Predátoři

Lidé už dávno ovládli svou planetu a chtějí víc, ovládnout vesmír - i čas. Možnost podívat se do minulosti je tak lákavá - spatřit svět před stamilióny lety. Svět rodících se kontinentů, svět patřící největším predátorům, co kdy na Zemi žili. Cestovatelé v čase ale netuší, že se vydávají někam, kam nepatří. Do prostoru a času, kde se setkají s něčím, s čím si nedokáží poradit ani jejich nejmodernější zbraně. Tam, kde je něco, co nás může zabít všechny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/3036/predatori-fcf-3036.jpg 4.3209
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Triton

Kniha Predátoři

alisie

Čím dál více sama sebe překvapuji, jak určitou část fikce jsem ochotna přijmout a pak přijde ten zlom, kdy je té fikce moc a v tu chvíli kniha ztrácí na hodnotě.

Rolada88

Od zacatku do konce super !!!!! Mam rad takove vypravy a tohle bylo TOP! Jako malej sem mel dinosaury vsude v pokoji a hrozne jsem se chtel podivat do praveku a touto knihu sem mel moznost :-)

OldaB

Hlavní hrdina ne úplně klasický sympaťák (možná Žambochovy vzpomínky na studia), ale nadšení autora pro pravěké ještěry vše přebíjí. Celkem zajímavá myšlenka, zalovit si v době jurské. Plus bod za dobrou práci s postavami, akorát tu zamilovanost té kočky jsem moc nevěřil.

Epes
10.09.2018

Napínavý příběh. Rozjezd je poněkud rozvleklý, méně trpělivý čtenář může začít na straně 93 (od "skoku" do minulosti), a o nic prakticky nepřijde. V protikladu k tomu, jak rozsáhle je popisován pobyt lovců na cestě, na níž se vlastně nic neděje, bere autor závěrečnou scénu (k níž to celé celou dobu spěje) poměrně hopem. Myslím, že drama návratu se mohlo daleko důkladněji vylíčit. Úplně závěrečná příhoda s dinosaurem v restauraci je pak už skutečně "mimo mísu".

Davidsonová
09.09.2018

Sice moc nemusím cestování v čase, ale stejně jsem se do toho pustila. Přeci jenom, je to příběh jednoho z mých nejoblíbenějších Českých autorů. Predátoři jsou strhující drama, které však někda v půlce začne moc zamotávat a ztrácet na tom povedeném rozjezdu. Naštěstí konec příběhu je povedený a tak klesající vlna nadšení se na konci opět vyveze až na samotný vrchol. V knize jsou i odstavce, kterým tak nějak vůbec nerozumněla. Co je to "toroidní vinutí". Já nevím.

yaoiyuri
04.05.2018

Tohle byl můj první a prozatím jediný Žamboch a knížku jsem si v antikvariátu (ještě jako středoškolák) koupila, jen protože na obálce jsou dinosauři (⌒▽⌒). A bylo to skvěle investované kapesné.
Jediné, co autorovi dodnes nemůžu odpustit (a co si i po těch letech od poslední četby pamatuji), je, že o Takeschim Panwerovi napsal, že má napůl čínské jméno. Grrrrr... Takeši je přece to nejjaponštější jméno, jaké můžete mužské postavě dát! (ಠ_ಠ)

orson
09.03.2018

Jedna ze slabších Žambochových knih... ale pořád je to hodně dobrá akční oddechovka, jen má trochu moc přehnaně kladného hlavního hrdinu - takový Olda Šetrný :)

pipa36
25.01.2018

Tuto knihu mi kdysi s velkými doporučeními půjčil jeden známý - dával mi ji se slovy "Tak z tohodle se fakt po...š!"
K prorokovanému naštěstí nedošlo :-), ale kniha mě na dva dny přišpendlila do křesla tak, jako už se mi to dlouho nestalo. Vzhledem k trošku divnému, nicméně otevřenému konci jsem dokonce navštívila oficiální stránky autora, abych zjistila, jestli a kdy bude pokračování - tehdy se pan Žamboch vyjadřoval velmi kulantně v tom smyslu, že snad... možná... někdy... O deset let později stále nic.
Takže, pane Žamboch: "To se dělá?!"