Led pod kůží

Lucas Hildebrandt dosáhl všeho, co si předsevzal; jenže zároveň se nedopatřením a mimochodem dotkl nejtemnějšího össenského tajemství. Na jeho rukou jsou spóry laëgühru. A nad jeho hlavou číhají Lodě. Ty, které bdí ve vesmíru, čekaly dlouho na svou chvíli; a teď konečně nalézají. Jejich Sdílené vědomí se obrací ke Studni planetárního ticha, kam se Lucas uchýlil společně s Aš~šádem z Fomalhiwy. Össeanka Kamëlë cítí Jejich přítomnost a zoufale se snaží odvrátit neodvratné; ale všechny okolnosti jsou proti ní. Ve chvíli, kdy uvnitř össenské Církve naplno propukají mocenské boje, se ocitá v sítích cizích plánů. Dělá, co může, aby se vyhnula církevnímu Vykonavateli, záměrům velekněží i vlastní minulosti. Od Lucase Hildebrandta se nesmí nechat poznat, od ostatních se nesmí nechat zabít – a Fomalhiwanovi nesmí uvěřit. Za jeho mediálním obrazem slavného hrdiny tuší nepřiznaný záměr. Jaké plány má Aš~šád z Fomalhiwy? A nakolik to souvisí s Loděmi? Co je mezi ním – a Jimi?!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181322/led-pod-kuzi-E4q-181322.jpeg 4.4294

Mycelium 2.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Argo

Kniha Led pod kůží

animovanej medv

Bavila mě víc než první díl a taky jsem to rychleji přečetla. Musím říct, že mě tohle sci-fi fakt baví :)

kamila5406
09. dubnaodpad!

Další díli už číst nebudu tenhle žánr pro mě není

Kakiko

První díl jsem četla dvakrát a sem tam jsem se ztrácela, u druhého dílu nevyjímaje. Když autor vymyslí takhle složitý svět, měl by na konec knihy dát slovníček, aby to čtenáři trochu usnadnil, to je takové jedno větší minus téhle série.
Jinak jsem byla docela spokojená. Bylo tam méně otravné Pinky, více Lodí, Aššáda...

kralika

Göaerghüelürr! Teď mám celkem výčitky, že jsem s výjimkou Algoru českou fantastiku trestuhodně zanedbával. Je to tak, jsem chycen - asi nějaká myceliální vlákna, či co...

"Legenda stejně nikdy není důležitá sama o sobě; pokaždé záleží hlavně na tom, jakou váhu jí přikládá společnost."

uziRM

Nejspíš mám trochu štěstí, že se ke mě Mycelium dostalo v audioknize, takže jsem "ochuzen" o často kritizované přehlásky, ale i tak se mi zdál děj druhého dílu o něco lepší a bohatší, měl hlavně větší spád.

grizlinka
18.11.2019

Mě tento díl bavil o něco méně než předchozí, ale je pravda, že se už orientuji v postavách :) a dokonce i na čtení přehlásek jsem si zvykla :D

gabice4
21.04.2019

O něco lépe, jsem vnímala děj, než u předešlého dílu. Pořád rušivý element v podobě přehláskovaných samohlásek. Autorka mohla přidat, jak se vlastně cizí slova čtou a co znamenají "Re Akkütlix"

roso.mak
08.04.2019

Už jsem byla do příběhu začtená, takže jsem se do čtení nutit nemusela. Reálie už jsou ujasněné, postavy nepřibývají.

Temný prorok
Temný prorok