Házím ti laso, kamaráde

Házím ti laso, kamaráde

Osm povídek, které obsahuje tato kniha, vznikla v letech 1988 až 1995, snad v nejlepším autorově období. Titulní povídka Házím ti laso, kamaráde byla již dvakrát oceněna v anketě čtenářů Ikarie jako nejlepší česká sci-fi povídka všech dob. Jednotlivé příběhy, ač rozličné svými náměty, jsou vedeny jednotící linií dramatického příběhu ve světech, které se sice od našeho světa liší jen nepatrně, avšak přece jen zásadně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28026/hazim-ti-laso-kamarade-28026.jpg 4.328
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Grada

Kaik

Titulní příběh jsem kdysi četl v časopisu Ikarie a teď dospěla doba na dohání celé knihy. Povídky mají různou úroveň, je na nich už znát i lehký zub času, ale projev pana Pecinovského mi sedí a dobře se čte. Kromě "lasa" se mi asi nejvíce líbila závěrečná "Duše vylétla z údů" (skvěle napsána psychologie hlavní postavy) a mírně depresivní "Kupte si svět". Další restík tímto splněn.

Nogales
29.04.2017

Myslím, že jenda povídka mě moc neoslovila, ale ze všech ostatních jsem byl úplně vyvalený. Užje to taky let, co jsme to četl

Mynny
27.05.2016

Hodnotím trochu drze jen titulní povídku, ale ta byla neuvěřitelně špatná. Jednoduchý nápad autor nedokázal rozvinout, ale přesto měl nutkavou potřebu roztáhnout příběh na cca 50 stránek, a tak hlavního hrdina prostě utíká před vraždícím lasem a jinak se nic neděje, jen pořád trousí nějaké nevtipné postřehy a přirovnání. Poslouchal jsem audioknihu namluvenou Martinem Myšičkou, který bohužel tuhle katastrofu nedokázal zachránit, naopak díky jeho herectví ještě víc vynikla její nevtipnost. Jako když vám dobrý kamarád skvělým způsobem vypráví špatný vtip. Nemohl jsem věřit, že má audiokniha jen hodinu a půl, připadal jsem si, jako by mě celou noc honilo laso :-)

hnusák
22.10.2015

Pěkně a čtivě napsáno, poprvé jsem se k ni dostal ještě za dřevních dob časopisu Ikarie.

Tamten
14.07.2015

Dostala se ke mě pouze první povídka, ale ta rozhodně stojí za to.

mh.mail
25.06.2013

Knihu jsem si koupil především kvůli titulní povídce, o které jsem slyšel od kamaráda a chtěl jsem si ji přečíst. Ta povídka je dle mého názoru dokonalá a zdá se mi i lepší a lépe vypointovaná než na podobné téma Running Man od Stephena Kinga. Samozřejmě jsem si přečetl i ostatní povídky, které také nejsou špatné. Mají zajímavý námět a většinou i dobrou pointu. Některé jsou samozřejmě zajímavější, některé méně, ale jako celek kniha působí sympatickým dojmem. První povídka *****, ostatní o něco méně, výsledek tedy ****.

Numix
27.03.2013

Spokojenej, na českou povídku výborně napsaný...sice povídky mají různou úroveň, ale vtahují do sebe 80%

kivera
05.04.2012

Když tahle povídka vyšla někdy v polovině 90. let v Ikarii, byla to bomba. Neotřelý nápad, neuvěřitelný spád. Prostě jedním slovem nářez! Považuji ji za nejlepší českou sci-fi povídku, který byla kdy napsána. Ostatní povídky autora už mě tak nebavily.

mi-380
30.03.2012

Titulní povídka má neuvěřitelný spád a napětí a díky jejímu přečtení v Ikarii se pro mě Josef Pecinovský stal jedním z našich nejlepších autorů sci-fi. 90%.