Chrany

Souborné vydání tří povídek, které doplňují Démonský cyklus. V povídce Brayanovo Zlato se setkáváme s Arlenem Sedlákem. Ten má jako sedmnáctiletý poselský učeň před sebou svou první výpravu spojenou s nocováním na cestě. Ocitne se v mrazivých horách, sám a s nebezpečným nákladem. K tomu ho stále pronásleduje obří skalní démon Jednoruký… Byly časy, kdy démoni ještě nebyli tak troufalí. Chrany totiž dokázaly víc než jen držet jadrnce v mezích, ale umožnily člověku bránit se, bojovat a vítězit. Arlen by rád světu tuto magii vrátil. Abban, kupec z krasijského Velkého Bazaru, zase ochotně nabídne ke koupi cokoli, po čem lidské srdce touží. Hrdinou Poselského odkazu je Trnka Damaj. Po rodinné tragédii prchá do močálů. Sám, bez ochrany, jen s vlastním důvtipem a špetkou bylinkářských znalostí. Dokáže malý chlapec vzdorovat noci plné démonů? Posel Ragen, na kterého po dvaceti letech v sedle začíná doléhat věk, je však ochoten riskovat cokoliv pro jeho záchranu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289624/chrany-8rB-289624.jpg 4.384
Série:

Démonská série

Originální název:

The Great Bazaar, Brayan's Gold, Messenger’s Legacy (2011)

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
Tesset
01.07.2017

Úroveň stejná jako Brettovy romány. První dvě povídky celkem nic moc, hlavně ta druhá, ale příběh o Trnkovi se mi moc líbil a snad o něm něco bude i v dalších dílech.

Melic
18.04.2017

Musím říct, že jsem spíše zklamán. Prostřední povídka mi přišla nejlepší, ta v sobě měla atmosféru tajemna. Ostatní dvě byly takové spíš nemastné neslané, celkově dávám 3 hvězdy a to jsem fanoušek série.

Sigur
17.03.2017

Ušlo to. Každopádně to nemá na knihy série, je to jen taková jednohubka

flare
03.02.2017

Zajímavé doplnění..:-)..nečekané souvislosti...

elutep
26.01.2017

Moje oblíbená serie rozšířená o tři povídky. To je způsob, jak si připomenout postavy z tohoto světa a objevit i pár nových před tím, než celá serie vyvrcholí.

MrRakosnik
30.12.2016

Doplnění o pár nových postav, jednoduchý příběh, reálné pojetí.

flashi
28.11.2016

Pěkné příběhy, které výborně pasují do kontextu celé série. Navíc to objasňuje několik dalších věcí, které v knihách chyběly. Za mě nejlepší hodnocení.

borknagar
06.09.2016

Povídková kniha ze světa jadrnců, která potěší, ale ne úplně nadchne. První dvě povídky spíše průměr, povídka Poselský odkaz skvělá, něco takového jsem od této knihy očekával. Pro fanoušky série skoro povinnost, pro ostatní zbytečná kniha. Ještě, že patřím mezi první sortu lidí. Teď už jen čekat na poslední, pátý díl "trilogie" :) Cítím, že se máme na co těšit.....

Knihomlok2015
07.08.2016

Takové pěkné napojení se na démonskou vlnu a příprava na čtvrtý díl, na který se hned vrhám.