SpiritErised SpiritErised komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nepíše se mi to lehko, jelikož se jedná o příběh, který má zárodek v neskutečně tragickém období lidských dějin, kniha jako taková pro mě byla velkým zklamáním.
Během čtení, a i teď po něm, mám docela problém věřit tomu, jak skutečný tento příběh skutečně je. Pro člověka, jež se o tuto tématiku moc nezajímá a nic moc o ní neví, je tohle určitě skvělým čtením. Já však většinu času jen obracela oči v sloup.

31.08.2020 2 z 5

Tak toto je jedna z nejlepších knih, co jsem tenhle rok četla. Kniha je tvořená pouze z dopisů (a pár deníkových zápisků), které si postavy ve knize posílají. Není to žádné dlouhé čtení. Kniha je poměrně krátká ale až po okraj naplněná skvělými příběhy a postavami, které si nejde nezamilovat. Během čtení jsem se několikrát od srdce zasmála, v knize je spousta úsměvných momentů, pasáží, které člověka zahřejí u srdce ale také těch, které ho rozesmutní. Zkrátka příběh lidí, kteří byli svědci válečných zvěrstev ale ze života se i nadále snaží těšit.

(edit: Dodávám, že knihu jsem četla v originále.)

24.06.2020 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Bože můj!

But I’m gay. GAY. Gaaaaaaaayyyyy.

Ani si nepamatuju, kdy naposledy jsem zůstala vzhůru do čtyř ráno, jen abych knihu dočetla. Během samotného čtení jsem musela knížku na chvíli odložit, abych se dala dokupy. Příběh je sladký, vtipný a všechno, co jsem doufala, že bude. Ne-li ještě víc. Je to už pár dní, co jsem knihu zaklapla ale moje emoce se pořád ještě nevzpamatovaly.
Simonovo 'zápasení' s jeho sexualitou bylo, alespoň pro mě, tak sakra pravdivé a skutečné. Docela mě mrzí, že jsem si jeho příběh nepřečetla, předtím než jsem sama doma přiznala barvu. Věřím totiž, že by mi to pomohlo.

Spoiler: (Simone, moc se omlouvám, že jsem tě nazvala idiotem, protože ti trvalo 2 TÝDNY najít ten lístek. Jsi taková teplá pohroma, jako my všichni, a já to žeru.) + (Přemýšleli jste někdy nad tím, jak dlouho byl Blue do Simona zakoukaný, jenže ten náš blboun o tom neměl ani potuchy?! UGH!)

23.05.2018 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se četla velice dobře. Z příběhu jako takového ovšem nijak hotová nejsem. Svatopluk mi lezl na nervy tak, jak se to žádné knižní postavě už dlouho nepovedlo.

23.12.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Neřekla bych, že když dojde na humor tak jsem nejaka extra náročná. Pobaví mě kde jaká blbina. Humor v této knize byl ovšem tak trapný, že jsem namísto smíchu jen obracela oči v sloup. Kniha je nevkusná a zbytečně vulgární. Myslím, že příběh čtyř mužů, kteří se potřebují ujistit, že ještě nepatří do starého železa by se dal napsat mnohem lépe. Opravdu nechápu hype, který kolem knihy byl.

09.02.2020 1 z 5

Sedem manželov Evelyn Hugovej Sedem manželov Evelyn Hugovej Taylor Jenkins Reid

Zrovna jsem knihu dočetla. Řvu jako kráva.
Skvělý příběh, který mě několikrát zahřál u srdce, ale taky mi ho několikrát řádně pošramotil.
Vřele doporučuju.
(nevím, jak dobrý je překlad, taky jsem četla originál)

26.12.2019 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nebýt toho konce tak bych knize dala pět hvězdiček.

03.11.2020 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha mě nijak nenadchla ale ani neurazila. Po dalším dílu sahat nebudu.

06.02.2020 2 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Omfg.
Abych řekla pravdu, z knižky jsem zezacatku nijak odvarena nebyla. V jednu chvili jsem dokonce zvazovala, ze ji nedoctu. Pak jsem si ale rekla, ze jsem uz dost daleko, tak bych to snad mohla nejak zkousnout a splnit výzvu. Diky bohu, ze jsem ji neodlozila, protoze ted je jednou z mych nejoblibenejsich. Premyslet nad ni budu jeste dlouho a snad si brzy najdu cas na opacko.

22.10.2019 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Nápad zněl parádně, provedení dost pokulhávalo. Kniha je plná klišé, spisovatelka se hodně opakuje. V knize sledujeme dvě dějové linky. Příběh Eve mě zpočátku hodně bavil a zajímal, časem nadšení opadlo. Pořád mě ovšem zajímal víc, než příběh Charlie. Ta mi přišla velice otravná a musela jsem se mnohdy hodně přemáhat, abych její kapitoly vůbec dočetla.

Je fajn, že tady na databázi knih je jako žánr zmíněno, že se jedná o čtení pro ženy. Přesně tak se totiž celá kniha čte. Namísto toho, abych měla možnost sledovat toho, jak si takové ženské špionky v 1. sv válce vedly, jsem pořád akorát četla o chlapech.

17.09.2020 2 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tohle teda ale bylo utrpení. Nápad jako takový byl skvělý - proto alespoň ta jedna hvězdička. Ale co z toho, když je hlavní postava naprosto nesnesitelná. Nevím, jestli je u mě chyba v tom, že nejsem náctiletý kluk ale tohle byla síla.
Chtěla jsem o tomto světe vědět víc, ale Wade mi tuhle cestu vážně znepřijemňoval.
Všechny ty, znalosti kterýma oplýval byly zkrátka nemožné a my na něj měli koukat, jako na toho úžasného génia, jehož jedinými chybkami je to, že má nadváhu a je bez kamarádů a bez holky. Šílí z bloggerky, kterou nakonec potká a ona je zcela dokonalá, přesně taková holka jakou geek jako on potřebuje. Upřímně, nemám nejmenší tušení, jak se jí mohl zalíbit, protože v jejich scénách nebyla vůbec žádná chemie. Když se jejich cesty rozejdou, milostpán ji vlastně stalkuje.
Mimochodem hošánek je i důvodem toho, proč zemře hromada lidí a to ho vůbec netankuje.
Jeho mise v utajení a bitva (ve které ženský robot střílí z poprsí) byla už naprostá tragédie.

09.01.2020 1 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nikdy dřív jsem neohodnotila knihu, kterou jsem nedokončila, ale tohle je prostě fakt síla. Nevydržela jsem ani sto stránek. A upřímně, i té trošky času, kterou jsem knize věnovala mi je líto. Kdybych bývala nebyla v busu a neměla mrtvej mobil, vykašlala bych se na to po prvních pár stránkách. Nakonec jsem se ale raději rozhodla spát, jinak bych si musela oči nejspíš propíchnout.

30.05.2018 odpad!

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Já se pokračování taky bála, jako několik jiných lidí tady. Bohužel, jsem se bála oprávněně.

15.02.2017 2 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Knihu jsem přečetla na základě čtenářské výzvy. Vlastně jsem ani pořádně nevěděla, co od ní čekat, když jsem po ní sáhla. Jedná se o velice zajímavý počin, který člověka přiměje v mnoha pasážích přemýšlet. V žádném případě nejde o lehké čtení, přiznávám, že jsem se v textu hlavně na začátku ztrácela. Mám takový pocit, že nad tímhle budu ještě nějakou chvilku přemýšlet. Moc často se nestane, že mě knížka mate a zároveň mi vlastně dává naprostý smysl.

01.08.2020 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Konec jsem vůbec nečekala, za tohle knížka dostává jednu extra hvězdu. Jinak mě ale příběh jako takový vůbec neohromil, chvílemi jsem se docela nudila.

02.07.2020 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Když jsem po knize sáhla, nečekala jsem, že mě tento příběh tolik nadchne.
Michelle Obamová je velice inspirativní žena, která se i přes svůj neobyčejný příběh zdá být nohama pevně na zemi.

06.05.2020 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Naprosto skvělé. Příběh mě zcela pohltil.

04.05.2020 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Mohlo to být pět hvězdiček. Kniha byla napínavá a já o ní několika známým během čtení básnila. Teď jsem ji dočetla a dotyčným budu muset říct, že to nakonec zas taková hitparáda nebyla. Konec mě totiž zklamal. V knize je zmíněn antiklimax a přesně ten jsem bohužel cítila.

14.12.2019 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Do čtení jsem se dala kvuli filmu, který vyšel, všude jsem na něj slyšela jenom samou chválu a řekla si, že si prvně přečtu knižní předlohu.
Díky bohu za to.
Potřebovala jsem milé, lehké čtení a toto byla skvělá trefa. Do knihy jsem se 'zažrala' během prvních pár kapitol a nemohla se odtrhnout.
Jsem teď jako na trní, nejistá, jestli se chci pustit do pokračování nebo tento příběh nechám v klidu ležet. Nerada bych si zkazila dojem, který z něj doposud mám.

Co si budeme nalhávat, není to žádné světoborné dílo, ale strávila jsem u něj několik velice pěkných chvilek u kterých mi srdce přitrouble zaplesalo a já se usmívala jako idiot. I to je někdy třeba.

06.09.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Vzhledem k tomu, jaké bylo kolem knížky haló, tak jsem od ní čekala mnohem víc. Možná je to moje chyba, že jsem se jí chopila až teď s takovým zpožděním, třeba by moje reakce byla dřív jiná. Možná jsem z takovýchto knížek už vyrostla, protože celé to pro mě bylo takové... meh.
Nápad to byl bezpochyby skvělý.
Už od poloviny knížky jsem se vlastně nudila a těšila se na to až to budu mít za sebou.
Rozhodně neplánuju se pouštět do dalších knih z této série, protože to pro mě očividně není to pravé ořechové. Což mě mrzí, když jsem se do čtení pouštěla, fakt jsem doufala, že si ji zamiluju.
Bohužel se tak nestalo.

23.05.2018 2 z 5