. Prni cast knihy mne nebavila a casto jsem knihu odlozil do cteni se nutil ale pak se to rozjelo a uz se to cetlo samo. Zejmena konec knihy super.