Pouštní Kopí

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…? -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46713/demonska-serie-poust-46713.jpg 4.5575

Démonská série 2.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Triton

The Desert Spear, 2010

Kniha Pouštní Kopí

petrarka72

Nejsem fantasy-typ, ale Démoni mě baví. Dobře zpracovaný fikční svět, který je navíc odhalován postupně, takže čtenář je v napětí a překvapován víceméně nepřetržitě. A navíc - primitivní dělení postav na "sympatické-nesympatické" tady chválabohu nefunguje...

Drowned

S chutí jsem se pustil do druhého dílu démonské série. Začátek knihy popisující Jardirovo dětství až jeho cestu k vládě nad Krasií jsem přivítal, zvláště pak vysvětlení, že není taková svině proradná jak by se mohlo zdát z předcházejícího svazku. Pak už se děj střídá z pohledu Arlena, Leeshy, Renny. Kniha mě bavila a jsem zvědavý na Arlenovo setkání s Jardirem. Snad se dočkám v dalším díle.

Ilirea25

První kniha byla skvělá, až na pasáž s Jardirem. A když prvních 200 stran druhé knihy se týká pouze Jardira, nebyla jsem z toho nadšená. Teď všechny ty názvy, jména.. Ztrácela jsem se v nich.
Ale po slabém začátku kniha nabrala ten stejný šmrnc, jako kniha první. Arlen je skvělý, Leeshu musí všichni milovat, chudáka Rojera musí všichni litovat. Klasika :D A ten konec? No cože...

frantisek8863

No vida tak dva spasitelé dostávají více prostoru. Druhý díl víceméně využívá téma z prvního dílu, jen je větší měrou vyprávěn z pohledu Krasijců, kterým se v prvním díle věnovalo málo prostoru. Zde naopak dominuje jejich vyprávění, motivace a další odhalování informací o jejich kultuře a zvycích. Jejich barbarský svět a zvyky jsou podrobněji podány, jsou díky tomu nyní srozumitelnější a mohl jsem si o Jardirovi opravit mínění. Dva velmi rozdílné národy se tedy setkávají a díky tomu se mohou hlavní postavy setkat a prolnout příběhem. Stejně se vrací vedlejší postava Renny a jejího chlípného otce na které jsem už zapomněl. Jadrnci se také snaží překvapit a zasáhnout do děje aby po sobě zanechali pár dalších otazníků.

Sallat

Ze začátku mě příběh Krasijců odrazoval ale pak se to rozjelo a bezvadně doplnilo děj

Ares333

Trosku to upada. Hodne stranek a jeste vice vaty, az je to cele neprehledne

Predator3313
26.09.2019

Druhý díl se věnuje především krasijcům a Ahmanova pohledu na celý svět. Jelikož bylo mín prostoru věnováno Arlenovi, tak trochu mín zábavné ( přesto ale hodně dobré!). Nicméně pohled z druhé strany není k zahození a nějak mi díky tomu přijde celý tento knižní svět reálnější.

nikiss76
31.07.2019

Druhý díl série mě bavil asi stejně jako díl první. Tento díl je věnován klíčovým postavám a objasnění jejich příběhů. Bavila mě především část o Jardirovi a jeho dětství, výcviku a následně popis toho, jak se dostal ke svému postavení. U jeho postavy jsem měla rozporuplné pocity, chvílemi mi byl až sympatický a v zápětí jsem si říkala, že doufám, že ho Arlen brzo zabije.

Dále se dozvídáme více o Tetovaném a jeho vztahu ke zmiňovanému Krasijci. Do příběhu se opět vrací Renna, kterou před smrtí zachrání Arlen a bere ji sebou na cesty. Tato část mi vyloženě vadila, Rennu bych úplně vyškrtla a do příběhu už ji nezahrnovala.

Pouštím se do třetího dílu, tak uvidíme co bude dál.

Dračí oči
Dračí oči