Sedem manželov Evelyn Hugovej

Starnúca hollywoodská hviezda Evelyn Hugo, ktorá už roky žije v ústraní, sa konečne rozhodla prezradiť celú pravdu o svojom nevšednom a škandalóznom živote. Za autorku svojej biografie si vyberie neskúsenú reportérku Monique Grantovú, čím zaskočí nielen jej kolegov, ale najmä samu Monique. Prečo práve ona? Prečo teraz? Evelinine dôvody síce nepozná, no jej vlastná kariéra už nejaký čas stagnuje, takže sa rozhodne túto príležitosť využiť a vyťažiť z nej čo najviac. Keď dorazí do herečkinho luxusného bytu na Manhattane, Evelyn jej rozpovie svoj životný príbeh: od jej začiatkov v Los Angeles v päťdesiatych rokoch cez jej sedem manželstiev až po jej rozhodnutie odísť zo šoubiznusu v osemdesiatych rokoch. Evelinino rozprávanie odhalí jej nemilosrdnú ambicióznosť, nečakané priateľstvá a veľkú zakázanú lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420942/big_sedem-manzelov-evelyn-hugovej-P2r-420942.jpg 4.5106

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The Seven Husbands of Evelyn Hugo, 2017

Kniha Sedem manželov Evelyn Hugovej

Petrika_D

Kniha pôsobí ako jednoduchá oddychovka. Veď čo by mohol ponúknuť život hollywoodske herečky, ktorá sa vydala 7 krát? Nie je to povrchný román o žene čo nevedela čo od radosti ale ani óda na Evelyn.
Veľmi ma zasiahlo ako autorka doslova zvýrazňuje, že nič nie je čiernobiele. Pri čítaní som si uvedomila ako som aj ja sama v živote veľa krát povrchná. Neraz som Evelyn odsúdila, nesúhlasila, nechápala...ale máme v živote všetko pochopiť? Autorka vykreslila hlavnú postavu tak ľudsky, nebola to čisto kladná ani záporná postava. Bola ako každý jeden z nás. V niečom dobrá, v niečom zlá. Nebála sa využiť príležitosť, byt egoista, využívať a myslieť sama na seba ale napriek všetkému bola ľudská a dobrý človek i keď si to nemyslela. Krásne ukázané, že svet nie je čiernobiely a to nie len na Evelyn. Okrem veľmi dobre spracovaných postáv príbeh načŕta aj témy LGBT, domáce násilie, asistovaná smrť, čo sa deje s človekom keď si myslí, že jeho jedina devíza je vzhľad.
Kniha bola dravá, napínavá, prekvapivá, krásne napísana a pohla mnou veľmi. Okrem iného ma bavilo ako Evelyn manipulovala médiami, verejnosťou, vedela čo ukázať a spraviť aby všetkých dostala tam kam chcela a mysleli si, čo chcela aby si mysleli. A teda pravda bola úplne inde. Na jednej strane víťazstvo na druhej strane váh život v klamstve, umlčovanie vlastného JA, zapieranie svojich koreňov...Sila peňazí, slávy, moci a ega. Odporúčam podľa mňa má čo ponuknuť. A napriek záporným vlasnostiam hlavnej postavy sa máme od nej čo učiť. Lebo nebola len sexbomba, nebola len škatuľkou do ktorej ju dali Milión myšlienok ma ešte napadá ale na čo? Kto bude chcieť knihu si prečíta. Mne sa páčila veľmi.

veriszv

Atmosféra Hollywoodu, silné charaktery, zakázaná láska, neskutečná životní cesta jedné ženy, která je popsána tak věrohodně, že stejně jako u Daisy Jones přemýšlíte, jestli není skutečná.

Evelyn vás místy bude rozčilovat, místy ji nebudete chápat, místy vám jí bude líto a místy ji budete obdivovat. Jedno je jisté, chladnými vás nenechá.

Kniha má v sobě mnoho těžkých témat, ale i tak je neskutečně čtivá a stránky mizí pod rukama. I ta angličtina se dá zvládnout a není moc náročná, i když nechápu, jak je možné, že u nás kniha stále nevyšla…

sandra8786
30.12.2021

Čteno v AJ.
Perfektně vystaveny příběh, u kterého jsem měla pocit, ze nejde o fabulaci, ale převyprávění skutečných udalosti. Nádherná kniha o lásce, co jsme pro ni schopni udělat, obětovat a proč je důležité se nebát byt sami sebou. Konec me dojal a jsem rada, ze toto tema bylo zpracováno krásne a citlive. Velká pochvala a radim knihu mezi mých top 10.

Yorika
05.12.2021

Na tuto knihu jsem slyšela spoustu pozitivních ohlasů a po jejím přečtení mohu říci, že právem.
Autorce se podařilo napsat příběh tak přesvědčivě, až jsem měla nutkání věřit, že postava Evelyn Hugo je skutečná.
V kulisách filmového prostředí se odehrává drama velké lásky. A tomuto páru prostě musíte fandit.
Odvaha být šťastným. To je téma, které se jako červená nit line celým příběhem.
Jediné, co mě na této knize mrzí je to, že stále nemá překlad v češtině.

Adýsek
07.11.2021

*Čteno v angličtině

Myslím si, že ani nedokážu slovy vyjádřit, jak moc jsem z této knihy nadšená! Mrzí mě ovšem, že se příběh Evelyn Hugo nedostane k tolika českým čtenářům, jak by si zasloužil, protože není přeložen do češtiny. A tak bych vám hned na začátek chtěla říct, abyste to alespoň zkusili. Myslím, (ale hlavně doufám), že nebudete zklamaní. Ať bádám jak bádám, nenapadají mě ke knize žádná negativa. Naopak pozitivy knížka jenom přetékala. Realistické postavy, nečekaný vývoj příběhu, detailně promyšlený děj, překvapení, životní pravdy a mnoho dalšího. Kniha rozhodně splnila moje očekávání a já ji jenom doporučuji!

Ivka14
24.10.2021

Od autorky jsem četla i jiné knihy, které mě tak neoslovily, tak jsem se bála přečíst tuhle, ale jsem ráda, že jsem tak udělala a přečetla ji. Tahle knihy se teď řadí mezi moji top 10 knih tohohle roku. Ty postavy, příběh, vztahy. Prostě skvělé.
Nezlobila bych se kdyby tuhle knihu přeložili i do češtiny, určitě bych si ji znovu přečetla :)

Suzanne05
29.09.2021

(+ SPOILER) Na tuhle knihu rozhodně jen tak nezapomenu, ať už z toho důvodu, že je to moje první kniha čtená v angličtině (na což jsem patřičně hrdá), a nebo proto, že je pro mě naprosto dokonalá. Myslím to vážně, je to jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla! Zaujalo mě prostředí old Hollywood a syrovost hlavní hrdinky. Udělala by vše, aby dosáhla svých cílů či chránila své blízké. Nebyla dokonalá, a já ji střídavě nesnášela a milovala. Ze všech manželů byl můj oblíbenec samozřejmě Harry, a o to víc mě zdrtila jeho smrt. K Celii jsem většinu času cítila averzi, ona byla postava, která mě nejspíš na celé knize štvala nejvíc.
Před touhle knížkou už jsem se několikrát pokusila číst něco v angličtině, ale nikdy jsem se do toho pořádně nezačetla a moc mě to nebavilo, ale u Evelyn jsem se do příběhu dostala ihned a samotnou mě to překvapilo. O Evelyn Hugo už jsem mockrát slyšela jak na booktube a bookstagramu, tak i od kamarádky. A jsem TAK ráda, že jsem se do ní nakonec pustila. Tahle kniha mě zahřála na srdíčku a
zároveň ho zlomila.

Meliška753
29.09.2021

Evelyn ktorá sa v 14 rokoch po smrti mamy rozhodla dobiť filmový svet..Bola krásna na svoj Vek vyzretá fyzicky... Prvý sobáš .. jej fyzická krása vyrážala dych..Dostala čo si zaumienila aj keď ju to stálo použiť svoje telo..Stala sa slávna a bohatá ...Evelyn Budete nenávidieť, ľutovať,ale aj mať radi... Filmový svet 60 ,70 rokov..intrigy..Do jej sveta vstúpi láska ... čo všetko bude aj nebude chcieť obetovať ? Nezvyknem čítať knihy z tohto prostredia ale autorka vytvorila zaujímavú postavu... Zaujímavé čítanie ...Ako Evelyn vraví Citujem: To že bohatstvo nie je v živote dôležité môže povedať len ten, čo ich má v živote dostatok. ,, A nikto nie je iba obeť alebo víťaz. Každý sme kdesi medzitým"....