Křížová palba

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Policie by měla pomáhat lidem. To je asi ta nejhorší rada, kterou se můžete coby policajt řídit. Protože když se pokusíte pro někoho bokem něco udělat, zkratky mezi byrokratickými předpisy a paragrafy vás rychle zavedou na nejistou půdu problematických skutků a pochybných protislužeb. A než se stačíte vzpamatovat, zjistíte, že okolo vás mizí lidi a že je asi někdo vraždí – a že do role hlavního podezřelého nejlíp pasujete vy. A najednou jste až po krk v páchnoucím močále špatných rozhodnutí, všude kolem vás se to mlátí, střílí a řežou se prsty a vy jenom šlapete kalnou vodu, bojujete o přežití a kolem uší vám sviští ohrožení ze všech směrů. A z křížové palby vyvázne jen málokdo bez úhony....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/423672/krizova-palba-Fmt-423672.jpg 4.774
Série

Rychlopalba 2.

Žánr
Detektivky, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Crew
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Křížová palba

Přidat komentář
palec
26. ledna

Nemůžu si pomoct, ale v tomhle žánru je podle mě pan Kopřiva nejsilnější.Čtivost, napětí, hlášky.Nemám jedinou výtku.

Sallka
25. ledna

Jsem ráda, že pan Kopřiva není primární spisovatel detektivek, protože to by byla fakt nuda. Ale když si na další jeho knížku tohodle žánru počkáte čtyři roky je to bomba.
Vždycky když jedu z Černýho mostu do Mladé Boleslavy a všude je plno aut, nedej bože štau, vzpomenu si, že v jistým úseku by to šlo i rychleji :-D
Dík.

marlowe
22. ledna

(Možný mini-SPOILER)
Prvních 5% dolů za ono – z hlediska hlavního hrdiny – morálně jen těžko ospravedlnitelné stříhání prstů (přece jenom mám slabost – abych parafrázoval samotného Chandlera – spíše pro marlowovsky čisté a mravně neošumělé a nepošpiněné hrdiny bez bázně a hany, kteří si raději nechají přerazit čelist, než by porušili základní kodex lidské slušnosti) a druhých 5% dolů za ten z mého pohledu až moc nadupaný, mega-super-akční závěr – už jsem to říkal mnohokrát: jsem ze staré školy a u detektivek dávám vždycky přednost Maigretovsko-Vacátkovské umírněnosti před masivním používáním koňských dávek adrenalinu. Co mi nevadí (a dokonce baví) u oddechovek Simmonsovského střihu (Joe Kurtz, Lars, Jack Daniels ap.), to u realistických detektivek (a Kopřivův román se detailním popisem policejní práce k "realistickým" detektivkám nepokrytě hlásí) považuji spíše za prvek rušivý.
Odhlédneme-li ovšem od těchto dvou škrábanců na jinak perfektně vypulírované karosérii, musím konstatovat, že Křížová palba se bez diskuse povedla. Dobře postavený příběh, parádní dialogy, skvěle vypointované kapitoly – rozhodně doporučuji!
90%.

lucimark
17. ledna

Paráda! Chci okamžitě další díl. A vzhledem k tomu, že na tenhle jsem čekala skoro pět let (Rychlopalba vyšla 2014) tak tuším, že si budu muset sakra chvíli počkat. Zatím si teda užívám doznívající zážitek z týhle pecky a jen podtrhuju to, co jsem napsala už k Rychlopalbě - tuhle knihu zdobí skvěle vystihnuté reálie pražských periferií, správná dávka policejní hantýrky, vtipné metafory a svižný a maximálně uvěřitelný příběh. Štěpán Kopřiva umíííí!

Valeyman
16. ledna

Fantazie po všech stránkách. Příběh. Hlášky. Prostředí.
Tady nelze jinak než plnej počet a doufat, že se dočkáme co nejdřív další PALBY

bosoMT
14. ledna

Vyborne

Vyjana1
12. ledna

absolutní bomba, wow
přečteno jedním dechem,
autorovi děkuji za skvělou zábavu!

LuckaV
11. ledna

Kniha má spád a ani na chvilku jsem se u ní nenudila.

1