Drsný spasitel

Století válek mezi lidmi a bytostmi z Druhé strany reality změnilo svět. Možná je to jen zvláštní muž bez paměti, možná démon, netvor s okem nadaným vlastní zlověstnou inteligencí, který hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je. Ve světě, kde jsou lidé jen trpěnými hosty, chovným dobytkem k ukojení chutí věčně hladových stvůr, jsou někdy zapotřebí i silnější zbraně, než je brokovnice nebo granátomet…Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení - Drsný spasitel....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/2979/drsny-spasitel-2979.jpg 4.2321
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Triton

whiolet

Taková oddechová knížka u které se nemusí přemýšlet,ale, že bych se při jejím čtení bůh ví jak bavila to se říct nedá...

Vincenzoci

Knihu jsem vzal skoro jedním dechem, místy jsem se i zasmál a děj mě pokaždé kompletně pohltil. Jen ten závěr mi nějak uniká, co tím přesně mělo být myšleno. Jinak bomba kniha!

Tchumatchek

Četlo se to rychle, ale neměla jsem pocit že musím číst dál. Nějak jsem nemohla uvěřit postavám a jejich chování.

Hellrampage

Kniha, v ktorej hľadá drsný spasiteľ svoju minulosť a spomienky, kto vlastne je. Začiatok knihy zaujímavý, postapokaliptický svet autorom je veľmi málo vykreslený, čitateľ si musí tvoriť svoje vlastné poznatky, čo sa stalo, prečo a v akom čase sa nachádzame. Takmer celú knihu si šiel spasiteľ za svojim cieľom, niektoré nápady sú dobré, vadila mi jeho nesmrteľnosť.
Autor v niektorých momentoch pridal aj čierny humor, po ktorých som sa musel usmiať. Posledné stránky knihy, kedy sa dozvedáte o tom, kto v skutočnosti drsný spasiteľ je, sú veľmi dobré a osobne ma prekvapilo, že po prečítanom epilógu mi bude C.R. s Micumou chýbať... 70%

"Tři sta padesát šest koní? To je víc než slušné. Když ho napojíte na lis, můžete z mrtvol vytlačit vodu a masokostní moučkou hnojit pole."
"Jdeme. Tohle je propracovávání se potravinovým řetězcem a nemá smysl skončit v polovině."
"To chce asi hodně make-upu, aby člověk vypadal k světu i s takovým ksichtem."

witchersbitch
08.12.2016

asi jsem nepochopila závěr... jinak se mi kniha v průběhu střídavě líbila a nelíbila..

czpilar
03.12.2016

Tahle kniha byla mé první setkání se Žambochem. První půlka knihy se mi neuvěřitelně vlekla a v půlce jsem ji už chtěl odložit. Druhá půlka už byla o poznání lepší. Zřejmě by stálo za to ji trochu zeštíhlit.
No a teď uvažuju, jestli další Žambochovy knihy číst.

Erinien
10.11.2016

Dodnes si pamatuju, jak mě ta kniha dostala.

zimela
31.10.2016

Poctivá knížka splňující vše, co svou obálkou od hlavy k patě avizuje. Totiž domácky útulný výhřez pekel bez postranních ambic s hustě nesmrtelným drsoněm v hlavní roli. Spasitel chce bavit a to taky pomocí granátometu, brokovnice a věrného nože dělá. Možná poněkud stereotypně a chudodějně, ale jsem jednoduchý člověk.
4 prosté ****

ruzer
11.10.2016

Neviem čo si mám o tejto knihe myslieť. Keby ju nenapísal M.Ž. tak ju odložím po 80 stranách. Prvé časti knihy vcelku slabé. Zaujímavejšie to bolo, až keď začala klesať teplota vzduchu. A koniec som ani veľmi nepobral. 2* za Žambocha.

Yarwen
01.10.2016

Plus za severomoravskou krajinu, která je vložena do příběhu, obrovské minus za to, že si to nevyřídil se šéfem ostravské oblasti. Slíbit v příběhu vyřešení problému a nakonec slibu nedostát, to je neskutečné faux pas. Vypadá to, že ke své knize přistupoval autor velmi ležérně a asi si ji po sobě nepřečetl. Pak nemůže doufat v pozitivní hodnocení z mé strany. Tohle se fakt nedělá.

Holister
20.09.2016

To je prosím jedno z nejlepčích fantasy, co jsem kdy četl. Od českého autora nepochybně. To je prostě paráda, jednoho by to donutilo taky psát, napsat si zkrátka svůj svět.

RaSu
29.07.2016

Přečetl jsem knihu už podruhé a myslím, že ne naposledy. Kniha je plná akce, dobrodružství a navíc, ten postapo svět se Žambochovi povedl. Ne nadarmo patří mezi mé oblíbené autory. Všem doporučuji.

T800
31.05.2016

Paráda. Pan Žamboch umí. Navíc jsem zjistil, že se podle této knihy natáčí amatérský film. Už se těším. Drsný spasitel je povedený, čtivý, zaláskovaný a dobrodružný. Žádná pohádka, ale skutečný příběh. :-)

Ebon
13.03.2016

Bizarní postapo z České kotliny. Dobrý styl psaní. Občas podivné formulace slovosledu ve větách. Dobrá gradace děje.

Chidlink
07.03.2016

Kniha se hezky čte, problém je, nevím jestli jenom můj, že jsem některým odstavcům vůbec nerozuměl i když jsem si je několikrát přečetl, prostě mi v ději nedávali žádný smysl a to hlavně ke konci, který mě přišel dosti useknutý a nedomyšlený.
Přesto všechno je to skvělá kniha. Vývoj hlavního hrdiny je perfektní a nechybí ani humor :) Celý příběh je plný rozhodnutí a momentů, příběhových zvratů, které vás nutí k zamyšlení nad vším možným. Včetně epické otázky, kterou vám však neprozradím :D
Co dodat, prostě nářez.

Nikolaoss
07.03.2016

Musím přiznat, že donedávna, či spíše do přečtení Drsného spasitele, jsem se neřadila mezi fanoušky pana Žambocha. Teď vlastně nechápu, proč to bylo a mám pocit, že jsem se o něco ochudila :). Písemný projev pana autora je totiž více než příjemný a velice čtivý. Líbil se mi postapokapo svět, líbil se mi hlavní hrdina ... celkově to byla kniha, která mě prostě bavila!

Tazz1
28.02.2016

Uf, tak dočteno. A kde začít s hodnocením...
Je vidět, že autor "umí". Umí psát a umí zaujmout čtenáře. Ale celkově mi přišlo, že je kniha poněkud zmatená. Občas jsem se ztrácel jak v ději, tak v postavách, tak v tom co se vůbec děje. Zdálo se mi, že děj plyne a najednou vzal autor nějakou myšlenku úplně mimo a v jejím ovlivnění pokračuje dál. Je to moje první kniha od tohoto autora, tak možná je mu tento druh vyprávění vlastní a po pár dalších titulech pochopím a přijdu mu na chuť. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale koncem to autor poněkud zhatil. Jak kdyby byl na tripu a popisoval co vidí. Prostě ten konec mi nesedl. Uvidím co jeho další knihy a na film jsem moc zvědavý...

Tamten
27.01.2016

Zábavný příběh rozdělení do několika povídek, které ovšem na sebe navazují. Škoda konce, kdy už se autor uchýlil od "běžného" zabíjení bohů a démonů ke střílení na beztvaré existence z "nereálna", čímž to celé tak trochu znehodnotil.

Dreamless
26.12.2015

Scéna s upírkou nádherne explicitná, milujem erotiku chlapskými očami.

sourcer
24.12.2015

On někdo vydal knihu Vampire Hunter D a počesku,,, nešlo by udělat soutěž co vše je v tomto skvěle vymyšleném světě kopie ANIME a co fantazie Autora ?

tony64
01.12.2015

Fakt dobry pribeh,ale...Zamboch si potreboval trochu odfrknout a tak tomu nedal vse.Osobne bych dal prednost zfilmovani Na ostrich cepeli-ten ma koule.

BlackBlade
02.11.2015

Začal sem to číst jen z důvodů, že se to začalo natáčet, ale chytlo mě to a dočetl jsem to poměrně rychle. Jen je tam spousta otevřených příběhů a klidně by to sneslo rozvětvenější příběh. A nebo pak napsat knihu o tom, co se stalo předtím, než C.R. "ztratil" paměť, kdo je... :)

moira2912
27.09.2015

Miluju Žambocha, jeho knihy se mi většinou dost líbí. A tahle byla zvláštní. Hodně jsem se smála, příběh byl vážně poutavý, postavy různorodé.
Ale ten konec?!
Jak mohl napsat takový konec?!

Ale Micuma byla zlatíčko. x))

Slooki
23.09.2015

Nejdříve jsem se do této knihy nechtěl nikterak nutit, posléze jsem zjistil, že tohoto není zcela vůbec třeba.
Ano, je to tak. Tento Spasitel, byť nemám tušení, proč a odkud se vzal, mě zachránil od pár nudných a stereotypních večerů, kdy by jsem se jen tak bezcílně poflakoval tmavými ulicemi, v příšeří zapadlé uličky vyhledávajíce společnost špinavé děvky.
Bravo Spasiteli, Bravo.

orson
16.09.2015

Četl jsem podruhé... po dlouhé době. Chystá se totiž podle této knihy film, scénář napsal Žamboch osobně, tak abych byl v obraze trochu. Kniha je samozřejmě super, tak jsem zvědav, jak se jim to povede převést na plátno.

Mafian
11.06.2015

takového spasitele by na území Čr chtěl každý,:)

Vincent12
28.04.2015

Netradiční hlavní postava, mix technologií, magie a mystických stvoření. Drsný svět, morální souboje, sebeanalýza, detektivní pátračky, koník :)... Tato kniha nabízí mnoho.
Možná jen konec už nebyl tak povedený.

Terva
28.04.2015

Já jsem zprvu netušil, že to bude taková brutalita a sranda, čekal jsem spíš něco komorního:-)
Ale už jen samotný nápis Ostrava na obalu knihy, kterou má na svědomí Lubomír Kupčík, mě měla varovat. Nevarovala, a já byl jak v transu. Drsný spasitel je postapokalyptický tvor, který apokalypsu ještě víc zapokalypsuje.

rabor
13.04.2015

První část jakžtakž ušla, klidně to mohla být samostatně stojící prúměrná povídka, ale autor si asi řekl, že by byla škoda to nevyvařit až na kost a roztáhl ten stereotyp na 400 stran. Je to asi taky trochu tím, že podobné knihy často nečtu a tudíž jsem se všech těch démonú, bohú, mluvících koní, Ježíše, upírú, sešívancú, kouzelníkú, mluvícího nádobí a dalšího fantasmagorickýho sajrajtu docela rychle přejedl (chyběla tam snad jen víla zubnička a bionukleární hobiti). Vtipu bylo méně, než jsem očekával, ale nemusíte se bát, že byste ho přehlédli, autor na něj vždy a rád upozorní. Hlavní hrdina si toho vytrpí dost, ale s utrpením, které sem prožíval já během nuceného čtení posledních 100 stránek, se to nedá srovnávat.

vlkodlaq
07.08.2014

Plně srovnatelné s Kulhánkem, stejně čtivé, stejně pseudohrdinské, stejně sarkastická hlavní postava, stejně kvalitní čtivo a pro duši palivo :-)