Tetovaný

kniha od:

Tetovaný https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/bmid_demonska-serie-tetov-36586.jpg 4.6 982
Koupit Koupit eknihu
Bazar

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci.... celý text

Série:

Démonská série 1.


Žánr:
Literatura světová , Horory , Fantasy

Vydáno: , Triton
Originální název:

The Warded Man , 2009


více info...

Komentáře (174)

Komentáře 174 Recenze 8

Erimaerim
Erimaerim
22.09.2023 4 z 5

Povedené fantasy, které mě chytlo víc než jsem původně čekal. Svět je vymyšlený zajímavě a ano má mnohdy nějaké mouchy, ale i přesto se jedná o dobrý start série.

Ailee
Ailee
02.08.2023 4 z 5

Podle anotace jsem nečekala, že mě kniha tak chytne. A kdybych ji nenašla jako audioknihu, možná by mi dokonce i unikla! Příběh sleduje osudy tří postav, které se v závěru propletou a skvěle doplní. Tím, že je děj rozdělen mezi tři hlavní postavy, jsou zároveň všechny tři trošku ochuzeny o prostor. Přesto byla však kniha napínavá a se všemi jsem se stihla řádně seznámit a poznat je, takže za mě velký dobrý. Už se těším na další díl.


nefernefer
nefernefer
24.07.2023 5 z 5

Po několika špatných zkušenostech jsem se už vyhýbala mnohadílným sériím, a pak se mi dostane do rukou tohle a zase se vezu. :o) Tak jen doufám, že další díly nezklamou a budou stejně dobré jako ten první. Dlouho se mi nestalo, aby mě kniha úplně pohltila a já nemohla přestat, dokud ji prostě nepřečtu. Doporučuji.

Mornau
Mornau
17.07.2023 4 z 5

První díl se povedl,
nejvíce mne bavila linka s Arlenem. Jeho postavu vnímám jako šedou ne bílou.
Leesha a Rojer za mne zas tak zajímavé linky neměli.

UslintanýVlk
UslintanýVlk
14.05.2023 5 z 5

Série o démonech, lidech a odvaze.
Miluju dobře vystavěné světy a tohle je teda něco!
Příběhy Arlena a stejně tak dalších postav jsou velmi silné a donutí vás postavám fandit a se zápalem sledovat jejich životy. Někdy je hodně těžké knihu odložit. Nejvíce se mi líbí popis postav a světa, díky čemuž mi děj ožívá a já mám pocit, že sleduju film.

Nechci nic prozrazovat, tak jen řeknu, že ke knize jsem se vrátila a pořád myslím, že je naprosto skvělá!

havrmoni
havrmoni
05.05.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Z počátku jsem četla nedočkavě a říkala si, ať už vyrostou a spojí se apod. No a pak zpětně jsem zjistila, že ty kapitoly o každém zvlášť mě bavily víc. Leesha mi byla sympatická a právě ke konci už jsem věděla, že pokud tak zůstane, nebude mým oblíbencem. Jindy bych honem už otevírala další díl a tady jsem nějak na vážkách.

MilanKop
MilanKop
26.04.2023 5 z 5

Parádní příběh, hned jdu na další díl.

ludek.n
ludek.n
16.03.2023 5 z 5

Svět ovládaný démony a v něm lidé, kteří už zapomněli, jak s hrozivými a smrtonosnými jadrnci bojovat. Nenajde-li se hrdina, který bude mít odvahu a odhodlání se jim postavit, bude nejspíš lidské plémě zničeno. Americký spisovatel Peter V. Brett nám servíruje důkladně promyšlenou a čtivou fantasy, o které bych nerozpakoval prohlásit, že patří k tomu vůbec nejlepšímu, co je v tomto žánru k mání. Čtenář vklouzne do příběhu jako nůž do másla. Žádné dlouhé prology, komplikované struktury historie světa, v němž se ocitáme, ani upovídané vysvětlování co, kde, kdo, jak a proč. Brett jen lehounce načrtne situaci a hned nás pustí na dosah ruky přímo ke svým hrdinům a jejich životním údělům. Žádné tápání, žádné přešlapování na místě, ale krásně plynulá, soustředěná, do tří souběžných větví rozdělená dějová linka, z nichž každá geniálně doplňuje zbylé dvě a ruku v ruce se pak doslova ženou ke svému spojenému cíli. Je tam všechno, co tam má být: překvapený nádech, zadržený dech i úlevný výdech. Každá ingredience dokonale zpracovaná a dávkovaná. Čte se to samo a často jsem se přistihl, jak se těším na další stránku, další list, další kapitolu. Tetovaný si mě plně získal a já nemohu jinak, než vysázet absolutorium.

Vendulis
Vendulis
30.01.2023 4 z 5

4.5/5* Některé věci mi maličko vadily, ale jinak povedeny příběh, zajímavý svět a magie...těším se na další dily.

Ola-la
Ola-la
17.11.2022 5 z 5

Mnam!!! Uz se tesim na dalsi dil

natashka
natashka
01.08.2022 4 z 5

Moc se mi to líbilo, démoni mě bavili, stejně jako Arlen. Určitě by se to ale obešlo bez všeho toho sexuálního násilí a misogynie...

Schary
Schary
27.06.2022 5 z 5

Pěkné fantasy. Po dlouhé době mě nějaká knížka opravdu chytla. Zajímavá ústřední myšlenka s Démony, hlavní hrdinové jsou takoví uvěřitelní a k tomu ždibek romantiky.

JirkaDitt
JirkaDitt
10.04.2022 4 z 5

Nápad poměrně originální, řekl bych. Svět i postavy rozhodně zaujmou! :-)

zd0981
zd0981
27.03.2022 4 z 5

Ufff, už, už jsem to po několika stránkách chtěl odložit jako naivní záležitost, místy soft porno (). Vydržel jsem a nelitoval.
Docela solidní fantasy, dávám šanci na další pokračování...

SedllY
SedllY
26.01.2022 5 z 5

Na začátku jsem měl menší pochyby, ale stačila chvíle a hlavní postavy mi přirostly k srdci. Arlen, Leesha i Rojer jsou super a těším se na jejich další dobrodružství.

kalache
kalache
11.12.2021 5 z 5

...také jsem to zkusil po pár letech a je to stejné jako poprvé.Skvěle zpracovaný nápad...

KnihoMorka
KnihoMorka
02.07.2021 5 z 5

Prahnu po další

petrulka
petrulka
30.06.2021 5 z 5

Ne a ne, nedokážu pochopit, proč jsem tuhle sérii měla roky nachystanou v pořadníku a pořád na ní nebyla ta správná doba. Konečně tedy nastala a mě nezbývá, než si to parádně užít. Už jsem dost stará na to, abych věděla, v kolik hodin mám jít spát. U čtení Tetovaného jsem to zapomněla, od čtení vstávám rovnou do práce. Naprosto pohlcená dějem, ztracená v čase, uchvácená postavami, pobavená vtipnými momenty, plná lítosti nad utrpením...Od prvních stran je u mě tento příběh na špičce žánru.

SONP
SONP
30.05.2021 5 z 5

Čteno podruhé po deseti letech a první díl démonské série ani po delší době neztratil nic ze svého kouzla. Nevím čím to je, ale ačkoliv na námětu, ději ani postavách není nic prudce originálního , stejně se autorovi daří vtáhnout mě do svého světa a nepustit. To se vždy pozná na tom, že se čtení knihy odmítám vzdát i přes den (jinak totiž čtu beletrii v podstatě jen před spaním) Snad je to tím realisticky a do všech detailů popsaným fantasy světem snad je to vykreslením hlavních postav, snad tím, že mě něco táhne na skrývání se za chranami před tím příšerným nočním světem. Zkrátka skvělá práce a mohu doporučit všem milovníkům klasické fantasy. A jsem zvědav, zda při druhém čtení budu mít takový problém se třetím dílem. 100%

ondra1995
ondra1995
04.05.2021 5 z 5

Naprostá paráda!
Kniha mi byla doporučena. Popisek mě příliš nelákal a sám bych se do ní pravděpodobně nepustil. To by ale byla chyba.
Děj mě pohltil jako Jádro nebohé vesničany. Je velmi čtivý, nabízí velké množství postav a míst.
Plynule přecházím na pokračování.

Loriss
Loriss
10.04.2021 4 z 5

Velmi dobrá fantasy série, i když do pěti hvězdiček pro mě ještě něco málo chybí. V dnešní době musí být docela těžké přijít v žánru fantasy s něčím originálním, ale Tetovaný to zvládnul. Jediné co mě iritovalo, byly dvě hlavní hrdinky (Leesha a Rena), které jsem si teda neoblíbila, naopak skvělá byla Inevera a samozřejmě hlavní hrdina Arlen.

Richie1
Richie1
09.04.2021 4 z 5

Po delší době jsem četl knihu, která mě přitáhla ke čtení ve většině mého volného času. Nenudil jsem se, příběh mě bavil. Autorův styl psaní mi sedl, fantasy svět je zajímavý, dostatečně napínavý a slibující další pokračování. Dlouho jsem přečtení téhle pentalogie odkládal, teď se můžu těšit na nerušené čtení všech dílů. 85%

Awča
Awča
27.02.2021 5 z 5

Zprvu jsem nechápala nadšené recenze, knihu jsem asi 3x odložila, nemohla jsem se dostat přes začátek. Ale pak to byla jízda, moc se mi líbily všechny postavy, jejich osudy, vykreslení hrozby jadrnců. Rýsovalo se setkání všech postav, těšila jsem se, zda to bude ještě v tomto díle.
Možná trochu young adult, ale velmi mě to bavilo.
Oceňuji i překlad. A těším se na další díl.

HYPNOS88
HYPNOS88
18.02.2021 5 z 5

Jednoduše - skvělá kniha. Opět nový svět a nové příběhy. Velmi čtivé.

Rita55
Rita55
12.02.2021 4 z 5

Četlo se to velmi dobře, zajímavě vymyšlený svět ohrožovaný krvelačnými Jadrnci (o kterých se zřejmě budeme dozvídat postupně, co jsou vlastně zač), sympatické hlavní postavy, které mají ale i své temnější stránky, tajemství či slabosti, děj má spád a ani v klidnějších pasážích se čtenář nenudí, na rozjezd série super... Doufám jen, že dál příběhu nedojde dech, a naopak bude s každou knihou lepší.

Kamys
Kamys
08.02.2021 4 z 5

Na můj vkus malinko moc "young adult", ale jsem asi náročný čtenář, zejména v oblasti fantasy. Čtivá kniha ve velmi zajímavém světě. Dokážeme si představit, jaké to je, každou noc se prakticky třást o život, vědět, jak může smrt přijít každou z nich a nedá se proti ní spolehlivě bránit. Nebo dá, jen to lidé zapomněli? Byť je to součást série, dává smysl jako úplně samostatná kniha. Vlastně nevím, jestli mě další příběh Tetovaného ještě láká, líbí se mi nechat ho takhle uzavřený / otevřený.

*Pájuše*
*Pájuše*
03.02.2021 5 z 5

Nevím proč, ale měla jsem období, kdy jsem knihu nemohla vzít ani do ruky. Nějak mě to napínání, než se dostanu přes dvě postavy k té jedné, která mě zajímala nejvíce, přestalo bavit a knihu jsem na řádu týdnů odložila k ledu. Nakonec jsem se k ní vrátila a bylo to jako když se "ztracený syn vrátí domů". Děj byl sytý, postavy barvité a příběh sám o sobě nikde nevázl. Za co dávám autorovi plný počet hvězd jsou určitě propracované postavy. Jejich vývoj, změna smýšlení, to vše Vám autor servíruje postupně, ale ještě hezky za tepla. Postupně přicházíte na to, že se s nimi život nemazlí a jen horko těžko předvídáte, co se jim na další straně stane. A to je další věc, která si zaslouží plný počet hvězdiček. Totiž ta nepředvídatelnost vás nutí číst a číst a číst. Takže neváhejte a čtěte.

Nikei
Nikei
23.11.2020 5 z 5

Troufám si říct, že tuhle knihu musí milovat snad všichni čtenáři s citem pro fantasy. Kniha je napsaná velmi čtivě, snadno čtenáře vtáhne do děje. Postavy jsou promyšlené snad i do těch nejmenších detailů, což se však z pozice puntičkáře nedá říct o ostatních (ne moc významných) drobnostech (například mi vrtá hlavou, jak dokázala volně žijící zvířata přežít bez chran, když by to člověk očividně nedokázal?..)
Osobně jsem velký fanoušek fantasy žánru a tahle kniha stoupla v mém fiktivním knižním žebříčku na samotný vrchol. Kdyby měl večer o pár hodin více, snad bych ji stihla přečíst za jeden den.

Elis.n
Elis.n
21.11.2020 4 z 5

Zábavné a napínavé dospělácké fantasy. Autor zdárně provází dějem pomocí několika hlavních postav, všechny se charakterově liší, ale zároveň je mnohé spojuje a všichni tři hlavní protagonisté se mi líbí. Určitě chci pokračovat ve čtení.

MichalPuchovsky
MichalPuchovsky
06.09.2020 4 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie. Kniha sa čítala prakticky sama. Tetovaný stojí na prepracovaných postavách, ktoré autor vykreslil do hĺbky aj s ich minulosťou, motiváciami a životnými plánmi. Fantasy stredoveký svet je trocha generický, útoky démonov pôsobia mierne samoúčelne, ale to je jediné mínus.

StarPopcorn
StarPopcorn
03.09.2020 5 z 5

Naprosto geniální knížka, vše je tady zpracované tak jak má být. Já fakt nwm co k tomuhle dodat :)
Snad jedině ať si to přečte každej, i ten co nemá rád fantasy

Podra
Podra
02.09.2020 5 z 5

Za mě naprostá bomba, už jsem si takhle dlouho nepošmáknul.Naposledy na Kronice královraha a Tetovaný se přiblížil hodně.

Ydnev
Ydnev
31.08.2020 3 z 5

Podle hodnocení jsem čekala něco víc. Jestli se Stehlíkové Naslouchač řadí mezi Young Adult, tak nevím, kam zařadit toto, nesahá to tomu ani po...kolena. Idea nebyla úplně špatná a celkem dobře rozpracovaná, nicméně děj je předvídatelný ve všech směrech a někdy jsem měla pocit, že je kniha na některých místech trochu dolepená nebo nuceně nadstavená - přirozeně, sice zdlouhavě, se tam něco popisuje a najednou skok, dva odstavce a je po všem. Další díly už jsem si nekoupila. Nicméně z toho, co jsem z tohoto žánru přečetla, ještě nebyla nejhorší :)

pupopony
pupopony
06.08.2020 2 z 5

Tak toto byl opravdu omyl. Kniha je od začátku do konce pořád stejná. Pro mě velmi naivní. Spíše pro - náctileté. Bohužel

pupopony
pupopony
06.08.2020 2 z 5

Tak to byl omyl. Takto naivní knihu jsem už dlouho nečetl, první stránky jsem ještě nějak dal, ale potom to bylo stále stejné. Kniha je ai pro -náctileté. Bohužel

petrarka72
petrarka72
10.05.2020 5 z 5

Výborné čtení (díky, Oksalakko). Nejsem specialista na fantasy, ale od Pána prstenů, Narnie a Pratchetta (což byly, tuším, jedny z mála vydaných žánrových titulů před Sametem - a mám opravdu na mysli literaturu, nikoli film) občas ochutnám. Brett nabízí úžasně propracovaný fikční svět, epický příběh dostatečně doširoka rozkročený (věřím, že v dalších dílech rozpracuje jen to, co v prvním nabídl), zapamatovatelné postavy (a ty tři hlavní, Alden, Leesha a Rojer, navíc procházejí turbulencemi událostí i dospívání uvěřitelně a celkem bez stereotypů), smysl pro napětí a smysl pro temnotu. Pro mne srovnatelné se Shustermanem. Těším se na další díly.

Drowned
Drowned
21.04.2020 5 z 5

Někdy jsem tady na databázi knih četl doporučení k přečtení téhle démonské série, že prý je to fakt dobrá fantasy. Pořídil jsem si tedy pár svazků a teď v pandemické krizi, kdy jsem už přesycen jiného mého oblíbeného žánru, se do této série začetl. První desítky stránek jsem si říkal co to je a měl jsem co dělat abych Tetovanýho nadobro nesprovodil ze čtečky... Ještě jednou jsem se tu zadíval do komentářů a nevěřícně kroutil hlavou z nadšení zdejších knihomolů.
Ač mě to stálo hodně přemáhání poddal jsem se vyprávění o neradostných osudech tří hlavních postav a světe div se, jak postavy stárli přicházel jsem knize na chuť. No nakonec musím přiznat, že jsem udělal dobře a začátek knihy přetrpěl. Hodně se mi líbí Arlenův vývoj a tvrdohlavost jakou si jde za svým cílem. Doufám, že v dalších svazcích mě bude čekat více dějových kotrmelců, protože u Tetovanýho se tak nějak dal příběh do předu odhadnout jak se bude vyvíjet.

Ilirea25
Ilirea25
13.04.2020 4 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Dějové linie byly fajn, což se nedá říct o přemýšlení některých postav. Nelogické, stupidní myšlenky a nápady.
Bylo to zase něco nového. Budu pokračovat. I když ten konec hodně sklouzával do YA, a to nebylo dobré.

michal8413
michal8413
11.03.2020 5 z 5

Dlouho jsem tuto knihu odkládal ale sotva sem začal nepřestal jsem dokud jsem nepřečetl celou sérii :)

sun.from.ibiza
sun.from.ibiza
01.03.2020 5 z 5

Absolutně nechápu, jak mi tato série mohla uniknout. Už jsem začala byt zoufalá v hledání nových fantasy knih, které mě překvapí. A tohle je rozhodně jedna z nich. Jsem momentálně na dovolené a místo toho, abych poznávala město, začínám číst další díl (přítel je nadšený, haha).
Jsem pohlcená světem, který je v knize vykreslený a už teď je mi líto, že budu pravděpodobně za týden na konci. Doufám, že další díly mě nezklamou a nebudu muset přehodnotit, co jsem nyní napsala :).
Jestli ještě váháte, zda se pustit do čtení, věřte mi, že je to obrovská chyba.
*****