Pouštní Kopí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…? -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46713/demonska-serie-poust-46713.jpg 4.5575
Série

Démonská série 2.

Žánr
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Triton
Orig. název

The Desert Spear, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (83)

Kniha Pouštní Kopí

Přidat komentář
petrarka72
06. června

Nejsem fantasy-typ, ale Démoni mě baví. Dobře zpracovaný fikční svět, který je navíc odhalován postupně, takže čtenář je v napětí a překvapován víceméně nepřetržitě. A navíc - primitivní dělení postav na "sympatické-nesympatické" tady chválabohu nefunguje...

Drowned
14. května

S chutí jsem se pustil do druhého dílu démonské série. Začátek knihy popisující Jardirovo dětství až jeho cestu k vládě nad Krasií jsem přivítal, zvláště pak vysvětlení, že není taková svině proradná jak by se mohlo zdát z předcházejícího svazku. Pak už se děj střídá z pohledu Arlena, Leeshy, Renny. Kniha mě bavila a jsem zvědavý na Arlenovo setkání s Jardirem. Snad se dočkám v dalším díle.


Ilirea25
11. května

První kniha byla skvělá, až na pasáž s Jardirem. A když prvních 200 stran druhé knihy se týká pouze Jardira, nebyla jsem z toho nadšená. Teď všechny ty názvy, jména.. Ztrácela jsem se v nich.
Ale po slabém začátku kniha nabrala ten stejný šmrnc, jako kniha první. Arlen je skvělý, Leeshu musí všichni milovat, chudáka Rojera musí všichni litovat. Klasika :D A ten konec? No cože...

frantisek8863
12. února

No vida tak dva spasitelé dostávají více prostoru. Druhý díl víceméně využívá téma z prvního dílu, jen je větší měrou vyprávěn z pohledu Krasijců, kterým se v prvním díle věnovalo málo prostoru. Zde naopak dominuje jejich vyprávění, motivace a další odhalování informací o jejich kultuře a zvycích. Jejich barbarský svět a zvyky jsou podrobněji podány, jsou díky tomu nyní srozumitelnější a mohl jsem si o Jardirovi opravit mínění. Dva velmi rozdílné národy se tedy setkávají a díky tomu se mohou hlavní postavy setkat a prolnout příběhem. Stejně se vrací vedlejší postava Renny a jejího chlípného otce na které jsem už zapomněl. Jadrnci se také snaží překvapit a zasáhnout do děje aby po sobě zanechali pár dalších otazníků.

Sallat
21. ledna

Ze začátku mě příběh Krasijců odrazoval ale pak se to rozjelo a bezvadně doplnilo děj

Ares333
05. ledna

Trosku to upada. Hodne stranek a jeste vice vaty, az je to cele neprehledne

Predator3313
26.09.2019

Druhý díl se věnuje především krasijcům a Ahmanova pohledu na celý svět. Jelikož bylo mín prostoru věnováno Arlenovi, tak trochu mín zábavné ( přesto ale hodně dobré!). Nicméně pohled z druhé strany není k zahození a nějak mi díky tomu přijde celý tento knižní svět reálnější.

nikiss76
31.07.2019

Druhý díl série mě bavil asi stejně jako díl první. Tento díl je věnován klíčovým postavám a objasnění jejich příběhů. Bavila mě především část o Jardirovi a jeho dětství, výcviku a následně popis toho, jak se dostal ke svému postavení. U jeho postavy jsem měla rozporuplné pocity, chvílemi mi byl až sympatický a v zápětí jsem si říkala, že doufám, že ho Arlen brzo zabije.

Dále se dozvídáme více o Tetovaném a jeho vztahu ke zmiňovanému Krasijci. Do příběhu se opět vrací Renna, kterou před smrtí zachrání Arlen a bere ji sebou na cesty. Tato část mi vyloženě vadila, Rennu bych úplně vyškrtla a do příběhu už ji nezahrnovala.

Pouštím se do třetího dílu, tak uvidíme co bude dál.

1

Doporučujeme

Dračí oči
Dračí oči
Pistolník
Pistolník
Oceán na konci uličky
Oceán na konci uličky
Tři vyvolení
Tři vyvolení

Štítky

démoni postkatastrofická

Autor a jeho další knihy

Peter V. Brett
americká, 1973

všech 6 knih autora

Kniha Pouštní Kopí je v

Právě čtených11x
Přečtených881x
Čtenářské výzvě14x
Doporučených79x
Knihotéce278x
Chystám se číst164x
Chci si koupit53x
dalších seznamech6x