Hlasy a hvězdy

Sekta vyznavačů aurigiánské hereze je zničená, ale volání, vyslané do vesmíru, nezůstalo bez následků. Hvězdovládci – wëtrëigaës – se blíží. Představují hrozbu, proti které by se měli spojit i největší nepřátelé: telepat Aš~šád, velekněz z Rekeghu, Lodě, sgen z Fomalhiwy i nová pozemská Velekněžka Regentka. Jenže pro ty, kteří touží po moci, je těžké zapomenout na vlastní cíle. Ne každý překročí svůj stín. Dost se najde těch, kteří by si ve skutečnosti příchod Hvězdovládců přáli. A čím víc se o Hvězdovládcích mluví, tím víc se stávají realitou. Lucas netouží být všemocným hrdinou. Slyší Lodě, nabírá psychotronické síly a Klíč má na dosah... jenže snadné cesty, které se samy nabízejí, nikdy nebyly pro něj. Jak je jeho zvykem, míří právě na opačnou stranu: do mlhy a do tmy, přes přízračný most a skrz největší ponížení – protože právě to je správný směr. Tam ho volá räwë, Hlasy a hvězdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245664/big_hlasy-a-hvezdy-Pb6-245664.jpeg 4.5187

Mycelium 5.

Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Argo

Kniha Hlasy a hvězdy

Alto98

Svět v okamžiku dějinného zlomu, probíhá boj o nové rozdělení moci. Intriky všech proti všem. S každou další kapitolou vypadají předchozí události trochu jinak.
Nejvíc se mi pořád líbí první kniha, kde ještě příběh není tak rozvětvený.

Jm.bazar

Já se bohužel s hodnocením většiny neshodnu. Svět velmi zajímavý, téma taktéž, postavy dejme tomu, ale děj moc rozvleklý a často až nudný. Jedna zápletka rozepsaná do 5knih. Jsem zvědavá jak se autorka popere se závěrem, jestli někdy přijde. Škoda, udělat z toho jednu knihu, byla by geniální. Můj osobní názor ????

engelbert

Důležité věci se odehrávají v skrytu. Konec série a abych ji přečetl znovu, protože mi toho nepochybně spousta unikla.

ujira

Mycelium se dostane pod kůži, prorůstá a člověk se už nemůže od tohoto příběhu odtrhnout. A to nejsem srdcařem sci-fi, ale paní Kadlečková je fakt v této škatulce literatury skvělá, dokonce graduje kvalita s každým dílem.

jaja4

VAROVANIE: Táto séria je tak návyková, že celé mesiace po tom, čo ju dočítaš, sa ti žiadna iná kniha nebude zdať dosť dobrá! Kiež by aspoň vyšiel ten posledný diel.

Rozari
14.10.2020

Celou sérii jsem zhltla za pár dní, přitom ji doma máme už několik let a cestu jsem k ní nenašla, až letos.
Velmi čtivý neotřelý příběh.
Moc se mi líbil össeanský jazyk se všemi těmi přehlasovanými samohláskami a shluky souhlásek, samozřejmě jsem zvědavá na vyústění celého příběhu, vysvětlení některých situací a motivů jednání... závěrečný 6.díl byl dle informací na webu vydavatelství plánován k vydání nejdřív 30.6.2020, pak 30.9.2020 (což je už asi pátý termín, stále se to prý posouvá) a opět zatím nic. Doufám, že jej paní Kadlečková konečně dopíše a vydá.

uziRM
11.09.2020

Z tohoto dílu vyvstanulo spoustu nezodpovězených otázek a osudů, i proto se mi nechce věřit, že by to měl být závěr série.

Bakana
03.07.2020

Přijde mi, že začátek série byl lepší, napínavější, akčnější,... nevím. Přesto je i tento díl skvělý a zaslouží si plný pčet hvězdiček. Už jen za to, jak kniha končí. Vážně je to konec celé série?