Tetovaný

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými ochranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36586/big_demonska-serie-tetov-36586.jpg 4.6900
Série:

Démonská série 1.


Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy

Vydáno: , Triton
Originální název:

The Warded Man, 2009


více info...
Nahrávám...

Komentáře (163)

Kniha Tetovaný

JirkaDitt
10. dubna

Nápad poměrně originální, řekl bych. Svět i postavy rozhodně zaujmou! :-)

zd0981
27. března

Ufff, už, už jsem to po několika stránkách chtěl odložit jako naivní záležitost, místy soft porno (). Vydržel jsem a nelitoval.
Docela solidní fantasy, dávám šanci na další pokračování...


SedllY
26. ledna

Na začátku jsem měl menší pochyby, ale stačila chvíle a hlavní postavy mi přirostly k srdci. Arlen, Leesha i Rojer jsou super a těším se na jejich další dobrodružství.

kalache
11.12.2021

...také jsem to zkusil po pár letech a je to stejné jako poprvé.Skvěle zpracovaný nápad...

KnihoMorka
02.07.2021

Prahnu po další

petrulka
30.06.2021

Ne a ne, nedokážu pochopit, proč jsem tuhle sérii měla roky nachystanou v pořadníku a pořád na ní nebyla ta správná doba. Konečně tedy nastala a mě nezbývá, než si to parádně užít. Už jsem dost stará na to, abych věděla, v kolik hodin mám jít spát. U čtení Tetovaného jsem to zapomněla, od čtení vstávám rovnou do práce. Naprosto pohlcená dějem, ztracená v čase, uchvácená postavami, pobavená vtipnými momenty, plná lítosti nad utrpením...Od prvních stran je u mě tento příběh na špičce žánru.

SONP
30.05.2021

Čteno podruhé po deseti letech a první díl démonské série ani po delší době neztratil nic ze svého kouzla. Nevím čím to je, ale ačkoliv na námětu, ději ani postavách není nic prudce originálního , stejně se autorovi daří vtáhnout mě do svého světa a nepustit. To se vždy pozná na tom, že se čtení knihy odmítám vzdát i přes den (jinak totiž čtu beletrii v podstatě jen před spaním) Snad je to tím realisticky a do všech detailů popsaným fantasy světem snad je to vykreslením hlavních postav, snad tím, že mě něco táhne na skrývání se za chranami před tím příšerným nočním světem. Zkrátka skvělá práce a mohu doporučit všem milovníkům klasické fantasy. A jsem zvědav, zda při druhém čtení budu mít takový problém se třetím dílem. 100%

ondra1995
04.05.2021

Naprostá paráda!
Kniha mi byla doporučena. Popisek mě příliš nelákal a sám bych se do ní pravděpodobně nepustil. To by ale byla chyba.
Děj mě pohltil jako Jádro nebohé vesničany. Je velmi čtivý, nabízí velké množství postav a míst.
Plynule přecházím na pokračování.

1 ...