Házím ti laso, kamaráde přehled

Házím ti laso, kamaráde https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28026/hazim-ti-laso-kamarade-28026.jpg 4 62 62

Osm povídek, které obsahuje tato kniha, vznikla v letech 1988 až 1995, snad v nejlepším autorově období. Titulní povídka Házím ti laso, kamaráde byla již dvakrát oceněna v anketě čtenářů Ikarie jako nejlepší česká sci-fi povídka všech dob. Jednotlivé příběhy, ač rozličné svými náměty, jsou vedeny jednotící linií dramatického příběhu ve světech, které se sice od našeho světa liší jen nepatrně, avšak přece jen zásadně.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Házím ti laso, kamaráde. Přihlašte se a napište ho.

Ajinka126
16.12.2022 5 z 5

Audiokniha: dostala jsem se zatím jen k povídce Házím ti laso, kamaráde. A byla jsem ohromená tou jednoduchostí, lehkostí a skvěle zpracovaným nápadem.

Je to takový pra otec Hunger games. Jen dospělejší.

jaroiva
28.05.2022 4 z 5

Nebývale vyrovnaný soubor povídek. Vyhodila bych z něj jen poslední povídku, která jediná mě nebavila.
Druhá a určitě ne poslední kniha od autora, kterou čtu.
Tento soubor bych nazvala spíš Poslední lidé na Zemi. Postapo atmosféra, občas nějaké to cestování časem nebo alespoň vzdálenější budoucnost, temná scifárna. Jo, to si dám líbit.

Nejvíc se mi asi líbila povídka Kupte si svět, která má nejen zajímavý průběh, ale i pointu k zamyšlení, pak povídka Lidé se mě bojí, kde jsem měla úplně jinou teorii, jak dopadne, můj předpoklad byl ale spíš jako od R. Dahla, což by nebylo tak konzistentní se zbytkem sbírky.

Luigi1
15.02.2022 3 z 5

No až na tu prvná povídku,která byla dobrá,jinak nic moc.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Házím ti laso, kamaráde v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x