Lovci monster s.r.o.

Seznamte se s Owenem Zastavou Pittem, nejnovějším rekrutem Lovců monster, s.r.o. Netvoři jsou totiž skuteční. Tvorové z mýtů, legend a béčkových filmů jsou někde tam venku a číhají ve stínech. Oficiálně jsou tajemstvím. Někteří jsou zlí, jiní prostě jen hladoví. Na opačné straně stojí lidé, kteří se živí jejich zabíjením. Je to docela fajn práce, až na jeden malý problém. Starodávná bytost známá jako Prokletý se vrátila, aby si vyrovnala sto let staré účty. Pokud Prokletý uspěje, nastane konec světa a LM s.r.o. je to jediné, co mu stojí v cestě. Zatímco hodiny odpočítávají vteřiny do konce světa, Owen se ocitá v obležení legií nemrtvých přisluhovačů, nepřátelských federálních agentů, tajemného ducha, který se mu usídlil v hlavě, a prokleté rodiny ženy, kterou miluje. Obchod jen kvete… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127172/lovci-monster-s-r-o-CAl-127172.jpg 4.4267

Lovci monster (1.)

Monster Hunter International (2007)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

Kniha Lovci monster s.r.o.

Pája20

Opravdu super knížka. Spousta akce, napětí,krve, části lidských částí všude možně.. Celkem brutální knížka a to doslova. Ale ma i svůj humor a důvtip. Čte se rychle a dej mě osobně pohltil že jsme hltal každou stránku za mě super.Vlastně nic tu není normální a normální je nudné a obyčejné. To jsou lovci monster skupina nanormalnich lidi schopna roztrilet na cucky jakoukoliv potvoru co se proti nim postaví. Jdu se vrhnout na další díl :D :D

Landreth

V rámci žánru rozhodně za pět hvězd, byť při prvním setkání s úryvky na obálce jsem to rozhodně nečekal. Naštěstí to není až tak dementní, monstra a nadpřirozené bytosti jsou do dnešního světa pěkně vloženy (elfové jsou skvělí... a orkové taky). Akce je přiměřeně a je popsána přehledně a ne za každou cenu krvavě, samotný děj není vyloženě přímočarý, postavy mají jakýs charakter a postupem času mě nejvíc bavily právě rozhovory a vzájemné dobírání si hlavních hrdinů.

sharik

Tahle kniha nemá dobrý název, i když sama není vůbec špatná! Tedy ano, je přiléhavý, jednoduchý a tak dál, ale mě prostě nějak odrazoval. Ale přes to, že se jedná o odpočinkovou a totálně nenáročnou četbu, není to blbá kniha. Correia vtipně využívá všechna klišé o upírech, vlkodlacích nebo elfech, co známe z filmů a literatury. Jednou je zesměšňuje, jindy potvrzuje a rád odkazuje k tomu, že jde o předpoklad zažitý z popkultury. Ale to není to hlavní, ačkoli například jeho vysvětlení rozdílu mezi tolkienovskou představou elfů a jejich "skutečnou" podobou je boží. Každopádně i když jde o akční fantastiku (hodně se to řeže, postavy "hláškují" a děj je důležitější než umělecké zpracování), Correiův svět je pestrý, zábavný a dává smysl. Postavy jsou možná trošku černobílé v dichotomii dobra a zla, ale charaktery jsou propracované a oblíbíte si je. Akce je tu sice hodně, naštěstí ne až příliš moc. Mnoho jiných autorů tohoto žánru mě brzy omrzelo, protože jejich knihy začaly vypadat jen jako střídání pornografických a násilných scén, což tady nehrozí a jsem za to vážně rád (kupodivu otevřené erotice se Correia snad až vyhýbá, což je příjemná změna). Mé čtenářské já, toužící na chvíli vypnout a užívat si fascinující svět všelijakých monster a veselé partičky jejich drsných lovců, je naprosto spokojené :).

Ramiel

Tenhle typ oddychových knížek, kde se to řeže hlava nehlava, používají se všechny myslitelné i nemyslitelné zbraně a tečou proudy krve, mám rád. Nebylo to špatné, ale Kulhánkův Noční klub je lepší :-)

Bess.h

Jako oddychovka parádní. Brutální rubačka přerušovaná vtipnými hláškami. A navíc hlavní hrdina je takový medvídek :-D, velký chlap co sice je blázen do zbraní, umí hodně dobře střílet, ale zároveň takovej hodnej milej chlápek, co se dobrovolně stal účetním. A k tomu ty jeho řeči mimo mísu:

„... "Nevidím." řekla.
Začal jsem panikařit. Mohla se snad do hlavy praštit natolik, že ztratila zrak? Oslepne? Byla milovnicí malířského umění a vynikající střelkyní. Kdyby oslepla, v podstatě by zemřela. Chytil jsem ji za ruku.
"Neměj strach. Bude to v pořádku. Jsem tady u tebe. Určitě se ti zrak vrátí."
"Owene." Zavřela oči a vzdychla. "Jak jseš velkej, tak jseš blbej. Jasný, že se mi
vrátí zrak. Moje brejle leží na podlaze v sanitce. Buď tak hodnej a dones mi je..."
... “

Jeho prostě musíte mít rádi.
Sice některý přestřelky byli na mě až moc dlouhý a popisy zbraní mi nic neříkali, ale i tak jsem si to užila. Navíc mě hodně potěšili zmínky o Česku, ať už ohledně českých zbraní, nebo o tom, že děda hlavního hrdiny je z Česka. Jinak díky časopisu PEVNOST. Bez Vás, bych se asi k týhle knížce nedostala. Už mám objednaný druhý díl :-)

Teď jen doufám, že mám uvozovky dobře a že správně používám přímou citaci, když tak mi dejte vědět a já to když tak z recenze vyhodím, ale doufám že to mám správně, tenhle odstavec mě prostě dostal, tak jsem se o to chtěla podělit. Jinak takových blbůstek tam je víc. Třeba to s trenýrkami :-D

JohnnyKa
09.12.2018

Dobře se to čte. Pokud máte rádi Kulhánka nedá se než jen doporučit.

Ebon
17.09.2018

Jednoduchý, čtivý, plný akce, hlášek, prostě takový pořádný tatarák.

Sitth
08.09.2018

Na první pohled béčková fantasy se čte jedním dechem a čtenář rychle mění názor a pokukuje po dalším díle.

Ryorka
14.07.2018

Mělo to spád, vtip a četlo se to dobře, teda až na ty obsáhlé popisy bojového vybavení a bojových scén, to jsem trochu trpěla. Ale jinak dobrý. Jdu na druhý díl.

Devil-Ivet
08.07.2018

Nevěděla jsem, co mám očekávat. Úryvky ze zadní strany mě nadchly a já jen doufala, že to nebude to nejlepší a nebudu zklamána. Byla jsem mile překvapena, plno akce, napětí, boje, krve, vtipů, monster… Je tu toho opravdu mnoho. Jen doufám, že další díly budou taky tak dobré, ne-li lepší.

Jimm1
23.04.2018

Mé seznámení s tímto spisovatel bylo uspokojivé. Kniha, ač to není žádný hubeňour, se četla dobře. Už na pár trošku nudnějších částí. I tak jsem ji odložit nechtěl a písmenka jen hltal. No jde se na další díl....

azraelka
08.02.2018

Naprostá jízda. Člověk se bojí i baví zároveň.
Plus hlavní hrdina má české předky (Zastava), takže mu fandím ještě o trošku víc.

slawa.cap
17.12.2017

Poslouchal jsem jako audioknihu. Úžasný úvod do světa Lovců, člověk není vržen doprostřed děje, ale pěkně se do dění zapojuje stejně jako hlavní hrdina. Závěr U starověkých mi přijde jako uměle vytvořená cesta ke druhému dílu.

KAREL6725
11.11.2017

Správně seznamte se přichází první díl slavných Lovců monster. Spousta zbraní spousta krve spousta potvor která chtějí zničit náš svět. Aneb jak účetní k lepší práci přišel, zachránil svět. Tohle se čte samo, neznám nikoho komu by se to nelíbilo. Hustý jak Hustej nářez . Když jsem tuhle knihu dočetl tak jsem věděl že v příštím životě chci být účetní. První díl výborný. Bylo to potěšení číst.

Janičta
25.10.2017

Hodně svalů, hodně zbraní, hrdinové s trochu delším vedením a spousta monster... mrtvých monster :-)

QEDS
18.10.2017

Opravdu propracovaná kniha. Jde videt že, autor miluje zbraně a vyžívá se v nich. Příběh se místy táhne a já si říkal: "Tak pojďme už do další akce.". Knize to, ale jako celku neškodí. Je velice čtivá a já měl problém se od příběhu odtrhnou.

denydean
13.09.2017

No tak mám pocit, že jsem se zamilovala do další série. Monstra, akce a zbraně. Co víc si přát?! Nemůžu se dočkat dalších dílů.

nycol
24.08.2017

Monstrozni :), uchvatne, silene a bozske.

Pravda.Shin
31.07.2017

Čtivé to celkem bylo a když člověk nemá do čeho praštit, zabaví to. Ale to jsou asi tak jediné plusy. Vlastně všichni Lovci jsou tak morálně založení, až se mi obracel žaludek. To byly pořád samé kecy o dobru a zlu, světlu a temnotě. Jsou to Američané, takže samozřejmě musí být ve všem nejlepší a často se tam vychvalují tím, jak pružnou mají mysl. Kdyby to alespoň byla pravda. Spíš to hraničilo s fanatismem. Jejich společnost je sice jen přes sto let stará, ale už mají tak úžasnou knihovnu, že se tam všeho dopátrají. Včetně magie, kterou ale z nějakého záhadného důvodu prostě nepoužívají a spoléhají se jen na zbraně. Jejich takzvaný geniální vynálezce prostě jen upravuje už vymyšlené zbraně a tím jejich vývoj končí. Každý tam musel vypadat drsně (a bylo to hodně umělé). Hlavní hrdina byl dost chytrý a na co sáhnul, to mu šlo (on jediný vyvolený!). Teda alespoň se nám tu myšlenku snažil spisovatel vnutit. Kniha je předvídatelná a charaktery jak přes kopírák. Každá postava je plná pohrdání a pořád se musí druhým vysmívat a nadávat (a to taky dělají všechny postavy stejně). Hlavně ty postavy, ke kterým se to vůbec nehodí. No a když už tam někdo zemře, musíme ho oživit. Bez toho by to nešlo!

MonicaMonique
08.07.2017

Musím říct, že jsem se opravdu bavila. Líbil se mi humor hlavní postavy. Taky oceňuji nezvyklý popis monster. Elfove a Orci byly prostě nejlepší. Jdu se vrhnout na druhý díl.

karel0684
04.07.2017

K téhle serii jsem se dostal úplně náhodou. Kniha čtivá od samého začátku, hodně akce, monster, vnitřností...

trudoš
02.05.2017

„Jeden jinak normální čtvrteční večer jsem dostal příležitost prožít americký sen. Podařilo se mi prohodit svého neschopného, debilního šéfa oknem ve čtrnáctém patře.“
Zlaté pravidlo první věty zde padlo na úrodnou půdu, a jak mile Lovci monster začínají, tak pokračují i nadále. Umí-li si totiž autor sám ze sebe utahovat, polovinu čtenářových sympatií (nebo alespoň těch mých) má v kapse. Tu další pak získá zběsilou akcí, která sice neimponuje novátorstvím, ale je nápaditá a šlape jedna báseň. Snad jen jedno negativum bych měl - těch čtyři sta stran malým fontem je pro podobný žánr možná trochu moc. Na jednu stranu super zábava na dlouhý čas, na druhou stranu příliš mnoho super zábavy na dlouhý čas. Hlavně tak o to víc vynikne troubovitost hlavního hrdiny, který snad jediný celou dobu tápe v souvislostech, přestože modrým je vše jasné už nějakou dobu. Jenže co byste taky chtěli očekávat od chlapíka, co má téměř dva metry, váží něco přes metrák, miluje zbraně a má sklony k hrubému násilí?

Pasadenka
20.04.2017

Jo, tohle bylo skvělé. Ideální na divoké dubnové počasí. Je to čistě žánrová záležitost, no na rozdíl do českých autorů, je to podstatně delší a akci střídají volnější pasáže a hrdinové dostávají čas na zotavení. Co se pro mě pak stalo největším problémem. Hodně mystéria, které se na konci promění v celkem očekávatelné rozuzlení a veškeré snažení se odbije pouhým osudovým určením. Jinak naprostá pecka, dobré postavy, dobrá romantika a pro změnu bez sexu. :)

kyklop123
06.04.2017

Bavilo mě to a přečetl jsem to rychle, je to zajímavý, ale s některými nelogičnostmi a popisy monster jsem nebyl moc spokojen :D. Ale je to jen osobní náhled na věc :). Každopádně čtivost a akce na jedničku...

Kačí137
27.03.2017

Skvělí, parádní :-). Knížku jsem přečetla během víkendu. Zed je skvělí. Líbí se mi jak přemýšlí. Jednoduše a nekomplikovaně ;-) Parádní akce, jednou jsem se teda lekla, už to vypadalo jako Tarantinovka, ale uuuuff, nakonec mi tam oblíbené postavy zůstaly.
Jen uznávám, že nejsem takový fanda do střelných zbraní a tak jsem technické popisy nadšeného fandy přeskakovala :-D. Zase jsem to měla rychleji přečtené!
Beru do ruky druhý díl!!

cr8g
23.01.2017

Kniha kterou jsem cetl snad 4x a naprosto ji zboznuju. Kombinace Fantasy a moderni doby se strelnejma zbranema a neuveritelnejma hlaskama. Kdo mi nemiloval vidlacky Elfy nebo Orky poslouchajici heavy metal?!

Karelvovsik
13.11.2016

Hodně akční oddychovka, která mě velice bavila. Orkové zbožňující Heavy Metal? Prostě dokonalé.

Fidaa
03.10.2016

Příjemné čtení byl jsem příjemně překvapen

Ebon
20.09.2016

Zábavná spotřebka. Vtipná, plná hlášek a trochu gun porna. Občasné nelogičnosti tomu odpouštím.

Tamten
19.09.2016

Kulhánek to sice není, ale i tak je to čtivé a zábavné (když člověk nepřemýšlí).

příšery, monstra městská (urban) fantasy

Larry Correia