Jantarové oči

Lidstvo navázalo styky s planetou Össe a začalo využívat tamní myceliální technologie. Zatím se úspěšně daří ignorovat nepříjemnosti, které s sebou kontakt s teokratickou civilizací Össeanů přináší: kult vesmírných Lodí, krvavé lidské oběti ve jménu Hmyzího boha, spóry nitrožilních hub a rituální drogy, rozkládající lidskou vůli. Lucas Hildebrandt, který jako vyslanec důvěrně poznal tamní svět, si ale dobře uvědomuje, že Země začíná být na Össe závislá. Proto hledá sílu, která by se mohla stát protiváhou össenské moci. Skutečně ji nachází – jenže je jiná, než předpokládal; a cena, kterou za to on sám musí zaplatit, je krutá. Mycelium je románová sága, odehrávající se ve 26. století na Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162124/mycelium-jantarove-oci-XSx-162124.jpg 4.2422

Mycelium 1.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Argo

Kniha Jantarové oči

tynucha
11. listopadu

Hlavní rys knihy je, že je velice čtivě a poutavě napsaná. První polovina je ale náročnější z důvodu, že vůbec neseznamuje čtenáře s postavami, prostředím, situací; začíná jak kdyby zprostředka anebo jak kdyby byl čtenář s reáliemi už seznámen někdy jindy či jinde. Až jsem si i myslela, jestli jsem nesáhla po druhém dílu série ;-) Asi do poloviny knihy jsem tedy měla docela problém rozlišit ne ani kdo je kdo (postav je zde málo), ale spíš zda se jedná o osobu, vlastnost nějaké osoby, jev, cizí planetu, systém atd. Subjektivně mi i vadil typ sci-fi, spíš to bylo takové fantasy, na můj vkus málo technické a moc mysteriózní a náboženské. Přesto sáhnu po dalším dílu, dobře napsaný příběh zde nahrazuje všechny případné nedostatky.

Chytuš
06. listopadu

Konzumací mrkve se vám zlepší zrak, ale po houbách uvidíte, co jste ještě neviděli... A u téhle knížky si přečtete něco, co jste ještě nečetli :-) Perfektně propracovaný svět nám paní Kadlečková naservírovala, jen co je pravda! Jen jsem občas měla při čtení takové menší výpadky - chvílemi jsem hltala každé písmeno a pak přišla pasáž, kdy jsem zívala nudou. Doufám, že tohle v příštích dílech paní Kadlečková trochu vytuní a já budu lapená úplně. Ale už teď musím říct, že tahle terransko-össenská psychedelie má hodně do sebe :-)
PS: A taky vsázím domácí Koh-i-Noor, že paní Kadlečková má nějakou tu psychoaktivní zkušenost za sebou :-) Vlastně jsem jich v knize našla několik :-)

grizlinka

Behem cteni jsem si rikala ze teda dobry,nejak to doctu a na dalsi dily uz se nevrhnu,ale cim vice jsem se blizila ke konci,tim spise jsem se priklonila ze nechci jeste tento svet opustit a musim vedet jak pribeh bude pokracovat :) U ceske literatury prijemne prekvapeni

Jarda72

Fajn příběh a až neuvěřitelně propracovaný svět na mnoha stranách. Prostě mě to opravdu bavilo, kniha po celou dobu má spád. Těším se na další díly.

LenkaWal

To byla bomba. Měla jsem jako audio knihu a pořídím si i další díly. Chvíli jsem tápala v ději a postavách, ale jak to začalo pomalu souviset už mi to problémy nedělalo. Velmi zajímavý svět. Chci víc.

avalonek

Zkusila jsem to,ale nic mi to nedalo..Byla to nuda.Omlouvám se

gabice4

Moje mozkové buňky tento styl psaní nepobrali. Slova kterým nerozumím a ani pořádně nevím jak je číst. Na mě moc přehlaskovaných samohlásek, které mě rušili při čtení. Snad dám druhý díl, když ho mám půjčený. Ö

roso.mak

Autorce se podařilo vytvořit to, o co se autorky romancí marně pokouší - skutečného tragického hrdinu. Akorát, že kdyby to psaly dané autorky, hrdina by musel zůstat tajemný. Zde je naopak hodně ukecaný.

Musí být. Reálie světa jsou poměrně složité, byť dobře podané, takže se v tom ztrácet nebudete. Ale nutno říct, že se mi díky tomu do knihy těžce začítalo. A protože kniha nebyla ničím jiným vlastně špatná, nápad se mi hodně líbil a hodnocení čtenářů hraničí se superlativy, dočetla jsem do konce. A musím říct, že mě kniha nakonec zaujala natolik, že se těším na další díl.