V objetí smrti

Bakly je kupodivu stále naživu, v jím vyvolané válce podsvětí se zaplétá do spirály násilí stále hlouběji a hlouběji a nehledá cestu ven. Jen blízkost smrti ho udržuje na hranici příčetnosti. Baronesa Münchauzen pronikla do vyšší společnosti a teď se snaží dostat pod povrch nablýskaného společenského pozlátka, aby získala to, co ji osobně nejvíc zajímá – informace o moci, o magii. V podzemí Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria, roste něco, pro co v paměti lidí i v nejstarších encyklopediích chybí pojmenování. Roste to, vyvíjí se, ovlivňuje a proměňuje své okolí a pátrá po důvodu vlastní existence, po účelu, kvůli kterému bylo stvořeno. Ti, co Věc v podzemí probudili z neexistence, se začínají bát. P.S.: Děj navazuje na příběh Bakly - Hledání smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/394682/v-objeti-smrti-vxP-394682.jpg 4.249

Bakly (7.)

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Triton

Kniha V objetí smrti

Kyri

Než jsem začala číst, prošla jsem recenze. Někdo tu psal, že ho to otrávilo, zejména to sek-pích v podzemí. Po přečtení první třetiny jsem si říkala, že třeba přečetl jen ten začátek a bude to v pohodě. Bohužel pak začalo převažovat líčení úvah Věci a přestala jsem se bavit. A když se hrdinové přesunuli do podzemí a pořád dokola vraždili automaticky vyráběné protivníky, přeskakovala jsem po stránkách. Mrzí mě to, ale byla to vážně nuda. Když vezmu nadzemní část knihy, tak má dobrý potenciál, ale ta podzemní to definitivně zabila :(

Eyghon

Velmi důstojné dokončení prvního dílu. Jedna akce střídá druhou. Všechny jednotlivé děje jsou poctivě samostatně ukončené. Oba dva díly jsou vynikající.

hanzmb

Žambocha znám až asi na pár povídek celého. Tohle patří k jeho 3 nejslabším knihám (1.díl je tam taky). Nezáživný mix dobrodružné literatury a šílené fantasy s trochou románu pro ženy. Šílená fantasy jsou především ty neustále se opakující bojové scény z podzemí - pích, sek, obrana a zase jak na kolovrátku znova. Tohle bych nedal ani na videu. Navíc to vše postrádá nějaký závěr. Nebo že by se nejednalo o 1, posléze 2 a nakonec minimálně 3 díly? Polít živou vodou JFK bych pro českou fantasy literaturu považoval za podstatně užitečnější. ( jenom nedej Bože aby se JFK v nějakém díle nepotkal s Baklym)

Brace

Kvalitnější četba než průměrný první díl a rozhodně nejlepší Žambochova kniha za posledních 10 let (což může být jen můj osobní názor). K mé nemalé radosti dávám vyšší hodnocení a jak rád.

Lmslaver

Malá ukázka: Z Baklyho krví černé tváře svítilo bělmo jeho očí, na jednom z kladiv za oční důlek visela lidská hlava…Valer se podíval na schodiště za ně. Už nebylo bílé, krev stékala z jednotlivých stupňů v tmavě červených pramíncích.

Od vydání první Žambochovky s Baklym (Bez slitování) uběhlo šestnáct let a za tu dobu ušel Bakly kus cesty. Změnil se ve vražedné monstrum, které se musí neustále držet na uzdě, aby jeho duše nepropadla zabijáckému běsnění a při smyslech ho drží především otcovská láska k Zuzaně. Mimo linii Baklyho se dovídáme, jak se rychle vyvíjí věc v podzemí a sledujeme jak se jednotlivá dějová vlákna kapitána Valera se Zuzanou, ninju Grumana (toho chlapa jsem si hodně oblíbil) a klanového velmistra Janicka splétají dohromady v jeden silný příběh, který vrcholí masakrem v podzemí města. Oproti prvnímu dílu (Hledání smrti), kdy se jednotlivé strany oťukávají a spřádají intriky, tady už dochází k přímé konfrontaci za použití smrtících prostředků. Někdo možná pláče že je v Baklym málo Baklyho, ale já se určitě necítil ochuzen o množství prasklých lebek, vyvržených střev a dalších krvavých lahůdek. Navíc nám Mirek Žamboch naservíroval další díl skládačky vzájemných pozic mezi hrabětem Daskem (Koniášem) a lordem Varatchim před vypuknutím nevyhnutelné války.
Jedinou malou výtku bych měl k absenci Janickova finále ve městě, těch pár vět ve Varatchiho epilogu mě dostatečně neuspokojilo.
Suma sumárum jsou oba díly Baklyho parádní fantasy nářez bez zbytečné vaty, který jsem četl jedním dechem a zároveň si vychutnával všechny jednotlivé situace, střípky událostí, které se dohromady spojí v excelentní příběh.

"Jen to nejhorší je pro mě dost dobrý."

Tamten

Lepší než první část knihy (předchozí díl), ale pořád to není až tak dobré. Hlavní drama navazuje na linii, která vypadala vedlejší, naopak to co původně vypadalo důležitě, tak je odbyté tak nějak, aby se neřeklo. Celé je to navíc dost průhledné. Ale aspoň akce je tu tentokrát dost.

jennefer

Dočten i druhý díl. A jsem taková rozpačitá - na jednu stranu příběh má všechno, co má mít, na straně druhé mi toho na dvě knihy přišlo moc a zároveň nějak málo, uh, jde to špatně vysvětlit.. Jakoby moc čtení okolo a ta dle názvu hlavní Baklyho linka vlastně krátká. Tak jen tři hvězdy za oba díly, půl hvězdy navíc bych dala Věci.

vlad77sk

ako tu uz bolo pisane tiez nechapem nadsene komentare,uvazujem antiqariat a predaj,ZBYTOCNE vyhodene prachy v dalsej casti teda ak vobec nejaka bude si pockam na nejake zdarma pdf,podpora pana zambocha urcite nebude.Nemam knihu pred sebou ale pre tych co si ju chcu kupit kvoli baklymu tak si to dvakrat rozmyslite.Kniha ma asi cca 400 stran a bakly ma mozno ale mozno 50 stran a vetsina deja je aj tak len o tej veci.Takze odporucam citat stare diely a na nove kaslat.Ale ak cakate romantiku tak ta tam urcite je.
TAAk a je to predane ale na inzerat takze je to v poriadku:D