Hlasy a hvězdy přehled

Hlasy a hvězdy
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245664/bmid_hlasy-a-hvezdy-Pb6-245664.jpeg 4 277 277

Mycelium série

< 5. díl >

Sekta vyznavačů aurigiánské hereze je zničená, ale volání, vyslané do vesmíru, nezůstalo bez následků. Hvězdovládci – wëtrëigaës – se blíží. Představují hrozbu, proti které by se měli spojit i největší nepřátelé: telepat Aš~šád, velekněz z Rekeghu, Lodě, sgen z Fomalhiwy i nová pozemská Velekněžka Regentka. Jenže pro ty, kteří touží po moci, je těžké zapomenout na vlastní cíle. Ne každý překročí svůj stín. Dost se najde těch, kteří by si ve skutečnosti příchod Hvězdovládců přáli. A čím víc se o Hvězdovládcích mluví, tím víc se stávají realitou. Lucas netouží být všemocným hrdinou. Slyší Lodě, nabírá psychotronické síly a Klíč má na dosah... jenže snadné cesty, které se samy nabízejí, nikdy nebyly pro něj. Jak je jeho zvykem, míří právě na opačnou stranu: do mlhy a do tmy, přes přízračný most a skrz největší ponížení – protože právě to je správný směr. Tam ho volá räwë, Hlasy a hvězdy.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hlasy a hvězdy. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (52)

TERRORDROME
04.06.2023 4 z 5

(SPOILER) V piatom diely sa v zásade rieši bordel zo štvrtého. Hviezdovládci sa blížia a kreslia obrovské grafity na povrchu planéty, dostanú aspoň telepatickú pokutu? Velekňažka je mŕtva a jej dočasná náhrada tajne plánuje zničiť plesnivú cirkev... teda až kým nedostane ponuku na kariérny postup a hneď otočí. V Aš-Šádovi sa stále jeden nevyzná, desivo dokonalý superman a spasiteľ čo všetko vie, ale jeho ciele sú nejasné a jeho šéfovia viac než pochybný, jeden pokrytec a druhý monštrum. Fiona je odbitá jedným odstavcom kde po páde na dno odhalí že zmyslom života je nebáť sa nakradnúť, čo ma mierne sklamalo. Taktiež Kamila presedí celú knihu v klietke a miesto toho dostáva priestor nejaký vesmírny archeológ na potulkách. No a potom je tu Lucas ktorý sa potáca niekde na hrane čohosi, šikanovaný loďami a nenávidený na kosť Aš-Šádom. Takže si opäť musí siahnuť na dno záchoda aby sa mohol odraziť hlavou od porcelánu a vliezť levovi do papule. A nechať sa od neho drezúrovať! Mycelium stále túruje, rozhodne to žeriem.

petr_
06.11.2022 4 z 5

Přiznám se, že si nejsem schopen zapamatovat všechny podrobnosti tohoto košatého příběhu, ale dobře se to čte a při četbě dalšího dílu si zase vybavuji některé podrobnosti z těch předešlých. Je to dobrý příběh.


Ryorka
31.08.2022 5 z 5

no přiznám se, že mám problém svoje myšlenky a dojmy poskládat do slov. Je jich tolik. Tenhle díl je narvaný všelijakou psychologií, filozofií, metafyzikou, astrálem, dohady, intriky,událostmi. Všichni tu provádí dokonalé sebezpytectví, samozřejmě nejvíc Lukas. A já si v tom libuju. Jediný, kdo se v sobě nepřehrabuje je ......no samozřejmě Aš-šád. On je prostě jen akční. Buď dělá ty svoje fialový kouzla, kung-fu nebo se dobývá do Sofie. Sofie byla mimochodem v tomhle díle ve vedení na titul blbku roku. U Aš-šáda pořád člověk neví co chce. Pořád vypadá jako svatej Viking. Dokonalej. Všechno ví, všechno zná a od všeho má Klíč. Teda jo, uznám, že konec ho krapet zlidštil. A jooo, interakce Lukase a Aš-šáda na konci byla hustá, ale konečně si aspoň něco řekli. Doteď kolem sebe furt jen chodili a domýšleli pohnutky toho druhého.

všechny komentáře

Související novinky (3)

Žebříček nejprodávanějších eknih (leden)

06.02.2017


Žebříček nejprodávanějších eknih (listopad)

04.12.2016


Listopadové knižní novinky

14.11.2016


Citáty z knihy (1)

Špagety v hrnci mají své záludnosti.


Ocenění knihy (1)

2016 - Cena Akademie sci-fi, fantasy a hororu (Nejlepší původní česká nebo slovenská kniha)


Kniha Hlasy a hvězdy v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených391x
ve Čtenářské výzvě33x
v Doporučených28x
v Knihotéce178x
v Chystám se číst117x
v Chci si koupit40x
v dalších seznamech2x