Rázová vlna

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349395/razova-vlna-bqg-349395.jpg 4.3605

Spad 3.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Rázová vlna

Ronnie68

Kniha se četla dobře ...

pejty

Asi nejslabší díl trilogie, přesto se četl velmi dobře a já si užil každou stránku. Mistr Kotleta mě opět okouzlil a já se brzy pustím do jeho další tvorby.

carbici

Četlo se to dobře, ale ze série mi tento díl přišel nejslabší.

ydnac

"Až když se svět odebere do největších sraček v historii, člověk pochopí, že největším vynálezem v dějinách lidstva stejně nebyl knihtisk ani internet, ale trojvrstvý toaletní papír s heřmánkovou vůní :-)"

1. skvěle se četlo jako předchozí díly :-)
2. měniči a matky dostaly co zasloužili - šmejdi :-)
3. plukovník je prostě hrdina od Istanbulu :-)

Těším se na další díl :-)

n.ezn.amy

Hrdina od Istanbulu plukovník David MIchálek došel na konec své cesty a stojí před zásadním rozhodnutím svého života. Mě se tohle postapo od Kotlety moc líbí, není to kniha nad kterou by člověk musel přemýšlet, prostě jednoduchý příběh, který se skvěle čte, plný přímočaré akce, hromady mrtvol a dobrého suchého humoru. Plukovník MIchálek prostě nebojuje pro nějaké ideály nebo pro slávu, ale proto, že nikdo jiný nezbyl a když není východisko, tak prostě bojovat musíte.

dadako

Nečekal jsem, že to skončí takto, ale nadruhou stranu... co jsem mohl čekat jiného. Pěkné odpočinkové čtení.

Metla

„Až když se svět odebere do největších sraček v historii, člověk pochopí, že největším vynálezem v dějinách lidstva nebyl knihtisk ani internet, ale trojvrstvý toaletní papír s heřmánkovou vůní.“

Plukovník Michálek si během krvavé cesty postapokalyptickou pustinou jako obvykle párkrát posteskne, že už je na tohle moc starej. Já zrovna tak. S červenou knihovnou pro chlapy ztrácím kompatibilitu. A tohle je typická mužská harlekýnka: neustálé násilí a vulgarity občas střídají autorovy porno fantazie. A doutníky, bez doutníků se to neobejde. Možná jsem po knížce sáhla v nepatřičně blbé náladě, možná můj zájem o zběsilou akci s nezbytnou sprostou mluvou drsňáků prostě vychládá naždy (explicitní sexuální scény mě nudí odjakživa, vyšpulené zadečky a přirážení otráveně přeskakuji… mimochodem, proč mu ona po opakovaném náruživém trtkání pořád vyká?).
Dám si od kulhánkovin několik měsíců pauzu, k téhle sérii se však vracet nebudu. Bylo mi totiž u hýždě, jestli se zmagořeným fanatikům podaří odpálit atomovky a vymazat celý ten krutý svět z vesmíru. Nějak mi chyběli tahouni, na kterých by mi záleželo; amazonky mě nezajímají a hrdé krákorání českých písní mnou také nepohne.
Takže: „Prásk! Prásk! Prásk!“ Plný zásobník sem vážně nevystřílím. Sorry, hrdino od Istanbulu, měla jsem zamířit na jiný cíl, tenhle se mi vzdaluje. 55-60%

Cimeřan
17.12.2020

Slušný pokus o postapokalyptický román z českého prostředí. Neuchvátil mne tolik, jako Nářezy a Perunova krev, ale Kotletův hlavní hrdina taky dobře hláškuje a celý příběh (až na pár zaseknutí) funguje spolehlivě jako útočná puška CZ 805 BREN.

Vulgarismy a sexuální scény jsou místy trochu samoúčelné, ale nejsou tak nesnesitelné, jako např. ve Stalingradu. Černobílost postav (armáda ČR versus vygumovaní měnitelé) taky občas bije do očí, ale na druhou stranu, tohle není filozofický román.

Celkově (hodnotím díly 1-3) to vidím na 65%.