Hledání smrti

Bakly unavený životem přijíždí do Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria. Chce pomoci jedinému člověku, na kterém mu osobně záleží, a přitom plní jednu malou laskavost. S nadáním jemu vlastním umocněném skutečností, že nad další budoucností nepřemýšlí, dělá to, v čem je nejlepší. Mladá baronesa Münchauzen se snaží zachránit zkrachovalé panství svého děda navázáním obchodních vztahů s bohatými šlechtici a obchodníky. Ve skutečnosti je ale někým úplně jiným a hraje velmi nebezpečnou hru spojenou s magií. Velmistr Rumělkového klanu se pokouší odhalit tajemství starého magického artefaktu, o němž doufá, že ho dokáže využít jako zbraň v přibližující se globální válce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/385641/hledani-smrti-rJ0-385641.jpg 418

Bakly (6.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton

kleo9554
10. prosince

Dobrý, ale nemá to konec!

Gaudericus
03. prosince

Žambochovy atributy jsou stále zde - skvěle vymyšlený svět, zajímavé životné postavy, parádní akce. Jenže postav je o pár víc, než kolik je přehledných a akce je v knize na to, že se jedná o "Baklyovku", málo. Jak už tu psal někdo přede mnou, na těch 400 stranách se nic nepřihodí. Když si vezmu hutnost předešlých Žambochových textů, jsem zklamaný a doufám, že mi to vynahradí pokračování.

tonysojka
29. listopadu

Ano, je to trochu jiný Bakly,mne třeba bavila víc linie popisující vztah Zuzany a kapitána Valeryho,přesto jsem spokojen a těším se na pokračování.

rimar
23. listopadu

Tak pocity trochu rozporuplne stejne jak predchozi komentare. Tesil jsem se na Baklyho a dostal jsem ho ale po slibnen zacatku a rozjezdu najednou trochu jinak nez jsem cekal. V knize neni ustredni postavou ale jednou z mnoha. Ostatni dejove linie nektere dobre jine spise rusive. A kdyz uz jsem natesenej na avizovanou poradnou akci najednou konec. Asi se zacnu divat napred na konec kdyz uz se to nenamahaji napsat do obsahu ze to bude vicedilne. Precteni a porizeni nelituju ale proste ocekavana extaze se nekonala. Dokazal jsem knihu odlozit a cist nekolik dnu. No zkusim ji dat znovu a uvidim jestli na podruhe to bude lepsi. Kazdopadne vim ze nektere pasaze na podruhe preskocim protoze jsem se musel nutit je cist.

hanzmb
23. listopadu

Trochu mě zklamal Baklyho vývoj od tvrďáka v (zatím) nedefinovatelné monstrum. K tomu trochu podraz na čtenáře, protože se jedná o 1.díl. Takže jsem pořád nervózně počítal stránky do konce a nechápal jak to chce autor zvládnout. Zvládl to odkazem na pokračování. To tušit, tak jsem si na něj počkal.

orson
22. listopadu

Jsem trochu zklamán, celou dobu se děj pěkně rozjíždí, rozjíždí a najednou konec. Jsem netušil, že to je vícedílná kniha :( Ale jinak jsem moc rád, že zase vyšlo něco z Koniášova světa. Těším se na pokračování. Nevíte, kdy bude?

ruzer
08. listopadu

Konečne vydal Žamboch niečo, na čo som sa fakt tešil. Bakly je môj veľký obľúbenec a v podaní Mirkovho rozprávačského talentu je to pekelná jazda.
Krátke kapitoly, strhujúco napísaný dej, viacero dejových línií. Proste ako sme zvyknutý.
Konečne sa v Baklyho príbehu viacej vyskytuje K. V knihe je pomerne veľa odkazov na staršie diela a obľúbencov na, ktorých sme už pomali zabudli.
Možno by sa dalo vytknúť, že sa defakto nič zásadného na tých 400 stranách nestalo, ale to vôbec knihe neuberá na kvalite.

Je to proste starý dobrý Bakly.