Stromovous Stromovous komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Kniha je nesmírě silná a čtivá, konec je dechberoucí!
Lidé se prokousávající životem a smrtí v kolchozu a gulagu na Sibiři za Stalinistické éry ve mě vyvolal silné emoce a autorka si vybrala důležité téma pro zpracování. Povedlo se jí výborně a to je přitom její prvotina...!
Vynikající počin a kniha je extrémně čtivá příběhem i zpracováním. Kapitoly jsou dvou až pětistránkové a text nádherně ubývá.
Musím vložit do kategorie doporučuji :)
A zapalím svíčku všem obětem tomuto a všech totalitních režimů.
NEZAPOMENEME!

27.02.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha provázaná mlčenlivým dramatem rodiny Žákových. Příběh z více linek a pohledů dcery a otce je smutný, ale velice čtivý. Smekám a paní Mornštajnovou obdivuji. Četl jsem Hotýlek i Hanu, ale na knize Tiché roky mi něco učarovalo, asi ta pohnutelnost Bohdanky a Svatopluka, jejich osud a životní hledání cesty k sobě navzájem.

11.11.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za mne bych knihu usadil více chronologicky, ale chápu proč ji paní Mornštajnová psala takto. Fungovalo to jako Haniny vzpomínky v ději. Do knihy jsem se nemohl začíst a musel se do čtení dokopat. V třetí části to už ale bylo na jedno přečtení a kruh se uzavřel. Kniha mi asi nesedla postavama a zbytečnou romancí na začátku, utvořila totiž velkou paralelu kdyby něco bylo jinak než by atd. Jinak mohu knihu doporučit a někdy si ji zase přečtu a zkusím přehodnotit. Kniha je o smrti snoubící se se životem a hlavní hrdinky, tedy Mira a teta Hana jim čelí plnými doušky.

09.10.2022 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Úžasná kniha s krátkými kapitolami, velice čtivá a téma zabývající se Frankovým režimem mě nadchlo a donutilo hledat další informace. V knize je několik linek, avšak režimem unášené a následně prodávané děti mě zaskočilo nejvíce.
Vsuvky od známých lidí a konzulů, kteří působili ve Španělsku skvěle dokresluje dobu a příběhu dodává hloubku.
Konec mi přišel useklý a chtěl bych se dočíst k čistému završení. Náznaky jak asi skončí postavy po ději nicméně v knize jsou!
Za mne knihu velice doporučuji a od paní Sepetys si chci načíst více knih.
Kniha zaujme čestné místo v mé přeplněné knihovně.

14.08.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Nejvíc mě rozsekala scéna v kostele na pohřbu a Axel mě dojal svou děckou nesobeckostí. Kupodivu o knize přemýšlím zpětně a zvyšuji hodnocení :D

15.09.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Na můj vkus trochu košatá, avšak i tak mě kniha zaujala. Četl jsem poměrně dlouho a nakonec kniha dopadla tak nějak jak jsem čekal. Osud se vyřádil na každé postavě a kniha je věrným svědectvím doby kterou popisuje. Do postav se dá přiřadit kdokoli z našeho vlastního okolí a proto je kniha věrohodná.

12.03.2022 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělá zábava...

01.07.2022 5 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Kniha nese mnoho myšlenek. Občas to byl velký fantas, ale kniha nese i mnoho bolesti, lidskosti, humoru a také té obyčejnosti. Dobře se četla, je krátká a stojí za přečtení,

13.09.2023 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Zajímava kniha plná mouder, doporučení pro velitele a historického materiálu. Nesmí chybět v historické knihovně a dílo slouží jako můstek pro další hledání a je v ní mnoho odkazů.

14.11.2022 5 z 5

Kniha je napsaná mistrně a zaobírá se všemi kouty naší planety. Je v ní sposta odkazů a mnohé souvislosti jsem si dohledával a dál zabředával do dalšího poznání faktů a poznatků z jiné literatury a wikipedie.
Musím vřele doporučit!

25.12.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Strhující kniha, začátek mě moc neoslovoval, ale potom se kniha rozjela! Příběh měl zajímavý vývoj, mnoho podezřelých, ale konec mě sklamal, protože nedošlo k zadostiučinění.

31.10.2022 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Začátek se mi četl trochu hůř, ale po začtení to bylo jak na horské dráze. Hlavně konec, ten jsem prostě hltal a najednou bylo poděkování a konec.

STRHUJÍCÍ !!!

Ještě že mám při ruce třetí díl - Zvon. Počkal jsem až bude série dopsána a dobře jsem udělal :D Jinak bych se musel taky pokosit!

27.12.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super napínavé. Zcela mě kniha pohltila a hned jdu číst pokračování Nimbus.

16.12.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Prostě skvělá... Tleskám, příběh mě zcela pohltil a dojal mě.

02.12.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Knihu jsem přečetl do dvou dnů... a za mě je to autorčin průměr. Příběh byl na začátku nudnější, potom se to zlapšilo a děj táhla interakce postav a vyšetřovatelů. Rád jsem si knížku přečetl především kvůli čtivosti autorčiných děl a proto, že to byl poslední titul který mi od autorky chyběl.
Prostředí amerického předměstí mě baví a jako oddychovku mohu doporučit.

27.12.2022 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Naprostá nostalgie. Harryho jsem nikdy nečetl, vždy jen sledoval na obrazovce a nyní jsem se do toho dal, kvůli porovnání s filmem a kniha je lepší.
Další díly nevlastním, ale už jsem na to asi starý... Young adult už jen dočítám, avšak možná příští rok udělám vyjímku a sérii jednou dočtu celou.

09.12.2022 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělá kniha, hvězdu ubírám za táhlý začátek a za to, že prvních pár kapitol na mě působilo jako přepsané staré pohádky.

28.12.2023 4 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Je to příběh pomsty a Miu nemůže nic zastavit na krvavé cestě za hlavním kardinálem Duomou a konzulem Juliem Scaevou. Druhý díl série byl výborný, ikdyž se mi začátek dost vlekl. Konec bylo jedno velké WOW a děj a hlášky zajišťují skvělou čtivost.
Prostředí gladiátorských her a život v kolegiu mě bavil víc než děj prvního dílu z Tiché hory, ale jen trošku víc...
Hrdinka poodhaluje svou minulost a minulost své rodiny a svých schopností.

29.01.2023 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Kniha mě bavila a za mě byla čtivá, ale ke konci už příliž přitáhlá za vlasy. Přesto mohu knihu doporučit, avšak ne pro děti. V příbězích se hodně vraždí a podvádí. Hold severští bozi jsou krutí a pomstychtiví.

20.11.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha je vyprávěna velmi rychlým tempem, snad až nad míru. Stránky letí jedna za druhou. Velmi nesympatická Erica je vážně osinou a proto jsem musel knihu mnohokrát odložit. Ještě že kniha není delší. Konec opět autorka dovedla k obratu a takto jsem to nečekal, což asi nikdo. Děti řvaly od rána do večera a pořád se zmiňovala ta kolika a jak jsou pořád všichni unavení a nevyspalí a nedaří se v práci a pořád do kola. Mě unavovalo o tom číst! Manningovi se chovali iracionáně, platili nesmyslně velké peníze za to, aby se syn nedozvěděl že je adoptovaný? Proč mu to sami neřekli.. ?

V souhrnu mi kniha moc nesedla svým obsahem a vyděračskou povahou Ericy.

10.11.2021 3 z 5