Hledání smrti

Bakly unavený životem přijíždí do Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria. Chce pomoci jedinému člověku, na kterém mu osobně záleží, a přitom plní jednu malou laskavost. S nadáním jemu vlastním umocněném skutečností, že nad další budoucností nepřemýšlí, dělá to, v čem je nejlepší. Mladá baronesa Münchauzen se snaží zachránit zkrachovalé panství svého děda navázáním obchodních vztahů s bohatými šlechtici a obchodníky. Ve skutečnosti je ale někým úplně jiným a hraje velmi nebezpečnou hru spojenou s magií. Velmistr Rumělkového klanu se pokouší odhalit tajemství starého magického artefaktu, o němž doufá, že ho dokáže využít jako zbraň v přibližující se globální válce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385641/hledani-smrti-rJ0-385641.jpg 4.1117

Bakly 6.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Triton

Kniha Hledání smrti

NemmamSlov

" Stál jsem v kanceláři Suchara, jednatele arény,a čakal. Nad ničím jsem nepřemýšlel, prostě jsem je tak nechával plynout čas. Suchar nebyl v takové pohodě jako já a zachmuřeně mě pozoroval. Už mě nebral na lehkou váhu, spíš jako problém, ze kterého musí vybruslit. Dopřával jsem mu veškerý čas, který chtěl. Čekáni mě neznervózňovalo, ani ve stoje před někým, kdo na mě zíra ze své židle. Bylo mi to fuk."

Od pána Žambocha mám Baklyho príbehy najradšej, a keď do toho zamieša aj Koniáša, je každému jasné, že z toho nemôže vzniknúť nič hrozné, ale naopak napínavý príbeh plný prekvapení. Autor výborne vykresluje kladné, ale ja záporné postavy, a tým pripúta čitateľa hlbšie do deja, pričom na konci zistíte, že nemôžte prestať. Nadvezuje to na predchádzajúce príbehy Baklyho a Koniáša. Nečítal som ešte Vlk samotár, tak mi dosť unikalo, keď sa postavy vracali späť do minulosti. Hledáni smrti sa skadá z niekoľkých dejových častí, kde autor skáče z jednej na druhú. Nie je to na škodu práve naopak, knihe to len prospieva. Najviac ma zaujali časti s Baklym a časti s tajomnou entitou v Grafzatzkej kanalizácii. No, uvidíme ako sa to vyhrotí v nasledujúcom diele.

slawa.cap

Bakly tak nějak skoro bez Baklyho, ale kdyby se to jmenovalo Zuzana, nebo Veler, tak by to asi nikdo nekoupil. Nevím, jestli jsem se někam posunul já, nebo autor, ale předchozí knihy z Koniášov světa mi přišli jiné, poutavější. I přes kritiku jsem měl problém se od čtení odtrhnout

kyklop123

Za mě slabší, ne že by to úplně neodsýpalo, ale občas to nebylo úplně ono. Každopádně ten konec byl zklamání celkem, hodně otevřené. Kdo má rád autora a Baklyho, tak ale pravděpodobně zklamán nebude.

PetrCepek
11.12.2019

A já mám přitom starší věci o Baklym snad ještě raději než ty o Koniášovi. Jenomže tahle "smrtící" - doufejme, že jen trilogie - se mému oblíbenému autorovi nějak vymkla. Koho zajímá číst dvěstě stránek popisu toho, jak postupně roste v kanále nějaká potvora, kterou stejně Bakly nakonec určitě během deseti minut zabije?

witko
18.09.2019

Dostal jsem to, co jsem od tohoto autora čekal. Jako vždy se čte velmi dobře. Těším se na pokračování.

Targa Dall
16.09.2019

Pěkně napsané. Má první kniha od autora, rozhodně si dám další. Postava Baklyho se mi moc líbí.

Adys589
15.09.2019

Trochu temnější Bakly, ale stojí za přečtení. Mě to bavilo

Hzjena
05.09.2019

Tato tvojkniha je trošku jiná káva. Byl jsem trochu mrzutý z přeskakování děje, který ani nemíří do jediné události, jako to většina autorů dělává z důvodu gradace zápletky. Ke konci první knihy jsem si na to zvyknul a musím uznat, že autor postoupil na vyšší úroneň psaní. Každému charakteru vetkl osobitost. Mě osobně Zuzana připoměla Dceru impéria, která musela začít uvažovat o lidech jako o nástrojích a spíše využívat jejich dovednosti pro svůj osobní růst a prospěch, a učit se těžit z těchto vlastností. Bakly ustoupil do pozadí a jeho přístup ke světu ho začíná znepokojovat, protože už nemá (kromě ochrany Zuzany) důvod žít a dochází u něj k ,,nějaké,, změně. Ostatní charaktery se začínají hezky rýsovat a zlo pomalu přichází. Nemohu říct, že bych se vyloženě bavil, ale na druhou stranu se těším na to, jak to dopadne.

Bez slitování
Bez slitování