Rychlopalba

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239247/big_rychlopalba-xoH-239247.jpg 4.4609

Kniha Rychlopalba

toni-az

Od Kopřivy jsem čekal něco víc fantasy jako byl třeba Asfalt, prodchnuté nekonečnou akcí. Zde bylo v první půlce akce zoufale málo, celkově to bylo tak trochu zoufalé. Ale v druhé půli se to celkem rozjelo a už mě i trochu začalo zajímat jak to dopadne. Možná by mě to bavilo ještě víc, kdyby tam byla nějaká sympatická postava. Zvlášť ženy se tam chovaly opravdu podivně.

pohoda58

Celkem dobrá česká detektivka, nečekala jsem to.

Turlogh

Akční, neotřelé, zábavné, napínavé. V hlavním hrdinovi, policistovi, poznávám tak trochu sebe. Například způsobem řešení některých situací. Doporučuji, nudit se u čtení určitě nebudete. Dvojku mám už v knihovně objednanou. Howgh.

zbuy

Výborné české krimi.

Merlin_CZ

výborné. dal jsem to pomalu na jeden zátah a musím, se přiznat, že tohle jsem fakt nečekal. perfektně napsané, zábavné a hlavně napínavé.
Jdu na druhý díl a tohle rozhodně doporučuji.

biki

Je to fakt hrozná ostuda, ale českou detektivku jsem naposledy četla někdy v minulém tisíciletí a ani zde tak populární a známá jména jako je Goffa či Klevisová mě nijak nenalákala. S autorovým jménem jsem měla spojený úplně jiný žánr, proto jsem si knihu půjčila jen zcela nezávazně, spíš z nedostatku jiné, pro mně lákavější nabídky. No, a pak jsem se nestačila divit. Nikdy bych nevěřila, že lze z tak ryze českého, veskrze prozaického prostředí a tomu odpovídajících situací vytřískat takovou pecku, která podle mně neměla hluchého místa. K tomu výstižně vykreslené postavy, které má člověk přímo před očima. Sarkastický humor, situace, kdy jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo jít zvracet. A hlavně - bezejmenný hrdina, jemuž se život tak trochu vymkl z rukou, a kterého jisté situace donutily sklouznout až na samou hranici dobra a zla, nebo v jednom případě až za hranu. Ale pozor, nebylo mu to jedno a on si to dobře uvědomoval, o to víc mi byl sympatičtější. A jak už bylo dříve uvedeno, žádný happy end na závěr. Jdu shánět druhý díl.
Jo, a "romaneto", to mi taky utkví v paměti na hodně dlouho.

Solverino

Tak to mi spadla čelist, to jsem opravdu nečekal... velká pecka! Velice realistický styl psaní, děj dialogy i vše kolem ořezané až na kost, ale plně funkční. Humor rádoby trapný sarkastický a suchý až na prach, ale mě přišel vtipný. Teda musím říct, že jsem našel nového oblíbence a jdu shánět další knížky.
Také obrovská pochvala za naprosto přesně reálie a až otrocky přesně popisy práce v ETŘ, evidencích a databázích PČR, ten člověk musel někdy "sloužit" nebo má u "firmy" hodně dobrý kamarády (vím o čem mluvím). Také ještě jednou díky za to krásný čtení bez zbytečných hovadin okolo. Palec nahoru!
P.S. Ehmmm, pane Kopřiva, ten lepik s těma administrátorskejma heslama do evidencí... ehmmm, nenašel by se? Mlčím jako hrob a dokážu bejt vděčnej.

Palele

Tak tohle byla vážně rychlopalba a neskutečná jízda. Hlavního hrdinu bych občas nakopala do hader, ale stejně vám musí být sympatický tou pitomou snahou vytřískat ze svého života aspoň něco dobrého. A přesně v duchu za dobrotu na žebrotu je vám hned po prvních stránkách jasné, že tady se happyend konat fakt nebude, andílci nebudou mávat opelichanými křídly, ale zase oproti mému očekávání našeho "Mirka Dušína" nenašli na konci zastřeleného někde u popelnic. Jupí. Sakra snad to není spoiler. Jestli jo, tak sorry :) Miluju tenhle typ humoru a styl noir, takže u mě Kopřiva neskutečně válí. Už u 101 minut jsem si všimla, že má ten dar, že při čtení postavy plasticky vystupují ze stránek, stávají se na chvíli součástí mého světa a kniha vás vtáhne do děje takovým fofrem, že se najednou řítíte tunelem (jak jinak než černým) a když na konci vypadnete na asfalt, tak s odřenou hubou ještě chvíli přemýšlíte, jestli si to fakt chcete zopakovat. No jasně, že chcete, už se třesu na další díl.