Inferium

Existuje peklo? Co se v něm s hříšníky vlastně děje a za jak velká či malá provinění se tam dostanete? A odkud se v Inferiu bere ten dobytek, který rodí země a ze kterého démoni podle chuti odkrajují kusy masa, a to znovu dorůstá, dobytek, který jen bučí a bez odpočinku vykonává tvrdou práci? V pekelné říši Inferium zazní proroctví, které tvrdí, že lidé spáchají zlo tak veliké, že to ani nebe neunese. Démoni ho však neberou vážně – navíc ani netuší, že jejich dobytek jsou nějací hříšníci. Co by asi tak mohli spáchat? Když je však protržena nebeská blána a ze zemského povrchu se do Inferia nahrnou lidé jako rozzuření sršni, prastarý pekelný řád se otřásá v základech. Dokáže satanova legie porazit Waffen-SS? Inferium je napínavý akční román o střetu dvou civilizací, z nichž každá má úplně jiný pohled na svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403761/big_inferium-NgD-403761.jpg 4.5235

Kniha Inferium

morpheus
předevčírem

Jsem dost skepticky, pokud nahodou narazim na nejakeho noveho autora, od ktereho jsem nikdy nic neprecetl a takto to bylo i u pana Romana Burese. Knihu Inferium jsem si zakoupil na palmknihach, myslim ze tehdy byla v akci, tak si rikam proc ne, mozna casem prectu. Kniha Inferium me zaujala uz od prvni stranek a vedel jsem, ze to bude zaruka vynikajicho cteni. Nekolik dejovych linii, aniz by se ctenar ztratil, mistrovsky napsano a mam za to, ze autor se nechal ( ale jen velmi lehce ) inspirovat Koprivovym Asfaltem a Kulhankovou Vyhlidkou na vecnost. Za me dostava kniha plny pocet bodu a ujisteni, ze si prectu i dalsi pokracovani, pripadne nakoupim vse, co autor vydal. Mmch ted ctu dalsi opravdovou "lahudku" - Planeta idiotu - a nestacim se divit, je to proste masakr :) Komentar po precteni zverejnim pod knihou

maximus13

Kdybych nečetl knihu Asfalt Štěpána Kopřivy, tak bych zřejmě dal čtyři*. Bohužel však nápady, tempem děje, obskurností a téměř zcela chybějících vyhřezlých střev (dle mého se to k peklu hodí) se knize Asfalt tento brak ani nepřibližuje. Už dlouho se mi nestalo, abych se tak moc musel nutit do dočtení knihy, protože mám zásadu rozečtené knihy vždy dočíst, ať už to bolí sebevíc.

JerryDexter

Po tom, co jsem od Romana Bureše četl Vítejte v pekle, jsem věděl, že tohle bude pecka. A taky že jo! Příběh je až extrémně drsný, ale jak by taky ne, odehrává se v Pekle. V tom pod zemí, i v tom v lidském světě. To bylo zdaleka nejhorší. Lidský dobytek v Pekle a chování démonů k němu, tak trochu vybízí k zamyšlení nad tím, jak se chováme my sami. Jsem zvědavý na druhý díl.

MartinProtschke

Kromě jedné povídky, ze které vzešla tahle knížka, jsem od autora nic nečetl. Ale po tomhle se hned chystám na pokračování.
Ke trojici českých K mi přibyl další český oblíbený autor.

Maud22

Je to Peklo trochu jinak. Objevují se zde různé dějové linky, které se propojují. Sledujeme osud zvláštního Rónana s magickými schopnostmi a Amálky, židovského děvčátka, jež zachránil. Do toho běsní 2. světová válka a my se ocitáme ve vyhlazovacím táboře přímo v plynové komoře, do děje se zapojují nacisti. Vše se přesouvá do pekla, světa démonů s vládcem Satanem XXIII. Luciferem. Démoni mají svá města, svoje hospodářství a farmy a jako dobytek slouží lidé - zatracenci. Tak si při četbě říkáte, co je horší, zda nekonečná pekelná muka nebo ty hrůzy nahoře na zemi. A taky chvilku váháte, jestli někomu fandit. Nikdo není bez viny, až na Amálku, a to je taky průšvih... Je to třetí kniha s tématem pekla, kterou jsem četla, a opravdu nelituju.

Badger

Tak tohle byla naprosto skvěle napsaná kniha, tři proudy které se skoro hned spojí v jeden příběh dokonale se rozvíjející vše perfektně popisující, v některých situacích až dojemné jindy zas drsné s ničímž se neseroucí, jaké by také peklo mělo být.
Zajímalo by mě zda pan Bureš, nefightil ve stejném klubu, každopádně těším se na další jeho knížky.

Merlin_CZ

Parádní čertovská jízda.
Výborně promyšlené, skvěle jsem se bavil. V příběhu nejsou žádná hluchá nebo nudná místa, prostě to odsejpá a člověk se baví :)

kap66

(+ SPOILER) Při všech rohatých, to bylo čertovsky dobré čtení. Peklo DOKONALE promyšlené, do detailů dotažené, jako napodobenina? prazáklad? světa lidí. Jeho obyvatelé démoni nejsou o moc horší než lidé, jsou stejně sobečtí, poživační, bezohlední k „dobytku“; děti mají ale jen po láskyplném spojení – nejsou v něčem snad i lepší než my? Peklo je pouze pokřiveným odrazem našeho „civilizovaného“ světa. A způsob trestání hříšných duší? Pekelné kotle ať se jdou zahrabat. Do tohoto světa nechat vstoupit zatím nejvýkonnější válečnou armádu je geniální tah.
Tohle není jenom zábava, tohle je knížka s přesahem – kritickým i etickým. Po dvou autorových dílech musím konstatovat ještě něco, co je pro mě důležité. Romana Bureše řadím do krabičky „trochu ulítlá zábavná literatura“, kde mám Pavlovského a spol. (Kladivo na čaroděje) nebo Hetešu. Při vší úctě k nim (a jejich dílkům dávám často taky 5 hvězd), Burešovo zacházení s češtinou je o třídu lepší.