Tetovaný

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/demonska-serie-tetov-36586.jpg 4.6775

Démonská série 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Triton

The Warded Man, 2009

Kniha Tetovaný

petrarka72

Výborné čtení (díky, Oksalakko). Nejsem specialista na fantasy, ale od Pána prstenů, Narnie a Pratchetta (což byly, tuším, jedny z mála vydaných žánrových titulů před Sametem - a mám opravdu na mysli literaturu, nikoli film) občas ochutnám. Brett nabízí úžasně propracovaný fikční svět, epický příběh dostatečně doširoka rozkročený (věřím, že v dalších dílech rozpracuje jen to, co v prvním nabídl), zapamatovatelné postavy (a ty tři hlavní, Alden, Leesha a Rojer, navíc procházejí turbulencemi událostí i dospívání uvěřitelně a celkem bez stereotypů), smysl pro napětí a smysl pro temnotu. Pro mne srovnatelné se Shustermanem. Těším se na další díly.

Drowned

Někdy jsem tady na databázi knih četl doporučení k přečtení téhle démonské série, že prý je to fakt dobrá fantasy. Pořídil jsem si tedy pár svazků a teď v pandemické krizi, kdy jsem už přesycen jiného mého oblíbeného žánru, se do této série začetl. První desítky stránek jsem si říkal co to je a měl jsem co dělat abych Tetovanýho nadobro nesprovodil ze čtečky... Ještě jednou jsem se tu zadíval do komentářů a nevěřícně kroutil hlavou z nadšení zdejších knihomolů.
Ač mě to stálo hodně přemáhání poddal jsem se vyprávění o neradostných osudech tří hlavních postav a světe div se, jak postavy stárli přicházel jsem knize na chuť. No nakonec musím přiznat, že jsem udělal dobře a začátek knihy přetrpěl. Hodně se mi líbí Arlenův vývoj a tvrdohlavost jakou si jde za svým cílem. Doufám, že v dalších svazcích mě bude čekat více dějových kotrmelců, protože u Tetovanýho se tak nějak dal příběh do předu odhadnout jak se bude vyvíjet.

Ilirea25

Kniha mě velmi mile překvapila. Dějové linie byly fajn, což se nedá říct o přemýšlení některých postav. Nelogické, stupidní myšlenky a nápady.
Bylo to zase něco nového. Budu pokračovat. I když ten konec hodně sklouzával do YA, a to nebylo dobré.

michal8413

Dlouho jsem tuto knihu odkládal ale sotva sem začal nepřestal jsem dokud jsem nepřečetl celou sérii :)

sun.from.ibiza

Absolutně nechápu, jak mi tato série mohla uniknout. Už jsem začala byt zoufalá v hledání nových fantasy knih, které mě překvapí. A tohle je rozhodně jedna z nich. Jsem momentálně na dovolené a místo toho, abych poznávala město, začínám číst další díl (přítel je nadšený, haha).
Jsem pohlcená světem, který je v knize vykreslený a už teď je mi líto, že budu pravděpodobně za týden na konci. Doufám, že další díly mě nezklamou a nebudu muset přehodnotit, co jsem nyní napsala :).
Jestli ještě váháte, zda se pustit do čtení, věřte mi, že je to obrovská chyba.
*****

frantisek8863

Tohle novodobé fantasy mě osobně potěšilo. Je zajímavé se pročítat osudy dětí až po jejich dospělost a jejich začlenění do světa, který autor originálně vytvořil. S postupným sbírání střípků o minulosti, chranách a nocích, které patří jadrncům, propojené s hlavními postavami, které není těžké si oblíbit jsem snadno prošel na konec knihy. Místy se to krapet táhne, ale nepůsobí to rušivě. Různá tajemství a provázanost osudů postav je slušně dávkované.

bidesh

Jak jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Asi nejvíc jsem se bavila u Bruny. A otázka k zamyšlení: Co dělá z člověka člověka?

uziRM

Skvělý příběh a zajímavý vývoj hlavních postav. Věřím, že další díly budou stejně čtivé.

Zpěv Susannah
Zpěv Susannah