Pád do temnot

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V centru pozornosti gerdánské tajné služby je jediný muž: ten, kterého si vybraly Lodě. Intriky a podloudné meziplanetární akce probíhají vskrytu, ale všechno nevyslovené a nepřiznané, co odpradávna bylo mezi Össe a Gerdou, přesto náhle vystoupí na povrch: křivdy, násilí, hrdinství, mlčení. Ti, jejichž světy žily ve vzájemné nenávisti celé věky, svádějí poslední bitvu o artefakt Lodí; a v téže chvíli za tenkou stěnou vlastní mysli i Lucas Hildebrandt bojuje z posledních sil – o příčetnost, o důstojnost, o lidství. Čeká ho dilema a rozhodnutí. Ökrë, Třetí z posvátných drog, může být jeho záchranou i zkázou; ale ať už se pro něj stane čímkoliv, sežehne plamenem všechno, co bylo. Minulost končí. A muže s temnou gerdánskou duší, povahou a kořeny čeká jen propast – a Pád do temnot....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203673/big_pad-do-temnot-ZAw-203673.jpeg 4.5329
Série:

Mycelium 3.


Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Argo
více info...
Nahrávám...

Komentáře (52)

Kniha Pád do temnot

Tamten
25. ledna

Lze hodnotit pouze všech osm dílů najednou, neboť se jedná o jeden příběh rozdělený do 8 knih jen kvůli tlouštce.
Rozhodně zajímavý svět, jeho fungování, principy, prokreslené postavy atp. Ale tato všechna pozitiva jsou na úkor děje, kterého je relativně málo. A přitom když už se nějaký objeví, tak bývá napínaví a čtivý. Ale v těch osmi svazcích je děje poměrně málo. Spíše se řeší stále dokola pohledy různých postav na tutéž věc a o knížku dále znovu dokola a dokola. Kdyby se redundance vyhodili a celé se to smrsklo třeba na trilogii, mohlo se jednat o vynikající fantasy. Takto je to spíše trénování vůle čtenáře, jestli vydrží až do konce.

Ryorka
21.08.2022

grrrr!!! Jsem frustrovaná a prskám. Jak může někdo na 424 stranách toho říct tolik a přitom neříct nic? Dočkala jsem se nějakých pokroků v odhalení tajemství, ale hromadu věcí se zase zamotalo. Lukase jsem měla chuť proplesknout, Aš-šáda jsem zatím nebyla schopna zhodnotit, Sloňáky má člověk chuť zaškrtit a Gerdánci jsou taky mrchy. U tohodle dílu jsem normálně regulérně nahlas nadávala. Ale kruci, žene mě to dál, protože chci znát Osud, Smysl, Pravdu.


Hellrampage
31.07.2022

Dopis pre Lucasa sa rieši aj po tretíkrát v sérii (Pinky je hrozne kvôli tomu už otravná) a je tu oveľa viac erotických momentov. Tretí diel je slabší než druhý a o dosť komplikovanejší a naťahovanejší. Podobne ako Lucas nebudete vedieť komu veriť a ktorá postava to hrá na akú stranu. Na konci sa Lucas s Aš-šádom háda ako starý manželský pár. Kamele dostala viac priestoru a zistilo sa viac o minulosti Lucasa a jeho rodičov. Škoda, že len ten dej nejde moc dopredu - každá postava má len nejaké špekulácie a svoje teórie a na konci máte viac otázok než odpovedí.

ludek6708
18.06.2022

Musím se omluvit za svou původní určitou skepsi, plynoucí z mého jakéhosi předsudku o ženách píšících sci-fi a fantasy, při mém zvažování, zda se do této série pustit či nikoli.
Po přečtení zatím 3 dílů musím říct, že nelituji ani trochu a musím paní autorce vzdát hold! Toto její zatím životní dílo podle mě v daném žánru směle konkuruje absolutní světové špičce.
A že jsou v něm obsaženy ženské románové prvky?
Vůbec nevadí! Naopak - jde o výborné "změkčení" jinak velmi tvrdého světa budoucnosti, který paní autorka čtenáři uvěřitelným způsobem skvěle a jedinečně představuje a dávkuje se vzrůstající kvalitou a šířkou zápletek a dějů ...
Milovníci tohoto žánru se tady nemají o čem rozhodovat ani nad čím váhat - čeká je totiž skutečně zážitek, který stojí za to!

Mabie
26.11.2021

(+ SPOILER) Lucas Hildebrandt není prvoplánový hrdina, ale každý normální člověk s ním musí minimálně soucítit. I ve třetím díle bojuje s děsivými atakami Morrisonovy choroby, je sám, nikomu nevěří a čas se mu zkracuje. Všichni se o něj zajímají, ale jaké jsou jejich cíle není jasné. A tak třebaže se dozvídáme více o jeho matce, o společné minulosti jeho otce s Ëltaühl, o hrdinství Taliho v Blue Springs, o vztahu Maëwënë a Ëltaühl nebo o samotné smrti Gilese Hildebrandta, odkrývají se vlastně jen drobná tajemství a celek se spíš jen víc zamotává. Do mocenských her vstupují Gerdánci, össenské pozice oslabují, a role Aš~šáda je naprosto neuchopitelná.
Vilma Kadlečková udržuje laťku kvality proklatě vysoko, tak jak ji nastavila už v předchozích dílech. Potřebuji další díl!

lanaquila
24.11.2021

(+ SPOILER) Doporučuji milovníkům sci-fi, kteří preferují spíše biologii, kvantovou fyziku a esoteriku, než stroje, umělé inteligence a roboty. Chvílemi má kniha dle mého názoru blíže k fantasy než ke sci-fi :)

Na rozdíl od dvojky, kdy jsem se po delší pauze mezi 1 a 2 snažila zorientovat v postavách a ději, byla pro mě trojka skvěle poslouchatelná. Stále mi nepřestává bavit, jak je audiokniha namluvená. Neskutečně dobře poslouchatelné. Na tomto díle nejvíce oceňuji nahlédnutí do duše Lukase H. a do myšlenkového pochodu umírajícího člověka. Poslední 3 hodiny knihy mají neskutečný spád a hltala jsem každé slovo s tím, co přijde dál.
Autorku obdivuji, jak přehledně nás dokáže provést v tak psychologickém a i politickém spletenci. Doporučuji nedělat při poslouchání nic náročnějšího, protože přeskakovaní mezi postavami a rychlý spád děje může mít za následek, že pak chvilku hledáte, kde se právě v ději nacházíte :D I přes to, že je děj dlouhý - 20 hodin poslouchání není dle mého pro začátečníky - stojí to určitě za to!

Alto98
28.05.2021

Děj se natolik zkomplikoval, že jsem chvílemi ztrácel orientaci. Ale za to si můžu sám, četl jsem velmi rychle a téměř najednou.
Je zajímavé, že se zatím vůbec neobjevilo žádné pozemské náboženství. Země v té době už nejspíš žádnou víru neměla.

skepsi
20.03.2021

(+ SPOILER) I přes neklesající kvalitu jsme se dostali do hluchého, repetativního bodu přiběhu. Krom seznámení se s Gerdánci, Sgenem a změny majitele jisté mocné zbraně jsme se dozvěděli kulové :D (fajn... MOŽNÁ existuje lék (což si nemyslím) a obsah dopisu stejně stále neznáme :-/)

Co ovšem musím vypíchnou, je posledních cca 50 "psycho" stran, ktere jsou vskutku boží!!!

Takže... kadlečková si udržuje úroveň kvality a jede dál... těch úmorných pár dnů, než mi dorazí čtyřka snad nevydržím :)

1