Lovci

Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem. Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska. Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super… vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244248/lovci-244248.jpg 4.1626
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Lovci

Allena24

Spousta hlášek a svižné čtení. Praha roku 2050 mě docela děsila. I tak za mě povedená oddechovka.
Přidávám jeden starší (2015) komentář od "furunkl": Kotleta nás vezme na veselou jízdu neveselou budoucností. Čtenář znalý pražských reálií si tento tobogán užije ještě o trochu víc.

fifoj8786

Subjektivně zatím nejslabší "Kotleta". Nebylo to vyloženě špatné, ale v kontextu ostatní autorovy tvorby kniha podle mého osciluje někde v průměrných hodnotách.

Jako pozitiva bych vypíchnul set up ve futuristické Praze a poměrně zajímavý příběh, přičemž z potenciálu obou zmíněných kladů mohl autor vymáčknout přece jen o trošku více. Za kámen úrazu považuji v knize postavy na obou stranách barikády. To, že je hlavní postava macho zasypávající svoje nepřátele střídavě olovem a hláškami, je tak nějak podstata splatteru a nikdo neočekává ani nic jiného, ale ostatní postavy působí tak genericky, že jich vyjmenuji sotva půlku a to jsem knihu dočetl doslova před deseti minutami, jelikož jejich popisy/původy/příběhy byly tak povrchové, že nemohly příliš zaujmout ba dokonce vytvořit vazbu se čtenářem. Čest jedné výjimce (V***a).

Jako nenáročná oddechovka určitě účel splní, ale ve srovnání s Undergrundem, se kterým si knihu z důvodu prostředí i příběhu dovolím srovnat, citelně pokulhává.

Kotletu/Kyšu mám jako autora hodně rád a přečtu cokoliv, do čeho je namočený, ale dle mého názoru mu více sluší tvorba v delších sériích, než tyto stand alony.

toni-az

Kotletovy knížky mě baví a musím říct, že tahle za mě byla jedna z nejlepších. Dokonce i u některých hlášek jsem se zasmál, ač mi obvykle připadají spíš trapné. Děj měl tak akorát spád a když to celé skončilo, tak se mi ani nechtělo věřit, že už jako konec, vždyť to sotva začalo! Jo, tohle prostě můžu.

karlosik4

Jak by vypadali moderní superhrdinové? Přesně takto,žádná séra, žádné kosmické vymoženosti, ale přesně takhle. Škoda jen že není rozvleklejší příběh. Konec pro některé možná nečekaný, pro jiné jasný.

Mabie

Kotleta jako klasický autor šťavnatého braku nezklamal, kniha je opravdu čtivá. Postavy, ať už kladné nebo záporné, jsou trhlé, ale fajn, děj je brutální a má rychlý spád, není nouze o proudy krve, hromady vnitřností, střílečky, honičky, výbuchy, sex. To vše je okořeněné cynickými hláškami a břitkým humorem lehce (nebo i těžce) “přes čáru”. Humorné pasáže a hlášky ve stylu kráteru na východním Slovensku, sunnitské a šíitské čtvrti nebo Romotína jako dalších pražských městských čtvrtí jsou jako vždy břitké, ale jako svého druhu dystopické vize i znepokojivé.
Obzvláště zdařilé je finále, kde se autor vyřádil a napsal mega brutální masakr. Za mne super setkání s českou brakovou fikcí a jak níže napsal TomK “tohle dílo není pro vegetariány, protože je to zase skvěle krvavá kotleta”.

Johny_H.
21.12.2020

Zkráceně z akce do akce a znova. Máte rádi filmy kde hlavní postava ustojí bez problémů ránu pěstí stejně jako výbuch granátu? Průstřel je pro něj to co pro nás píchnutí špendlíkem? Je vtipný a drsný (takovým tím opravdu mužským způsobem)? Pokud si řeknete ano budete nadšeni a vřele doporučuji. Má to ovšem pár logických chyb když se nad tím zamyslíte, ale k tomu ta knížka určená není. Film Univerzální voják také není určen k přemýšlení a toto je stejné. Vypněte mozek a nechte se unášet akcí a máte nádhernou knížku kterou i pomalí čtenáři zvládnou za dva dny. Já ji četl týden, ale neměl jsem vůbec čas. Využil jsem ji jako oddych mezi dvěma knížkami které jsou trošku náročnější a mohu říci, že na to byla geniální a nemohu jinak než max. hodnocení.

t_gon
20.12.2020

*** „To mě podrbej na koulích ocelovým kartáčem…“ ***

Petr Mlejnek to je sekáč a neskutečný sympaťák, od kterého bych se dobrovolně drbat nenechal. Ono v budoucí Praze se drbání vylepšenými lidmi většinou neslučuje s životními funkcemi, proto je lepší se jim vyhýbat a ty, kteří mermomocí drbat někoho chtějí (ideálně pak do kompletního vydrbání xichtu na kost) je potřeba poslat na rekreaci za katr. Jenže co když se lidé vrací hromadně z takových rekreací, i ti, kteří by měli být vyrekreování na total a začnou dělat ještě větší maras, něž kdysi, navíc vše se sadistickým úsměvem na rozkošné tvářičce a „legálně“? To by v tom byl upgrade těla zakopaný, aby si na ně Mlejnek s pořádným arzenálem neposvítil a ve společnosti věrné družiny (klasická sestava „ajťáckých geekovských špiček“ a sexy „teenek“) nezlikvidoval půl Prahy v honbě za mrtvými super teroristy. Zápletka originální a svěží jak citrón v podání Kotlety má říz jako kapalný dusík, údernost větší než kdejaký Nářez a uteče rychleji, než Spider z vykradené banky. Mlejnek je holt frajer a nezlobil bych se za jeho další výlet mezi super padouchy, aby se jim pohrabal nejen ve střevech. I když…

*** Ten chlap má na prdeli díru velikosti Mexika a kdoví, co ho pan superpadouch naučil za rošťárny“ ***

Gordonlord
28.09.2020

Mohu srovnat téměř bezprostředně po přečtení "Bratrstva Krve". V knize "Lovci" je určitě méně vtipu, méně řízných situací, méně zajímavých postav, méně atmosféry, jiskry, nápadů...vlastně méně všeho.

Samozřejmě tady jsou opět hrdinové, do kterých lze vystřílet celý zásobník a oni nechcípnou (takový už trademark pánů Kotlety, Kulhánka, nebo Kopřivy), nechybí dostatek hodně krvavé akce, nějakého toho lolitkovského sexu a taky alespoň částečně, ale stále ještě vůči béčkovému akčnímu žánru důstojně přepálené superakční finále. Jenom je tohle všechno oproti výše zmíněné a naprosto geniální trilogii celé takové vylouhované a slabě derivátní.

Pokud ale máte rádi městskou fantasy, líbilo se vám hrát Deus Ex, nebo Detroit : Become human a potřebujete stejně jako já mít ve zmíněné tématice rovněž dostatek sexu, krve a takového toho dětinského "bum prásk", tak vás Lovci sic nenaplní vyhypovaným očekáváním, ale určitě potěší a čas u nich moc pěkně uplyne. Akorát když si výše zmíněné libůstky odmyslíte, tak zjistíte, že v jádru jste schroupli vlastně úplně obyčejnou detektivku, dvanáctou do tuctu.