Hlasy a hvězdy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sekta vyznavačů aurigiánské hereze je zničená, ale volání, vyslané do vesmíru, nezůstalo bez následků. Hvězdovládci – wëtrëigaës – se blíží. Představují hrozbu, proti které by se měli spojit i největší nepřátelé: telepat Aš~šád, velekněz z Rekeghu, Lodě, sgen z Fomalhiwy i nová pozemská Velekněžka Regentka. Jenže pro ty, kteří touží po moci, je těžké zapomenout na vlastní cíle. Ne každý překročí svůj stín. Dost se najde těch, kteří by si ve skutečnosti příchod Hvězdovládců přáli. A čím víc se o Hvězdovládcích mluví, tím víc se stávají realitou. Lucas netouží být všemocným hrdinou. Slyší Lodě, nabírá psychotronické síly a Klíč má na dosah... jenže snadné cesty, které se samy nabízejí, nikdy nebyly pro něj. Jak je jeho zvykem, míří právě na opačnou stranu: do mlhy a do tmy, přes přízračný most a skrz největší ponížení – protože právě to je správný směr. Tam ho volá räwë, Hlasy a hvězdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245664/big_hlasy-a-hvezdy-Pb6-245664.jpeg 4.5237
Série:

Mycelium 5.


Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Argo
více info...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Hlasy a hvězdy

petr_
06.11.2022

Přiznám se, že si nejsem schopen zapamatovat všechny podrobnosti tohoto košatého příběhu, ale dobře se to čte a při četbě dalšího dílu si zase vybavuji některé podrobnosti z těch předešlých. Je to dobrý příběh.

Ryorka
31.08.2022

no přiznám se, že mám problém svoje myšlenky a dojmy poskládat do slov. Je jich tolik. Tenhle díl je narvaný všelijakou psychologií, filozofií, metafyzikou, astrálem, dohady, intriky,událostmi. Všichni tu provádí dokonalé sebezpytectví, samozřejmě nejvíc Lukas. A já si v tom libuju. Jediný, kdo se v sobě nepřehrabuje je ......no samozřejmě Aš-šád. On je prostě jen akční. Buď dělá ty svoje fialový kouzla, kung-fu nebo se dobývá do Sofie. Sofie byla mimochodem v tomhle díle ve vedení na titul blbku roku. U Aš-šáda pořád člověk neví co chce. Pořád vypadá jako svatej Viking. Dokonalej. Všechno ví, všechno zná a od všeho má Klíč. Teda jo, uznám, že konec ho krapet zlidštil. A jooo, interakce Lukase a Aš-šáda na konci byla hustá, ale konečně si aspoň něco řekli. Doteď kolem sebe furt jen chodili a domýšleli pohnutky toho druhého.


RyonMathrin
11.07.2022

Přijde mi, že s každým dílem je kniha lepší a lepší. Lucas se zase o něco posunul, naopak se odkrývá ještě další fragment minulosti. Sofie, Aš-šád, Pinky, össeanský velekněz, Lodě a další postavy tvoří body mnohoúhelníku, který opět změnil tvar a příběh je zase jiný. A mám slabé tušení, čím je kniha alespoň trošku inspirována. Nebo je ten náznak jen čistě náhodný.
Audiokniha - přednes všech je jako vždy špičkový. Dokonce už při vyprávění Lucase vidím obličej pana Plesla :)).
Zvědavě i napjatě čekám na další díl.

Jonny
30.03.2022

Takového přešlapování na místě!
Tři kroky vpřed, dva kroky vzad... Ten kdo se tváří jako největší sympaťák, najednou působí jako zákeřný prevít, aby se vzápětí ukázalo, že je vlastně sympaťák...
Ke všemu ještě ty dějové odbočky, které zůstaly nedořešené ale kniha je moc neřeší a otvírá odbočky nové, asi, aby nás v budoucnu překvapily - nebo taky ne...

Mno nevím.

Mabie
13.12.2021

Wëtrëigaës se blíží a čím víc se o Hvězdovládcích mluví, tím se stávají reálnější. Hrozba jejich příchodu přinutí některé ke spojenectví, pro jiné je touha po moci silnější než rozum.
Hodně otazníků se konečně vysvětlilo, od druhé poloviny jsem si připadala jak závislá na pětici a příběh mě neskutečně chytil. Bylo tu sice trochu moc Sofie, málo Kamëlë, ale Pinky byla milá, Julie naprosto výborná a Velekněžka Regentka pěkná svině. Celkově to v tomto díle ženským postavám šlapalo a ty mužské byly spíše sebezpytující a utápěly se ve svých vnitřních problémech.
Jsem moc ráda, že nás - trochu hereticky - čeká šestý díl.

Alto98
12.07.2021

Svět v okamžiku dějinného zlomu, probíhá boj o nové rozdělení moci. Intriky všech proti všem. S každou další kapitolou vypadají předchozí události trochu jinak.
Nejvíc se mi pořád líbí první kniha, kde ještě příběh není tak rozvětvený.

Jm.bazar
20.03.2021

Já se bohužel s hodnocením většiny neshodnu. Svět velmi zajímavý, téma taktéž, postavy dejme tomu, ale děj moc rozvleklý a často až nudný. Jedna zápletka rozepsaná do 5knih. Jsem zvědavá jak se autorka popere se závěrem, jestli někdy přijde. Škoda, udělat z toho jednu knihu, byla by geniální. Můj osobní názor ????

engelbert
10.03.2021

Důležité věci se odehrávají v skrytu. Konec série a abych ji přečetl znovu, protože mi toho nepochybně spousta unikla.

1