Křížová palba

Křížová palba
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423672/bmid_krizova-palba-Fmt-423672.jpg 5 315 315

Rychlopalba série

< 2. díl

Policie by měla pomáhat lidem. To je asi ta nejhorší rada, kterou se můžete coby policajt řídit. Protože když se pokusíte pro někoho bokem něco udělat, zkratky mezi byrokratickými předpisy a paragrafy vás rychle zavedou na nejistou půdu problematických skutků a pochybných protislužeb. A než se stačíte vzpamatovat, zjistíte, že okolo vás mizí lidi a že je asi někdo vraždí – a že do role hlavního podezřelého nejlíp pasujete vy. A najednou jste až po krk v páchnoucím močále špatných rozhodnutí, všude kolem vás se to mlátí, střílí a řežou se prsty a vy jenom šlapete kalnou vodu, bojujete o přežití a kolem uší vám sviští ohrožení ze všech směrů. A z křížové palby vyvázne jen málokdo bez úhony.... celý text

Přidat komentář

John6900
02.04.2024 5 z 5

Vtipné, akční a super čitelné. Co víc si přát. Vše už tu bylo psáno a já se také těším na další díl.

Aleš.R
01.04.2024 5 z 5

Že by autor oproti prvnímu dílu ubral? Spíš si já pomalu začínám zvykat na jeho styl a tuhle kovbojku s četníkem, co má vyjadřovací schopnosti lepší než Simona Peková, jsem si sakra užil.


alca-212
20.03.2024 5 z 5

V prvním dílu mě sem tam vyrušila nějaká ta hláška, tady ve druhém nic takového nenastalo. To drsné a za mě i vtipné vyjadřování k hlavnímu hrdinovi prostě patří :-). Celé se to dobře četlo, já jsem spokojená.
Ráda bych si přečetla i další díl, tak doufám, že se pan spisovatel ještě pochlapí :-).

Květ
11.02.2024 5 z 5

Křížová palba je volným pokračováním Rychlopalby a nezklamala. Stejný břitký humor, originální styl, spousta nadsázky, akce střídá akci. Na konci knížku nelze odložit, napětí skvěle graduje. Autor s vtipem balancuje na hraně reálného, barvité popisy baví, čte se to samo.

JaniMa
26.11.2023 5 z 5

Originální styl a neutuchající akce, to jsou dva hlavní atributy této knihy. Hýřit tolika originálními přirovnáními a přitom neudělat z příběhu nekonzistentní balík vět, to dokáže snad leda Kopřiva. Křížová palba je rebelské čtení s perfektně zapracovanou českou mentalitou a bezpočtem zajímavých postřehů a narážek, kterým může porozumět jedině našinec. Z pohledu děje je to trochu šílená kovbojka, ale špičkově napsaná. Doporučuji každému, kdo netouží po čtení komedie, ale hledá něco méně vážného se zajímavými pohledy na soudobou společnost.
+ Za přečtení stojí i poděkování v závěru knih. Autor v něm odhaluje mnohé ze zákulisí jejího vzniku.

mi-380
29.09.2023 5 z 5

Krvavá historka, autorova podivná policie tentokrát svou utajenou rychlopalbu zaměřuje na tři případy současně a výsledkem je poutavě prokombinovaný, a zároveň chytrý a vtipný thriller, srovnatelný s {ta množina je obrovská}.
...
Výslechy obyvatel dotyčné křižovatky nic nepřinesly; z okna se v tu dobu nikdo nekoukal. Všichni spali, souložili nebo zírali na opakování AZ-kvízu.
90 % (297 hodnocení je zatím na průměru 91 %).

Covenant
22.09.2023 5 z 5

Tady asi nemá cenu, se rozmýšlet nad hodnocením, když jsem u prvního dílu dal maximum a tento se mi líbil ještě víc. Ani nemá cenu hledat trhliny, nebo kritizovat příliš akční pasáže. Já si celou tu dobu, knihu užíval. Ke konci jsem obracel stránky, jako Johnny Pětka, dokud jsem nenarazil na poděkování. To svědčí o mnohém. Především o tom, že jde o zábavnou a dobře napsanou knihu, kterou bylo radost číst.... A Štěpáne! Prosím ještě aspoň jednu knihu na závěr!

Bediczek
05.09.2023 4 z 5

Kdyby to nebylo tak dlouhé a ten konec tak přitažený za vlasy, dal bych i 5.

Polinius
08.08.2023 3 z 5

Obálka knihy nelže, je to opravdu ,,Kriminální román", ale ten kriminálník je v tomto případě autor Kopřiva.
_______________
Autor mě zaplavil hromadou odborných výrazů a policejních postupů aby pak začala kovbojka. Pif, Paf!
V žánru severské krimi překousnu cokoliv, protože mám pocit, že třeba v jiných zemích které neznám může být situace jiná. Pokud je román umístěn do bezpečného Česka, tak řemen uvěřitelnosti padá v ten moment kdy se začne střílet, kupí se ztracení lidé které vlastně nikdo moc nehledá a probíhají dopravní nehody které nikdo moc neřeší. Vlastně hlavní hrdina proplouvá příběhem jako kdyby byl duch. Vede vlastní paralelní vyšetřování a vyslýchaní lidé se ani nesvěří ,,oficiální" policii že už u nich někdo v uniformě byl a ptal se na to samé.
Kdyby se autor tak úpěnlivě nesnažil furt dokazovat že už je dospělý a nepíše oblíbenou šestákovou literaturu jako dříve kterou jsem hltal a neprošpikoval knihu popisy míst a cest po Praze okoukaných z Google street view, tak by to mohlo dopadnout daleko lépe, tedy pokud by zvolil jiný žánr.
Kombinace otrocké snahy o realitu za pomoci přesných popisů všech míst podle mapy, odborných výrazů a postupů policie se úplně bije s akční jízdou kde občas stříká krev na všechny strany.

Janizoun
05.08.2023 5 z 5

"Křížová palba" stejně jako "Rychlopalba", kriminálka z českého prostředí u mě opět zabodovala. Čtivý děj, skvělý sarkastický humor, který se ne každému může líbit mně sedne a naopak tento druh humoru vyhledávám. Tohoto bezejmenného policistu jsem si oblíbila "na první dobrou". Doporučuji oba dva díly k přečtení.

n.ezn.amy
31.07.2023 5 z 5

Po přečtení Rychlopalby jsem prostě musel se vrhnout na druhý díl. Hlavní hrdina se opět vrhá do řešení případů, které se jej netýkají a díky tomu zabředá do dalších a dalších problémů, ze kterých se horko těžko dostává. Pátrání po zmizelém realitním makléři jej dovede až na poslední hranu, kdy mu již jde o život. Konec je otevřený a já pevně doufám, že se dočkám dalšího dílu

"Jistě. S dovolením, madam" sklonil jsem se k ležícímu.
"Posral se a pochcal" upozornil mě Holub poněkud zbytečně.
"Jo" sklonil jsem se ještě níž. "A vypadá to, že se i poblil"
"Takže multiinstrumentalista."

Mě Kopřivův humor prostě baví. Knížka je suchými a vtipnými hlášky celá protkaná. Opět se zde setkáme se starými známými z předchozího dílu a k tomu přibude i nový policejní kolega z jiného okrsku, který je neméně drsný.

"Jestli nemá Jankovič přijít na to, že jsme policajti" utrousil jsem k Wichterlemu, "tak mě hlavně nesmíš oslovovat kolego."
Přikývl. "To je dobrá připomínka. A jak ti mám teda říkat? Kdybych na tebe potřeboval zavolat?"
"V tom případě Klement."
" A já tobě?"
"To je fuk. Třeba Gustav" chytil jsem se plotu
"Výborně, konstatoval jsem. "Husák a Gottwald. Prezidentský rabijáti. Ten se posere strachy.

Tato detektivka vás prostě chytne a nepustí a prosvištíte jí jako křížovou palbou.

denoush
09.02.2023 5 z 5

Skvělé volné pokračování první knihy Rychlopalba. Líbil se mi ten nápad, že řešil případ zmizení člověka, za které tak trochu mohl, což bylo podle mě velice originální. Trochu mě mrzelo, že hlavní hrdina neřešil více ty své bokovky, ale na příběhu to nijak neubíralo. Klasicky se v knize vyskytovaly vtipné pasáže, které mě dokázaly kolikrát rozesmát i nahlas.

Chajda69
18.10.2022 5 z 5

Na téhle (doufám, že jen zatím) dvoudílné sérii mě fascinuje, jak umně a důsledně dokáže Kopřiva ani jednou nepojmenovat hlavního hrdinu. Když už konečně svítá, že bychom se na konci knihy mohli dozvědět příjmení... ne. I to je jedna z věcí, která mě na knize (resp. na knihách) bavila.

Příběh... no, bylo to od začátku o dost akčnější a zamotanější než v Rychlopalbě. Tam to bylo o postupném vplouvání do děje a jeho gradace (a naproti tomu totální degradace osobního života), tady se na nějakou gradaci nehledělo a Kopřiva čtenáře hodil rovnou do vroucího kotle akce. I když mi jedna scéna - a kdo má knihu přečtenou, je mu jasné, kterou myslím - přijde hodně přitažená za vlasy, čtení mě bavilo a byl jsem fakt zvědavý, co za tím vším je. Výborně jsem se bavil a závěrečná scéna (jejíž jedna část mi vlastně tak přišla dost "přeakčněná") měla opravdu tak strhující tempo, že nebylo možné přestat číst. K dobrému přičítám ještě další nálož popkulturních odkazů

Na závěr - Damodice se, jak jsem v poslední části knihy zjistil, nečte Damodice, ale [Damodys], měl jsem problém si na to zvyknout a dost dlouho se divil, proč se to jméno vlastně neskloňuje.

biki
22.09.2022 5 z 5

Málokdy se stane, aby anotace tak vystihla, o čem příběh je a do jakých problémů se hlavní hrdina zamotal (a to dokonce aniž by vyslepičila děj). Opět se jedná o strhující akční příběh, kterým i nadále bezejmenný hrdina prochází sice vcelku bez bázně, ale nikoli hany - jak už bylo víckrát níže řečeno, tentokrát se opakovaně dostává hodně za hranu. Ne že by o to stál, nebo že by mu to bylo lhostejné, jenže je okolnostmi donucen "výt s vlky". V knize opět nechybí sarkastický humor či vtipné hlášky, ale také se mi jich zdá o něco méně. Závěrečná akce je skutečně spektakulární - jenže když jsme ochotni akceptovat podobné situace v západních thrillerech, tak proč by se něco podobného nemohlo odehrát také v pražských ulicích (doufám, že jenom fiktivně)? Jediné, s čím nejsem úplně spokojená, je jisté rozhodnutí hrdiny v závěru oné akce. Ale když tak nad tím přemýšlím, vlastně to odpovídá jeho postoji k právu a spravedlnosti.

jprst
18.09.2022 5 z 5

Ještě lepší než Rychlopalba, svižný děj, vystupňované napětí, nechybí ani dost sarkastický humor. Hlavní hrdina se sice místy ocitá na hraně, či dokonce za hranou uvěřitelné morálky, ale čtenářovy sympatie neztrácí. Prostě prima počtení, které má dostatek všeho, co od kvalitního krimirománu očekávám.

Šnek86
05.08.2022 4 z 5

Druhý díl plynule naváže na první, hlavní hrdina je už ostřílenější a tentokrát se vrhá do případu v oblasti realitních čachrů. Opět zabředá do případu, kde řeší morální hlediska a vypořádává se s tím způsobem svým vlastním. První díl byl svižnější, tomuto druhému už tempo lehce klesá, ale i tak to bylo dobré čtení.

zbuy
27.05.2022 5 z 5

Skvělé volné pokračování, špičková kriminálka.

rodak
24.05.2022 4 z 5

Opět se četlo výborně,ale Rychlopalba se mi líbila více.Asi to bylo něco nového.Tady mi přišlo že se to trošičku v půlce táhlo a ten příběh takový už za hranou uvěření.

Merlin_CZ
23.04.2022 5 z 5

druhý díl snad předčil ten první. Výborně napsaná česká detektivka (i když ty české úplně nemusím).
Kopřiva je autor s docela velkým záběrem a baví mě čím dál víc :)

Solverino
06.04.2022 5 z 5

Tak za mě fakt paráda, výborně čtivé a neustále balancující na hraně možného. Jen kdyby bylo víc takových policajtů u sboru. To by zatnulo zločinnosti významně tipec!