Rázová vlna

Rázová vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349395/bmid_razova-vlna-bqg-349395.jpg 4 927 167

Spad série

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek.... celý text

furunkl
21.12.2017 5 z 5

Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
jen klid svůj tichý mít a víc po ničem netoužit.
Jen pro ten dnešní den, snad pro úsměv Váš
se život změní v sen, ten den kdy štěstí potkáváš.

Nesmíš se ptát,
co bylo včera, bude zítra zas,
jen dnešek uchopit a pochopit,
že nejkrásnější jen je dnešní den.

Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
jen klid svůj tichý mít a víc po ničem netoužit.

Nesmíš se ptát,
co bylo včera, bude zítra zas,
jen dnešek uchopit a pochopit,
že nejkrásnější jen je dnešní den.

VÍCE SLOV NETŘEBA

groula
17.12.2017 4 z 5

Klasickej Kotleta. Jenom mi přijde že je tu spousta krve, možná trochu na úkor děje. Málo sexu, a trochu min humoru než sem byl zvyklej.
zakončení nečekané a husté.
JEN PRO TEN DNEŠNÍ DEN STOJÍ ZA TO ŽÍT.!

Fuksinka
17.12.2017 5 z 5

Jako co mám napsat? Že je to kurevsky boží? Že je to akční, vtipný, napínavý? To je dost zbytečný, ne? To je snad jasný. Ale co možná nevíte je to, že je to nejlepší díl trilogie, že je to dokonce i dojemný a vlastenecký. Pocta českým vojákům? Super! Hobluj Franto!

pobijecmuch
11.12.2017 5 z 5

Kniha byla původně určena jako můj vánoční dárek. Bohužel jsem nevydržel, vždyť do vánoc je tak daleko. Je to perfektní zakončení celé série, dokonce si myslím, že nejlepší z celé trilogie. Franta je prostě skvělý vypravěč, který dovede čtenáře zaujmout jak popisováním prostředí, tak i postavami.
Pokud můžu mluvit za sebe, tak tu tuto sérii beru, jako něco, co je jeho projev pocty českým novodobým vojenským veteránům.
Uživatel Caporegime tu ke svému komentáři přidal hlášku z knihy. Dovolím si přidat i já a třeba se další komentující připojí. Byla by to pěkná tradice u knih mistra Kotlety.
„Brno – šalinou až do ráje …“

Caporegime
09.12.2017 4 z 5

4 hvězdy z 5 Franto.... nebudu hodnotit tuhle konkrétní knížku,ale celek a za tenhle velice originální nápad si to zasloužíš. Musel si být zhulený na kámen :)) konec chytil za srdce, tedko nezbejvá než se těšit na Havanu.
PS: Jen pro ten dnešní den ...

dusan122
08.12.2017 5 z 5

Tak abych to shrnul.Dva večery a nebylo co číst.Sex,násilí a hromada akce.
Podle mého nejlepší díl trilogie.Můžu říct,že máme kvalitního nástupce mistra Kulhánka potažmo Žambocha.

Matilla
05.12.2017 5 z 5

Za me jedna z nejlepších knih které jsem letos četla