Dlouhý sprint s ozvěnou

Dlouhý sprint s ozvěnou

Mág vládnoucí městu Vegaš ve skutečnosti panuje celému světu. Císaři, králům i ostatním čarodějnickým klanům. Takové místo může zastávat jen nejsilnější z nejsilnějších. Podle starého práva je třicet dní před korunovací nástupce magického trůnu vyhlášen volný lov. Kdo následníka zabije, má sám šanci nastoupit na jeho místo. Tekuard je druhorozený syn vládnoucího rodu čarodějů. Nemá magii rád, nemá k ní vlohy, nemá rád společnost, v níž se kouzlem zabíjí mnohem snadněji než ocelí nebo jedem. Měsíc před korunovací jeho starší bratr nešťastnou náhodou umírá a Tekuardovi nezbývá než prchat: před asasiny, nájemnými čaroději, před celým světem. Nemá naději, ví, že nakonec bude zabit. Na útěku však zjišťuje, že náhoda nebyla náhodou a celý svět se může ocitnout na prahu války megačarodějů. A po Dlouhém sprintu přichází Ozvěna věcí příštích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26296/dlouhy-sprint-s-ozvenou-26296.jpg 4.4185
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

hojkas

Musím říct, že od knihy odcházím s dosti rozpačitým dojmem. Téma samotné mě ze začátku nadchlo, a i když nebylo zpracováno špatně, ke konci ztratilo na celistvosti i kouzle. Příběh připomínající detektivku byl poutavý. Prostředí bylo vykresleno dokonale, jak křivolaké uličky a průchody Vegaše, tak princip fungování životě v městě i Hradu samotném. Magie už ovšem trochu pokulhávala, měla sice pravidla a omezení, ty se však zdály různorodé a ke konci se víceméně setřely. Bylo to právě posledních asi 5 stránek, co mě zklamalo. Překvapivý zvrat se ztratil v uspěchaném, dosti rozmazaném zakončení, které by si rozhodně zasloužilo nejméně třikrát víc prostoru.
Povídka Ozvěna pak znovu nabrala ztracený potenciál... a zas ho uspěchala. Rysy postav zde byly vykresleny dost narychlo a ne vždy zapadaly, prostředí opět neobyčejně poutavé, avšak přehlušeno přílišnou rychlostí.
Celkově mě spíše než obsah velmi zklamala forma, pořád však smekám za podmanivé prostředí.

Vincenzoci

Abych byl upřímný, tak docela zklamání. Na všechno se používala magie, až to bylo přehnané (na zápach, maskování, dodání energie, ...). Měl jsem z toho pocit, že i když se tam někdo vysmrká, použije se pak magie. Přitom děj nebyl vůbec špatný! Ovšem OZVĚNA, to bylo něco jiného. Sotva se to rozběhlo, tak jen bum bum, pak to autor usekl, byl konec a čtenáři, domysli si. Přišlo mi to, jako když žák ZŠ zapomene úkol a píše to na koleni před třídou, než zazvoní. Škoda takové práce!

Diabel

Od Žambocha jsem dosud nic nečetl, ale o jeho tvorbě vím. Zvažoval jsem Seržanta, Bakly nebo Rychlý sprint a nakonec vyhrál Sprint. Upřímně jsem nevěděl, do čeho jdu a četba mě mile překvapila, ale je fakt, že mohla být o něco delší. Dlouhý sprint je tak trochu říznutý detektivkou a příběh má rychlý spád a čte se jednodušejc. Má zajímavě promyšlený politický systém, dobře zasazené postavy a i sám hlavný hrdina Tekuard je sympaták. Jedinec, který začíná jako ubožák, ale který se s přibývajícími stránkami vypracuje. Protloukává se nebezpečnými uličkami, bary a nevěstinci v hnusném městě Vegaš až do hořkého konce příběhu, kde se na posledních 5-8 stránkách dozvíte jak to vlastně bylo. O Vegaši si rozhodně přečtu víc knížek, protože celý město na mě udělalo veliký dojem. Nebýt toho splácáného konce a mnohem slabšího pokračování, tak bych dal plný počet :-) Rozhodně budu pokračovat dál v jeho tvorbách a těším se na ně.

Hodnotím 7/10

Krusty

Zvalchovala mě exploze výborných nápadů! Promyšlená a chytrá detektivka a boj o přežití v moc hezkém šíleném světě. Co víc si přát?

Hunters
30.09.2016

Rychlé čtení s dozvuky.

OrthoSan
13.09.2016

Opravdu zajímavá kniha. Čte se to skvěle a takříkajíc jedním dechem. Ten příběh má prostě koule a to se mi u fantasy líbí. Žamboch je fakt dobrej

Jane007
07.06.2016

Upřímně... kniha mě dost zklamala. Špatně se četla, chvílemi byla zmatečná a místy až moc chlapského pohledu (popisovat pěstní souboje podle mě nebylo zapotřebí). A to jsem se na ni tak těšila:-(

Lif
12.02.2016

Vynikající příběh, děj a zápletka. Čte se jedním dechem, nejde jít spát. Po delší době to byl parádní příběh a bravurně napsaný. Žádná hluchá místa. Fantasy i detektivka.

Tamten
06.05.2015

Zajímavý příběh, ve kterém se vlastně celou dobu chystáme na něco "velkého" a ty přípravy postupně gradují čím dál tím víc, jsou čím dál tím zajímavější a propletenější, a pak - je vše odbyto téměř nezajímavě na pár stránkách. Nebýt takto "utnutého" závěru, mohla to být naprostá paráda.

Terva
19.04.2015

Dlouhý sprint s Ozvěnou od Miroslava Žambocha mě celkem zklamal. Příběh je složitý a těžce se čte. Navíc je kniha krátká. Vypadá tlustě, ale věřte, že 240 stran, které obsahuje není jen kniha. Obě povídky, které na sebe navazují zaberou jen 166 stran. Ostatních 74 stran je jen slovník Koniášova světa. Navíc v příbězích není jméno Koniáš ani zmíněno - tak proč? Knihu ani nedoporučuju. Jak jsem již napsal je zbytečně složitá a hlavně krátká. Za ty peníze to ani nestojí.

Misan1993
22.02.2015

Kniha s rychlým spádem děje, na mně možná až moc (teď co jsem přečetl pár kousků od Kinga), ale jinak skvělé pohodové čtení, které příjemně potěší!

Nagadir
03.09.2014

Dlouhý sprint je jednoznačně úžasná povídka a nebýt té druhé, která byla slabší, dala bych plný počet.

cori
16.03.2014

Tyto povídky zůstávaly delší dobu stranou mého zájmu, ale po přečtení můžu říct, že jsou lepší než některé koniášovky.

Lestat19
14.01.2014

Dlouhý sprint jsem už četl v knize Poslední bere vše, ale moc rád jsem si to zopakoval. Knížka dál obsahuje povídku Ozvěna a seznam knih a slovníček. Ozvěna trochu rozvádí to co bylo naznačeno v závěru Dlouhého sprintu.

ragnar
07.01.2014

Žamboch, nic víc není třeba říkat.

mi-380
16.12.2013

Spád děje je neuvěřitelný, množství vedlejších postav obrovské, princovo zacházení s penězi nesmyslné, závěr plný dějových kotrmelců mě zavalil jako tsunami. 80% (průměr 40 hodnotících přede mnou je 90%).

Selket
28.09.2013

Nejdřív jsem měla za to, že je to až moc překombinované, ale nakonec jsem právě to, co jsem považovala za vadu ocenila.

Giger11
06.09.2013

Pane bože! Přečteno jedním dechem.

Fuksinka
08.08.2013

Jedna z nejlepších fantasy, co jsem kdy četla.

Thanyss
19.06.2013

Moje první kniha od Žambocha a přiznávám, že jsem nečekala, že bude až tak drsná. I když se zpočátku neděje nic moc extrémního a sledujeme "jen" osudy Teka, který se po neočekávané bratrově smrti stává následníkem na trůnu a každý se ho z neznámých důvodů snaží odstranit ještě před korunovací.

To, co se děje po korunovaci je opravdu šílené. Zákon akce a reakce převedený do obludných rozměrů. Každopádně Dlouhý sprint s ozvěnou mě navnadil na další Žambochovy knihy.

Domča

První knížka, kterou jsem od pana Žambocha četla a rozhodně se chystám i na další jeho výtvory. Dlouhý sprint s ozvěnou je velmi dynamické čtení. Nikde nedrhne a nevázne, je stále v pohybu a stále vás zasypává novými důvody, proč číst dál. Zaujal mě také stylistický obsah knížky. Nejsou tam žádné kapitoly a odstavců je tam coby do pěti napočítal a to až na konci Dlouhého sprintu. Ozvěna byl spíše takový doslov. Rozhodně Vegaš je důmyslné město s mnoha "lahůdkami" a propracovanými zajímavostmi - žít bych tam nechtěla :D