Led pod kůží

Lucas Hildebrandt dosáhl všeho, co si předsevzal; jenže zároveň se nedopatřením a mimochodem dotkl nejtemnějšího össenského tajemství. Na jeho rukou jsou spóry laëgühru. A nad jeho hlavou číhají Lodě. Ty, které bdí ve vesmíru, čekaly dlouho na svou chvíli; a teď konečně nalézají. Jejich Sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kam se Lucas uchýlil společně s Aš~šádem z Fomalhiwy. Össeanka Kamëlë cítí Jejich přítomnost a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Ve chvíli, kdy uvnitř össenské Církve naplno propukají mocenské boje, se ocitá v sítích cizích plánů. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít – a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit. Za jeho mediálním obrazem slavného hrdiny tuší nepřiznaný záměr. Jaké plány má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakolik to souvisí s Loděmi? Co je mezi ním – a Jimi?!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181322/big_led-pod-kuzi-E4q-181322.jpeg 4.4341

Mycelium 2.

Romány, Literatura česká, Sci-fi

Vydáno: , Argo

Kniha Led pod kůží

Mabie
18.11.2021

Druhý díl je asi ještě lepší než ten první. Stále stejně dobré vykreslení prostředí a postav, stále více otázek než odpovědí, stále řada mrazivých flashbacků …a úmysly jednotlivých postav víc než nejasné.
“Led pod kůží“ posouvá děj minimálně, spíše mapuje mysl Lucase Hildebrandta, vysvětluje motivaci jednotlivých postav a naše představa o “klaďasech a záporákách” se najednou hodně zamotává.
Celé to není o akci. Děj plyne pomalu, v rytmu össenských žalmů a nitky intrik se dále proplétají - zkrátka stejně jako “věci, které zůstávají utajené naší mysli, nad námi získávají moc”, získává svou moc nad čtenářem i autorka a pokračuje pěkně zostra.
Tam ve vesmíru už to začalo!
Re Akkütlix!

Alto98
10.05.2021

Jsem nadšen. Dramatický děj s nečekanými zvraty, tempo rychlejší než v prvním díle.

Niamh15
01.05.2021

Ne, pořád tam není žádná vyloženě sympatická postava. Možná je to záměr, ale nemít komu fandit je občas trochu frustrující.
Originalita a svěžest prvního dílu už trochu zvětraly, takže druhý díl mě tolik nebavil.
Vztah mezi Lucasem a Aš-šádem ztratil hodně na dynamice, což je škoda, protože to mě v jedničce zaujalo asi nejvíc.
Pořád je to skvěle napsaný originální kousek a to finále se dost povedlo, ale musím říct, že mě to tentokrát moc nechytlo.

lanaquila
11.04.2021

AUDIOKNIHA
Po pauze několik let od Mycelium I. bylo těžké se na začátku zorientovat a rozpomenout se, kdo je kdo a o co vlastně jde. Kniha je ale namluvená tak dobře, že i kdyby měl člověk poslouchat jen kvůli tomu, že nebude litovat :) Díky více hlasům je děj ještě živější a osobnější. V knize vlastně nejsou moc oddychové části, takže když u ní děláte multitasking, za chvilku zjistíte, že buď nevíte, o čem byla zrovna řeč, a nebo máte spálenou večeři :D Jsem ráda, že jsem se k sérii vrátila a těším se na konec.
Co si pocitově vybavuju z poslechu jedničky, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a závěr mi nějak úplně dostat. U dvojky jsem byla trochu vlažnější, protože jsem upřímně takovou zápletku trochu čekala :) Ale to nic nemění na tom, že je to skvělé čtení / poslech a že už mám koupený další díl :)

skepsi
02.03.2021

Nezastavujeme, máme zpoždění!

Kadlečková svým druhým majstrštykem stvrzuje svůj perfekcionismus... čím jste byli nadšeni v prvním díle je tentokrát vygradováno doslova svojnásobně a dvakrát - cca ve třetině a ke konci jakbysmet... a ve chvíli kdy vám dojde že se celý děj, podobně jako jednička, odehrál v horizontu jednoho týdne... jdete prostě dokolen :).

Fakticky jsem se v rámci žánru dopracoval k české autorce a dílu, které se odvážím přirovnat k vrcholům světové žánrové literatury!

Děkuji!!!

animovanej medv
22.04.2020

Bavila mě víc než první díl a taky jsem to rychleji přečetla. Musím říct, že mě tohle sci-fi fakt baví :)

kamila5406
09.04.2020odpad!

Další díli už číst nebudu tenhle žánr pro mě není

Kakiko
25.01.2020

První díl jsem četla dvakrát a sem tam jsem se ztrácela, u druhého dílu nevyjímaje. Když autor vymyslí takhle složitý svět, měl by na konec knihy dát slovníček, aby to čtenáři trochu usnadnil, to je takové jedno větší minus téhle série.
Jinak jsem byla docela spokojená. Bylo tam méně otravné Pinky, více Lodí, Aššáda...