Asfalt

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Žoldáci neumírají. Odcházejí do pekla, kde se spojují. Že je toto známé rčení pravdivé, se členové Kuffenbachova komanda přesvědčí po jedné nepříliš povedené akci. Jenže peklo není žádná pohádková idylka – ale temná industriální dimenze, kde jsou mrtví degradováni na mazlavou hmotu, na pouhý materiál. Svět, kde je lidská rasa jenom něco jako asfalt. Problém je v tom, že Kuffenbachovi vojáci se s touto rolí odmítnou smířit. A jelikož mají výcvik, zkušenosti i potřebnou dávku šílenství, situace se poměrně rychle zvrhne. Pět žoldáků proti celému peklu. Noe může rovnou začít stloukat nový škuner. Protože tenhle svět utone v krvi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9659/big_asfalt-I81-9659.jpg 4.3809
Nahrávám...

Komentáře (208)

Kniha Asfalt

MaxQ
24. května

Trochu jsem se bál, že to bude další jakože Kulhánek, ale musím uznat, že Kopřiva má svůj styl. Postav bylo tak akorát, abych se v nich neztratil, humor odpovídající stylu knihy taky nechyběl, snad jen ten konec mi neseděl. Ale to je asi otázka vkusu.

Jinak teda nevím proč, ale po každém odložení knihy jsem měl nutkání jít si umýt ruce.

n.ezn.amy
07. května

První moje myšlenky po dočtení ..... totální úlet ..... Když je major Kuffenbach požádán, aby znovu svolal svoje komando a přijmul jeden úkol, ihned odmítne, ale pod psychickým nátlakem svého kamaráda Ostranskiho podlehne a vyrazí do akce. Ovšem probuzení v pekle ani jeden z celého pětičlenného komanda nečekal. Avšak skončit v pekelném koncentráku jako otrok nebo se nechat rozemlít do silnice či do budovy, to se asi jednomu z nich nechce a tak povstanou a jdou udělat to co jim jde nejlépe a to bojovat v předem prohraném boji. Ale komu v pekle věřit? Kdo je spojenec a kdo zrádce? Blixt, Alice či Karen či ani jeden z nich. Stejně nakonec se musí spolehnout jen a pouze na sebe. Tak tuhle knihu jsem si na doporučení opravdu s chutí přečetl, dokonale popsané peklo, člověk bez bujné fantazie by to asi nedokázal takto skvěle napsat. A když k tomu připočtete výborný humor, tak parádní knížka je tady

Po pravdě řečeno vypadá spíš jako pěknej hajzl. Ale pořád je to lepší, než kdyby měl Blixt po boku dvacet Karen Vanderbergerových. Nedokáže tomu uvěřit. Něco zamumlá. Dvě slova: "Díky bože."
Muž řekne slova dokonce tři.
"Naval to DVD."
Má rozsáhlejší slovní zásobu.
Zřejmě nějaký intelektuál.


SirChico
04. května

Asfalt je další knížka, kterou jsem vyhrabal ze sklepu rodičů a samozřejmě jsem si musel dát opáčko. Jako objektivně je to spíš tři a půl hvězdy, ale stejně musím dát pět, protože zaprvé kašlu na objektivitu a za druhé je to jedna z mála knížek u kterých jsem se mohl i ožrat. Jako většinou moc nepiju (hlavně ne potom co jsem přestěhoval do Norska je to tady fakt drahý) a když už piju tak spíš čumím na nějakou blbost v televizi, ale u Asfaltu mi to šlo kupodivu dobře. Možná proto, že Asfalt je taková jednoduchá konzumní blbost, akorát není v televizi, ale na papíře. No ale to není všechno, je to blbost co má přes 600 stránek, fakt dobře se čte, pracuje s psychologií hlavních postav a ...fakt dobře se čte.

Štouralové by mohli vyčítat, že se to chvilkama vleče (mimo souboje), že je to chvilkama nepřehledné (v soubojích) nebo že tam jsou všichni absolutní hovada, ale já žádnej štoural nejsem. Jenom si tak vzdychám a říkám si, piš Štěpáne piš.

Dandy1
09. dubna

Je to brak.

t_gon
15. března

Bylo nás pět a šli jsme nakopat prdel peklu a skoro zpět. Jiná variace na peklo, jiná zápletka a typ úkolu pro naší ústřední pětku a opět neskutečná zábava. Kuffenbach a jeho banda, to nejsou jen tak obyčejní žoldáci, kteří skáčou, jak anděl píská. Kdeže, na to jsou hoši jinak stavění, aby své staré kosti nechali dobrovolně jako základy nové magistrály v pekle. A když už, tak se rozloučí ve velkém Rambo stylu, že se z toho peklo dlouho nevzpamatuje. Celý tým funguje na jedničku, jako perfektně promazaný stroj. Žádný charakter neruší, je skvěle příběhově vybarven pro potřeby akční řeže a funguje i díky vnitřním monologům, které jsou častější než požáry v Kalifornii, na jedničku. Kniha často působí jako skvělá buddy komedie v pekelných kulisách. Nejen čas, ale i odporní záporáci, v čele s ďábelský skvělým Chorozonem, zatápí pod kotlem týmu brutálním způsobem a tahle cihla přeplněná adrenalinem, perfektními hláškami a akcí uteče rychleji než jednání vlády o snížení valorizace důchodů. Skvost!

*** Holofaust kopne do dveří. Hody hody doprovody, hajzle! Ve jménu Ježichova zombievstání! Otevři! Gestapo! Vy jste se snad úplně posra-, začne démon a pak jeho žlutý pohled zčistajasna ze špehýrky zmizí a nahradí ho jiný, zelený. Heslo. IDDQD. ***

denoush
09. února

První kniha od Kopřivy, kterou jsem četl a byla to pecka. Zprvu mě trochu odrazoval počet stran, ale ke konci jsem byl trochu smutný, že už bude příběh končit. Děj byl napínavý, krvavý a brutální. Prostě pecka!

nevimcoctu
20. ledna

Konec mně po tom nářezu připadal takovej nic moc a vlastně takovej nedovysvětlenej, což je něco, co mně na knížkách prostě chybívá. Jinak super. Krváky mám ráda a tenhle byl ještě moc zábavně napsanej.

Pišta33
10. lednaodpad!

Po ucházející Rychlopalbě a Křížové palbě mě nemile překvapilo tohle "dílo". Vydržel jsem 15% (čtečka) a dost! Jedním slovem FANTASMAGORIE v nejodpornějším smyslu toho slova :-(

1 ...