Házím ti laso, kamaráde

Osm povídek, které obsahuje tato kniha, vznikla v letech 1988 až 1995, snad v nejlepším autorově období. Titulní povídka Házím ti laso, kamaráde byla již dvakrát oceněna v anketě čtenářů Ikarie jako nejlepší česká sci-fi povídka všech dob. Jednotlivé příběhy, ač rozličné svými náměty, jsou vedeny jednotící linií dramatického příběhu ve světech, které se sice od našeho světa liší jen nepatrně, avšak přece jen zásadně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28026/hazim-ti-laso-kamarade-28026.jpg 4.438
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Grada

Kniha Házím ti laso, kamaráde

Česneksmedem
31.05.2019

Po delší době jsem si ke čtení vybral českou sci-fi a musím říct, že to bylo velice dobré rozhodnutí. S povídkami pana Pecinovského jsem velice spokojený.
Spoiler! Nejvíc se mi líbila „Házím Ti laso, kamaráde“, která mimo jiné parádně rozebírá lidské povahy. Na druhé místo bych dal povídku „Kupte si svět“, což zrovna nekoresponduje se všeobecným názorem, ale tak to prostě je. Kdo se nad ní zamyslí, jistě si připomene dnešní šmejdy a manipulativnost reklam. Na třetí místo jsem ve svém soukromém žebříčku umístil povídku „Lidé se mě bojí“. Ten lákavý záblesk naděje, a pak realita podpantofláka a smolaře mě fakt bavil. Knihu doporučuji!

kuruteku
09.04.2019

Nějak nemůžu najít slabší povídku. Četl jsem už třikrát a pokaždé si pro sebe objevím něco nového - a třeba hledání podnětu. V tomto směru mne potěšily Musím ho shodit a Člověk navíc. Ale i ty ostatní stojí za to, včetně zauzlovaného Sagumy.

Kaik
29.07.2018

Titulní příběh jsem kdysi četl v časopisu Ikarie a teď dospěla doba na dohání celé knihy. Povídky mají různou úroveň, je na nich už znát i lehký zub času, ale projev pana Pecinovského mi sedí a dobře se čte. Kromě "lasa" se mi asi nejvíce líbila závěrečná "Duše vylétla z údů" (skvěle napsána psychologie hlavní postavy) a mírně depresivní "Kupte si svět". Další restík tímto splněn.

Nogales
29.04.2017

Myslím, že jenda povídka mě moc neoslovila, ale ze všech ostatních jsem byl úplně vyvalený. Užje to taky let, co jsme to četl

Mynny
27.05.2016

Hodnotím trochu drze jen titulní povídku, ale ta byla neuvěřitelně špatná. Jednoduchý nápad autor nedokázal rozvinout, ale přesto měl nutkavou potřebu roztáhnout příběh na cca 50 stránek, a tak hlavního hrdina prostě utíká před vraždícím lasem a jinak se nic neděje, jen pořád trousí nějaké nevtipné postřehy a přirovnání. Poslouchal jsem audioknihu namluvenou Martinem Myšičkou, který bohužel tuhle katastrofu nedokázal zachránit, naopak díky jeho herectví ještě víc vynikla její nevtipnost. Jako když vám dobrý kamarád skvělým způsobem vypráví špatný vtip. Nemohl jsem věřit, že má audiokniha jen hodinu a půl, připadal jsem si, jako by mě celou noc honilo laso :-)

hnusák
22.10.2015

Pěkně a čtivě napsáno, poprvé jsem se k ni dostal ještě za dřevních dob časopisu Ikarie.

Tamten
14.07.2015

Dostala se ke mě pouze první povídka, ale ta rozhodně stojí za to.

mh.mail
25.06.2013

Knihu jsem si koupil především kvůli titulní povídce, o které jsem slyšel od kamaráda a chtěl jsem si ji přečíst. Ta povídka je dle mého názoru dokonalá a zdá se mi i lepší a lépe vypointovaná než na podobné téma Running Man od Stephena Kinga. Samozřejmě jsem si přečetl i ostatní povídky, které také nejsou špatné. Mají zajímavý námět a většinou i dobrou pointu. Některé jsou samozřejmě zajímavější, některé méně, ale jako celek kniha působí sympatickým dojmem. První povídka *****, ostatní o něco méně, výsledek tedy ****.

Josef Pecinovský
česká, 1946

všech 137 knih autora

Kniha Házím ti laso, kamaráde je v

dalších seznamech1x