Lovci

Lovci https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244248/bmid_lovci-JuE-244248.png 4 833 149

Praha roku 2050. Desetimilionová středoevropská metropole má svých problémů dost. Třeba s odpady, přemnoženými zmutovanými potkany nebo permanentní pouliční válkou na pomezí sunnitské a šíitské čtvrti. Co je ale horší, každý padouch v tomhle městě touží po tom, aby se stal superpadouchem. Stačí trocha genetické manipulace tady, pár kybernetických vylepšení támhle a hlavně ego větší než ten kráter, co zůstal z východního Slovenska. Jediný, kdo se těmhle superpadouchům dokáže postavit, jsou super… vlastně ne, žádní superhrdinové tu nejsou. Jenom skupina federálních policistů z Organizace pro boj s vylepšenými teroristy. Říkají si Lovci…... celý text

Stinger78
15.10.2015 4 z 5

Na Kotletu poměrně málo koz, byť Zevla se to snažila dohnat velikostí, zvrhlého sexu, co ale zůstalo, jsou zběsilé souboje, střílení, spousta krve, vnitřností a jiných chuťovek. Děj pěkně odsýpá a i když se nejedná o kdovíjak inovativní dílko, rozhodně tím řezník z Bruntálu neurazil.

Palom
05.10.2015 5 z 5

Autora jsem neznal, k románu jsem přistupoval s velkou nedůvěrou, ale jsem nadšen - Phil Marlowe 2050 v Praze! Vynikající!

Petra28
24.09.2015 3 z 5

Kotleta u mě první a nejspíš i poslední. Ale dočetla jsem :-)
Místy jsem se bavila .. připadalo mi jako bych koukala na drsně ilustrovaný komiks a pan Kotleta mi k tomu povídal omáčku.
Zkusit se má vše .. mám splněno.

mitko
23.09.2015 4 z 5

Prevláda ľahké sklamanie, dostal som len to, čo v jeho ostatných knihách. Niežeby to bolo zlé, zábava je to stále, ale raz dojde čas, kedy sa toho presýtim. A hlavne u tejto knihy, kde veľa podobných o superzločincov a hrdinov na pultoch nenájdeme, o to som bol sklamaný, keď ich superschopnosti boli len menšie genetické vylepšenia, ktoré sa len sťažka vymyká postavám z iných diel. Príbeh ani nevravím, bol jednoduchý, ale to všetko kvôli všadeprítomnej zábavnej akcie. Na jedno prečítanie kniha dobrá, ale len na to jedno.

Lmslaver
12.09.2015 3 z 5

Lovci se odehrávají v zajímavém prostředí blízké budoucnosti, v Čechách roku 2050, hodně solidní je i nápad s geneticky vylepšenými superpadouchy a policisty, kteří je pronásledují a loví. Tím ovšem asi všechny plusy u téhle knížky bruntálského řezníka bohužel končí. Děj je jak nastřelený z šablony všech Kotletovek. Hlavní hrdina Petr Mlejnek, policista-lovec spadne po hlavě do velkého spiknutí jako flaksa do mlýnku. Jdou po něm všichni od superpadouchů počínaje, po kolegy z policie konče. Ještě že má po ruce pár odhodlaných teenagerů a buldočí vůli zvítězit. Akce, akce, odpočinek a příprava na další akci, akce a zase akce, pak menší zvrat a pár závěrečných monster akcí a náš hrdina (Petr Mlejnek*, Jan Bezzemek*, Martin Fridrich*, * - nehodící se škrtne) všem opět nakopal prdel a vyhrál. Ještě jsem si vzpomněl na nějaké klady: knížka není moc tlustá, takže se dá v pohodě rychle přečíst, ubylo sexuálních scén pro puberťáky a hlavně tu nebyli žádní otřepaní upíři.

PierRe Vesper
02.09.2015 4 z 5

Kotleta ubral na šukání a přidal na střílení, takže místo mačkání šourku při čtení jeho prasárniček chcete mačkat dva stříbrný kolťáky. Nebo zlatý Akáčko. Nářez už asi nikdy nepřekotletuje, ale tyhle další pokusy plné hlášek si vždy přečtu. Lovci jsou další krutopřísnou knihou, kterou si přečtete a Zevla je holka, kterou u toho chcete klátit.

Rawar
31.08.2015 4 z 5

Člověk si řekne: " Pokud jsem to přečetl celé a nenadával u toho ani se necítil na konci znechuceně, nemůže to přece být špatné !" Inu, špatné to vyloženě nebylo...asi budu muset trošku srovnávat, ačkoliv to nemám vůbec rád...

Poslední Kotletova Swnigers Party mě nadchla, protože to byla smršť hlášek, ztřeštěností a kvalitního okultna. Hlavně toho okultna. A tady bude asi zakopaný pes. Miluji Noční klub od pana Kulhánka (samosebou diferenciálně odlišného autora) a miloval jsem i Swingers, poněvadž jsem více magicky a fantaskně založený člověk. V Lovcích však bylo jakési post-apo kyberpunkové prostředí a to bohužel k mému srdci nějak extra nepřirostlo. Za to se však na autora nemůžu nikterak zlobit.

Přehnanému bratříčkování knižního hrdiny s místními romáky a jeho patrné lásky k exotickým rasám, se samozřejmě můžu s nadhledem jen pousmát a domýšlet si, jak to mohl pan Kotleta asi myslet. Ona samotná Praha může jistojistě vypadat podobně i mnohem dříve než v roce 2050 ale pak to asi nebude tak veselé. A nebo možná ano. Možná právě v tom to tkví. Že život je prostě sranda a že nezáleží na tom, jak moc si myslíte že je to špatné.

A právě tahle knížka, i když velice jednoduchá, Vás v tom utvrdí. Tedy, záleží na Vás jestli utvrdí nebo neutvrdí. Mě utvrdila v tom, že ne všechno čtení ve Vás musí zanechat hluboký šrám poznání. Někdy zkrátka stačí číst si jen tak, pro srandu králíkům...

rasputin
24.08.2015 5 z 5

Nikdy jsem od Kotlety nic nečetl. Nic jsem od této knihy nečekal. Koupil jsem si jí ze zvědavosti a pak jsem prostě začal číst. Nejdřív jsem se trochu usmíval a přemýšlel, za kolik jí šoupnu do bazaru. Po pár stránkách jsem začal hltat stránky a myšlenku z bazarem jsem zapudil. Teď se jenom ptám: "Kdy bude druhej díl?"

Daenerys
20.08.2015 4 z 5

Tento žánr obvykle nečtu. Svou anotací mě však knížka zaujala a tak jsem jí uzmula manželovi a za dva dny přelouskla. Velmi čtivá jednohubka. Jako totálnímu amatérovi na této scéně mi to přišlo, jako když čtu popisovaný komiks :o). Nicméně, moc se mi líbí autorův styl, tvorba vět a vtipná přirovnání. Zřejmě se ještě do nějaké "Kotletovky" podívám.

QuidoM.
19.08.2015 3 z 5

Reálie pražský budoucnosti docela uvěřitelné, hlášky občas taky ujdou. Nebýt zbytečných "ratata" a "ááá" a zdlouhavě popisovaných bojových scén, dal bych o hvězdu víc. Oddechovka do autobusu dobrá, ale pochybu že bych se k jejímu čtení vracel.

groula
16.08.2015 5 z 5

Kotleta jako vzdycky. Hustej, nekorektni, libivej

furunkl
16.08.2015 4 z 5

Kotleta nás vezme na veselou jízdu neveselou budoucností. Čtenář znalý pražských reálií si tento tobogán užije ještě o trochu víc.

Eyghon
11.08.2015 3 z 5

Četl jsem všechno, co František Kotleta napsal a můžu jednoznačně říct, že Lovci jsou jeho nejslabší dílo. Zatímco série Bratrstvo krve a Perunova krev se mohly přiblížit Kulhánkovi nebo Žambochovi, Lovci jsou jen slabý odvar, akce v sobě nemají ten očekávaný splatter. Celkově je to jenom oddechovka na jedno odpoledne. (Pražské reálie jsou mi ukradené, stejně jako v Kopřivově detektivce Rychlopalba)

Lukkos
04.08.2015 4 z 5

Zábavná jednoduchá jízda - více zde: https://www.youtube.com/watch?v=OpxQrOihWwc

QEDS
31.07.2015 5 z 5

Jako vždy Kotleta nezklamal. Pustil se do něčeho co na literární scéně trochu chybí a to jsou právě superhrdinové v knižní a né komiksové podobě. Svižný děj, hlavní hrdina jak má být. Jediné co mě trošku zklamalo je menší obsah co se vtipných hlášek týče. Jinak doporučuji přečíst. Pro fanoušky Kotlety je to povinnost.

Reat
30.07.2015 2 z 5

No.... není to vyloženě špatné, a valná část knihy je napsaná velmi zábavně a čtivě. Ovšem problém (dle mého) tkví v sáhodlouhém popisování akcí a bitek, kdy například jednu rvačku dokáže autor (autoři?) natahovat na cca deset stránek, a to mě opravdu ubíjelo. Některé pasáže přímo volaly po přeskakování. Také konec mě už totálně nudil, protože megalomanie autora (autorů?) dosáhla vrcholu a zapletl do opravdu nesmyslných tahanic a přeplácaného neodsýpajícího děje. Dokud bylo vyprávění spíše dobrodružné a takové jakoby "civilní", četlo se to báječně, ale jak už jsem poznamenal, celý potenciál se ke konci spolehlivě zazdí. V půlce knihy jsem byl přesvědčen, že si zakoupím a přečtu další "Kotletovky", nyní už vím, že tato zůstane zřejmě na dlouhou dobu poslední a jediná.

SONP
29.07.2015 3 z 5

"Vzuuum!", "Ratatata!", "Prásk!". "Sakra,támhle je chlap, co mu narostly pavoučí nohy s rotačníma čepelema na konci!" Zkrátka je to celé komiks v knižní podobě, bohužel pro mne je to bez vizuální stránky obtížně čitelné. Akční pasáže jsem zhruba od poloviny knihy začal přeskakovat a jiných je zde poskrovnu. To je přitom škoda, protože pražské prostředí roku 2050 je zajímavé a Kotleta do něj umí vklínit své futuroogické multi-kulti nápady, jako je Romotín nebo sunitsko-šítský Žižkov. Chtěl jsem dát hvězdičky dvě, ale jednu musím přidat za některé hlášky, zejména za "Sámer Issa Revival" a "historickou letku Gripenů". 60%

Tazz1
28.07.2015 5 z 5

Naprostá spokojenost. Rychlé, vtipné, děj graduje. Těším se na další "kotletovky"

Steew
26.07.2015 4 z 5

Moje první "kotletovka" a musím říct, že tenhle styl psaní se mi opravdu líbil. Ačkoliv sem tam nějaké ty "trapné" hlášky nebo vtípky mě ze začátku překvapily, později mě bavily. Docela bych si dokázal představit nějaké to další vtipné pokračování :)

rafej
24.07.2015 3 z 5

Oceňuju akční scény, bohatou fantazii a vtipné hlášky. Bohužel tady pro mě pozitiva končí.
Kniha mě na začátku dokonce i nudila. Vypadalo to, jako by autor přešlapoval na místě a potřeboval určitý čas, než se rozjede. Uvést čtenáře do obrazu za pochodu mu moc nešlo.
Charaktery postav (včetně hlavního hrdiny) jsou příliš jednoduše načrtnuté. Nemají žádnou ucelenou minulost, ambice, plány, pouze reagují. Působí dvourozměrně a ploše. Opravdu jsem v tom viděla komiks, tak jak dle doslovu bylo asi autorovým záměrem, ale bohužel spíš slabé stránky komiksu, ne jeho pozitiva.
Asi jsem příliš zmlsaná autory jako je M. Žamboch nebo L. Correia.