Drsný spasitel

Století válek mezi lidmi a bytostmi z Druhé strany reality změnilo svět. Možná je to jen zvláštní muž bez paměti, možná démon, netvor s okem nadaným vlastní zlověstnou inteligencí, který hledá odpověď na otázku, kdo vlastně je. Ve světě, kde jsou lidé jen trpěnými hosty, chovným dobytkem k ukojení chutí věčně hladových stvůr, jsou někdy zapotřebí i silnější zbraně, než je brokovnice nebo granátomet…Poutník hledající pravdu, vlastní minulost a svou ukradenou duši se nezastaví před ničím. Konec lidstva se blíží a on je ten, kdo apokalypse otevírá cestu. Zabránit jí může jen tvor zrozený z utrpení - Drsný spasitel....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/2979/drsny-spasitel-lII-2979.jpg 4.2527
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Triton

Kniha Drsný spasitel

fmash

Nebýt toho, že si autor ukousl moc velké sousto na samém začátku, takže potom musel hodně lavírovat, aby při faktické neporazitelnosti hlavního hrdiny vůbec bylo o čem psát tak dlouho, byl by to fakt vypečený kousek. Pojmout první část (vyřešení vesnice pomocí Nože) jako samostatnou povídku, byla by bezkonkurenční. Dávám 4 bimbule, protože to bavilo, i když závěr už hodně smrděl tím, že autor vlastně neví, co by tam ještě napsal, aniž by vytvořil ságu, a už ho to moc nebaví.

bertrand

Ééééé.... to jsem četl, ale o čem to je, už nevím... stejně jako si to už nepamatuju u libovolného Baklyho nebo Koniáše (což je príma, jelikož je můžu číst znovu!)... ale na rozdíl od těchto mě Drsný spasitel tolik nebavil...nezaujal... nezaháčkoval...zato znudil, to ano... holt i mistr Žamboch se jednou utne...

renefer

Whow, pardon za tohle hodnocení, ale - whow, to byla jízda. Bitvy, potyčky, sex, krev, démoni, upíři, radioaktivní Jablůňkov a zamrzlá Ostrava. Korunováno smyslem pro humor, který v sobě hlavní... hrdina (?) objevil. Jak se z téhle jízdy trochu otřepu tak jdu na další, třeba Baklyho.

Tyrkysová

Drsný spasitel je neobvyklou knihou, která vám připomene tvorbu Jiřího Kulhánka nebo Františka Kotlety, rozhodně má ale vlastní šťávu. Autor píše čtivě, vtipně a zejména scény s Micumou a část odehrávající se v Ostravě stojí za to. Vlastně jediné, co bych oželela, je obrovské množství různých kreatur, které ve světě můžete potkat – až se to zdá překombinované, byť svůj smysl to má.

jiri5906

Za mne slusne B-ecko, se slabsim koncem. V nouzi, kdy jsem umlacen klasickou literaturou to je vsak pro mne oddychova literatura.

sarka9190

Na Žambocha nakonec docela optimistické. Ze Seržanta a Koniase mívá člověk někdy depku a upřímně, zvláště Seržanta si už jen tak znova neprectu. Drsný spasitel je akční klasický špinavý postapo western. Mohu doporučit těm, kteří mají rádi příběhy o hrdinech, se kterými se osud nemazli, ale vy víte, že to prostě dopadne... nějak:)

Zelený_Drak

Přečetla jsem loni do výzvy. Od Žambocha jsem ještě nic nečetla a píše jako o závod, tak mi výzva aspoň ušetřila přemýšlení, co od něj zkusit. Hodně jsem si užívala prostředí, hlavně zmrzlou Ostravu. Drsný spasitel sám byl jako postava dobře zpracovaný a s biokonstruktem kobyly Micumou tvořil docela zábavnou dvojku. Hlavní příběh mě bavil, hlavně část v Ostravě, rozuzlení a finále, které rozhodli o počtu hvězdiček. Ale dlouhá šňůra předcházejících pomalých povídek s vedlejšími zápletkami měla jen střídavé úspěchy v udržování mého zájmu. Bohužel na nich byla vidět určitá šablona, kdy hrdina někam přijde, někomu pomůže nebo je někomu sympatický, zápletka, zlom, dvě možnosti - buď hrdinovi pomůže vedlejší postava, ze začátku povídky nebo on se rozhodne být dobrák a pomoct této vedlejší postavě. Celkově jsem byla s knihou spokojená, ale není to nic, co bych potřebovala číst 2x. Jinou Žambochovu knihu bych si ale klidně přečetla.

Deia

Túto knihu som čítala kvôli výzve na databázi kníh - kniha, ktorej dej sa odohráva v Ostrave (túto to bola len jedna kapitola, ale tak snáď stačí :D). Priznám sa, že českých a slovenských autorov veľmi nečítam (asi nejaká averzia), aj keď väčšinou som príjemne prekvapená (napr. knihy od Červenáka alebo Stehlíkovej). Ale táto ma veľmi nebavila.
Dej sa odohráva niekedy v budúcnosti, po nejakej katastrofe, ktorá čiastočne vrátila veci niekam do stredoveku, ale na druhú stranu spôsobila aj rozvoj istých technológií (aj keď tie asi tiež boli pred nejakým Krachom, čo netuším čo bolo). Kniha nám v podstate hovorí príhody nejakého mutanta, ktorý chodí po svete (územie ČR a SR (teda asi)) a bojuje proti bohom, démonom, upírom a tak ďalej. Pri tom trpí stratou pamäti a teda nevie ako sa volá, skadiaľ má miesto ruky Klepeto a prečo má miesto oka Oko, ktoré zoomuje, ukazuje mu iné pohľady a väčšinou je teda užitočné.
Kniha ma väčšinu času nebavila, na mňa to bolo príliš chaotické. Proste je to svet, ktorému vôbec nechápem a nemám pocit, že by to tam bolo nejak vysvetlené. Tých podivných technológií, bytosti a všetkého tam bolo na môj vkus veľa. Do čítania som sa musela skôr nútiť a myšlienky mi často zabiehali niekam inam (takže to, že som niečo nepochopila, nemusí byť nutne chyba knihy, ale moja). A takisto nemám rada mutantov. Ale ako, malo to niečo do seba.

Hněv Pána ohně
Hněv Pána ohně