Rázová vlna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349395/big_razova-vlna-bqg-349395.jpg 4.3844
Nahrávám...

Komentáře (158)

Kniha Rázová vlna

Jonny
15. dubna

Hezké a čtivé.
Plusy dávám za "amazonky" a popis jejich světa.

sgjoli
26. února

I třetí díl se nese na stejné vlně jako ty předchozí dva - akce na každém kroku, čtenář si vlastně od násilí a brutality neoddechne (to ty postavy ostatně taky moc ně). Ale i když by to nemuselo někomu sednout, ta míra násilí tu je fakt vysoká, tak já s tím nemám problém. Je to z toho důvodu, že do kontextu toho příběhu a toho postapo světa, v němž se tahle série pohybuje, mi to tu prostě sedí. Neumím si představit, že by zbytky civilizace přežívaly na mírové a poklidné notě.
O proti dřívějším dílům tu najdete i o něco víc sexuálních scén a překvapivě i romantickou linku. Ta mi tu přišla docela jako zpestření, byť teda v některých momentech to bylo trochu úsměvné, ale budiž.
Je to svižně napsané, projev Borka Kapitančíka, v jehož podání jsem poslouchala audioknihu, mne prostě bavil. Autor nemá daleko k vulgaritám, situace si to občas vyžaduje, aby si postavy sprostě ulevily - nedivím se. S tím, že ty vulgarismy občas proniknou do těch sexuálních aférek a scének. Tak radši upozorňuju předem - pokud jste na to citlivější, možná by vám to nemuselo sednout.
Na konci tohoto dílu se mi vlivem událostí zastesklo a bylo mi smutno a líto, co se stalo. Kdo jste četli, asi víte, nač narážím. Nemůžu to víc rozvádět, abych nespoilerovala.
Každopádně jsem moc zvědavá, co si autor nachystal do posledního dílu, do kterého se určitě pustím. Nakonec 4 hvězdy za tento díl. Ach synku, synku, oral-li jsi...


zelenoockaa
02. ledna

Dobrá oddechovka, styl psaní má spád. Sexuální scény mě už dost nudily, ale k autorovi to prostě asi patří.

Jiřípoh
27.11.2022

Prázdné a bez literárních hodnot. Mám rád propracované sci-fi (třeba Perer F. Hamilton), ale to opravdu není můj šálek čaje. Příběh je napsán tak, že se mu nedá věřit i když se snažíte..

vlkodlaq
26.09.2022

Závěr byl pro tento typ literatury netradiční, přesto nebyl překvapivý, poslední třetina k tomu tak nějak spěla.
Tradičně Kotletovský kulervoucí spád, jak trenky puberťáka to napínavé bylo a to i přesto, že tam nejsou žádní draci, kouzla ani zombie.
Tato kniha by klidně mohla být poslední knihou série, o to zvědavější jsem na další díl.

Andrea864
23.08.2022

Třetí díl brutálnější a slabší než druhý. Nicméně i tentokrát jsem se bavila.

Samohyb
21.08.2022

(+ SPOILER) Za mě asi nejlepší díl série, přestože tam už je prakticky jen řežba. Divím se, že vůbec měli tolik nábojů, protože i dnes to sehnat by byl problém. Fascinuje mě, že každá ta audiokniha má jen 8 hodin... Vlastně tím rozsahem to jsou všechno jen menší novely, všechny dohromady jsou jako delší román. U tohoto dílu jsem zjistil, že jsem docela prudérní. Nebo takhle, četl jsem pár erotických románů a povídek, které mi nijak nevadily, ale tady mě ty sexuálně explicitní scény doslova rušily. Později jsem je i přeskakoval. Že děj pokračuje formou popisů akci a interakcí a popis míst a okolí je velmi zanedbaný jsem si už zvykl. Jen mi prostě stále vadí, že nebýt toho, že se tu zmiňuje jaderná válka, tak by se to mohlo stát třeba v Austrálii po ekonomické krizi... Samozřejmě konec je smutný. A hlavně naprosto mimo. Jako že od kdy se musí při sebevražedné akci obětovat všichni šéfové, kteří rozhodují a vlastně jen jejich autorita propůjčuje legitimnost celému jejich snažení? Na to jsou paka jako já. Reálně člověk bez hodnoty, který je schopen se obětovat pro vyšší dobro. Takže toto považuji za velmi prvoplánový konec, protože odpálit bombu mohl kdokoliv a ne dva generálové spojeneckých vojsk... A zbývá otázka, kdo bude vyprávět poslední díl? Dítě Michálka a Nacumi?

Áža707
15.08.2022

Pane Kotleto, s radostí vám oznamuji, že ten třetí díl naprosto miluju, je dokonalý! Byl skvělý na poprvé a snad ještě lepší na podruhé! Jen mám zásadní výtku, ten konec je pořád stejný a já velmi doufala, že to není pravda, že se mi snad zdál jen velmi špatný sen.

Tenhle díl zatím hodnotím nejlépe z celé série (nechávám si drobnou rezervu, kdyby ho poslední díl překonal) a ohromně jsem si jeho poslouchání užila a dělal mi společnost pěkných pár dní. Rozhodně je víc akčnější, krvavější a napínavější než předchozí dva díly a myslím, že u tohohle se doopravdy nudit nebudete.

Samozřejmě, že zde jsou naše známé postavy, které nás provádí celou sérii a jsou vtipnější a drsnější než kdy dřív. Rozhodně mají s čím se potýkat, protože osud si pro ně připravil nejeden zádrhel a překvapení!

V této knize naprosto exceluje Alice, je naprosto skvělá a dokonalá a čim si v průběhu příběhu musí projít je něco neskutečného a hlavně (‼️‼️MENŠÍ SPOILER) se stane významnější než plukovník, ale čím, to si musíte přečíst.

Celý děj skvěle graduje a jsou zde naprosto nečekané a napínavé scény u kterých se vám bude tajit dech a taky vás čeká pár překvapení. A ten konec? Nebudu vám lhát, slzička ukápla, takže vzhůru do této knihy a celé série!

⭐ 4.7/5

1 ...