Pád do temnot

V centru pozornosti gerdánské tajné služby je jediný muž: ten, kterého si vybraly Lodě. Intriky a podloudné meziplanetární akce probíhají vskrytu, ale všechno nevyslovené a nepřiznané, co odpradávna bylo mezi Össe a Gerdou, přesto náhle vystoupí na povrch: křivdy, násilí, hrdinství, mlčení. Ti, jejichž světy žily ve vzájemné nenávisti celé věky, svádějí poslední bitvu o artefakt Lodí; a v téže chvíli za tenkou stěnou vlastní mysli i Lucas Hildebrandt bojuje z posledních sil – o příčetnost, o důstojnost, o lidství. Čeká ho dilema a rozhodnutí. Ökrë, Třetí z posvátných drog, může být jeho záchranou i zkázou; ale ať už se pro něj stane čímkoliv, sežehne plamenem všechno, co bylo. Minulost končí. A muže s temnou gerdánskou duší, povahou a kořeny čeká jen propast – a Pád do temnot....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203673/big_pad-do-temnot-ZAw-203673.jpeg 4.5278

Mycelium 3.

Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Argo

Kniha Pád do temnot

Mabie
26. listopadu

(+ SPOILER) Lucas Hildebrandt není prvoplánový hrdina, ale každý normální člověk s ním musí minimálně soucítit. I ve třetím díle bojuje s děsivými atakami Morrisonovy choroby, je sám, nikomu nevěří a čas se mu zkracuje. Všichni se o něj zajímají, ale jaké jsou jejich cíle není jasné. A tak třebaže se dozvídáme více o jeho matce, o společné minulosti jeho otce s Ëltaühl, o hrdinství Taliho v Blue Springs, o vztahu Maëwënë a Ëltaühl nebo o samotné smrti Gilese Hildebrandta, odkrývají se vlastně jen drobná tajemství a celek se spíš jen víc zamotává. Do mocenských her vstupují Gerdánci, össenské pozice oslabují, a role Aš~šáda je naprosto neuchopitelná.
Vilma Kadlečková udržuje laťku kvality proklatě vysoko, tak jak ji nastavila už v předchozích dílech. Potřebuji další díl!

lanaquila
24. listopadu

(+ SPOILER) Doporučuji milovníkům sci-fi, kteří preferují spíše biologii, kvantovou fyziku a esoteriku, než stroje, umělé inteligence a roboty. Chvílemi má kniha dle mého názoru blíže k fantasy než ke sci-fi :)

Na rozdíl od dvojky, kdy jsem se po delší pauze mezi 1 a 2 snažila zorientovat v postavách a ději, byla pro mě trojka skvěle poslouchatelná. Stále mi nepřestává bavit, jak je audiokniha namluvená. Neskutečně dobře poslouchatelné. Na tomto díle nejvíce oceňuji nahlédnutí do duše Lukase H. a do myšlenkového pochodu umírajícího člověka. Poslední 3 hodiny knihy mají neskutečný spád a hltala jsem každé slovo s tím, co přijde dál.
Autorku obdivuji, jak přehledně nás dokáže provést v tak psychologickém a i politickém spletenci. Doporučuji nedělat při poslouchání nic náročnějšího, protože přeskakovaní mezi postavami a rychlý spád děje může mít za následek, že pak chvilku hledáte, kde se právě v ději nacházíte :D I přes to, že je děj dlouhý - 20 hodin poslouchání není dle mého pro začátečníky - stojí to určitě za to!

Alto98

Děj se natolik zkomplikoval, že jsem chvílemi ztrácel orientaci. Ale za to si můžu sám, četl jsem velmi rychle a téměř najednou.
Je zajímavé, že se zatím vůbec neobjevilo žádné pozemské náboženství. Země v té době už nejspíš žádnou víru neměla.

skepsi

(+ SPOILER) I přes neklesající kvalitu jsme se dostali do hluchého, repetativního bodu přiběhu. Krom seznámení se s Gerdánci, Sgenem a změny majitele jisté mocné zbraně jsme se dozvěděli kulové :D (fajn... MOŽNÁ existuje lék (což si nemyslím) a obsah dopisu stejně stále neznáme :-/)

Co ovšem musím vypíchnou, je posledních cca 50 "psycho" stran, ktere jsou vskutku boží!!!

Takže... kadlečková si udržuje úroveň kvality a jede dál... těch úmorných pár dnů, než mi dorazí čtyřka snad nevydržím :)

ujira

Obdivuji autorčinu fantazii, na ženu píše překvapivě dobrou sci-fi a díl od dílu lepší. Obdivuji její smysl pro jazykovou nápaditost při popisu reálií, při volbě jazyka a jmen. Obdivuji jak nastoluje filosoficko- náboženská dilemata, kterým se člověk dnes ani v budoucnosti nevyhne.

jaja4
30.10.2020

Rë Akkütlix! Táto séria je vražedne dobrá! Filozoficko náboženská fantasy, kde sa treba zmieriť s menším množstvom akcie. Ale tie vnútorné monológy postáv ma nikdy neprestanú baviť. Ale u Hokrina, čakať 4 roky na posledný diel je nevídané. Vyjde vôbec a kedy??? A hlavne bude naozaj posledný? Neuniesli Kadlečkovú Össeania?

animovanej medv
28.04.2020

Tak tato série má rozhodně vzestupnou tendenci, jestli vás bavil první a druhý díl, třetí vás už nepustí ;)

kralika
04.03.2020

Stále velmi dobré, ovšem tentokrát si dám asi větší pauzu před dalším dílem, protože mám neodbytný pocit přejedení...