Bez slitování

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bakly… postrach gladiátorů a všech profesionálních bojovníků bez rozdílu. Sám sobě noční můrou, v noci se budí na potem zbrocené posteli, lidi dělí na ty, co mu stojí v cestě a ty ostatní. Nemá rád ani sebe a tvrdí, že jen to nejhorší je pro něj dost dobré. Důvěrnější vztah udržuje pouze s láhví mizerné kořalky. Krvavé dluhy minulosti splácí penězi, potřebuje jich hodně a nejlépe hned. Nechává se najímat na špinavou práci a jeho poslední zakázka kupodivu vypadá jednodušeji než spousta předešlých. První zdání samozřejmě klame. Šachová partie je složitější, než se zpočátku jeví, nehrají jen dva hráči, ale i u bočních stran šachovnice někdo sedí a přihazuje své figurky do hry. Protivníků přibývá, svět se přibližuje zlomu, realita se mění. Lidé, kalkulovatelné položky v gigantických plánech mocných, umírají, nikdo nevěří nikomu, nikdo nezná všechna pravidla a zádrhely. Bakly se krvavou skrumáží probíjí jako ozubená koule řemdihu, zbraně, kterou tak mistrně ovládá, nemá slitování s nikým, ani sám se sebou. Kupodivu však není sám, protože cestou se jemu navzdory jeho osud proplétá s osudy dalších lidi. Uprostřed intrik, zabíjení a utrpení a se rodí přátelství i lásky, pro které stojí zato žít … a umírat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17871/bez-slitovani-4WZ-17871.jpg 4.5347
Série

Bakly 1.

Žánr
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Kniha Bez slitování

Přidat komentář
tlllk
12. května

Hlavná postava mi pripomínala kuriča z RiversOfBabylon. Kniha mala svoje silnejšie časti, ale obávam sa, že za mesiac si nespomeniem o čom bola. Chýbali tomu vtipné dialógy, čaro „burana“ čo každému rozmláti ciferník asi neutiahne celú sériu.

Krukron
03. května

Paráda. Prostě paráda.. Dlouho jsem otálel s touto knihou a jsem rád, že konečně mám první zkušenost s Baklym. Všechna vysoká hodnocení jen a jen potvrzuji a přidávám se do fanklubu.


renefer
19. dubna

Dostala jsem, co jsem čekala, velkou dávku napětí, krve a akce. Hvězdičku dolů za popis bojových scén, měla jsem trochu problém si je představit a ani moje bujná fantazie mi nepomohla :)

Mickhesh
20.12.2020

Pro mě osobně velké překvapení.. 100%

sasa.chetan
17.06.2020odpad!

bolo to horsie nez zle...
vykradnuta Drenajska saga.
strasne zle sa to cita.
akoby to ani nebolo od autora Koniasa

bertrand
10.06.2020

Bakly... Žamboch... pro nás, kteří jsme si tuto brutální dvojici oblíbili už v následujících románech není co řešit...Žamboch má nejen netuctové jméno, ale navíc je to i netuctový autor tuctových příběhů... těžko vysvětlovat...dostat řemdihem po hlavě je koneckonců také nepopsatelná zkušenost, ovšem na rozdíl od četby žambochovek ji už nikdy nechcete zopakovat... tak ano, jsou tu nablblá místa, dialogy se někdy opravdu nepovedly, zápletky jsou vystavěné mrakodrapy ze sirek ze stromů napadených kůrovcem... no ale, ono to jde!
Nepopsatelný drajv, popisy soubojů by záviděl i velký Robert E. Howard (pokud by rozuměl šermířsko hantýrce) a hlavně, jak už jsem kdysi o Koniášovi či Baklym v nějakém komentáři napsal: Žamboch umí stvořit HRDINU, oživit archetypální pravzor zakódovaný v nevědomí všech chlapů a patrně i žen (viz ostatní komentáře)... krví zbrocený, možná poražený ale neporazitelný, bojující s nepřáteli a svými vlastními démony, proporcemi, silou a nezranitelností nelidský, ale přesto tolik známý a blízký... jak to dělá, že tak umí, to ví jen pan Žamboch.... a k němu putuje respekt a díky věrného čtenáře...

Osice
02.03.2020

Páni! Jsem plná dojmů, právě jsem dočetla…

„Ta flaška je tady na co?“ zeptal jsem se.
„Když přijde víc zákazníků najednou, musí čekat. Nalijí si skleničku, aby jim to utíkalo. Pozornost podniku,“ vysvětlil.
Byl jsem sám, ale pozornost podniku se nikdy neodmítá.“

M. Žamboch stvořil nezapomenutelného hrdinu se zvláštním jménem Bakly, který mi dost přirostl k srdci, a nejen on. Na konci jsem musela přemáhat slzy:-) Autor mě pobavil, šokoval (tak jak to umí S. King), neustále mě překvapoval, vůbec jsem nebyla schopná odhadnout, jakým směrem se bude příběh odvíjet dál. Postava Trilian mi připomněla Stopařova průvodce po galaxii a vlastně mi při čtení hlavou prolétlo i několik dalších knih (např. Krysař). Dokonalé prostředí i atmosféra. Jedinou vadou na kráse bylo pro mne velké množství postav s nesnadno zapamatovatelnými jmény. Dokonce jsem si jich i pár vypsala, ale stejně jsem v nich měla pěkný guláš. Netradiční jména mi ale zase na druhou stranu skvěle zapadala do světa, který Žamboch stvořil… Hodně se mi líbilo, jak se postava Baklyho „rozvíjela“, rozhodně je pro mě jednou z nejvýraznějších literárních postav a už se nemůžu dočkat, až si přečtu další díl:-) M. Žamboch rozhodně psát umí. Podařené fantazy, doporučuji.

„Moudrý, chytrý nebo hloupý? Nezapadal jsem do žádné kategorie. … Možná jsem zapadal do úplně speciální skupiny, která měla označení Bakly.“

„Není pravda, že když muž dosáhne cíle, za kterým šel mnoho let a obětoval mu všechno, pocítí uspokojení. Pocítí jen prázdnotu. A v mém případě znechucení a odpor k sobě samému.“

Děkuji oblíbeným uživatelům NemmamSlov, Terva a mi-380. Bez nich bych Baklyho asi neobjevila:-)

Archie
20.02.2020

Ona by to byla relativne tuctova, nasilna, fantasy detektivka. Gangy zamorena Zona, komplot, hlavni hrdina uprostred deni. A mozna zbytecne komplikovana v privalu jmen a pribehovych twistů. Jenze, Zamboch ma jednak cit pro budovani spinaveho fantasy sveta (necernobile charaktery, ekonomicke motivy, zeny..), predevsim pak skveleho anti-hrdinu Baklyho, na jehoz sirokych ramenou cely pribeh stoji. Namakane monstrum, byvaly gladiator, alkoholik, sebevrah na hrane, lidovy mudrc i primitiv, nasilnik se slabosti pro zeny, v jadru dobrak i psychopat, pragmatik. Tahle hora masa zkratka neni zadny tuctovy prumer.

1