Inferium přehled

Inferium
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403761/bmid_inferium-NgD-403761.jpg 5 345 345

Inferium série

1. díl >

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci? V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech. Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS? Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Inferium. Přihlašte se a napište ho.

allart
předevčírem 4 z 5

Takto usporiadaný systém a mechanizmus pekla...trochu nezvyklé ale napriek tomu zábavné. Od autora som prečítal aj trilógiu Propast času a môžem povedať, že píše veľmi pútavo a pri Inferiuu to takisto potvrdil. Bolo by zaujímavé zistiť, že koľko čitateľov bralo pekelných démonov za kladné postavy oproti nacistom z ľudského sveta za záporné :)

HCkolabuje2
30.03.2024 5 z 5

Fascinujúci popis zvratenosti, sympatickí pekelnici a odporni nacisti. Prepracovaný svet ako napr.
Sanatórium Šukatonium na liečenie žiarlivosti.... výnimočne čítanie nie pre citlivejšie povahy

Sitth
19.02.2024 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a po přečtení musím konstatovat, že určitě né poslední. Čerstvý závan originality v tom našem jinak drobet zatuchlém českém rybníčku....
"Myslíte, že tady své hříchy jenom prohlubujeme? Že si to děláme ještě horší?"
"Možná," připustil Gerhard. "Tím spíš bychom měli vyhrát."
Tahle myšlenka je prostě geniální, vtipná a zároveň plná zla a ještě ke všemu k zamyšlení. A plně vystihuje tuto knihu.
Dávám 5/6
P.S. těším se a zároveň se trochu obávám druhého dílu, laťka je vysoko!

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (12. týden)

18.03.2019

Citáty z knihy (1)

Lidstvo dokázalo udělat peklo z ráje, co by potom udělalo s peklem samotným?

Kniha Inferium v seznamech

ve Čtenářské výzvě40x

Štítky knihy

česká fantasy démoni peklo dark fantasy nacisté

Autorovy další knížky

Roman Bureš