Vidění

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když se jedna z össenských Lodí vynoří z R-A prostoru mrtvá, pro Össeany je to důvod ke smutečním obřadům – a pro Pozemšťany drama. Lidé, kteří v Lodi zůstali, mají být obětováni. Při össenské mši poteče krev; a těžko Össeany přesvědčit, aby to nedělali. Lucas Hildebrandt pokusy o záchranu ignoruje. Necítí se jako hrdina, který by měl jednat: je jen stínem svého dřívějšího já, zbavený vůle, závislý na össenských drogách, vyhořelý. Sám od sebe už nic nečeká. A přesto je to právě on, kdo dokáže postřehnout podstatné věci. Uvědomuje si projevy yantrünu – Vidění, Čtvrté složky Pětice. Tuší, že smrt Lodi je předzvěstí mnohem zásadnějších změn, a dokáže položit ty správné otázky. To, čemu se vyhýbá, jsou – odpovědi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224226/big_videni-ZBl-224226.jpeg 4.5296
Série:

Mycelium 4.


Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Argo
více info...
Nahrávám...

Komentáře (43)

Kniha Vidění

LenkaWal
27.10.2022

Další super díl. Konečně se začíná zlepšovat dosud strašně otravná Pinky a já jí snad začnu mít ráda. Asi bych byla schopná tuhle sérii, vzhledem k tomu, že poslouchám jako audio sjet bez odpočinku u jiné knížky, ale dochází mi díly, takže budu dávkovat postupně. Ale určitě si ještě občas zopakuju celé. Povedená série.

Ryorka
28.08.2022

UF! Konec byl masakr teda. Tenhle díl byl nabitý. Trochu se mi přerovnaly postoje k jednotlivým postavám. Pinky je hustá, Fiona je kráva nebeská, Stafford je krysa (ale to byl asi furt), Aš-Ašád se mi začíná líbit no a Lucas? I když je to cynik a sobec nejde ho nemít rád a nefandit mu, aby našel to, co hledá i když neví co to je a nemá ponětí, co to způsobí. Tam ve Vesmíru už to začalo!


Hellrampage
21.08.2022

Štvrtý diel je zatiaľ najlepším, pretože autorka tu dala konkrétny problém, okolo ktorého sa točí dej. Je tu výborná politika medzi dvoma rasami a čo urobiť s mŕtvou loďou. Oveľa viac vyznejú následky toho, že si pozemšťania pustili cudziu rasu moc blízko k sebe. Uvidíme ako na tom budú ďalšie knihy a či autorka pohne viac s príbehom. Zatiaľ sme "len" v polovičke.

kralika
07.03.2022

Zvláštní věc: do Mycelia jsem nahlédl po asi dvouleté pauze, jelikož jsem byl z těch všech tajností, spiknutí a plánů v plánech trochu přejedený. Znovu jsem nasedl poměrně elegantně, prakticky vše jsem si díky drobným poznámkám v textu znovu vybavil, a bavil jsem se. Skutečně jsem si to opět užil, třebaže prvnímu dílu, který mě svou tajuplností zcela uchvátil, se to již nepřiblíží...

Jonny
18.12.2021

Po čtvrtém dílu jsem sáhl po 6 leté mezeře a kupodivu jsem se v příběhu rychle zorientoval. No... Nadšení se nekoná, tentokrát se už pár zásadních věcí stalo, ale děj stále nemá spád, jako bychom stále na něco čekali. A když koukám, že z plánovaných 5 dílů je najednou 6+, tak se trochu bojím, že se nikdy nedočkáme...

Mabie
03.12.2021

Čtvrtá část se oproti předchozím dílům rozběhla daleko rychleji hned od začátku, má spád, vše se propojuje, jednotlivé postavy zrají, mění se a přerod je někdy nejen fyzický (Lucas), ale i mentální nebo morální (Fiona, Pinky, Stafford, Byrd, Kamëlë). A v zásadě jsou na tom všechny postavy dost bídně.
Autorka nám sice osvětlila pár věcí, ale pořád jich je většina nejasná. Vést tak dlouho příběh tak komplexní a propracovaný tak nepředvídatelně je obdivuhodné. A tak dál není jasné co se to vlastně stalo mezi Lucasem a Loděmi, jaké jsou plány a pohnutky Aš~šáda, co odhalila Julie Lothová, zda nějak ovlivní Lucase dopis od Fiony, kde je Akkütlixův klíč, co se stalo s posádkou a duchem mrtvého gleewarina na Zelené lastuře…

A velmi silná myšlenka tohoto dílu:
Příběh sice z 26. století, ale jako šitý na míru pro multi-kulti nadšence z doby dnešní - “co z nás zbyde po přehnaném podvolování se cizí kultuře”?

Ailee
24.02.2020

Nemůžu si pomoct, ale jako kdyby chování značné části postav přestávalo dávat smysl. Dřív, to zapeklité, zamotané uvažování bylo fajn, ale teď mi přijde, jestli se sami nezamotali, jak se děj kupí a houstne. A ani jsem se tolik nenasmála. Možná prostě jen nebyla ta správná nálada, ale jako kdyby tomu prostě něco od předešlých dílů chybělo.

engelbert
19.02.2020

Jedinou chybou této knížky (pokud je to vůbec chyba), je nutnost pokračovat i dalším dílem. Skončilo to v nejnapínavějším.

1