Tetovaný

Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká. Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá. Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti. Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci. Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní. Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit… Společně budou čelit noci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36586/demonska-serie-tetov-36586.jpg 4.6613
Série:

Démonská série (1.)

Originální název:

The Warded Man (2009)

Žánr:
Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (3)

julliette
05.05.2015

Je to nádherná originální kniha. Jak se osudy tří statečných lidí protne v jedno dobrodružství. Arlen se stal Tetovaným, protože zjistil, že vytetované chrany na těle jsou stejně účinné jako chrany v kruhu nebo na zbraních, a tak se může bránit svým tělem, ale energie která odrazí démony vstřebá trochu démonské a tak se Arlen změnil, rychle se hojí, jeho povaha se změnila, chce jen vraždit démony a bránit lidi, které oni napadli. Leesha se zase vyzná v bylinkách a ví, jak vyléčit rány od démonů. Rojer zase umí hrát na housle a zjistil, že démoni mají k hudbě vztah, takže podle melodie se buď se uklidí nebo rozzuří a utečou. Všechny tři démoni o někoho připravili, málem také umřeli, ale měli štěstí. Rojer s Leeshou se potkali, pak potkali Tetovaného, který je ubránil před démony. Leesha věří, že v Tetovaném přeci jenom něco lidského zůstalo a měla pravdu. Ona se s ním vyspala. Pak pokračovali cestou až do vesnice, kam měla Leesha namířeno, ale Tetovaného přiměla, aby zůstal a pomohl jim v boji. Tak vesničany naučil různé chrany, jak mají bojovat a tak, dokonce i Leesha se něco naučila a za to svěřila Tetovanému tajemství tekutého ohně, který dokáže vážně poranit a odehnat démony.
Tak se uvidí, jak jejich boj bude pokračovat, jestli dokáží najít Jádro, ze kterého démoni pochází.

nightlybird
23.09.2011

Zkus se podívat na http://www.fantasyplanet.cz/ - třeba něco objevíš.

OX15
23.09.2011

Hele lidi nevíte kde sehnat stručný obsah knihy Tetovaný. Teď se ke mě dostal druhý díl a z hrůzou jsem zystil že tam není obsah toho předešlého třeba jako je to v Odkazu dračích jezdců tam je vždy obsah předchozích knížek. Potřebuji ho abych si to trochu oživil a nestrácel se v dějových linkách.