Tetovaný

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/demonska-serie-tetov-36586.jpg 4.6835

Démonská série 1.

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno, Triton

The Warded Man, 2009

Kniha Tetovaný

ondra1995

Naprostá paráda!
Kniha mi byla doporučena. Popisek mě příliš nelákal a sám bych se do ní pravděpodobně nepustil. To by ale byla chyba.
Děj mě pohltil jako Jádro nebohé vesničany. Je velmi čtivý, nabízí velké množství postav a míst.
Plynule přecházím na pokračování.

Loriss

Velmi dobrá fantasy série, i když do pěti hvězdiček pro mě ještě něco málo chybí. V dnešní době musí být docela těžké přijít v žánru fantasy s něčím originálním, ale Tetovaný to zvládnul. Jediné co mě iritovalo, byly dvě hlavní hrdinky (Leesha a Rena), které jsem si teda neoblíbila, naopak skvělá byla Inevera a samozřejmě hlavní hrdina Arlen.

Richie1

Po delší době jsem četl knihu, která mě přitáhla ke čtení ve většině mého volného času. Nenudil jsem se, příběh mě bavil. Autorův styl psaní mi sedl, fantasy svět je zajímavý, dostatečně napínavý a slibující další pokračování. Dlouho jsem přečtení téhle pentalogie odkládal, teď se můžu těšit na nerušené čtení všech dílů. 85%

Awča

Zprvu jsem nechápala nadšené recenze, knihu jsem asi 3x odložila, nemohla jsem se dostat přes začátek. Ale pak to byla jízda, moc se mi líbily všechny postavy, jejich osudy, vykreslení hrozby jadrnců. Rýsovalo se setkání všech postav, těšila jsem se, zda to bude ještě v tomto díle.
Možná trochu young adult, ale velmi mě to bavilo.
Oceňuji i překlad. A těším se na další díl.

HYPNOS88

Jednoduše - skvělá kniha. Opět nový svět a nové příběhy. Velmi čtivé.

Rita55

Četlo se to velmi dobře, zajímavě vymyšlený svět ohrožovaný krvelačnými Jadrnci (o kterých se zřejmě budeme dozvídat postupně, co jsou vlastně zač), sympatické hlavní postavy, které mají ale i své temnější stránky, tajemství či slabosti, děj má spád a ani v klidnějších pasážích se čtenář nenudí, na rozjezd série super... Doufám jen, že dál příběhu nedojde dech, a naopak bude s každou knihou lepší.

Kamys

Na můj vkus malinko moc "young adult", ale jsem asi náročný čtenář, zejména v oblasti fantasy. Čtivá kniha ve velmi zajímavém světě. Dokážeme si představit, jaké to je, každou noc se prakticky třást o život, vědět, jak může smrt přijít každou z nich a nedá se proti ní spolehlivě bránit. Nebo dá, jen to lidé zapomněli? Byť je to součást série, dává smysl jako úplně samostatná kniha. Vlastně nevím, jestli mě další příběh Tetovaného ještě láká, líbí se mi nechat ho takhle uzavřený / otevřený.

*Pájuše*

Nevím proč, ale měla jsem období, kdy jsem knihu nemohla vzít ani do ruky. Nějak mě to napínání, než se dostanu přes dvě postavy k té jedné, která mě zajímala nejvíce, přestalo bavit a knihu jsem na řádu týdnů odložila k ledu. Nakonec jsem se k ní vrátila a bylo to jako když se "ztracený syn vrátí domů". Děj byl sytý, postavy barvité a příběh sám o sobě nikde nevázl. Za co dávám autorovi plný počet hvězd jsou určitě propracované postavy. Jejich vývoj, změna smýšlení, to vše Vám autor servíruje postupně, ale ještě hezky za tepla. Postupně přicházíte na to, že se s nimi život nemazlí a jen horko těžko předvídáte, co se jim na další straně stane. A to je další věc, která si zaslouží plný počet hvězdiček. Totiž ta nepředvídatelnost vás nutí číst a číst a číst. Takže neváhejte a čtěte.