Jantarové oči

Lidstvo navázalo styky s planetou Össe a začalo využívat tamní myceliální technologie. Zatím se úspěšně daří ignorovat nepříjemnosti, které s sebou kontakt s teokratickou civilizací Össeanů přináší: kult vesmírných Lodí, krvavé lidské oběti ve jménu Hmyzího boha, spóry nitrožilních hub a rituální drogy, rozkládající lidskou vůli. Lucas Hildebrandt, který jako vyslanec důvěrně poznal tamní svět, si ale dobře uvědomuje, že Země začíná být na Össe závislá. Proto hledá sílu, která by se mohla stát protiváhou össenské moci. Skutečně ji nachází – jenže je jiná, než předpokládal; a cena, kterou za to on sám musí zaplatit, je krutá. Mycelium je románová sága, odehrávající se ve 26. století na Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/162124/mycelium-jantarove-oci-XSx-162124.jpg 4.1397

Mycelium (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Argo

Kniha Jantarové oči

LenkaWal

To byla bomba. Měla jsem jako audio knihu a pořídím si i další díly. Chvíli jsem tápala v ději a postavách, ale jak to začalo pomalu souviset už mi to problémy nedělalo. Velmi zajímavý svět. Chci víc.

avalonek

Zkusila jsem to,ale nic mi to nedalo..Byla to nuda.Omlouvám se

gabice4

Moje mozkové buňky tento styl psaní nepobrali. Slova kterým nerozumím a ani pořádně nevím jak je číst. Na mě moc přehlaskovaných samohlásek, které mě rušili při čtení. Snad dám druhý díl, když ho mám půjčený. Ö

roso.mak

Autorce se podařilo vytvořit to, o co se autorky romancí marně pokouší - skutečného tragického hrdinu. Akorát, že kdyby to psaly dané autorky, hrdina by musel zůstat tajemný. Zde je naopak hodně ukecaný.

Musí být. Reálie světa jsou poměrně složité, byť dobře podané, takže se v tom ztrácet nebudete. Ale nutno říct, že se mi díky tomu do knihy těžce začítalo. A protože kniha nebyla ničím jiným vlastně špatná, nápad se mi hodně líbil a hodnocení čtenářů hraničí se superlativy, dočetla jsem do konce. A musím říct, že mě kniha nakonec zaujala natolik, že se těším na další díl.

Gordonlord
11. březnaodpad!

Hrdinové, jejichž osudy mě totálně nezajímají, vůbec nic zajímavého nedělají a celou dobu jen přemítají a uvažují nad úplně zbytečnými věcmi, které naplňují děj prázdnou vatou. Když se skutečně něco výjimečně stane, tak to nemá na nic žádný vliv a kniha nakonec skončí nijak. Totální plýtvání papírem a písmenky.

PetraaMatouš

Mám ji v audiu. Nemohla bych ji číst, ale na poslech byla dobrá. Hlas nerušil. Jediné co bych vytkla je: chvílema mluvili tak potichu, že to nebylo slyšet, a pak zas tak nahlas, že mě to vzbudilo. Jinak mi Pinkrtýna lezla strašně na nervy. Nesnáším tyhle nerozhodný, ukňouraný typy. To ještě dovšeho strká nos a myslí jak je chytrá.

Belisima

V knížce je cítit potenciál, který ten příběh má. Ale ačkoliv se to četlo dobře, to, co mě zajímalo nejvíce, bylo popsané sotva na jedné stránce a pak skok a přitom zbytečnosti byli popsané na několika desítek stránkách. Každopádně Lucas je velmi zajímavá postava a nebýt jeho, čtení bych vzdala. Jde se na druhý díl, jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet.

JaVin

Perfektně propracovaný příběh. Od série se nejde odtrhnout.