V objetí smrti

Bakly je kupodivu stále naživu, v jím vyvolané válce podsvětí se zaplétá do spirály násilí stále hlouběji a hlouběji a nehledá cestu ven. Jen blízkost smrti ho udržuje na hranici příčetnosti. Baronesa Münchauzen pronikla do vyšší společnosti a teď se snaží dostat pod povrch nablýskaného společenského pozlátka, aby získala to, co ji osobně nejvíc zajímá – informace o moci, o magii. V podzemí Grafzatzy, jednoho z největších a nejbohatších měst Crambijského impéria, roste něco, pro co v paměti lidí i v nejstarších encyklopediích chybí pojmenování. Roste to, vyvíjí se, ovlivňuje a proměňuje své okolí a pátrá po důvodu vlastní existence, po účelu, kvůli kterému bylo stvořeno. Ti, co Věc v podzemí probudili z neexistence, se začínají bát. P.S.: Děj navazuje na příběh Bakly - Hledání smrti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394682/big_v-objeti-smrti-vxP-394682.jpg 4.3143

Bakly 7.

Romány, Literatura česká, Fantasy

Vydáno: , Triton

Kniha V objetí smrti

Michal_SK

Už to tu pár ľudí spomenulo, tak ja to poviem rovno - veci s tým slizom z kanála som proste preletel a neskôr preskakoval a o nič som neprišiel. bez toho by to bola výživnejšia kniha, ale ... aj keď mám chuť povedať, že išlo o slabší príbeh s Baklym, tak zároveň ide o najrozsiahlejší a ja som si ho naozaj užil.

MichalHoráček
13.08.2021

Kapitoly se "slizem x věcí" mě moc nebavily, ale i tak měly něco do sebe, jen mohly bejt kratší.
Celkově se mi kniha líbila a jdu na další.

vlkodlaq
23.10.2020

Je to jedna ze slabších knih s Baklym, přesto stále velmi dobrá a užil jsem si ji od začátku do konce. Závěrečná bojová scéna nebyla tak strhující jako v jiných, za to ta hvězda dolů, aby to bylo fér k nejlepším knihám.

Tiny24
14.09.2020

Finální bitva dost suchá, kapitoly s "věcí" jsem měl tendenci přeskakovat, jak byly otravné, mimo to jsem se bavil. Od Žambocha bych ale čekal víc, na 4 to však stačí.

mot33
05.07.2020

Na mě takové dost natahované.Ale Bakly je Bakly a nechá se to snést.

NemmamSlov
29.06.2020

Bakly: "Ninjovia to boli určite. Tí chlapi sú tuchší ako hovädzina, človek ich musí udrieť viackrát, kým umrú."

Bakly je moja srdcovka od Žambocha. A tento dvoj diel je podľa mňa jeden z najlepších príbehov. Baklyho by človek ťažko opísal, pretože nie je ani kladný, ani záporný, chrlí z neho strach, ale na druhej strane vie rozoznať kedy použiť zbraň, a kedy to riešiť mieromilovnou cestou, čo u Baklyho znamená, že vám pri najhoršiom zlomí nos. Nesrší inteligenciou, ale nie je ani tvor bez mozgu. Hrdina, ktorý nie je rytier v zlatej zbroji, ale hrdina ktorý sa prebojoval z gladiátorskych súbojov aby pomohol svojej dcére Zuzane. Bakly si ide svojou cestou, pričom pomáha, niekedy ani o tom netuší, aj okolitým ľuďom. A samozrejme, čo už aj Terva spomenul, má rád pivo.

Príbehové linky pekne do seba zapadli. Dokonca som si obľúbil ďaľšiu postavu a to Grumana. Dúfam, že sa s ním ešte niekedy stretnem, ale dosť pochybujem, keď že jeho príbeh je viac menej uzavretý. Veler a Zuzana neprekvapili. Tam to bolo od samého začiatku jasné, ktorou cestou to smeruje, a Baklyho súboj, čo dodať, tam sa strany strácali svetelnou rýchlosťou. Na konci sa Žamboch vyhrážal vojnou, čo znamená, že sa s Baklym a Koniášom ešte stretneme.

Solverino
06.05.2020

Opět pan inženýr spisovatel nezklamal! Výborné oddechové čtení, to by byl seriál! Kam se hrabe Hra o trůny a podobné pohádky pro teenagery, to by bylo něco! Neuvažoval pan spisovatel nabídnout své knihy Netflixu? Držím palce a dejte mi pak vědět!

slawa.cap
13.02.2020

O fous lepší, než předchozí díl. Jenom mi přijde, že Bakly je čím dál větší ufňukánek. Linka Zuzany a Velera mi byla jasná už skoro od první zmínky v minulé knize. Trochu mě mrzí až moc velký happyend. Vždyť se nic nestalo, Koniáš získal co potřeboval, žádná z postav se jménem nezemřela - až na pár komparzistů s Velerovi jednotky. A nevím, jsetli jsem to přehlédl-zapomněl-nevnímal, ale proč nikdo neodnesl ten kámen chladu, když šlo hlavně o něj. Celkově mi tento příběh přijde asi nejméně uvěřitelný, ze všech Baklyho peripetii.