Drsný spasitel

Století válek mezi lidmi a bytostmi z Druhé strany reality změnilo svět. Možná je to jen zvláštní muž bez paměti, možná démon, netvor s okem nadaným vlastní zlověstnou inteligencí, který hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je. Ve světě, kde jsou lidé jen trpěnými hosty, chovným dobytkem k ukojení chutí věčně hladových stvůr, jsou někdy zapotřebí i silnější zbraně, než je brokovnice nebo granátomet…Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení - Drsný spasitel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2979/big_drsny-spasitel-lII-2979.jpg 4.2585

Kniha Drsný spasitel

MichalHoráček
28.12.2021

Skvělá kombinace několika literárních žánrů dohromady! Žambocha poslední dobou čtu při cestách do práce a je to ta nejpříjemnější cesta!

hnusák
15.11.2021

Ačkoli mám Žambocha rád a některé jeho knihy jsem přelouskal s gustem, toto dílo se mne jevilo až moc praštěné a cca v jedné třetině jsem se s ním přestal zabývat a s gustem vrátil.

gladya
17.02.2021

Nejvíc oceňuji autorovu fantazii. Smíchat postapo sci-fi a fantazy? Ve světě, který Žamboch vymyslel, jsou kyborgové biokonstrukty, umělá inteligence a superzbraně, jenže taky bohové upíři, démoni a čarodějové. Člověka napadne, jestli to nedopadne, jako když pejsek a kočička pekli dort. Ale ne, v tomto případě je výsledek velmi poživatelný.
Jen závěr byl trochu useknutý.
Kde nestačí technologie či biotechnologie, nastoupí magie. Tak to v tomhle světě funguje a tak funguje i hlavní hrdina. Jasně, je to brak, ale brak v nejlepším smyslu slova.
Posloucháno jako audiokniha.

Covenant
18.01.2021

Kniha mě nenadchla, ani nezklamala. Obsahovala horší a lepší pasáže. Neubráním se srovnání hlavního hrdiny s Patejlem od Kulhánka (proč všichni vytahujeme Kulhánka?). Jde o to, že u Patejla ví člověk, že je to záměrně přepálené a tím i odpouští spoustu bizarních záležitostí. U tohoto díla mám pocit, že se chvíli bere moc vážně a sem tam pronikne náznak zlehčení. Ale přesto převládá ta nejistota, kam ho zařadit. Jde o subjektivní názor, ale když mě tento pocit neopouští po celou dobu příběhu, lehce se nad ním zavře voda a spláchne ho do zapomnění. Plusy knihy pak spočívají hlavně ve výběru prostředí a ..... a protože Žamboch. PS: viděl jsem film. Oprava. Proklikal jsem film. Hrozně jsem mu fandil nebo čekal, že se minimálně nasměju. Zavíral jsem oči nad CGI a jinými blbostmi... Ale když máte brutální neherce, co se snaží mluvit drsně, není to ani k smíchu. Je to spíše smutné a zoufalé. Drsný spasitel je prostě motorová pila, chycená za špatný konec....ne, to by bylo až moc dobré. Jde jen o motorovou pilu, která není chycená.

toni-az
23.09.2020

Taková oddechovka, nenadchne ani nezklame. Na mě vše před Ostravou je jen takové plácání odnikud nikam, dobré tak na několik povídek. Ovšem Ostrava, tam je to o něčem úplně jiném, to mělo drive, bylo tam všechno.

Za mě nejzajímavější bylo to propojení s bohy a takové až animistické rituály, které najednou zase začaly fungovat.

Luigi1
20.08.2020

U této knihy jsem se nenudil,vtáhla mě do děje a byla přečtena raz dva.Doporučuji.

Rolada88
15.08.2020

Kniha mi dost připomínala dejem čas žít čas zabíjet ale četl sem ji snad 2měsíce nějak mě to nevtáhlo do děje. Takový průměr 50%

fmash
17.06.2020

Nebýt toho, že si autor ukousl moc velké sousto na samém začátku, takže potom musel hodně lavírovat, aby při faktické neporazitelnosti hlavního hrdiny vůbec bylo o čem psát tak dlouho, byl by to fakt vypečený kousek. Pojmout první část (vyřešení vesnice pomocí Nože) jako samostatnou povídku, byla by bezkonkurenční. Dávám 4 bimbule, protože to bavilo, i když závěr už hodně smrděl tím, že autor vlastně neví, co by tam ještě napsal, aniž by vytvořil ságu, a už ho to moc nebaví.