Rázová vlna

Rázová vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349395/bmid_razova-vlna-bqg-349395.jpg 4 927 167

Spad série

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek.... celý text

Metla
12.01.2021 3 z 5

„Až když se svět odebere do největších sraček v historii, člověk pochopí, že největším vynálezem v dějinách lidstva nebyl knihtisk ani internet, ale trojvrstvý toaletní papír s heřmánkovou vůní.“

Plukovník Michálek si během krvavé cesty postapokalyptickou pustinou jako obvykle párkrát posteskne, že už je na tohle moc starej. Já zrovna tak. S červenou knihovnou pro chlapy ztrácím kompatibilitu. A tohle je typická mužská harlekýnka: neustálé násilí a vulgarity občas střídají autorovy porno fantazie. A doutníky, bez doutníků se to neobejde. Možná jsem po knížce sáhla v nepatřičně blbé náladě, možná můj zájem o zběsilou akci s nezbytnou sprostou mluvou drsňáků prostě vychládá naždy (explicitní sexuální scény mě nudí odjakživa, vyšpulené zadečky a přirážení otráveně přeskakuji… mimochodem, proč mu ona po opakovaném náruživém trtkání pořád vyká?).
Dám si od kulhánkovin několik měsíců pauzu, k téhle sérii se však vracet nebudu. Bylo mi totiž u hýždě, jestli se zmagořeným fanatikům podaří odpálit atomovky a vymazat celý ten krutý svět z vesmíru. Nějak mi chyběli tahouni, na kterých by mi záleželo; amazonky mě nezajímají a hrdé krákorání českých písní mnou také nepohne.
Takže: „Prásk! Prásk! Prásk!“ Plný zásobník sem vážně nevystřílím. Sorry, hrdino od Istanbulu, měla jsem zamířit na jiný cíl, tenhle se mi vzdaluje. 55-60%

Cimeřan
17.12.2020 3 z 5

Slušný pokus o postapokalyptický román z českého prostředí. Neuchvátil mne tolik, jako Nářezy a Perunova krev, ale Kotletův hlavní hrdina taky dobře hláškuje a celý příběh (až na pár zaseknutí) funguje spolehlivě jako útočná puška CZ 805 BREN.

Vulgarismy a sexuální scény jsou místy trochu samoúčelné, ale nejsou tak nesnesitelné, jako např. ve Stalingradu. Černobílost postav (armáda ČR versus vygumovaní měnitelé) taky občas bije do očí, ale na druhou stranu, tohle není filozofický román.

Celkově (hodnotím díly 1-3) to vidím na 65%.

mareksevc
26.11.2020 4 z 5

posledný diel už ku koncu trošku strácal dych ale celá séria obstojná , take oddychovo krvave čitanie

LaciJan
19.10.2020 4 z 5

Takový pomalejší, unavenější díl. Bylo dobře jak skončil. I když neviděl jsem důvod, aby tam "SPOILER nejel plukovník Akijama sám"

iskovsky
08.09.2020 3 z 5

"Muj kulomet se rozštěkal a postavy před jeho hlavní začali tančit pogo..."

ArtomMozkovič2
20.08.2020 5 z 5

Michálek bojoval bojoval protože musel nikdo jiní už nebyl kdo by zabil svině měnitele.Skvěle zakončená trilogie musel jsem urodit jednu slzu pro Hrdinu z Istanbulu.

stanislav0373
13.08.2020 5 z 5

"A kdo mi ještě umře, to je debil a nachčiju mu na hrob!"

Jo...tato kniha se trošku vymyká... Je temná, depresivní (byť s náznaky optimismu) a post-apo se pomalu mění na post post-apo či apo post-apo? Kdo ví...

Za mě naprostý skvost. Začátek dobrodružná linka, prostředek akční řežba a konec? To je na panáka, vážení...

Áža707
12.08.2020 5 z 5

František Kotleta - jeho díla jsou velmi neobvyklé čtení, protože si doopravdy s ničím nebere servítky. V jeho knihách neleznete sprostá slova bez nějakých problémů, pokud je tam přítomný boj nebo mučení, tak plný střev a krve a k tomu přihodíme nějaké ty peprnější scény a zakončíme skvělým humorem. Rozhodně nepopírám, že toto čtení je pro všechny.

Rázová vlna je třetí díl úchvatné série Spad, jejíž první dvě části jsem četla na přelomu roku 2019/2020 a stejně jako první dvě knihy mě ohromně bavil. Přesně tím vybraným jazykem, který je pro pana Kotletu obvyklý, tak už příběhem, který dle mého naprosto skvěle gradoval a do poslední chvíle jsem nevěděla, co se stane na jeho konci. A jakože ten konec? WTF, to jako vážně? ????

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, velmi rychle mě vtáhla do děje a já jsem jen s napětím čekala, co se bude dít dál. Tohle se prostě čte úplně samo. Tento díl hodnotím zatím jako nejlepší z celé série, protože mě bavil od začátku až do konce. Rozhodně jsem zvědavá na poslední část, kterou snad přečtu brzy.

⭐ 4/5

morpheus
03.08.2020 5 z 5

Vsechny 3 knihy serie SPAD dostaly plny pocet hvezd, je to hodne povedene, pana Kotletu chvalim. jen poprosim vydavatele, k podobnym kniham priste povinne prilozit baleni pytliku na blitky :)

stanislav.janac
17.07.2020 5 z 5

Celá trilogie je výborná. Líbilo se mi víc než Kulhánek, Kotleta je víc reálný.

Zuzunda
14.07.2020 4 z 5

Asi v půlce knihy bylo místo kde jsem se trošku nudila a i přemýšlela jestli to dočtu. Ale jsem ráda, že jsem vytrvala, děj opět nabral rychlost a konec byl velmi překvapivý.

roman4083
07.07.2020

:D cteni neni spatne...ale teda ta michalkova strelba z revolveru na 1km bez optiky a zasahy 100%? :D :D tomu rikam "kurva scifi"...kam se hrabou avengers :D

Artinka
04.05.2020 5 z 5

U třetího dílu série se moje "Nemůžu přestat číst a ani nevím proč" změnilo na "Tuhle sérii miluju a nechápu, že jsem ji nečetla už dřív". Příběh chytlavý, postavy krásně vykreslené, závěr absolutně nečekaný. 5/5!

Dant76
19.04.2020 5 z 5

Čtivá kniha a další příběh plukovníka Michálka a jeho druhů, se zajímavým koncem....

Layyen
04.04.2020 4 z 5

málokdo píše jako kotleta, kniha má spád, není to sice žádný filosofický dílo, ale akce je všudypřítomná, prostě kniha přesně pro mě, komu se líbil první díl tak je povinnost dotáhnout to až do konce :)

postoran-CZ
11.12.2019 4 z 5

Nadšení z prvního dílu (pro mne) vyprchalo. Bohužel sestupná tendence v sérii se projevila přibližně od půlky knihy Tak nějak už mi přišlo, že je jen snaha o natažení příběhu. Pročítaje poslední stránky jsem přemýšlel nad třemi hvězdami, ale nakonec čtyři. Jednak pro to rozhodl závěr knihy a jednak tři hvězdy jsem dal horším příběhům než je tento.

Gedzita
29.11.2019 3 z 5

Dalo to práci dolouskat, ale konec byl přesně podle mých představ.

Predator666
10.11.2019 3 z 5

Série spadových vln prostě musí mít nejslabší článěk. A tím se stala Rázová vlna. Možná chtěně, možná ne, ale tento příběh byl chvilkama i nudný. Šedesát procet je tak akorát. Prostě mě zarazilo, to že někam jdou, jdou, jdou a pak se vrací - to je horší jak Hobbit. Ješětě že tu nebyl prsten hodný zničení. Ale jinak jako část série je to vlastn+ě dobré a nutné k přečtení návaznosti.

Angie14
05.11.2019 5 z 5

Třetí díl ... četla jsem jako o závod. Nešlo přestat. Od prvních popisků světa z prvního dílu se autor posunul opravdu o hodně, akce přibylo stonásobně, nechutností taky, ale postavy prostě nejde nemilovat!

lassse
31.10.2019 4 z 5

Skvělé zakončení celé trilogie - to nejlepší nakonec.