Křížová palba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Policie by měla pomáhat lidem. To je asi ta nejhorší rada, kterou se můžete coby policajt řídit. Protože když se pokusíte pro někoho bokem něco udělat, zkratky mezi byrokratickými předpisy a paragrafy vás rychle zavedou na nejistou půdu problematických skutků a pochybných protislužeb. A než se stačíte vzpamatovat, zjistíte, že okolo vás mizí lidi a že je asi někdo vraždí – a že do role hlavního podezřelého nejlíp pasujete vy. A najednou jste až po krk v páchnoucím močále špatných rozhodnutí, všude kolem vás se to mlátí, střílí a řežou se prsty a vy jenom šlapete kalnou vodu, bojujete o přežití a kolem uší vám sviští ohrožení ze všech směrů. A z křížové palby vyvázne jen málokdo bez úhony....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423672/big_krizova-palba-Fmt-423672.jpg 4.6282
Nahrávám...

Komentáře (96)

Kniha Křížová palba

denoush
09. února

Skvělé volné pokračování první knihy Rychlopalba. Líbil se mi ten nápad, že řešil případ zmizení člověka, za které tak trochu mohl, což bylo podle mě velice originální. Trochu mě mrzelo, že hlavní hrdina neřešil více ty své bokovky, ale na příběhu to nijak neubíralo. Klasicky se v knize vyskytovaly vtipné pasáže, které mě dokázaly kolikrát rozesmát i nahlas.

Chajda69
18.10.2022

Na téhle (doufám, že jen zatím) dvoudílné sérii mě fascinuje, jak umně a důsledně dokáže Kopřiva ani jednou nepojmenovat hlavního hrdinu. Když už konečně svítá, že bychom se na konci knihy mohli dozvědět příjmení... ne. I to je jedna z věcí, která mě na knize (resp. na knihách) bavila.

Příběh... no, bylo to od začátku o dost akčnější a zamotanější než v Rychlopalbě. Tam to bylo o postupném vplouvání do děje a jeho gradace (a naproti tomu totální degradace osobního života), tady se na nějakou gradaci nehledělo a Kopřiva čtenáře hodil rovnou do vroucího kotle akce. I když mi jedna scéna - a kdo má knihu přečtenou, je mu jasné, kterou myslím - přijde hodně přitažená za vlasy, čtení mě bavilo a byl jsem fakt zvědavý, co za tím vším je. Výborně jsem se bavil a závěrečná scéna (jejíž jedna část mi vlastně tak přišla dost "přeakčněná") měla opravdu tak strhující tempo, že nebylo možné přestat číst. K dobrému přičítám ještě další nálož popkulturních odkazů

Na závěr - Damodice se, jak jsem v poslední části knihy zjistil, nečte Damodice, ale [Damodys], měl jsem problém si na to zvyknout a dost dlouho se divil, proč se to jméno vlastně neskloňuje.


biki
22.09.2022

Málokdy se stane, aby anotace tak vystihla, o čem příběh je a do jakých problémů se hlavní hrdina zamotal (a to dokonce aniž by vyslepičila děj). Opět se jedná o strhující akční příběh, kterým i nadále bezejmenný hrdina prochází sice vcelku bez bázně, ale nikoli hany - jak už bylo víckrát níže řečeno, tentokrát se opakovaně dostává hodně za hranu. Ne že by o to stál, nebo že by mu to bylo lhostejné, jenže je okolnostmi donucen "výt s vlky". V knize opět nechybí sarkastický humor či vtipné hlášky, ale také se mi jich zdá o něco méně. Závěrečná akce je skutečně spektakulární - jenže když jsme ochotni akceptovat podobné situace v západních thrillerech, tak proč by se něco podobného nemohlo odehrát také v pražských ulicích (doufám, že jenom fiktivně)? Jediné, s čím nejsem úplně spokojená, je jisté rozhodnutí hrdiny v závěru oné akce. Ale když tak nad tím přemýšlím, vlastně to odpovídá jeho postoji k právu a spravedlnosti.

jprst
18.09.2022

Ještě lepší než Rychlopalba, svižný děj, vystupňované napětí, nechybí ani dost sarkastický humor. Hlavní hrdina se sice místy ocitá na hraně, či dokonce za hranou uvěřitelné morálky, ale čtenářovy sympatie neztrácí. Prostě prima počtení, které má dostatek všeho, co od kvalitního krimirománu očekávám.

Šnek86
05.08.2022

Druhý díl plynule naváže na první, hlavní hrdina je už ostřílenější a tentokrát se vrhá do případu v oblasti realitních čachrů. Opět zabředá do případu, kde řeší morální hlediska a vypořádává se s tím způsobem svým vlastním. První díl byl svižnější, tomuto druhému už tempo lehce klesá, ale i tak to bylo dobré čtení.

zbuy
27.05.2022

Skvělé volné pokračování, špičková kriminálka.

rodak
24.05.2022

Opět se četlo výborně,ale Rychlopalba se mi líbila více.Asi to bylo něco nového.Tady mi přišlo že se to trošičku v půlce táhlo a ten příběh takový už za hranou uvěření.

Merlin_CZ
23.04.2022

druhý díl snad předčil ten první. Výborně napsaná česká detektivka (i když ty české úplně nemusím).
Kopřiva je autor s docela velkým záběrem a baví mě čím dál víc :)

1

Doporučujeme

Rychlopalba
Rychlopalba