Čas žít, čas zabíjet

Čas žít, čas zabíjet

Bývalý gladiátor, bývalý nájemný bijec, vrah. Kráčí z temnoty do temnoty, nikdo a nic ho nemůže zastavit. Nemá rád lidi a ty, na kterých mu záleží, je možné spočítat na prstech jedné ruky. Přesto, nebo právě proto, existuje mnohem víc těch, jejichž životy zachránil, než těch, které zabil. A v zabíjení je nejlepší.

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37758/bakly-cas-zit-cas-zabijet-Av7-37758.jpg 4.6224

Bakly (5.)

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton

Sváťa3

Bakly opět nezklamal! Komu se líbil Koniáš tak určitě doporučuji. Poslední povídka končí tak, že se můžeme těšit na další pokračování.

Sirius

prokousat se k téhle knížce mi trvalo asi osm let. A teď jsem ji dal asi za 14 dnů. V tomhle špalíku se vrací na scénu Bakly, hrdina románu Bez slitování a je to vlastně sbírka s jeho dalšími pěti příběhy.
Pasák - je to taková jednohubka z dob, kdy Bakly sháněl ještě pořád prachy. Má to takovou tmavou bahnitou atmosféru a příjemně to upomíná právě na Bez slitování.
Do temnoty - popravdě se to mělo jmenovat asi spíš Jatka v podzemí. Baklymu tak trochu nevyšel jeden kšeft, je naštvanej, utíká. A cestu z podzemí /mimochodem, tohle prostředí má asi Mirek Žamboch rád, když mu pak zasvětil i samostatnej román/ si musí prosekat vším, co má po ruce. Je to vlastně takovej literární Útok na věžák.
Hon za Rudou hvězdou - první ze dvou půlrománů v týhle sbírce. Atmosférou a tak trochu tématem to připomíná Na ostřích čepelí. Bakly a parta vojáků utíkají do pouště s nebezpečným artefaktem. Jednoznačně je to nejsilnější text v knížce. Je to strašně temný (nápad se speciálními vojáky parádní). Má to úžasnej drajv, skvělý akční scény i atmosféru. Horko pouště cítíte každým pórem.
Do morku kostí - druhý půlromán. Noir temnej jak dehet. Opium, války gangů, skvělý kombo drsný školy a drsný fantasy. Jako kdyby se u jedný klávesnice sešli Abercrombie a Hammett. Bohužel ke konci to solidně drhlo.
Zabiják čarodějů - asi nejslabší věc. Vyvražďovací jednohubka, která by v tý knížce ani být nemusela.
Docela bordel jsem měl v reáliích světa, kde jsem se krapet neorientoval a nechápal jsem některý souvislosti. Na druhý
straně jsem se bavil, kniha je dobrá a pokud letošní román s Baklym bude na stejný úrovni, mohla by to být paráda.

slawa.cap

Rozhodně nejlepší část Baklyho série, i když jako jeden dlouhý příběh by se mi líbila víc. Povídky nejsou chronologicky úplně seřazené a i když na sebe navazují, jde tam cítit jistá rozervanost. Podle mě nejlepší povídka Hon na Rudou Hvězdou. A mimo jiné, kniha prozradí kdo je vévoda Dusk.

KAREL6725
20.11.2017

Tohle fakt můžu , Baklyho příběhy mě nikdy nepřestanou nudit. Osobně hodnotím tuto sérii víc , než příběhy s Koniášem . pro mě skvělé čtení od pana Žambocha .

Dragoneria
19.06.2017

Příběh co se odehrává mezi ním a malým chlapcem mě dostal. Bakly nezklamal jako vždy.

rimar
16.02.2017

To mně Bakly k srdci rozhodně přirost už od jeho Bez slitování kde jsem se sním seznámil. Vzhledem k tomu že ani on sám sebe nemá rád - jen to nejhorší je dost dobré pro mne, může na někoho takto působit. Tato kniha skvěle doplňuje příběhy které o něm již vyšli a rozhodně jsou dle mne mezi tím nejlepším co zatím o něm vyšlo, jen mne mrzí že nedostal takový skvělý příběh jako je o Koniášovi - Vlk samotář, ten považuji za vrchol co se zatím Žambochovi povedl z tohoto světa. Takže pořád doufám že ještě se dočkám i dalších skvělých příběhů o této postavě. Pořád je zde dost mezer které by bylo fajn zaplnit :-).

HNEDOOCKA
03.01.2017

Bakly, nevím fakt proč a asi jsem jediná, mi k srdci nepřirostl..Ale za čas to zkusím znovu :)

ruzer
05.01.2016

jedna z knih ktore patria do zlateho fondu CS fantasy, premakane zapletky a nezabudunutelne postavy, miesta, repliky... castokrat sa pristihnem ako sa mi v hlave vybavi urcita pasaz a hned utekam do knihovnicky a listujem, citam :D

mi-380
05.09.2014

Další dokonale zapadající díly velkolepé skládanky. Všechny ty stovky, nebo přesněji možná tisíce, stran Koniášových a Baklyho dobrodružství, jsou jeden velký krvavý a ponurý thriller, vedle kterého mi v tuto chvíli Nesbøho romány připadají jako červená knihovna. 95% (aktuálně 72 hodnotících, 89%).

cori
29.08.2014

I když miluju Koniáše, Bakly si získal mé sympatie. Jednak proto, že chrání svou rodinu, hlavně dceru čarodějku Zuzanu, jednak, že drží své slovo a jednak, že se s K. kamarádí. Povídky jsou různých délek i z různých etap Baklyho života. Všechny jsou samozřejmě plné bojových scén, soubojů, léček i odhodlaní.

JarekSkvarek
14.08.2014

Naprosto se ztotožňuji s názorem Fuksinka, tedy kromě prvního bodu, povídky mi totiž nevadí. Bakly se mi zalíbil a sjedu celou sérii.

Peti13
18.03.2014

Není jak Koniáš, ale stále výborný čtení

LavinaVRovine
06.03.2014

Nenudí, ale nepřekavpí

Eigis
16.09.2013

Bakly je jako řemdich, který svými úkoly prochází s razancí a krvavostí této zbraně. Povídky mě chytli, mimo jiné protože jsou dostatečně dlouhé aby se stačil rozvinout nějaký děj, tomu navíc pomáhá, že sledují určitý příběh války proti císařství. Pevně doufám, že brzy vyjde další kniha s Koniášem nebo Baklym, ve které válka naplno vypukne.

Ocas
07.09.2013

Moje první seznámení s Bakalym. Nevadí mi že jsou to povídky protože na sebe alespoň částečně navazují. Knihu sem přečetl s radostí a okamžitě po dočtení objednával další Žambochovi knihy.

Fuksinka
20.06.2013

1) Nemám moc ráda povídky a netušila jsem, že jde o knihu povídek,
2) nevěděla jsem, že jde o x-tou knihu o Baklym - to to nemůžou sakra na tu obálku napsat?,
3) chtěla jsem zjistit, co je ten Žamboch zač.
Závěr: jsem naprosto nadšená. Líbí se mi styl psaní, líbí se mi hlášky, líbí se mi perfektní postavy. Před povídkou Do morku kostí hluboce smekám a klaním se.

OldaB
06.01.2013

Přituhuje, protože magie se opět vrátila. Bakly stále dělá to, co umí nejlépe. Zabíjí. Rozhodně více než příjemná záležitost.

Senza Jenka
15.03.2011

Bakly je tak trochu protipól Koniáše. Stejně prostý, nevzdělaný a mohutný, jako je Koniáš urozený, vzdělanec a vytáhlý hubeňour. Čte se to dobře, ale Koniáš je mi asi sympatičtější.