sheldon8410 sheldon8410 komentáře u knih

Nejšťastnější miminko v okolí Nejšťastnější miminko v okolí Harvey Karp

Dávám pět hvězdiček, kniha je hezky jednoduše napsaná a plná zajímavých rad. Některé pasáže se opravdu opakují, ale já to naopak (jako absolutně nezkušený čtenář) oceňuji. Opakování matka moudrosti :) Tak a teď jen počkat, jestli získané znalosti budou fungovat i v praxi....

10.03.2020 5 z 5

Budíček! Ustlat! Nabít, zajistit! Budíček! Ustlat! Nabít, zajistit! William H. McRaven

Krátká, stručná motivační kniha, ideální i pro ne-čtenáře :)

01.03.2020 5 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Ačkoliv mi Scarlett nebyla moc sympatická (jsem úplně jiná povaha a její jednání jsem mnohdy nechápala), hltala jsem každé slovo a musím přiznat, že jsem ji občas musela i obdivovat. Naopak Melanie je snad moje největší oblíbenkyně mezi všemi knižními hrdiny/hrdinkami. Opravdu skvělá knížka, doporučuju všem!

28.02.2020 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Do této knihy jsem se pustila poté, co mi o ní vyprávěla moje babička, která ji četla už snad před 60 lety a stále si pamatuje její děj a jména hlavních postav. (Babi, děkuju!) Opravdu to stojí za přečtení, kniha je bohatá nejen na životní příběhy, ale i na historická fakta, a ty krásné popisy přírody a okolí! Jako byste tam při čtení sami byli. Takové knihy si vždycky ráda přečtu. 100 % !

28.02.2020 5 z 5

Chovejte se jako kočka Chovejte se jako kočka Stéphane Garnier

Horší hodnocení jsem tady ještě nepoužila, ale v tomto případě bohužel musím. Na tuhle knížku jsem se dost těšila, ale přišlo velké zklamání. Ačkoliv je knížka kratičká, strašně špatně se mi četla a kolikrát jsem ani nepochopila smysl toho, co autor píše. Neumím francouzsky, tak nemůžu posoudit, jestli to byl jen špatný překlad, nebo jestli to tak mělo být, ale jelikož to prý autor napsal během tří týdnů, tak si asi moc záležet nedal. Nechápu, že tahle kniha měla takový úspěch, a teď dokonce vyšel druhý díl... No holt kočky vládnou světu :D

09.01.2020 1 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Kniha je sice plná zajímavých myšlenek, ale nelíbil se mi styl vypravování - nekončící dialog mezi vypravěčem a mnichem. Ke konci mě už dost iritovalo to, jak vypravěč mnichovi neustále skáče do řeči buď otázkami, na které by dostal odpověď, kdyby byl trpělivější posluchač, nebo svými rádoby vtipnými komentáři, které s tématem neměly nic moc společného. Ale na druhou stranu asi chápu, že autor chtěl docílit toho, aby si čtenář připadal tak, že si s tím mnichem povídá sám...

06.01.2020 3 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tak tohle bych zařadila do povinné četby pro všechny. Přečtení téhle knihy (by) určitě zachránilo nejeden vztah.

02.12.2019 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tak já nevím... Alaska mi pila krev, ALE s Pudgem jsem soucítila. Ve druhé polovině jsem měla co dělat, abych to dočetla, přišlo mi, že se to dost vleklo, ALE nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla do konce. Jsem tak nějak rozpolcená. Sice tam je plno vtipných hlášek i věcí k zamyšlení, ALE asi mi to takhle stačí a po Greenovi už nesáhnu...

27.11.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Četla jsem tady (nebo na Goodreads) pár komentářů o tom, že Slepá mapa je nejslabší z knih Aleny Mornštajnové. Já jsem od ní zatím četla jen tohle a jsem nadšená! Takže jestli je to pravda a další její knížky jsou ještě lepší, tak se mám opravdu na co těšit :)

18.09.2019 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Ideální čtení na léto. Průměrným angličtinářům doporučuju přečíst si to v originále, je to hezky napsané a lehce se to čte. Je tam dost vtipných momentů a hlavní hrdinka mi byla sympatická, prožívala jsem celý příběh s ní :) Prostě super oddechovka.

18.08.2019 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Moje druhá kniha od autora a opět dávám 100 %. Na jednu stranu je tam příliš mnoho postav, ale když člověk čte pozorně, tak se v nich neztratí a všechno dává smysl a hezky zapadá. Krásný příběh, ke konci opravdu dojemný. Po přečtení si uvědomíte, že rodina je pro člověka opravdu moc důležitá!

30.07.2019 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Moje druhá kniha od Jacka Londona a opět jsem nadšená! Tentokrát úplně jinak, než jak tomu bylo u Tuláka, ale obě knížky jsou top a měl by si je přečíst každý. Bílý Tesák odhaluje (podle mě dost věrohodně) duši vlka/psa a ukazuje způsob jeho "myšlení". Opravdu se mi to moc líbilo, v části, kde (pozor, spoiler!) se Tesák pere s buldokem, se mi tajil dech. Doporučuji všem!

08.07.2019 5 z 5

Na odreagování dobrá kniha, ale bohužel jsem před ní četla Analfabetku a Staříka, takže mi to přijde všechno "na jedno brdo" a nic nového mi Zabiják vlastně nepřinesl..

28.05.2019 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Kniha je plná skvěle propracovaných příběhů, které mezi sebou mají plno souvislostí. Navíc s myšlenkou vyjádřenou na konci knihy se plně ztotožňuji :) Zatímco knížce dávám 100 %, tak film má u mě asi tak mínus sto :D

12.04.2019 5 z 5

Kniha plná skvělých myšlenek, které jsou k reálnému životu o dost blíž, než ostatní "sluníčková" motivační literatura, nabádající čtenáře k pozitivnímu myšlení za každých okolností. Měla jsem strach z těch sprostých výrazů, kterých je kniha plná a o kterých jsem tu mezi hodnocením četla, ale nakonec jsem to vyřešila tak, že jsem si to přečetla v angličtině, kde mi ta sprostá slovíčka tolik nevadí (asi síla zvyku ze všech těch filmů a seriálů :)). Líbilo se mi, že je to napsané hezky jednoduše a že je tam plno různých příběhů a přirovnání. Prostě super čtení i pro lidi, který motivační literatura moc nebere.

24.02.2019 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Přečteno, jak se říká, jedním dechem. Kniha o tom, že nic opravdu není černobílé a taky že ta karma je zdarma :) Určitě bych ji všem doporučila, člověk má pak tendenci přemýšlet "co by bylo kdyby...". A hlavně - jak uvádí podnadpis této knihy - "někdy je (opravdu) lepší nevědět"!

06.02.2019 5 z 5

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Po přečtení této knihy mám chuť zajet k babičce na půdu a najít tam psací stroj po dědovi :) Psací stroj jako jediný spojovací článek všech povídek byl originální nápad!
Ze začátku jsem měla rozporuplné pocity a nevěděla, jestli se mi kniha líbí nebo ne (příště už si nebudu číst hodnocení knížky před tím, než si ji celou přečtu :)), ale konečný dojem mám dobrý. Povídky byly sice kratičké, ale dokázaly vtáhnout do děje. Super oddechovka, třeba na cestování do práce!

27.01.2019 5 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Tuhle knihu by si mel přečíst opravdu každý. Jednoduše napsaná, plná příkladů ze života, a přitom velmi poučná.

19.01.2019 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Velice zajímavá knížka, kterou by si měli přečíst nejen všichni rodiče. Ačkoliv já děti nemám, považuju knihu za přínosnou i pro sebe. Najdou se tam totiž i cenné rady týkající se obecně mezilidských vztahů. A až děti mít budu, tak si to přečtu znova :)

14.01.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Z této knihy mám trochu rozporuplné pocity. Obecně poezii jsem zatím nepřišla na chuť, ale i tak si nejsem jistá, jestli se Mléko a med dá do poezie vůbec zařadit. Možná ale jen nemám to správné umělecké cítění :) Každopádně je kniha plná zajímavých citátů, ve kterých se můžou najít čtenářky, nacházející se v různých životních situacích..

11.01.2019 3 z 5