Rychlopalba

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Co byste dělali, kdyby u vás jednoho večera zazvonila policie a sdělila vám, že už několik let ubližujete vlastnímu dítěti, a nevíte o tom? Co byste dělali, kdyby vám psychiatři řekli, že trpíte poruchou osobnosti, a zavřeli vás do blázince? Přesně tohle se totiž stalo Olze Turnečkové... a přestože se tomu její okolí zprvu vzpíralo uvěřit, muselo se s tím nakonec smířit. Ano, Olga zřejmě opravdu týrala vlastní dceru. Jenže pak Olžin bratr objeví stopu, že by všechno mohlo být trochu jinak. Že možná existuje osoba, která využila Olžiny duševní nemoci a celou dobu s ní zákeřně manipulovala. Nedá se přímo říct, že si Olžin bratr najme detektiva. Spíš si tak trochu pronajme policajta. Ten policajt jsem já. A na to, co jsem při odkrývání pravdy musel udělat, nejsem vůbec hrdý....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239247/rychlopalba-xoH-239247.jpg 4.4411

Rychlopalba 1.

Detektivky, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Crew

Kniha Rychlopalba

palec

Chandlerovský styl Vám sedí, pane Kopřivo! Výborně.

berila

Bohužel, u mě se žádné nadšení nekoná. Styl psaní mi příliš nesedl, spousta různých zkratek a věčné citování paragrafů mi dost překáželo. Určitě to není špatně napsané, ale můj šálek kávy to není.

flare

Dobre pocteni..nikde se zbytecne nezdrzujete..slusne se to mota..trocha nasili..napeti.a.ceske ( policejni) zrucnosti...palec nahoru

kuruteku
30.12.2019

Co dodat, když všechno podstatné je v doslovu Jiřího Pavlovského. Zatímco Holomráz mne navnadil, ale nenadchl, Asfalt mne dostal do kolen. A Rychlopalba, i když je to detektivka, nebo proto, že to je detektivka? mne utvrdila, že tu je autor drsné školy, který umí vyplnit volný čas (a donutí si ten čas vytvořit) a nutit čtenáře odkládat knihu jen na chvíli a odložit až na konec. Ten odkaz s Pavlem Vodsloňem, to už je jen třešinka na dortu pro příznivce Oty Finka. Paráda.

BMAJTZ
26.12.2019

Odposloucháno jako audiokniha a na detektivku výborně zpracováno. Hodně hlášek a přímočarý děj, který nestrhává pozornost.

jiri6468
11.12.2019

Dlouho mě žádný detektivní příběh nevzal a zároveň nepobavil tak, jako vyprávění pana Kopřivy. Hlavní hrdina není žádný super polda, Mirek Dušín ani "Mørck". Jen řadový pochůzkář, který má své zásady i chyby. Oproti americkým románům, kde bývá hlavní hrdina nejen krásný, vzdělaný a nikdy by nevystřelil ze zbraně, je toto příjemná změna. A my "lufťáci" oceníme autentičnost prostředí.

Awča
08.12.2019

Skvělé. Hlavní hrdina je správný drsňák. Zajímavá zápletka. Drsná akce. Férový závěr. Oceňuji, že se autor nešťourá v hrdinově soukromí. Prostě to bere, jak to je. Četla jsem napřed druhý díl, oba jsou super. A ty hlášky: "Určitě to byl sportovec. A nekuřák. Možná i vegetarián. Začínalo mi být líto, že jsem ho nestřelil". Už aby vyšel třetí díl!

gretl74
05.12.2019

Bylo to fakt dobré. Jazyk, spád, hlášky, zápletka - všechno šlapalo jak hodinky Ani jsem si nemusela autora googlit, podle milionu indicií bylo hned jasné, že jsme stejná věková kategorie :) Pět hvězdiček dávám knížkám, které mi opravdu změnily život, což se téhle tak úplně nepodařilo, ale 4,5 * by si to zasloužilo. Těším se na druhý díl.