SimonaM86 SimonaM86 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Musím se přiznat, že jsem tuhle knizku začala číst na základě traileru, když film mířil do kin (skvělé obsazení). Teď mám za sebou obě verze a musím říct, že knížka má v sobě neuvěřitelnou hloubku, kterou film nemůže vypovědět, ať už je natočený jakkoliv.
Dívka z bažin, mě dojímala celou dobu a nemohla jsme se odtrhnout. Její nezdolná vůle věřit i přes všechna zklamání. Pořád tvrdím, že nikdo nechce být sám, že potřebujeme mít někoho vedle sebe a mít pocit, že jsme viditelní.

02.10.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Medvědín a My proti Vám, je za mě to nejlepší co jsem v poslední době četla, až zavidím všem co je mají ještě před sebou ( a to nejsem závisti člověk :-). Neuvěřitelný vypravěčský talent, ve mě vyvolál pocit, že v Medvedíně žiji spolu s Benjim, Amatem, Annou, Mayou, Vidarem....

10.05.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Doporučuji!!! Silný příběh, který by si měl přečíst každý!

10.06.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Důkaz toho, že i v těch nejhorších životních podmínkách se dá uchránit a zachovat si lidkost! Doporučuji!

04.07.2019 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

To, že je Joona nejlepší už jsem tady určitě někdy zmínila a musím zas a znova to potvrdit a i to, že se Sagou tvoří vražedný tým.
Této kriminálce nechybělo nic. Výborný...
Dle konce předpokládám, že nekončíme.

09.11.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Zábavné, mile, vtipné, knížka se četla sama. Na vyčištění hlavy, značka ideál.

07.08.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

(SPOILER) Bylo to skvělý!
Činy rodičů se v mnoha ohledech podepisují na dětech a ty se s nima vypořádávaji po svém, ať ve špatném nebo dobrém slova smyslu. Rob se snažil vyrovnat s něčím co spáchal jeho otec a udržet si svou tvář, a za mě jsi ji udržel stoprocentně, a ještě se vztyčenou hlavou. Každý děláme chyby ať už jsme dospělí, puberťáci nebo děti, teď je jen otázka jak je ustojíme a tady se to povedlo ať už u Roba, Maegan nebo Connor.

17.12.2021 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Bylo to výborný, musím říct, že u některých scén jsem se fakt nasmála.
A Tristan? Myslím, že je snem (skoro) každé z nás :-D

10.09.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knihu jsem dočítala s husí kůži. Je až neuvěřitelné, co za zvěrstva dokáží páchat lidé na lidech. A možná ještě neuvěřitelnejši je to, že i když Viole ( a nejen ji,ale všem lidem v koncentracich a pracovních táborech) sebrali veškerou identitu, zbavili lidskosti a sebrali vše milované, dokazala tu hrůzu přežít! Klobouk dolů a modleme se at nás "tohle" nikdy zpátky nepotká.

26.07.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Tak za me palec dolu, ale takhle mi to přijde pokaždé, když má kniha takový reklamní ohlas ( viz Dívka ve vlaku... ale vždycky se nechám napálit

30.04.2017 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Dočteno a musím říct, že mě dlouho nic tak nedojmulo jako tato kniha...krásně napsaná, procítěná....i přes ten konec musím dát maximum hvězd....ještě dlouho po přečtení jsme na Will a Lou myslela..:-)

19.02.2016 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Musím říct, že tenhle autor mě baví, jeho styl, vykreslení postav a atmosféry.
PS: Vždycky pamatujte na smrt, ale nikdy přitom nezapomeňte žít.

22.05.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

I já se zde musím přiklonit spíše k tomu, že kniha se mi nelíbila a to jsem četla od autorky skoro vše a byla jsem nadšená.
Bývala bych dala dvě hvězdičky, ale přidávám bod za to, že kniha se fakt četla sama a za metaforu s lesem.
Není to tím o čem kniha byla, to se bohužel stává i v reálném světě, ale spíš mi tam chybělo něco navíc, pro mě to bylo takové emočně ploché, je asi správný výraz.

25.04.2023 3 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

"Každý z nás potřebuje mít někoho, který ho jistí." A je jedno jestli jsme dítě, puberťák nebo dospělý člověk...
Jo a Rev Fletcher je moje srdcovka.

12.12.2021 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Kniha byla určitě čtivá asi jako každá od pana Hartla, ale asi půjdu proti proudu, mě se 15 roků lásky líbilo víc, asi tím že hlavní hrdina byl nezdolný a i přes všechny strasti života se do toho uměl obout. Tady mě nebavila Šárka, její část jsem vyloženě potrpěla, absolutně nevěděla co chce a ani se neuměla ke svým problémům postavit čelem oproti tomu Helena s Karolínou za to uměly vzít a trávit čas s nima bylo fajn.

31.10.2023 3 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Město v poušti plné Džínů, Ghulů, Ifritů a jak už to tak bývá plné lidí, kteří myslí jen na moc a nadvládu, jež je lidská rasa pověstná, ale existuje výjimka a to v řadách Masek a tím je Elias a na druhé straně u Učenců Laia a to je jiskra v popelu.
Skvěle napsané, čtivé, má to akci a spád.

12.04.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Přečteno a po každé takové knize, týkající se 2. světové války, si říkám, že to snad ani není možné, že se to opravdu stalo a že ty zvěrstva páchána lidmi lidem, jsou reálná.
Vždycky říkám, že svět není černobílý, že každá mince má dvě strany a zde to bylo ukázáno přesně...kat x oběť.

17.01.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Autorka píše opravdu čtivě, místy jsem se i zasmála. Hlavní hrdina Petr byl sympaťák každým coulem.
To, že jsme se moc nebála, je asi můj problém, nevěřím v druhý svět a nadpřirozeno, ale v druhé polovině knížky se děj už trochu vlekl a knížce to začalo ubírat. Naopak závěrečné rozuzlení a rozhodující konfrontace bylo urychleno.

28.09.2022 3 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

(SPOILER) Bylo to krásné a mrzí mě, že už to mám přečtené!
Ano, jediné co souhlasím, že epická válka na kterou se připravovali tak dlouho, skončila během chvíle...A s Komizarem se zatočilo rychle až to bylo nečekané, ale nejvíc bolí zrada z vlastních řad a každý z nich měl svoje bolavé místo ať už to byl zaporák nebo kladný hrdina.
Mě se jen potvrdilo, že nejvíc jsem fandila Kadenovi.
A jak zde bylo psáno "Abychom neopakovali historii předávejme si příběhy od otce k synům, od matky k dceři, neboť stačí jediná generaci a dějiny i pravda budou navždy ztraceny" nebo zapomenuty a to platí i pro dnešní svět dvojnásob.

18.04.2022 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Dva životy - Anna a Charlotte, dva rozdílné způsoby života, ale stejné zlomove okamžiky - první lásky, první zklamání... A pohled na druhou světovou válku z pohledu německých žen a ukázku toho, že život není černobílý a a každá strana mě dvě mince.

08.10.2021 4 z 5