Hlasy a hvězdy

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Sekta vyznavačů aurigiánské hereze je zničená, ale volání, vyslané do vesmíru, nezůstalo bez následků. Hvězdovládci – wëtrëigaës – se blíží. Představují hrozbu, proti které by se měli spojit i největší nepřátelé: telepat Aš~šád, velekněz z Rekeghu, Lodě, sgen z Fomalhiwy i nová pozemská Velekněžka Regentka. Jenže pro ty, kteří touží po moci, je těžké zapomenout na vlastní cíle. Ne každý překročí svůj stín. Dost se najde těch, kteří by si ve skutečnosti příchod Hvězdovládců přáli. A čím víc se o Hvězdovládcích mluví, tím víc se stávají realitou. Lucas netouží být všemocným hrdinou. Slyší Lodě, nabírá psychotronické síly a Klíč má na dosah... jenže snadné cesty, které se samy nabízejí, nikdy nebyly pro něj. Jak je jeho zvykem, míří právě na opačnou stranu: do mlhy a do tmy, přes přízračný most a skrz největší ponížení – protože právě to je správný směr. Tam ho volá räwë, Hlasy a hvězdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245664/hlasy-a-hvezdy-Adj-245664.jpg 4.5124

Mycelium 5.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Argo

Kniha Hlasy a hvězdy

bilamyska
07.09.2019

Tak takový vývoj událostí jsem teda rozhodne nečekala. Pasue mně prekvapila a o Assadovi si stále nevím co myslet... Držím palce PiCasovi :D (Pinky+Lucas)

vlkcz
09.07.2019

Tak to byla zase parádní jízda.
Některé postavy z minulých dílů se jen mihnou, asi aby člověk nezapomněl, že existují (Xantien Haar, Fiona Fergusonová...), pár dřívějších si řekne o větší pozornost.

boucner
07.06.2019

Prostě skvělá serie...děsím se konce příběhu, protože tohle je jeden z těch, které si přejete číst pořád.

parxel
22.02.2019

Ne, prostě ne. Přečetl jsem asi 30 stran a uvědomil jsem si, že tuhle sérii už dál číst nechci. Je to totiž pořád najedno brdo. Hlavní postava Lukas Hildebrant je to pořád stejný cápek a já už ho mám prostě dost. Zcela upřímě jsem si při čtení prvních pár stran přál, aby si Lucas sbalila svých pět švestek a táhnul k čertu. Takhle neskutečně mě Lucas Hildebrant začal štvát. A takovéhle knihy já číst zkrátka nechci. Proto dávám dvě hvězdy a s celou sérií končím.

Navíc, než vydá Vilma poslední díl, tak mé vzpomínky na tuto sérii nenávratně zmizí a nezůstane po nich ani stopa v protonaci.

Sitth
08.01.2019

Ruku na srdce, české autory až na pár vyjímek trochu ignoruji, ale pí.Kadlečková to je prostě jiná liga. ALE má to jeden háček....
....A to ten, že jsem knihu musel poslouchat jako mluvené slovo, protože jsem ji parkrát zkoušel číst a díky těm dlouhým názvům apod jsem to vzdal.
Naštěstí se mi do rukou dostala v podobě mluveného slova a díky tomu jsem odhalil krásu této série! Tohle je podle mě klenot v naší literatuře, který je bohužel poměrně neznámý!
Všem doporučuji!

vitezslav3700
06.11.2018

celá serie mě potkala teprve během několika minulých týdnů. Teď netuším, jak to do 31.12., kdy vyjde poslední 6. díl, vydržím.

Nočnípták
16.10.2018

Když jsem v srpnu dočetla Vidění, honem jsem chtěla číst další díl. Nějak mě to honem nevyšlo. Tentokrát jsem knihu několikrát přeskočila čtením těch, které bylo třeba vrátit, Samotné čtení mi také trvalo nějak dlouho. Nebylo to proto, že by mě Hlasy a hvězdy bavily méně /nakonec, vždyť tu sérii čtu už podruhé/, ale já si to čtení šetřila. Knížka je skvělá zrovna tak, jako ty před ní. Jenom ten šestý díl ještě není.
V komentářích jsem četla, že je příběh moc košatý a rozvleklý. Mně se to líbí. bosorka vystihla přesně to, co cítím. Nemohu se dočkat šestého dílu a až bude, tak mě bude líto, že je konec.

zazvorka
20.07.2018

Celá série mne hodně chytla, dvě postavy mi ale od začátku připadají nepřesvědčivé- Aš a jeho fanynka a hospodyňka Sofie. U Aše předpokládám, že jeho patent na rozum a nečitelnost chování je záměr. Sofie je taková divná třtina - panáčkuje kolem atletického sexy svatouška Aše. Vaří, je vždy žádostivá a po ruce, v případě potřeby skočí na střechu a aportuje záškodnici... Působí na mne jako androidní asistentka, nevěrohodně. Přesto jsem opět četla do noci a už se těším na poslední díl. Doufám v poslední, autorka už téma vyždímala a z té vody teď vaří. Snad vše důstojně uzavře a sváže všechny nitky, pokud možno bez obšírného, opakujícího se filozofování. Možná se Luk už vyhne sebezpytování - myslím, že o jeho niterných pocitech už víme víc, než bychom chtěli. Naopak - o některých postavách zas je známo tak málo, že jsou dost ploché.

Vilma Kadlečková
česká, 1971

všech 14 knih autora

Kniha Hlasy a hvězdy je v

Právě čtených5x
dalších seznamech2x