Bez slitování

Bakly… postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou, v noci se budí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě a ty ostatní. Nemá rád ani sebe a tvrdí, že jen to nejhorší je pro něj dost dobré. Důvěrnější vztah udržuje pouze s láhví mizerné kořalky. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi, potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka kupodivu vypadá jednodušeji než spousta předešlých. První zdání samozřejmě klame. Šachová partie je složitější, než se zpočátku jeví, nehrají jen dva hráči, ale i u bočních stran šachovnice někdo sedí a přihazuje své figurky do hry. Protivníků přibývá, svět se přibližuje zlomu, realita se mění. Lidé, kalkulovatelné položky v gigantických plánech mocných, umírají, nikdo nevěří nikomu, nikdo nezná všechna pravidla a zádrhely. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. Kupodivu však není sám, protože cestou se jemu navzdory jeho osud proplétá s osudy dalších lidi. Uprostřed intrik, zabíjení a utrpení a se rodí přátelství i lásky, pro které stojí zato žít … a umírat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17871/big_bez-slitovani-4WZ-17871.jpg 4.5385

Kniha Bez slitování

protokol

pohodová kniha nenáročný príbeh občas humor nejaké tie vulgarizmi tak od všetkého niečo.

Janadvorackova

Bakly je bývalý gladiátor, týpek trochu širších a těžších proporcí. A vydrží hodně, přátelé. Když může, cvičí a kdykoli taky dost pije. A strašlivě, ale jakože fakt úplně strašně jí. Samozřejmě doplňuje energii, jinak by ani z pelechu nevylezl.

A když už vyleze, sesype se na něj jak minulost, která u takovýchto lidí nebývá zrovna veselá, růžová a bez kostlivců v... truhle... A docela snadno se zaplete i do několika vzájemně propletených případů, z nichž by dnešní průměrný vyšetřovatel vykutal sbírku trestných činů. Skoro by se zdálo, že kam dorazí, tam to žije. Tedy umírá. Roztomilé.
Proč?
Protože Bakly také dost narychlo shání jistý obnos, a zkrátka když chlápek jako on potřebuje vydělat prachy, což on potřebuje docela často, zvrtne se nejedna věc, teče krev, dějí se divné věci...

I přestože byl příběh dost dobře podaný a bavil mě, Bakly mi k srdci úplně nepřirostl. Nevím, no.

jaroiva

Proti Koniášovi je to prostě nuda. A jestli jsem nejhoršímu Koniášovi dala 3*, musím dát míň, protože i ten nejhorší Koniáš byl prostě lepší. Bakly si mě nezískal.
Doporučuji tedy raději Na ostřích čepelí.

Meda77
30.11.2021

Kniha typická pro autora, plná akce, zvratů a napínavého děje, ale opět může působit velmi chaoticky a nepřehledně, když nevíte co od autora čekat.U vulgarit tady samozřejmě platí čím více proužků tím více Adidas. Co je typické pro autora nemusí být nutně pro čtenáře. Svůj okruh fanoušků si určitě najde, proč taky ne, ale pro všechny scifisty určitě nebude.

jaja4
10.09.2021

Moc surové, moc vulgárne, moc povrchné. Červenákove historické detektívky sú oproti Žambochovi krásne, romantické knižky a rozvláčny štýl Vlastimila Vondroušku zase pri ňom pôsobí ako učebnica tvorivého písania. Mne to nesadlo, ale koľko ľudí, toľko chutí.

soupik2012
18.06.2021

Špatné to nebylo, ale v tomto případě platí: méně znamená více. Příběh je zbytečně složitý, překombinovaný. A také v něm vystupuje obrovské množství postav s netradičními jmény. Opravdu jsem se v ději dost často ztrácela. Hlavní postava Bakly je drsný dobrák, který to sám o sobě neví. Tam kde jsou čarodějnice, musí být dopravním prostředkem kůň a nejsmrtonosnější zbraní je meč. Opravdu je to fantasy? Docela mě fascinuje, jak omezenou představivost mají spisovatelé v oblasti fantasy, ve které se téměř všichni omezují na historické artefakty. Audioknihu načetl velice dobře pan Zdeněk Velen.

tlllk
12.05.2021

Hlavná postava mi pripomínala kuriča z RiversOfBabylon. Kniha mala svoje silnejšie časti, ale obávam sa, že za mesiac si nespomeniem o čom bola. Chýbali tomu vtipné dialógy, čaro „burana“ čo každému rozmláti ciferník asi neutiahne celú sériu.

Krukron
03.05.2021

Paráda. Prostě paráda.. Dlouho jsem otálel s touto knihou a jsem rád, že konečně mám první zkušenost s Baklym. Všechna vysoká hodnocení jen a jen potvrzuji a přidávám se do fanklubu.