Pouštní Kopí

Pouštní Kopí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46713/bmid_demonska-serie-poust-46713.jpg 5 748 102

Démonská série série

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…? -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy

10.02.2016 5 z 5

První díl vede

Weezing
19.01.2016 4 z 5

Prvních 200 stránek je backstory pro Jardira, potom je tam dalších 100 stránek backstory pro Rennu. Sice se to čte celkem dobře, ale tuto a předchozí knihu (tam v zásadě bylo tak 500 stránek backstory pro 3 hlavní postavy a pak 100 stránek děje v současnosti) mám pocit, jako bych četl sérii flashbacků o dětství hlavních hrdinů, ale v současnosti se neděje skoro nic.

Dále jsou tam určité hloupé momenty, které si mohl autor odpustit, jako že, nějaká vesnická holka, co se učí bojovat půl roku se málem ubrání 3 krassijským bojovníkům, kteří bojují celý život. lol.
Nebo Renna se za pár týdnů naučí bojovat s démony podobně jako Arlen (který má roky a roky tréninku jako proti démonům, tak v krassijském bojovém umění).

Na druhou stranu jak jsem říkal čte se to dobře, nápad s 2-mi "vyvolenými" je zajímavý a Brett umí psát.

Gari89
13.01.2016 5 z 5

Za mě osobně dobré pokračování a zajímavě se rozvíjející příběh :)

WDasha
25.09.2015 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček, stejně jako za Tetovaného...ikdyž ten byl o drobek chytlavější, nyní začínám s třetím dílem, tak snad bude také tak bezvadný.

mtunero
25.09.2015 5 z 5

Super kniha. Četla se opravdu rychle.

julliette
16.09.2015 5 z 5

Je to super pokračování. Přečetla jsem to fakt rychle. Už se těším na další díl.

zerafel
09.08.2015 5 z 5

Druhá kniha démonské trilogie začíná podobně jako ta první pomalým rozjezdem, kde nás zavede do minulosti jedné z nových POV charakterů, Jardira, který byl nastíněn v první knize jako "nepřítel". Tento tah důkladně nahlédnout pod povrch jiné kultuře a zjistit tím, že Jardir sám vlastně tak špatný není, mi opět velmi sednul. Přátelství s Abbanem, Ineveřin vliv na úspěch a neúspěch, všechno bylo uvěřitelné. Autor zde zasadil i Par'china z pohledu Krasijců, což beru také jako plus.
Těchto prvních 200 stran mě bavilo, vtáhlo do děje. Této kapitole ještě předcházel prolog, kde autor ukázal mozkové démony, jimiž vysvětlil dodatečně mou otázku u první knihy ohledně inteligence a nebezpečnosti démonů.
Další část, celá kapitola, pak sleduje osudy starých známých v Osvoboditelově kotlině. Tato kapitola byla pro mě zbytečným zvolněním - staré charaktery sami o sobě nemají moc co dělat, a tak se autor zabývá až příliš jejich vzájemnými vztahy, což na mě trochu působilo jako, řečeno nadneseně, telenovela. Pokud píšu příběh, jenž je řízen charaktery a jejich jednáním, pak by se měly tyto charaktery nějak vyvíjet a ne stagnovat. V této kapitole mi přišlo, že všichni tak trochu stagnovali. Navíc mi ani příliš nesedla Araine a dění v Angiers. Silné ženské postavy (babky) jsou v tomto světě snad všude, proto bych jich ubral. To, že autor fandí ženám, je vidět i v Milnu, kde ženy Arlena vítají každá vždy v celé kapitole, kdežto Ragen jen v pár větách. Araine se mi dost překrývala se Selií o kapitolu později. Prakticky byla natáhnuta na příliš mnoho stránek myšlenka, že Araine všechny ovládá. Nic víc.
Další kapitola už byla lepší - Arlen se vrátil do Milnu a pak to říčky, Jardir přichází do Kotliny. Příběh dostává konečně zase drive a člověk neví, komu fandit dřív. Nová postava Renny i její úvod byly také fajn, mnohem víc mi pak sedl ale její vývoj v zabijáka démonů s dýkou a pláštěm. Je to jakási mild verze Arlena a zrcadlí se v ní to, co jsme se o něm v první knize nedověděli - jeho postupný vývoj v Tetovaného.
Celé kapitoly kolem Jardirových námluv byly super. Osobně jsem se dost smál Rojerově situaci s jeho dvěma snoubenkami.
Závěrečné souboje s mozkouny (autor ukázal hlavní zlo v prologu) byly dost dobré oba. Ten s Jardirem bych jen o chlup prodloužil. Líbilo se mi, že nebýt vnějších hybatelů jako Arlenova koně či Ineveřina blesku, tak by své souboje Jardir i Arlen prohráli. Dělá to z nich opět zranitelné bytosti a ne polobohy.
Knihu hodnotím za 5 a těším se na další díl.

mastermind
04.08.2015 5 z 5

Čte se jedním dechem.

Jacob123
11.07.2015 4 z 5

První část knihy byla pro mě poněkud nudnější, jelikož to byl příběh z prvního dílu, i když z pohledu jiné postavy. Pak už to ovšem jelo svižně dál, Osvoboditelova Kotlina se čím dál víc rozšiřuje a lidé se víc a víc staví proti jadrncům :). Dal bych 5 hvězd, ale tu první část sem více méně přeskočil, to je jediné mínus z jinak další suprové knihy.

Alfirin
11.07.2015 4 z 5

Příběh je propletenější než v prvním díle, hlavně proto, že je líčen z pohledu více postav. Oproti prvnímu dílu už to není až tak pohádkové: postavy nejsou černobílé, občas je to pěkné psycho. Nicméně určitá prvoplánovost z toho pořád ještě sem tam zavane, proto jen čtyři hvězdičky.

elutep
10.07.2015 5 z 5

Příběh psaný z pohledu Jardira mi přišel zajímavý a čtivý. Čtenář (a myslím, že většina byla po prvním díle na Jardira "rozezlená") tak vidí, že nic není černé nebo bílé. Jardir je vlastně docela sympaťák vedený okolnostmi. Je škoda, že je podpantoflák, protože jinak by se spousta věcí odehrála jinak. Rennina linka mě bavila jen do určité chvíle (to nechci prozrazovat těm, kdo ještě knihu nečetli), pak mi její charakter přišel takový nelogicky pokřivený. Jinak ale práce s charaktery nemá chybu. Arlen možná na svoje okolí působí jak stroj na zabíjení, ale uvnitř je to ten chlapec, co by si přál všechny zachránit, tak jako to nedokázal s matkou. Plný strachu a zklamání, ale odhodlaný bojovat.

DorianaGrey
11.05.2015 odpad!

Příběh o Jardirovi mě vyloženě nebavil a to, že se z Tetovaného stal stroj na vraždění, taky nepotěší.Pro mě jednoznačně velké zklamání v pokračování, kdy hlavní hrdina naprosto přestal mít hloubku, stal se z něj jenom "temno sem, temno tam, nezasloužím si lásku" a kecy v kleci. Série mě přestala bavit.

Tamten
26.04.2015 5 z 5

První třetina knihy vypráví stejný příběh jako první díl, jen z pohledu Jardira, což je sice zajímavý pohled, ale vzhledem k tomu, že už známe výsledek to prostě tak neodsýpá. Pak se ale vše vrátí do původních kolejí a kniha pokračuje vpřed stejně svižně a čtivě jako první díl.

kusma
06.04.2015 5 z 5

Opravdu čtivé pokračování, které nabudí k čtení další knihy. Hlavně ale doufám, že se kniha nezačne zbytečně rozmělňovat a protahovat (občas jsem tam k tomu sklony zahlédla). A ještě si rýpnu do korektury překladu - mohla být tedy pečlivější... takové osamocené "ě" uprostřed věty (str. 599) opravdu nepochopím (a nebyla to jediná chyba).

A menší radost na konec, kterou označím jako spoiler, aby se neřeklo:
**SPOILER:
Hrozně mě potěšilo jaký je Jardir podpantoflák :))**

Aaron Lewis
27.03.2015 5 z 5

Docela mě zklamalo, když to začalo Jardirem a ještě od jeho dětství! Jenže Jardira jsem si docela oblíbila a říkala jsem si ok, proč nevidět věci z jeho úhlu pohledu, ale tu jeho babu Ineveru, prosím, ať pohltí jádro! Když jsem zjistila, že třetí kniha začíná o ní, vůbec se mi jí nechce číst. Každopádně, když se do toho zamotala Renna, tak jsem byla celkem zoufalá a opravdu jsem chtěla přeskakovat, což já opravdu nedělám. No neudělala jsem to, ale doufám, že se jí spisovatel zbaví. Ty ženský jsou vůbec všechny protivný a panovačný. Zlatá Wonda! I ta Leesha je mi ve srovnání s těmihle dvěma milejší. Jinak kniha je to opravdu dobrá. Mohla by být klidně delší, ale místo Renny, Ragena.
A wtf, co je to za svět, kde devítiletý holčičky jsou blbý z jedenáctiletých kluků a třináctiletý už se chtějí opíchat od patnáctiletých fracků a rodit jedno dítě za druhým? Nestačí, že je tam kultura dálného východu, kterou úplně nesnáším, ještě tam protivý "sever". Chjo.

kyklop123
25.02.2015 5 z 5

Tak tahle knížka je uplně dokonalá. Přečet sem jí víceméně jednim dechem. Zažil sem dost zajímavejch pocitů, jak se vyvíjeli postavy, chvíli sem některé postavy naprosto zbožňoval a později si přál ať jednají jinak a dle mého názoru "správně". Zajímavý je příběh Jardira, ale i přes všechno co o něm vim, ho vůbec nemusim a fandim tetovanýmu. V Leeshe jsem se taky zklamal. Rojer doufám dostane víc prostoru v dalších knihách. Hodně se těšim na třetí díl, vůbec se od toho nemůžu odtrhnout :). Určitě doporučiju všem! :)

kalache
02.06.2014 5 z 5

skvělý příběh postavený na geniálním nápadu.....

Jendy
24.04.2014 5 z 5

Dixinka : 3. díl Válka za bílého dne není poslední díl. :) Ještě mají být 2 další knihy. 4. kniha se jmenuje Skull of throne, má dokonce vyjít už příští rok v květnu, ale to jen v cizině, u nás to bude později. Veškeré info o téhle sérii knih najdeš na stránkách od autora této ságy, stačí do google zadat jeho jméno.

Dixinka
19.04.2014 4 z 5

Začátek celkem nuda, ale konec strhující. Rozhodně si přečtu poslední 3. díl.

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett