Predátoři

Lidé už dávno ovládli svou planetu a chtějí víc, ovládnout vesmír - i čas. Možnost podívat se do minulosti je tak lákavá - spatřit svět před stamilióny lety. Svět rodících se kontinentů, svět patřící největším predátorům, co kdy na Zemi žili. Cestovatelé v čase ale netuší, že se vydávají někam, kam nepatří. Do prostoru a času, kde se setkají s něčím, s čím si nedokáží poradit ani jejich nejmodernější zbraně. Tam, kde je něco, co nás může zabít všechny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/3036/big_predatori-fcf-3036.jpg 4.3263

Kniha Predátoři

PAVEL917
11.03.2021

Mě se to líbilo. Děj měl spád a byl v celku dost napínavý. A kromě toho mám rád dinosaury :-) Konec byl sice nic moc, ale to ani nevadilo.

eviku19
02.03.2021

Preboha to bol, čo za koniec? :-D

PAVEL917
19.02.2021

Skvělá kniha. Vážně jsem se u ní dobře bavil. Už delší čas jsem nečetl tak dobrou sci - fi. Doporučuji a to nejen obdivovatelům dinosaurů :-)

LadyVader
09.11.2020

Jsem nadšená, knížku jsem přečetla jedním dechem asi za dva dny, až mě mrzelo, že už jsem na konci. Pořád čekám, že vyjde druhý díl, který je na konci jasně avizován, ale pořád nic... :(

Hzjena
16.06.2020

Smutné.....:/

Tak hezky to začíná. Čtenář se pomalu seznamuje s hlavním hrdinou, obeznamuje se s jeho prací a okolím, a nakonec přichází zajímavá zápletka v podobě možnosti, která se nemůže nevyužít.

Náhodou jsem nedávno poslouchal Crichtonův Jurský park a opravdu jsem se těšil na srovnání, jak se s touto tématikou popasuje ,,náš,, v celku nadaný ,,brakař,,.

Někdo zde namítal, že prvních 100 stran můžete přeskočit, páč jsou nezáživné a ,,nic,, se neděje a jen probíhá již zmiňovaná seznamovačka s hlavním hrdinou. Mě to naopak bavilo a opravdu mi to připomnělo Crichtona. Následuje očekávaná jurská jízda, která mě přilepila ke knize a v duchu jsem uznale Žambocha začal plácat po rameni. A pak se to posr….pokazilo.

Charaktery byly povedené i když pár jich bylo dosti anonymních a autor je shrnul v pár větách, které tam humpolácky vlepil. Takže když došlo na mentální souboj vojáko/lovco/šamana poprvé jsem začal tušit že je zle. Pak už to šlo od desíti k pěti...Po prvním lovu se museli všichni 2 dny dávat dohromady a v jatkách které přijdou později si nikdo ani nestěžuje, že ho bolí rameno. Když hlavní rachatický hrdina vystřelí z pušky naládované nábojem .700 nitroExpress a není přeražený na dva (ani rameno si nevyhodí, klíční kost nezlomí, maso neodrazí, prostě nic), tak už jsem jen smutně čekal až přijde konec. A konec přišel, a bylo to, to nejhorší z celé knihy. Happy end kdy všichni špatňáci dostanou co si zaslouží a klaďáci (víceméně) přežijí (dokonce se vyléčí z rakoviny), nepočítám. Ale když bez vysvětlení přišel do restaurace stealth dino, přičemž autor o pár stránek dříve popisuje, že by se vektor či co musel zapnout z minulosti, aby tam, nebo odtud šlo znovu cestovat, tak to jsem šel do kolen a kdyby byla kniha moje tak jsem z ní ten epilog vytrhnul!

SBH
13.01.2020

Skvělé sci-fi zcela v úrovni děl mistra A. C. Clarka. Hlavní hrdina sympaťák s příjemně ironickým nadhledem, který nemá zapotřebí machrovat. Moc se mi líbil vědecký (nebo rádoby vědecký - není podstatné) rámec příběhu. Skvělá psychologie postav, svižný a uvěřitelný děj, ohromně čtivé. Až do poslední kapitoly jsem hodnotila pěti hvězdičkami. Bohužel však konec autorovi ujel. Následují spoilery. Podivný telepatický druh inteligentních dinosaurů představoval pochopitelný prvek zvýšení napětí. Ale... Lidstvo po této planetě pobíhá pár desítek tisíc let a už tu máme pyramidy a Dona Giovanniho. Dinosauři ovládali Zemi stamilióny let - jak se za tu dobu jejich fiktivní inteligence projevila? Nijak?
A to bych ještě skousla. Ovšem přesun dinosaurů do současnosti byl už úplně za hranou. Kde na transfer získali energii? Jak se dostali z uzavřené podzemní místnosti ve vědeckém centru? Jak překonali město? Pořádkové složky jim zdvořile mávaly? V případě tohoto konce má chudák Marek na krku žalobu za veřejné ohrožení, a to ještě v nejlepším případě. Co autora k tomuto úletu vedlo, ví Bůh.

1972Sixo
17.12.2019

Parádna akčná jazda so životnými postavami a hravými dialógmi. Gradujúce napätie počas celej knihy a masakrálny záver. Toto české PULPOVÉ dielko nasadiklo laťku riadne vysoko. No nežerte to mäso!!!

alisie
31.07.2019

Čím dál více sama sebe překvapuji, jak určitou část fikce jsem ochotna přijmout a pak přijde ten zlom, kdy je té fikce moc a v tu chvíli kniha ztrácí na hodnotě.