Zakuti v oceli přehled

Zakuti v oceli
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317870/bmid_zakuti-v-oceli-biT-317870.png 4 296 296

Svět tvoří pustina, pustina zamořená chemickými, genetickými a radioaktivními jedy. Čtyři století po globální válce ji lidé chtějí zpět, potřebují víc zdrojů, surovin, víc prostoru k životu. Kromě zamoření jim v tom však brání pohrobci Staré války – postupně se rozpadající, ale stále aktivní autonomní bojové stroje a s časem degradující válečné umělé inteligence. Matyáš Sanders je technik, mechanik, jeho prací je chránit ostatní před útoky nebezpečných strojů. Ve své práci patří k nejlepším a na základě vlastních zkušeností věří, že se blíží den, kdy bude planeta opět patřit lidem. Jako mechanik jednotky profesionálních žoldnéřů poskytujících ochranu dálkovým obchodním konvojům k tomu může sám značnou měrou přispět. Ocel není ten nejodolnější materiál… Stroje by neměly zabíjet lidi…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zakuti v oceli. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (69)

MichalHoráček
04.06.2024 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od p. Žambocha, jen ten konec by mohl být víc podrobnější, přišel mi moc uspěchanej.

BrutusMaximus
23.04.2024 5 z 5

Čtu v podstatě jenom Žambocha a tahle knížka patří k nejlepším.


Franc
08.03.2023 3 z 5

Kniha se četla dobře, proti tomu žádná, ale.... Ale myslím, že by jí prospěl menší rozsah.

1/2 polovina kniha je o cestě, vedoucí z bodu A do bodu B. Cíl cesty je jasný, proto se jede. Jede se a jede, jede a jede. Toď v podstatě vše. Ano, občas uslyšíte zatáhnutí závěru pistole, svistot kulek, ale pořád je to o tom jediném, jede se a jede. K úctě autorově to se slovy umí, takže naštěstí máme pocit, že se pořád něco děje, když se vlastně nic neděje.

Po celou dobu jsou svět i jeho reálie dané, aniž byste měli větší šanci dozvědět se něco o jeho historii, nebo důvodech stávajícího uspořádání.

A když hlavní účastnící dojedou do cíle, tak aniž by se ohřáli, zase vyrážejí na cesty. Tentokrát je cíl jasně daný: Zničit a nebýt zničen. Odsud je děj podstatně akčnější a nabude na temtu a svižnosti. Navíc autor začíná poodhalovat roušku tajemství obestírající události dávno minulé. Některé skutečnosti se Vám začnou spojovat, vysvětlovat, díky čemuž nakonec příběh vyzní intezivněji, než by se na první dobrou mohlo zdát.

Velmi zdařilých je posledních pár stránek knihy. Zvolené finále se zdařilo a nevím, kolik čtenářů by něco takového odhadlo. Za to potlesk autorovi.

Závěrem nemohu než uvést, že kniha se nečetla špatně, ale myslím si, že by jí prospělo někde ubrat a některé části více rozvést. Autor to s textem bezesporu umí, je v jeho silách Vás držet v napětí i v okamžiku, kdy se vlastně nic neděje.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Žebříček nejprodávanějších eknih (prosinec)

04.01.2017


Žebříček nejprodávanějších eknih (listopad)

04.12.2016


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Zakuti v oceli v seznamech

v Právě čtených4x
v Přečtených434x
ve Čtenářské výzvě36x
v Doporučených29x
v Knihotéce165x
v Chystám se číst68x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech4x