Říše

Druhá světová válka skončila vítězstvím nacistického Německa. Ihned v roce 1945 začala stavba Hitlerova valu, známého pod prostým názvem Zeď, který přetnul euroasijský kontinent od severu k jihu. Území na východní straně využívala Luftwaffe jako střelnici. Koktejl jaderných, biologických a chemických zbraní vrátil bývalé Rusko do středověku, zároveň však způsobil nové mutace. A to nejen fyzické, ale také mentální… Podaří se vojákům SEALs unést jednoho výjimečně nadaného jedince? Dokážou jeho telekinetické schopnosti zabránit vypuknutí třetí světové války mezi USA a Velkoněmeckou říší? A jak se žije ve stále se zmenšujícím protektorátu Čechy a Morava? Nový vůdce Reinhard Heydrich pokračuje v odsunu zbývajících Slovanů na východ, ale co odsun vlastně znamená – vyhnání za Zeď, nebo rovnou smrt?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437052/rise-8gS-437052.jpg 4.2135
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Říše

Denny456

Za mě fakt povedený, i ta koncepce knihy, jak se o tom tady píše mi něřišla úplně špatná. Tahle alternativní historie mě prostě bavila, byť oboje vyvrcholení djových částí bylo takové dost urychlené.

hanzmb

Připadá mi divný, když se v alternativní sci píše o mém mládí. Ale ty kubánský pomeranče fakt nebyly k žrádlu :-). Vidím, že autor na ty fašisty opravdu trpí. Zatím je má v každé knize. Tuhle bych asi dával malinko výše než Inferium, ale trilogie je zase o 2 levely výše. Trochu mě překvapil ten otočený styl, kdy nejprve přijde finále a pak se teprve vše vysvětluje. To by mu žádný americký scénárista nevzal :-).

jatoprectu

Roman Bureš umí, to se musí nechat. Myslím, že brzo zkusím další jeho knihy.

Bedřich63

Zajímavý námět, ale souhlasím s tím, že by bylo lepší knihu poskládat jinak, jak už psali někteří čtenáři přede mnou.

evilunicorn

Pátá kniha, kterou jsem přečetl od autora a musím říct,že tak temnou,depresivní a ponurou četbu jsem nečekal.Je znát,že Bureš má za sebou i historické romány- dokáže výborně vystihnout atmosféru doby(byť fiktivní).Je to čtivé a akční,se špetkou sci-fi a člověk si jen může říkat "Díky Bohu,že to těm náckům nevyšlo". Bavilo mě to,i když Inferium mi bylo asi přece jen bližší. Pořadí částí mi nevadilo,ba právě naopak.. užíval jsem si,jak autor postupně odkrýval minulost a souvislosti.A co víc, druhá část se mi líbila asi trochu víc, stylem psaní a atmosférou mi tak nějak připomněla Mornštajnovou.Roman Bureš roste s každou další knihou a nezbývá než si to pořádně užít.

robin9739

Velkoněmecká říše vyhrála druhou světovou válku, většina Evropy patří pod její správu. Na východě nechal šílený Adolf postavit monumentální zeď obřích rozměrů jenž měla oddělit Evropu od východu. Za zdí německá Luftwaffe zkoušela své nejnovější druhý bomb, nejen atomové ale i chemické a biologické. To uvrhlo Rusko do doby středověku. Navíc se začali u některých lidí projevovat různé druhy mutace. Jednou z nich je telekineze a tou je obdařen náš hlavní hrdina. Alexandr je si svého daru vědom, ale netuší, že ho jednou bude muset použít k něčemu strašlivému. Dokáže s jeho pomoci zachránit Evropu?

Je to druhá kniha od Romana Bureše co jsem četl. První byla "Inferium", kde se setkáváme také s nacisty. Musím říct, že tato kniha je jiná než Inferium. Je více temná, méně přímočará, hlavně druhá polovina mě hodně pohltila. Příběh je rozdělen na dvě části, které jsou časově prohozené, druhá půlka se odehrává před první. V tomhle chronologickém přehození je krása této knihy. Druhá část perfektně doplní první a ucelí celkový příběh jedné rodiny, kde každý její člen je svým způsobem hrdina. Někdo to dělá pro rodinu, jiný pro lásku a někdo se chce pomstít. Kniha je napsaná čtivě a její četba je zábavná nechybí akce, sex, utrpení, paranormální schopnosti ale i láska k rodině, boj proti režimu a hlavně chuť přežít a žít lepší život. Tohle všechno je Říše...

kokrokr

Román dost dobře vykresluje pochmurný život v „Říši” a za „Zdí”. Je to ale jen výplň příběhu s velmi jednoduchou pointou. Na předestření zápletky stačila klidně delší povídka či novela. Tady se dá základní myšlenka románu vyjádřit takřka pár slovy a to je u tak rozsáhlého příběhu přece jen málo.

Pardubák_One

Prekvapujúco dobrá kniha, napísaná pútavo hoci ja takéto knihy s alternatívou históriou nemusím