Rychlopalba

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239247/rychlopalba-xoH-239247.jpg 4.4508

Rychlopalba 1.

Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Crew

Kniha Rychlopalba

Klamm

Odvážnější, butálnější a rozvětvenější vyprávění, oproti stylem podobnému Grisovo Larsovi. I přes sympatickou délku kapitol, mě ale začal ten zdlouhavý rozsah vadit a vtipnost začala pozvolna vykrádat sama sebe. Přesto, dobrá oddychovka.
80%

Kristy78

Fajn krimoška, bez obalu popsana realita.

Kaik

Svěží a zábavná krimoška plná drsného humoru a vtipných hlášek. Bavilo mě české prostředí a popis policejní rutiny. I díky krátkým kapitolám se to četlo dobře a s dalším dílem nebudu mít žádný problém.

Ramiel

Čte se to super, "samo" a rychle. Pěkný mix cynismu, ironie a nadsázky.
(Jen lidi neblázněte v komentářích s tím, že je to reálné. Třeba jen ty nakládačky, co hlavní hrdina vydrží, to fakt reálné není. A nereálných věcí je tam spousta, ale nechci spoilerovat.)

Klilad
26.12.2020

Po zrůdnosti jménem Tři Opice jsem se rozhodl dát českým kriminálkám ještě jednu šanci.
S tvorbou Štěpána Kopřivy moc seznámený nejsem, v audiu jsem od něj slyšel jen Asfalt, který mě ale neskonale bavil. Trochu jsem se bál, že to bylo hlavně skvělým dabingem. K velkému překvapení - nebylo. Rychlopalba je přesně to, co čekáte od knihy s tímto názvem. Hlavní hrdina je civilní, reálný a všechny jeho motivace se dají pochopit. Navíc vše je psané úžasným stylem, při kterém si má každý autor chuť ustřelit hlavu, protože ví, že takhle dobře psát nedokáže.
Kopřiva prostě umí, to nemá cenu zapírat. Styl, syrovost, děj a závěr jsou prostě promyšlené a věřím, že spousta věcí se klidně stala i v reálu různým lidem. Tohle bude možná první kriminálka, u které si s chutí opatřím další díl.

knihomolka1197
14.12.2020

Tak tohle byla trefa vedle... bohužel nic pro mně. Snažila jsem se začíst, ale bohužel to nešlo. Tento styl psaní není nic pro mně. Oceňuji autorovu snahu být za každou cenu vtipný, což se mu celkem dařilo. Stejně mně ale nechytl..

lucakuca
13.12.2020

Jak píše sám autor skromně o knize svého kolegy, úplně to sedí k Rychlopalbě: "... dá se jedině pokleknout a bušit pleší o zem." Fajnové čtení :-)

RyonMathrin
09.12.2020

Předně jeden detail - hodí se do letošní čtenářské výzvy (kniha s názvem na obálce červenou barvou). A i kdyby jste již měli tuto položku výzvy odškrtnutou, stojí za to přečíst i "jen tak".
Bylo to vynikající. Napínavé, vtipné, drsné. Dospělé a jako ze života. Opravdu se mi líbil ten styl. A vtipná přirovnání... Už jsem psal o napínavosti? Některé situace byly jako struny kytary, autor je postupným utahováním kolíčku napínal k hranici, kdy už musí rupnout... Policejní hrdina má světlejší i temnější stránky, osobní šrámy a okolnosti ho stahují hlouběji, než by si uměl představit. Postupné pozvolné odkrývání uzavřeného případu se rozjíždí jako auto na rychlostní stupeň 1, ale nakonec to frčí jako po dálnici, když rozkryje neskutečné špinavosti pod hrozbou zničení své kariéry. Pražské reálie působily perfektně. Autor má navíc skvěle zmáknutou znalost policejního prostředí a hantýrku . Opravdu klobouk dolů. Moc se mi líbilo konstantní nahořklé, nebo snad hořkosladké vyznění, které působilo velice realisticky, uvěřitelně. Úspěch za cenu mnoha jizev, letitá špína, kterou někdo nechtěl kydat a možná věděli proč...
Skvělý zážitek (posloucháno jako audiokniha). A mám nového oblíbeného českého autora.