Tamten Tamten komentáře u knih

Magie krve Magie krve Ilona Andrews

Na úrovni prvního a druhého dílu, mírně slabší než třetí, ale stále dobrý.

06.04.2017 4 z 5

Magie útočí Magie útočí Ilona Andrews

Méně detektivka než předchozí díly, ale děj jasnější, člověk už tuší, co kdo může a nemůže a celkově se úroveň oproti předchozím dílům zvedla.

28.03.2017 5 z 5

Magie spaluje Magie spaluje Ilona Andrews

Vše pokračuje stejně jako v prvním díle: Detektivka z postapokalyptického světa magie, slušný nápad i příběh, přiměřená akce, jen občas mi mírně vadilo, že vlastně nevím, co hrdinka dokáže, jaké má schopnosti, takže nelze vycítit, jestli ta která situace je pro ni nebezpečná nebo ne.

19.03.2017 4 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

10.03.2017 4 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Ač mám jinak cool zabijárny poměrně rád, tohle mi přišlo špatné. Psychopatický zabiják, který nijak neuvažuje, všechno rozstřílí a nic ho nezlikviduje byl na mě moc, ve dvou třetinách jsem to vzdal.

05.03.2017 1 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Největší slabinou knihy je zdlouhavost a opakování donekonečna toho samého. Kdyby si člověk dělal čárky za každou večerní kávu, kterou si hlavní hrdina vařil - stále stejně popisovanou - tak by to byl solidní plot. A přitom by stačilo vynechat tyto dokola popisované scény, délka knihy by se dostala na polovinu a byla by super.

04.03.2017 3 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Nevadil mi příběh, nevadila mi "povídkovost" knížky, ale prostě nemám extra v oblibě knížky, kde je hlavní postava hajzl (i když se třeba propracovává k tomu aby na konci nebyl) a těžko se pak jeho očima hledají kladné postavy.

27.02.2017 3 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Hlavní postava, která není supernamakaná, nejrychlejší, nejbrutálnější a další nej, ale jen "poctivej" českej polda, kterej ve všech jinejch knihách slouží jen jako kanónenfutr, to u tohoto autora a jemu podobných často nevidíme. A přesto je kniha super, zajímavá, napínavá až do konce. Místy sice reality trošičku ohne, ale jinak působí hodně realisticky.

22.02.2017 4 z 5

Kvalitou odpovídá Příliš dlouhé swingers party - některé části jsou dobré, zajímavé a sexy. A některé jsou jen příliš nezajímavým popisem událostí (a to se třeba jedná i o bojové scény). Tu nudu trochu způsobuje to, že hlavní záporáci jsou nezničitelní, takže boj s nimi nemá nádech toho "jak to asi dopadne".

18.02.2017 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Nářez jako vždy. Skvěle podané prostřední, klasicky dobrá akce, ale něco tam drobet chybělo k dokonalosti.

10.02.2017 4 z 5

Smrt počká Smrt počká Grigorij Anisimovič Fedosejev

Mohla to být dobrá kniha, ale není. Je tam spousta zajímavého děje, poměrně dramaticky líčeného, napínavého a při myšlence, že jde o autentické zážitky, tak skutečně velmi působivého. Jenže to vše se ztrácí v nekonečných popisech krás přírody a hrdinské udatnosti sovětských mužů, které se tak donekonečna opakují, že i když vám na prvních stránkách budou připadat nádherné (jako byste v té přírodě byli), tak na dvousté stránce už vám budou připadat nudně se opakující a na čtyřsté stránce je budete nenávidět.

30.01.2017 2 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Lze hodnotit pouze všech osm dílů najednou, neboť se jedná o jeden příběh rozdělený do 8 knih jen kvůli tlouštce.
Rozhodně zajímavý svět, jeho fungování, principy, prokreslené postavy atp. Ale tato všechna pozitiva jsou na úkor děje, kterého je relativně málo. A přitom když už se nějaký objeví, tak bývá napínaví a čtivý. Ale v těch osmi svazcích je děje poměrně málo. Spíše se řeší stále dokola pohledy různých postav na tutéž věc a o knížku dále znovu dokola a dokola. Kdyby se redundance vyhodili a celé se to smrsklo třeba na trilogii, mohlo se jednat o vynikající fantasy. Takto je to spíše trénování vůle čtenáře, jestli vydrží až do konce.

08.01.2017 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Proti předchozím dílům v zásadě nic nového. Pár pěkných vtípků, ale jinak se dokola opakuje to samé a začíná to být trochu nuda.

10.11.2016 3 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Kulhánek to sice není, ale i tak je to čtivé a zábavné (když člověk nepřemýšlí).

19.09.2016 4 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Ne tak dobré jako starší knihy, ale stále kvalitní nářez se spoustou vylepšených superpadouchů a superhrdinů. Jen popis bojů je tak nějak furt stejný a neoriginální.

12.08.2016 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Poměrně standardní fantasy příběh, který je ale čtivý a pěkně odsýpá. Uvidíme, jestli si tuto úroveň udrží i v dalších dílech.

06.06.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Působivý a odstrašující nástin absolutní totality. Kniha však místy příliš zabředává do filozofických úvah, které nejsou moc čtivé a opakují se.

18.05.2016 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Knížka poskytuje dobrý obraz o tom, jak to skutečně vypadá v Severní Koreji a v Číně. To, jaká je tam chudoba, bída a hlad se člověk dozví i odjinud, ale to, co si tamní lidé skutečně myslí (a jak jsou zblblí propagandou) už se tak snadno vyčíst nedá. Jen nevím, jestli v knížce používaný přepis Kim Il-song byl vhodně zvolen. Je to možná "správná" transkripce, ale přeci jen je u nás mnohem zažitější Kim Ir-sen.

14.04.2016 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Příliš krátké a povrchní, aby se člověk s postavama nějak s žil a začlo mu na knížce záležet.

04.04.2016 3 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Těžko říct, proč je druhý díl jako samostatná knížka, stylem je shodný s prvním dílem, ale je spíše jakási krátká nástavba nepřínášející nic nového.

04.04.2016 4 z 5