Křížová palba

Policie by měla pomáhat lidem. To je asi ta nejhorší rada, kterou se můžete coby policajt řídit. Protože když se pokusíte pro někoho bokem něco udělat, zkratky mezi byrokratickými předpisy a paragrafy vás rychle zavedou na nejistou půdu problematických skutků a pochybných protislužeb. A než se stačíte vzpamatovat, zjistíte, že okolo vás mizí lidi a že je asi někdo vraždí – a že do role hlavního podezřelého nejlíp pasujete vy. A najednou jste až po krk v páchnoucím močále špatných rozhodnutí, všude kolem vás se to mlátí, střílí a řežou se prsty a vy jenom šlapete kalnou vodu, bojujete o přežití a kolem uší vám sviští ohrožení ze všech směrů. A z křížové palby vyvázne jen málokdo bez úhony....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423672/big_krizova-palba-Fmt-423672.jpg 4.6230

Kniha Křížová palba

GošaGoša
23.10.2021

Víc tak skvělé napsaných knih jako je tato! Policista, co řeší krom případů také osobní dilemata. A k tomu Praha pohledem obyčejného člověka, citlivě vyzdvižené detaily, hloubka a propracovanost. Jízda na konci byla na hraně věrohodnosti, ale situace si to žádala. Hlavně v závěru jsem hltala každé slovo. Těším se na další knihu od pana Kopřivy.

Allla9
05.10.2021

Smršť humoru a napětí.
Tento styl humoru je přesně to, co jsem potřebovala. Naprosto se shoduje s mou představou perfektní zábavy.

Pivísek
22.08.2021

Opět super počtení! Jsem nadšená, knížka mě nadchla stejně jako první díl! Nechyběl humor, napětí, akce, prostě pecka! :)

Dela111
23.07.2021

Stejně jako první díl byl i tento šílená jízda. Pokud jde o adrenalin, tak dokonce ještě větší. U prvního dílu jsem se ale mnohem více zasmála, ten byl plný jednoduchého ironického humoru, v tomto směru byl druhý díl pro mne trochu slabší.

Hlavní hrdina se hned na prvních stranách dostává do situace, která ho z řad policie může lehce katapultovat do protějšího tábora.
Zápletka je výborná, rozjezd pomalejší, ale další děj je už živý, akční a finále zvedá čtenářům tepovou frekvenci k nebezpečným výškám.

Křížová palba je vynikající akční thriller s reáliemi z domácího prostředí. Takových knih nevychází mnoho, proto by si cílová skupina čtenářů neměla nechat tuto ujít.

stryc_Pepin
12.07.2021

Perfektní !
Již po přečtení prvního počinku z této série, "Rychlopalba", jsem byl nadšen, jak hladce se autor dokázal z doposud akčního sci-fi přesunout do segmentu žánru zvaného "neo-noir".
To né že bych byl v tomto ohledu nějak znalý, ale po přečtení Rychlopalby je v dovětku od pana Pavlovského nádherný rozbor pro takové jitrnice jako jsem já, neboli konzumní čtenáře. To sedlo jak prdel na hrnec.
Tímto bych chtěl i jemu poděkovat o rozšíření obzoru a kdybych chtěl komentovat Křížovou palbu, tak bych defakto mohl v podstatě jenom citovat onu výše zmíněnou analýtu. Jo, je to jízda jak se patří plná osobitého autorova humoru. Wow ... už se těším na další knihu pana Kopřivy, bo jsem si jist, že to bude stát za to.
Obě knihy ode mně za plnej počet :-)

soukroma
06.07.2021

Páni! To bylo prostě famozní! Už jsem konečně popadla dech - posledních pár desítek stran ho ze mě spolehlivě vyrazilo, jak jsem se s hrdiny řítila hlava nehlava z Prahy do Káraného! (I já sama jsem svého času brousila zmíněnou dálnici stejnou pekelnou rychlostí jako Kulík, ale bez závažného důvodu, jen z plezíru nebo prostě jen rychle domů - takže se to moc nepočítá)
Skvělé zápletky, uvěřitelní hrdinové (uzemnili mě za volantem - přesné líčení soustředění a akcí, na pozadí), známá (?) naše současnost, zejména pozadí "pomáhat a chránit", řádný díl kritického myšlení (tedy psychologie) a hodnocení mravních a morálních hranic všeho, co jeden dělá...zejména, pokud chce opravdu pomáhat (ale co to vlastně znamená?).
Vtipné glosy, u kterých jsem se opravdu smála od srdce, často. Hlavní hrdina je neuvěřitelný sympaťák, sice jsem ho zpočátku podezírala z toho, že "pomáhat" chce prostřednictvím svého soukromého vyšetřování (vedlejšáků k četnickým povinnostem) hlavně sobě, ale nakonec to tak zdaleka nebylo. Není černobílý a není předvídatelný, musí se rozhodovat o zásadních věcech často za pochodu a hodně svižně. Uprostřed jsem s ním skoro nedýchala, jak se potýkal ve studni (a ještě vzpomněl Brůnu, což to vše ještě zhoršilo).

Konečně také chápu, proč severští autoři nás nekrajany tak urputně moří přesnými zeměpisnými údaji, každá ulice, patník, chodník, most, vesnice a kopec, město, moře, stavení, vše je přepečlivě zmíněno, označeno toponymem a lokalizováno. Teprve v domovském prostředí jsem si užila parádních pochůzek a jízd MHD Prahou křížem krážem i výlety za hranice velkoměsta - spoustu míst člověk totiž zná, i výpadovky a dálnice, takže to pak skvěle zapadá vše do sebe a čtenář prostě děj opravdu vidí jako film. Několik hvězd nad rámec hodnocení i za toto.

Nejradši bych hned popadla další díl - kdypak bude? Už se nehorázně těším!

"Kdybyste jakékoli špionážní organizaci v minulém století řekli, že většina lidí bude dobrovolně nosit v kapse sledovací a odposlouchávací zařízení, a dokonce se bude ještě předhánět, kdo bude mít dokonalejší, mysleli by si, že si z nich děláte koloušky."

"Lidský mozek je zvláštní věc. Umí obalovat nepříjemné vzpomínky měkkými kokony a namlouvat vám, že to tenkrát vlastně nebylo tak hrozné a že jste to ustáli celkem v pohodě... a když pak realita strhne klamné představy jako zpuchřelou náplast a ven se vyvalí krev a hnis, dokáže jen zmateně panikařit."

"Spravedlnost a pomoc druhým není to samý. Lidi si myslej, že jo, ale kolikrát se tyhle dvě věci dokonce vzájemně vylučujou. A pak si člověk musí vybrat."

P.S. Vrhla jsem se na předchozí komentáře, takže ještě přidám pár bodíků:
- že je hrdina bezejmenný, toho jsem si v křížové palbě vlastně ani nevšimla,
- že se poučíme o pár věcech ze zcela jiného ranku, tady třeba z řecké mytologie, je milé oživení, a já jsem klidně nakloněna věřit tomu, že každý má nějaké speciální zájmy a znalosti, které překvapí a občas přijdou ke slovu a k duhu
- že se mi Křížová palba líbila mnohem víc než Rychlopalba
A závěrem: někdo se ptal "Kdo se mnou půjde zaklepat autorovi na dveře a ujistit se, že už pracuje na třetím pokračování?" - já

Kristy78
07.06.2021

Svižná detektivka plná vtipných komentářů "svérázného" policisty.

Kaik
05.06.2021

Bezejmenný polda je zpět a opět je nezastavitelný! Poněkud vyspělejší pokračování předchozího dílu, plné akce a cynického humoru. A skvělá scéna se studní. Určitě zkusím další autorovy knihy.