Lovci

Lovci https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244248/bmid_lovci-JuE-244248.png 4 833 149

Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem. Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska. Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super… vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci…... celý text

Terva
23.07.2015 3 z 5

Já zase takové nadšení nesdílím. Superpadouši jsou z jednoho těsta, jako superhrdinové a navíc vytvořeni v jedné "dílně". Je tak jen na nich, zda budou na špatné nebo dobré straně zákona. Ačkoliv mají jasně danou stranu, není tu nikdo, kdo by ji třeba nechtěl. I nějaké to šokující ukončení tu chybí. A tak tu je jen sám Petr Mlejnek, proti všem. Jediná Zevla je postava, která právě mohla vytvořit to šokující zakončení. Jinak za ty kozy dávám čtyři hvězdy, protože Zevla je ....tak zpět, ani za ty kozy - tak jen tři hvězdy. Nejhorší byl dovětek od Martina Fajkuse, tolik chvály jsem už dlouho neslyšel a nečetl. Mám tak pocit, že sám Fajkus je....tak opět zpět - že sám Fajkus nepsal toto prohlášení v Paříži, jak tvrdí, ale v nějaké díře nazvané Bruntál, kde ho Kotleta připravuje na svou další autobiografickou knihu s názvem Nemalé problémy malého fíkuse.

Nagadir
22.07.2015 5 z 5

Zpočátku to na mě bylo takové pomalejší a jakoby suchopárnější ale pak, pak se to rozjelo a byla to pořádná jízda vážení! Tak a teď chci pokračování!!! XD
Hodnocení: 9/10

OldaB
20.07.2015 5 z 5

Kotleta boduje! Jestli toužíte po odpočinkové četbě, plné hlášek, pomatených postav a popkulturních odkazů, směle do toho. Výborně napsané, na léto parádní počtení.

pavelhek
18.07.2015 odpad!

Slátanina, poslední Kotleta kterýho jsem koupil.

Dark-Angel
15.07.2015 5 z 5

Tohle byla moje první knížka od Kotlety. MAZEC!!!
Když jsem si přečetl obsah a info o autorovi, tak jsem trochu nechápal jestli je vymyšlený pouze životopis, nebo celý autor jako Jára Cimrman (což netuším do teď). ;-)
V první polovině knížky jsem si říkal, že autor má dobrou fantazii, např. multikulti Praha se šítskou a sunitskou částí, *SPOILER* ale když se objevil i Romotín jako další městská čtvrť tak jsem od kroucení hlavou přecházel ke smíchu a naopak a říkal jsem si "co ten autor hulí" ;-), ve druhé polovině knížky jsem začal uvažovat, že to co autor hulí musí být "dost dobrej matroš" v čemž mě závěr jen utvrdil *LOL*.
*SPOILER* Mlejnek se mi jako kladný hrdina docela líbil, ale Vrána mě dostala jako hlavní hrdinka ještě víc, o sběhnuvším rabínovi ani nemluvě :-D.
Doufám, že se dočkáme pokračování.

mot33
14.07.2015 5 z 5

Tak todle by si zasloužilo pokračování.Kotleta opět nezklamal.

pobijecmuch
13.07.2015 5 z 5

Mistr Kotleta si může ke svým povoláním spisovatele, řezníka a podnikatele do svého životopisu připsat slovo "vizionář". Rozhodně ale není nějaký blouznivec, ale ve svém románu Lovci dokáže přijít s myšlenkami, které můžou pravdivě předpovědět budoucnost.
V roce 2050 bude mít Praha díky utečencům a emigrantům asi deset miliónů obyvatel. Muslimové budou mít svoji čtvrť, která bude rozdělena na sunnitskou a šíitskou část. Do pražskou městské části Radotín se nastěhují Romové, kteří houfně opustili Slovensko a této čtvrti se začne říkat Romotín. Evropská unie ještě existuje, ale aby měla přehled o všech lidech, tak nařídí nošení elektronických náramků, který vás upozorní třeba i na překročení denní dávky kofeinu (drogy). Bohatí lidé si své těla a orgány vylepšují implantáty a umírají až ve svých 140 letech. Celou knihou vás provází agent Mlejnek, která bojuje proti superpadouchům a uplaceným politikům.
Prostě vše na co v této knize narazíte může být za 35 let holá pravda. Kniha je svižně napsaná a ani se nenadáte, a je konec a dobro opět zvítězí nad neřády.
Pro všechny fandy Kotlety je povinnost tuto knihu přečíst a ostatním čtenářům ji můžu jen vřele doporučit.
P.S. Dcera mně pod můj komentář napsala slovo Spoiler. Omlouvám se, už se stalo, ale nic mazat nebudu.

lelouch
07.07.2015 5 z 5

Pro mě po Swingers party nejlepší Kotleta, nikdy nepochopím tu fascinaci Hustým Nářezem. Tohle je o level víš, skvělé prostředí, postavy, zápletka, hlášky.
Klidně mohl knihu roztáhnout na dva i tři díly, aby dostali všechny postavy více prostoru.
V tomto díle navíc Kotleta lehce změnil styl soubojů, ale vůbec to nebylo na škodu.

Fuksinka
05.07.2015 4 z 5

Lovci čtenáře předchozích kotletovek ničím nepřekvapí. Akce, humor, sex a spousta popkulturních odkazů nechybí ani zde. Tentokrát si u mě Franta šplhnul sonickým šroubovákem. Atraktivní prostředí multikulti Prahy tomu dodává tu správnou šťávu. I když sladkou eurobudoucnost nám už skvěle vylíčil i Alex Drescher v Tovaryšovi. Zábavná jednohubka. Ačkoliv na Bratrstvo krve nemá, klidně by snesla i pokračování.