Inferium

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci? V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech. Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS? Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403761/big_inferium-NgD-403761.jpg 4.6222

Kniha Inferium

Maud22

Je to Peklo trochu jinak. Objevují se zde různé dějové linky, které se propojují. Sledujeme osud zvláštního Rónana s magickými schopnostmi a Amálky, židovského děvčátka, jež zachránil. Do toho běsní 2. světová válka a my se ocitáme ve vyhlazovacím táboře přímo v plynové komoře, do děje se zapojují nacisti. Vše se přesouvá do pekla, světa démonů s vládcem Satanem XXIII. Luciferem. Démoni mají svá města, svoje hospodářství a farmy a jako dobytek slouží lidé - zatracenci. Tak si při četbě říkáte, co je horší, zda nekonečná pekelná muka nebo ty hrůzy nahoře na zemi. A taky chvilku váháte, jestli někomu fandit. Nikdo není bez viny, až na Amálku, a to je taky průšvih... Je to třetí kniha s tématem pekla, kterou jsem četla, a opravdu nelituju.

Badger

Tak tohle byla naprosto skvěle napsaná kniha, tři proudy které se skoro hned spojí v jeden příběh dokonale se rozvíjející vše perfektně popisující, v některých situacích až dojemné jindy zas drsné s ničímž se neseroucí, jaké by také peklo mělo být.
Zajímalo by mě zda pan Bureš, nefightil ve stejném klubu, každopádně těším se na další jeho knížky.

Merlin_CZ

Parádní čertovská jízda.
Výborně promyšlené, skvěle jsem se bavil. V příběhu nejsou žádná hluchá nebo nudná místa, prostě to odsejpá a člověk se baví :)

kap66

(+ SPOILER) Při všech rohatých, to bylo čertovsky dobré čtení. Peklo DOKONALE promyšlené, do detailů dotažené, jako napodobenina? prazáklad? světa lidí. Jeho obyvatelé démoni nejsou o moc horší než lidé, jsou stejně sobečtí, poživační, bezohlední k „dobytku“; děti mají ale jen po láskyplném spojení – nejsou v něčem snad i lepší než my? Peklo je pouze pokřiveným odrazem našeho „civilizovaného“ světa. A způsob trestání hříšných duší? Pekelné kotle ať se jdou zahrabat. Do tohoto světa nechat vstoupit zatím nejvýkonnější válečnou armádu je geniální tah.
Tohle není jenom zábava, tohle je knížka s přesahem – kritickým i etickým. Po dvou autorových dílech musím konstatovat ještě něco, co je pro mě důležité. Romana Bureše řadím do krabičky „trochu ulítlá zábavná literatura“, kde mám Pavlovského a spol. (Kladivo na čaroděje) nebo Hetešu. Při vší úctě k nim (a jejich dílkům dávám často taky 5 hvězd), Burešovo zacházení s češtinou je o třídu lepší.

Schary

Fuj, to bylo hnusné peklo. Knížka se četla dobře,děj pádil, nenudil, ale ty tři hvězdy za to odporné peklo, při tom hlavní hrdina byl sympaťák, čerti byli taky v pohodě...ale prostě mi vadilo to porcování lidí...

stanislav0373

Fenomenálně grandiózní jízda peklem. A to jak nahoře, tak dole.

Rónan, hlavní hrdina, (který lidmi opovrhoval, ale ženy ho nepřestávali fascinovat) se vydává na pouť tak zběsilou, že jsem jakékoliv odložení knihy prožíval opravdu trpce. Jako průvodce mě provedl válkou, která se rozpoutá na pomezí dvou světů. Máme tu boj dvou zel, peklo proti nacistickému Německu. I když dá se peklo považovat za zlé, když lidé, kteří se vněm ocitnou trpí právem?

I když se jedná o fikci, obávám se, že konec je možná reálnější, nežli si myslíme...

Melisandra
03.10.2021

Super myšlenka. Poutavý příběh. Moc mě kniha bavila. Palec nahoru.

Alvari
28.06.2021

Inferium a sám autor je pro mě velkým překvapením. Děj Inferia krásně ubíhá bez nějakých zbytečných hluchých míst. Navíc je všechno moc hezky vymyšlené a funguje to velice uvěřitelným způsobem. Rozhodně palec nahoru.