Zakuti v oceli

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svět tvoří pustina, pustina zamořená chemickými, genetickými a radioaktivními jedy. Čtyři století po globální válce ji lidé chtějí zpět, potřebují víc zdrojů, surovin, víc prostoru k životu. Kromě zamoření jim v tom však brání pohrobci Staré války – postupně se rozpadající, ale stále aktivní autonomní bojové stroje a s časem degradující válečné umělé inteligence. Matyáš Sanders je technik, mechanik, jeho prací je chránit ostatní před útoky nebezpečných strojů. Ve své práci patří k nejlepším a na základě vlastních zkušeností věří, že se blíží den, kdy bude planeta opět patřit lidem. Jako mechanik jednotky profesionálních žoldnéřů poskytujících ochranu dálkovým obchodním konvojům k tomu může sám značnou měrou přispět. Ocel není ten nejodolnější materiál… Stroje by neměly zabíjet lidi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317870/zakuti-v-oceli-pan-317870.jpg 4.2222
Žánr
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Zakuti v oceli

Přidat komentář
Patrik02
18. února

Mé první literární setkání s Miroslavem Žambochem dopadlo velmi dobře. Příběh se v konvoji rozjíždí pomaleji, než jsem zvyklý, ale na druhou stranu tak k postavám lépe přilnete, odpovědi na jejich malá i velká tajemství Vás začnou více zajímat, stejně tak, jako boti, kteří Vás pozorují téměř na každém kroku.
Druhá polovina knihy přidává v otáčkách a rázem ji proměňuje v dílo, které prostě musíte dočíst do poslední strany.

tristessa
26.12.2020

Tak tohle byla jízda... Asi už jsem měl absťák, ale mně se to líbilo a klidně bych si přečetl dalších pár dílů...


JohnnyKa
31.10.2020

Tak tohle bylo super ;). Jedna z nejlepších knih od pana Žambocha. Doporučuji.

specialista5
30.09.2020

Paráda, celkem mi to připomnělo Poločas rozpadu od Kotlety. Což je naprosto úžasné postapo a tomuhle dávám stejné hodnocení.
Někteří zde psali, že to ze začátku dost rozvážné, pomalé, celé to mohlo být kratší. V porovnání s povídkami či dalšími knihami autora (třeba s Baklym) to je možná trochu rozvážnější, ale mně to naprosto vyhovovalo. Pokud mě příběh baví mám rád dlouhé knihy a tuto jsem přečetl za jeden večer a kousek následujícího propršeného dne. Když si čtenář prochází "rutinou" hlavního hrdiny, dost se s ním zžije a zajímá ho kde se co "už" stane.
Doporučuju, obzvláště tomu kdo má rád postapokalyptické světy.

P.S. nechápu kde pořád brali tolik kafe a mohli po něm spát

Sváťa3
17.09.2020

Knihy pana Žambocha se mi moc líbí a příběhům o Koniášovi a Baklym jsem dal 5 hvězd. Jednou sem četl nlázor, že autor píše hezky ale stereotypně a uvědomil jsem si, že je to pravda. Na druhé straně se mi líbí popis osob a hlavních hrdinů, do kterých se dokážu uplně vžít.
K této knize: prvních 250 stran se stále opakovalo " Vstal jsem rádo a probudila mě vůně dobré kávy :)". "Navečer jsme zastavili a zabezpečili tábor." Druhá půlka byla již ok. Dokázal bych si celý příběh představit jako o hodně kračí povídku. Postavy v příběhu mě bavily, jako vždy. Souhlasím naprosto s ARWEN 777. Ve srovnání s ostatními knížkami autora dávám 3 hvězdy. Kdyby to nebylo, dle mého názoru, zbytečně natahované, dám klidně 5 hvězd.

mareksevc
25.08.2020

začiatok trochu pomalší ale časom som sa do knihy dostal a od polovice už bolo čítanie velmi plynulé ,, inak mená postáv Knispel a Wittmann su zrejme inšpirované menami nemeckých tankových es z 2. svetovej vojny

Sirael440
24.08.2020

Jsem nadšená, četlo se to jedním dechem. Domácnost stála, děti se radši naučily vařit...paráda. Doporučuji.

Arwen777
03.04.2020

Knihy pana Žambocha mám ráda, obzvlášť Koniáše a Baklyho. Tak jsem se těšila i na tuto.
Krásný svět postapo, plný nečekaných, většinou vražedných překvapení. Umělá inteligence a bojující roboti, neohrožený hlavní hrdina, spousta zbraní, prostě vše na svém místě. Přesto se mi kniha nečetla moc dobře, první půlka byla zdlouhavá, dlouhá cesta se stále se opakujícími činnostmi a přehršel technických pojmů a specifikací (což zase může vyhovovat mužské části populace). Až ve druhé polovině se děj více rozeběhl a závěr byl skvělý.
Takže myšlenka a pointa dobrá, jen bych zkrátila a urychlila cestu...

1