Tamten Tamten komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Příjemně čtivá knížka, která nabízí lehký humor pro odpočinek, aniž by tím myslela cokoliv jiného. Stylem tak může trochu připomínat Saturnina.

04.04.2016 5 z 5

Jennifer – Důl Quake Jennifer – Důl Quake Miroslav Žamboch

Celkem zábavné a čtivé, ale do značné míry jen kvůli malému rozsahu. Kdyby ve stejném stylu byla psaná "klasická" knihy, začala by poměrně brzy nudit.

18.03.2016 3 z 5

Královna smrti Královna smrti Miroslav Žamboch

Jedná se o jeden souvislý příběh rozdělený do dvou svazků, má tedy smysl hodnotit jako celek. Ze začátku poměrně čtivé, zábavné a navozující spoustu očekávání. V druhé půlce sice pokračuje spád, ale situace se tak trochu opakují. Spousta z naznačených otázek odejde do vytracena a jako i u jiných knížek závěrečné souboje díky přehnaným vlastnostem se sice hemží zbraněmi, ale vytrácí se z nich přehlednost na napínavost.

20.02.2016 3 z 5

Smrt zrozená v Praze Smrt zrozená v Praze Miroslav Žamboch

20.02.2016 4 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Zábavný příběh rozdělení do několika povídek, které ovšem na sebe navazují. Škoda konce, kdy už se autor uchýlil od "běžného" zabíjení bohů a démonů ke střílení na beztvaré existence z "nereálna", čímž to celé tak trochu znehodnotil.

27.01.2016 4 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

I když to má poměrně pomalý rozjezd a příliš akce v první půlce není, závěrečná třetina vše vynahradí. A velké plus je v této knize fakt, že hlavní hrdina není nějaký supernabušený cool zabiják, ale prakticky normální člověk.

03.01.2016 4 z 5

Trůn lebek Trůn lebek Peter V. Brett

Série začíná trpět obdobnými neduhy jako jiné rozsáhleší kousky - s postupujícím časem "hlavní děj" začíná přešlapovat na místě a sledujeme čím dál tím víc "vedlejších" postav, kterých začíná být tolik, že už je problém se v nich orientovat. A výsledkem je, že na konci 4. dílu jsme prakticky na stejném místě jako na konci 3. a nikdo neví, zda příští už bude poslední, nebo zda se jich sem tímto způsobem vmáčkne ještě dalších deset.

18.12.2015 3 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Lze hodnotit pouze všech osm dílů najednou, neboť se jedná o jeden příběh rozdělený do 8 knih jen kvůli tlouštce.
Rozhodně zajímavý svět, jeho fungování, principy, prokreslené postavy atp. Ale tato všechna pozitiva jsou na úkor děje, kterého je relativně málo. A přitom když už se nějaký objeví, tak bývá napínaví a čtivý. Ale v těch osmi svazcích je děje poměrně málo. Spíše se řeší stále dokola pohledy různých postav na tutéž věc a o knížku dále znovu dokola a dokola. Kdyby se redundance vyhodili a celé se to smrsklo třeba na trilogii, mohlo se jednat o vynikající fantasy. Takto je to spíše trénování vůle čtenáře, jestli vydrží až do konce.

07.11.2015 3 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

11.08.2015 3 z 5

Házím ti laso, kamaráde Házím ti laso, kamaráde Josef Pecinovský

Dostala se ke mě pouze první povídka, ale ta rozhodně stojí za to.

14.07.2015 4 z 5

Krvavé pohraničí Krvavé pohraničí Vladimír Šlechta

V zásadě to není špatná knížka, ale má dva problémy. Tím prvním je velké množství "neznámých" pojmů (ať již jde o geografické údaje, názvy ras, jména postav, ...), takže velice dlouho trvá, než se člověk začne v celkové situaci nějak orientovat. Druhým problémem bylo, že mi hlavní hrdina nepřipadal nijak moc sympatický. Vlastně ono to tak nějak platí o většině postav v knížce, a to se pak samozřejmě mnohem hůř čte.

10.07.2015 2 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Možná zajímavé a pěkně prokreslené prostředí, ale dějově je to zábavné asi tak první třetinu, druhá třetina je vlastně pořád stejná a nikam se nevyvíjí a třetí je opět stejná a nikam se nevyvíjí. Hrdinové, kteří by měli být v podstatě stejní jako jiní lidé v pekle, jsou z nějakého důvodu nezranitelní a číst stále dokola o soubojích člověka, který je nezranitelný, začne být brzy nuda. A tady je ta nuda natažená na spousty a spousty stránek.

29.05.2015 2 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Zajímavý příběh, ve kterém se vlastně celou dobu chystáme na něco "velkého" a ty přípravy postupně gradují čím dál tím víc, jsou čím dál tím zajímavější a propletenější, a pak - je vše odbyto téměř nezajímavě na pár stránkách. Nebýt takto "utnutého" závěru, mohla to být naprostá paráda.

06.05.2015 4 z 5

Karatedó - Má životní cesta Karatedó - Má životní cesta Gičin Funakoši

Kniha, kterou by si měli přečíst všichni studenti nejen karatedo, ale jakéhokoliv bojového umění. Když se člověk povznese na občasné lehce úsměvné "příklady ze života", najde v knize zásadní myšlenky o tom, jak by se měl chovat člověk, který studuje bojové umění.

27.04.2015 4 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Třetí kniha a třetí vyprávění téže části příběhu opět z pohledu jiné osoby, tentokrát Inevery. Ale jelikož pohled je ve výsledku dosti podobný jako u Jardira, tak se v první půlce knihy nedozvídáme nic zásadně nového a jen se stále dokola omílá to samé. V druhé půlce se sice vrátíme k vyprávění nových věcí z různých pohledů všech hrdinů, ale děl vlastně nikam nepostupuje a vše jen tak nějak zmateně přešlapuje na místě. Oproti první dvěma dílům obrovský propad kvality a můžeme jen doufat, že čtvrtý díl se vrátí ke kvalitě prvních dvou.

26.04.2015 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

První třetina knihy vypráví stejný příběh jako první díl, jen z pohledu Jardira, což je sice zajímavý pohled, ale vzhledem k tomu, že už známe výsledek to prostě tak neodsýpá. Pak se ale vše vrátí do původních kolejí a kniha pokračuje vpřed stejně svižně a čtivě jako první díl.

26.04.2015 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Pěkné klasické fantasy s neklasickým nápaditým světem, zábavné a čtivé.

24.03.2015 5 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Proti nářezům zcela jiné čtení. Některé povídky byly supr, ale některé dost nezáživné (obvzláště ta první).

07.03.2015 3 z 5

Taekwon-do Taekwon-do Stanislav Kovářík

Ve své době dobrá snaha o vydání alespoň nějakých informací o taekwondu, ale dnes již neaktuální a prakticky nepoužitelné. Na webu je výrazně více přesnějších údajů a samozřejmě ideální je přímo originální Encyklopedie Taekwon-Do (která se však u nás těžko shání).
A zcele nerozumím v této publikaci snahu autorů zachytit fotky vzorů z jednoho pohledu, tzn. že třetina technik je zády a není naprosto vidět, jaká technika je focena.

26.02.2015 1 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Stejně jako u dvojky, tak i trojka - sice pokračuje v dobře započaté práci prvního, ale už to takový nářez není. Dějově sice jednoznačně nejvíc krve (zato ubyde sexu), ale už tu není nic objevného, vysloveně nečekaného a spíše se od začátku do konce jede ve vyjetých kolejích jedničky.

26.02.2015 4 z 5