Svět bez stížností

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silny´ a rozšířeny´ návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správny´ impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná prakticky´ch návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově by´t pozitivnější a mít takovy´ život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní vy´zvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356815/svet-bez-stiznosti-J0t-356815.jpg 4.3135

A Complaint Free World (2007)

Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Synergie

Kniha Svět bez stížností

Lachpresak

Musím se přiznat, že nic objevného jsem v této knize nenašel, ale to je ovlivněno do jisté míry tím, že jsem podobných knih přečetl více.

-Nikola-

Když jsem se kdysi učila na maturitu z anglického jazyka, jeden fakt u tématu Česká republika mě zarážel. Učitelka nám do textu uvedla, že Češi si rádi stěžují. Brala jsem to jako velice smutný stereotyp. Bohužel jsem si s postupem času, vědoma této informace, začala uvědomovat, že jde o holý fakt. Jsem ráda, že se tato kniha z USA dostala až k nám. Myslím, že pro nás může mít opravdový přínos.

Mi-šu-le

Za mě velice povzbudivé. Knih o osobním rozvoji už jsem přečetla více, takže některé věci mi byly známé a mohla jsem si je oživit. Knihu doporučuji, myslet pozitivně a nestěžovat si...to je zkrátka pecka!
MÉNĚ STÍŽNOSTÍ PRO VŠECHNY!! :))

LuckyVagabond

Tuto knížku přinesla domů přítelkyně. Moc jsem si toho nevšiml, ale prý si často stěžovala, tak na tom chtěla máknout. Na knížku jsem taky mrknul abych zjistil, že si téměř nestěžuju. Což bylo super zjištění. Kultivace vděčnosti a pozitivního myšlení asi zafungovala. Každopádně kniha mě docela zaujala svojí jednoduchou a přímočarou myšlenkou ve srozumitelném podání. Pracovat na nestěžování si v národě chronických stěžovačů? To je trefa do černého pro polovinu Česka, včetně mých příbuzných. Kdo k nim má jezdit na návštěvy, když potom člověk musí celý den poslouchat jak je všechno špatně. Politici, korupce, dnešní doba, ceny, počasí, zdraví, migranti, cigáni, sousedi... fujky. Těm by ta kniha určitě pomohla. Na webu knížky jsem objevil, že mají výhodné balíčky po pěti kusech + poštovné zdarma + náramky atd. Tak jsem jich koupil rovnou pět a na Vánoce všechny s nadějí a podpůrnými instrukcemi obdaroval. Po půl roce jsem zase přijel za příbuznými. Knihy jsou netknuté a já byl opět zahlcen stěžováním.

Klišé, že opravdová změna musí přijít vždycky zevnitř se opět potvrdilo. Hold břemeno změny je na mladších generacích. Takže díky všem co na sobě makají :) Svět je fajn. Tralala.

Eridan

Osobně mi tento americký styl psychologie života sedí. Když otevřete knihu psychologie evropského typu, čeká vás spoustu definic a třídění pojmů, přitom v praxi vlastně nevíte, jak poznatky uplatnit. Většinou je závěr těchto knih: Najděte si psychoterapeuta. Tím Bowen netrpí. Místo psychologů cituje filmy a hudební texty. Místo sbírky pouček dostanete jednoduché instantní moudro a k tomu hezkou praktickou metodu jak si ho osvojit. Používá selský rozum. A zasmějete se. Že to je pořád dokola? No a? Vy byste s tou výzvou začali, kdyby to bylo napsáno jinak? Pochybuji... Já s ní začal a zatím se stále nemohu přehoupnout přes první den. Je to boj, ale věřím, že to dám! Díky za inspiraci Bowene!

ankaras

Prostě TOP

dontbullshitme

Úžasná kniha, už při čtení se cítíte tak nějak lépe, pozitivněji. :)

Dandy1

Až se to všichni naučíme, bude svět mnohem lepší misto.

osobní rozvoj pozitivní myšlení

Will Bowen