Svět bez stížností

kniha od:

Svět bez stížností https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/bmid_svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4.2 323

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Synergie
Originální název:

A Complaint Free World , 2007


více info...

Komentáře (111)

Komentáře 111 Recenze 5

Sandalkar
Sandalkar
04.10.2023 5 z 5

Musim rict, ze uz tyden si prendavam gumicku a zacinam slyset, co vsechno vlastne rikam, kolik narku, bekani...
Moc hezke dilo, ktere vam neco da. Bylo by moc fajn, kdyby se knizka sirila dal a dal. Ikdyz uz je starsiho data.

"Stezovani si je jako pachnouci dech. Vsimneme si ho u druheho, ale u sebe ne."

Radimka
Radimka
30.09.2023 5 z 5

I kdyz si nebudu nasazovat náramek, bylo to srozumitelné a poučné. Spousta chytrých myšlenek.


janulka1310
janulka1310
31.03.2023 5 z 5

Jednoduché a čtivé...otázkou je, kolik lidí se opravdu do výzvy pustí a vydrží to :) Já už začala a vypadá to na hoooodně dlouhou pouť :D

Vivetkav
Vivetkav
16.03.2023 4 z 5

Inspirativní výzva ..čas na změnu je vždycky ..bez výmluv a stěžování.. proč to zkusit?? vždyť to nikoho nic nestojí..dotoho.. budu asi číst nebo poslouchat v audio verzi víckrát.. opakování matka moudrosti a je lehké zklouznout takže budu stále utužovat a všem doporučuji

Saela
Saela
17.02.2023 3 z 5

Knihu jsem pořídila, protože nás trápí dost dceřino chování a já sama na sobě začala pociťovat, že jsem se z té věčně vytlemené holky stala celkem nas*anou matkou. Možná zná tento pocit více matek. A já potřebovala zase nějaký náboj, nějaké vodítko, jak se stát zase tou, alespoň usměvavou ženskou.

Kniha pro mě byla zdlouhavá. Nápad dobrý, ale přendavání nárámku nevím, nevím. Nárámek nemám, a věřím, že i kdybych měla, tak se stejnak budu ztrácet v tom, kolikátý den ho mám na té či oné ruce (i když se říká, že abstinenti moc dobře vědí, kolik dnů abstinují). Ale opět, všechno je to o hlavě. Stejně tak jako síla přitažlivosti. Musíte nastavit mozek na to, aby přestal nadávat.

Zkouším si stěžovat míň, ale upřímně, nevím, jestli bych vydržela pouhý den. Prostě jsou věci, nad kterýma si chcete postěžovat. A dle mého i potřebujete. Jasný, důležité je to nepřehánět, ale všeho s mírou. Ale ta flustrace musí ven. Jinak bych prostě bouchla. A lepší to pustit a postěžovat si kamarádce, manželovi či komukoliv, než seřvat děti. Dokud jsem neměla děti, nikdy jsem si tak moc nestěžovala.

Ani nevím, jeslti knihu doporučit či ne. To asi každý musí zjistit sám. Někomu sedne, střetne se s ní ve skvělé fazí života a souzní s ní. Někdo na ní narazí v době absolutního vyčerpání, flustrace a nas*ání, že mu ani tahle kniha nepomůže..

johnny01
johnny01
30.01.2023 2 z 5

Kniha mě hodně nezaujala. Samé přendavání náramku, patrně snaha zvýšit jejich prodej (s jakou asi provizí?). Navíc příliš mnoho "dopisů od diváků". Jediný trochu zajímavý příběh byl s cedulí, ale třeba s tím autem a olejem, to naprosto nedávalo smysl.

JancaKube
JancaKube
25.01.2023 3 z 5

Hezká myšlenka. Bohužel řekla bych, že špatně proveditelná. Trochu se obávám, že pokud bych se knihou opravdu řídila, začala bych být pro své známé a přátelé nezajímavá. Ale určitě je to dobře myslene a já si díky knize uvědomila, jak často mluvím negativně. Na tom jsem začala pracovat a snažím se lidi nezahrnovat svými negativními myšlenkami. A jen pravda, že i mě je lépe. Takže knihu doporučuji. Ale je napsaná hodně zdlouhavě.

Lucie311
Lucie311
20.12.2022 5 z 5

Naprosto super. Jdu na to!

Rolada88
Rolada88
22.11.2022 5 z 5

Velmi dobra kniha praktiky které určitě funguji

Vaceda
Vaceda
19.09.2022 5 z 5

Je to velmi příjemná a čtivá knížka, která je nesmírně důležitá pro uchopení přístupu, který je třeba zaujmout pro podstoupení 21 denní výzvy. Už mám náramek 2 měsíce a přehazuji si ho jako zběsilý, ale aspoň si tu svou negaci více uvědomuji. V okamžiku, kdy však hovořím o současné americké kinematografii, tak v rámci úspory energie náramek sundávám.

capar
capar
23.08.2022 3 z 5

Myšlenka je dobrá, souzním s tím, že remcáme hodně, že tím, co vyzařujeme, takového k sobě i přitahujeme...dokonce zkouším výzvu..sama zatím marně...jen na mě by to mohlo být i kratší...ač opakování matka moudrostí, tak tady je poselství jasné a na mě moc často duplikované...a teď zkusím ty jeho Vztahy bez stížností...

vejnar
vejnar
30.05.2022 5 z 5

Skvělé čtení, které doporučuji každému! (Jedna z mnoha knih, které jsem dostal ke svým čtyřicátinám. Děkuji Kris;)

Návyky se formují opakováním konkrétních činů. Dalším opakováním se posilují.

Stěžování si je jako páchnoucí dech. Všimneme si, když je cítit z úst někomu druhému, ale sami u sebe ho necítíme.

Než promluvíš, zvaž jestli tvá řeč bude lepší než ticho.

Jestliže změníte svá slova, změníte tím následně i své myšlenky, a tím celý svůj život.

Nejlepší způsob, jak přimět ostatní aby si nestěžovali, není přímá konfrontace, ale přesunutí pozornosti.

Stát se člověkem, který si nestěžuje, znamená přestat nadávat na to, co nemůžeme změnit.

Je třeba se zaměřovat na to, co chceme, aby se stalo, a nikoli na to, co nechceme. Když si stěžujeme, zaměřujeme se jen na to, o co nestojíme.

Ventilování hněvu zvyšuje míru rozčilení a agrese. (Častý mýtus, že to je opačně; doloženo studiemi)

Stěžováním zvyšujete svou vlastní hladinu stresu. Říkáte, že něco je špatně, a vaše tělo na tuto informaci reaguje stresem.

Kvůli stresu ztuhnou svaly, zrychlí se srdeční tep a stoupne krevní tlak.

V USA je 7 nejprodávanějších léků na nemoci způsobené stresem! Je dokázáno, že stres škodí zdraví (deprese, vyšší cholesterol, srdeční choroby, pálení žáhy, žaludeční vředy).

nemluva
nemluva
16.04.2022 5 z 5

Nebudu hodnotit knihu jako krásnou literaturu. Použijte tu knihu jako nástroj pro osobní rozvoj. Řiďte se tam popsaným návodem jak změnit svůj život k lepšímu a život se vám skutečně zlepší. Základní myšlenka je jednoduchá a v praxi funguje.

harena
harena
15.04.2022 5 z 5

Myslím si o sobě, že jsem většinou optimistická a nelíbí se mi, když si někdo stále stěžuje, ale uvědomuji si, že to někdy dělám i já. Proto mě tady zaujal nápad, jak toho dosáhnout lépe s náramkem. Už ho mám na ruce, svůj starší, nemusím mít fialový, protože to dělám pro sebe. V knížce je hodně citátů, mouder a příběhy lidí, kteří svých 21 dní bez sarkasmu a stěžování mají za sebou. Nápad je to výborný, jdu do toho, chci to zkusit. Myslím, že přečtení knihy bude přínosem i pro další.

Guepp
Guepp
09.03.2022

Kniha na Vás navalí velkou lavinu nadšení a motivace. Mnoho citátů, příběhů, ohlasů...
Jednoduchá myšlenka, princip napsaný možná až ve zbytečně dlouhé knize. Ale ono by to asi na druhou stranu pak nemělo takový efekt. Ke změně je potřeba opakování, opakování a opakování. Každému doporučuji! Těším se na další knihy.

Jitty82
Jitty82
28.01.2022 5 z 5

„Na člověku by mělo být vše krásné: tvář, šaty, duše i myšlenky.”
- A. P. Čechov

Tento výrok Antona Pavloviče vložený do úst doktorovi Astrovovi, je aktuální dodnes.

Podle mého názoru by však měly být v tomto řetězci na prvním místě umístěny myšlenky. Náš vnější vzhled je odrazem našeho vnitřního světa. Právě změnou myšlení začínají všechny významné změny v životě.

Změnit myšlení je však nesmírně obtížný úkol, protože každou chvíli prolétne myslí nespočetné množství obrazů. Snažit se řídit tento proces je jako snažit se jet v bouři.

A zde nám přicházejí na pomoc slova, která jsou v podstatě ukazatelem našeho myšlenkového pochodu - lakmusovým papírkem, který nám umožňuje určit naše hodnoty, náš postoj k danému okamžiku, problémům a obecně způsob myšlení.

Nechybí ani zpětná vazba. Když si stěžujeme, pomlouváme nebo kritizujeme jinou osobu, živíme tím odpovídající myšlenkový pochod. Kultivujeme a hromadíme negativní emoce, které nevyhnutelně ovlivňují náš vnitřní a následně i vnější svět.

Autor nás vyzývá, abychom uvolnili energii plýtvanou lamentováním nad nedokonalostí světa a jeho nesouladem s našimi očekáváními a nasměrovali ji k tvůrčí činnosti.

Jako nástroj, díky kterému si lépe uvědomíme, kdy a jak často si stěžujeme, navrhuje použít fialový silikonový náramek.

P.S. Podle statistik citovaných Willem Bowenem si průměrný člověk stěžuje 15 až 30krát denně, a to nevědomě.
Něco k zamyšlení…

evelýny
evelýny
14.12.2021 3 z 5

,,Při stěžování se stále zaměřujete na daný problém, místo abyste hledali jeho řešení."

Kniha silně motivační, ale nic nového pod sluncem, neboť zde najdete plno myšlenek, které byly již dávno vysloveny někým jiným.
Kniha osobních zkušeností, z kterých až moc sálá americké ,,sluníčkaření" a pro mě tedy naivita a tím nevěrohodnost.

Přesto kniha k zamyšlení.

Když tvrdíte, že něco nejde, ve skutečnosti říkáte, že to nechcete (Sadhguru Jaggi)

Já knihu vracím i s náramkem, ale nápad s jeho přesunováním nepovažuji za špatný.

ŽÁDNÁ FALEŠNÁ NADĚJE NEEXISTUJE, to je i moje motto.

P.S.: : Co mě nezabije, to mě posílí (Friedrich Wilhelm Nietzsche)

Tony86
Tony86
14.11.2021 2 z 5

Prvních několik stránek byla klasická motivační věc, kde se opakuje stále to samé a připomíná, kolik lidí se už do výzvy "připojilo". Pak už je to lepší a autor připomíná, že pesimismus a komentování negativních věcí nikam nevede a je třeba to mít na paměti. "Než promluvíš, zvaž, jestli tvá řeč bude lepší, než-li ticho"

igor6114
igor6114
09.11.2021 1 z 5

Dostal som tú knihu pretože sa vraj často stažujem... nepomohla! :D

Allla9
Allla9
25.10.2021 5 z 5

Připojuji se do dlouhé řady lidí, kteří si uvědomují, jak často si zbytečně stěžují. A nyní by správně měla nastat náprava, ale není to jednoduché. Zvyk je železná košile.

ziriant
ziriant
03.10.2021 5 z 5

Již delší dobu směřuji k podobnému postoji, ale až tato kniha mě přiměla obrátit myšlenku a plané pokusy ve snaživou praxi. Tedy: námět perfektní, ztvárnění výborné. Já byla s vystavěním knihy spokojená, naopak mi přijde, že do amerického rádoby sluníčkářství a planého opakování jedné myšlenky stejným způsobem pořád dokola to má daleko. Nu, jsem na sebe s výzvou zvědavá. Každopádně vím už teď, že v tomto případě je cesta cílem, takže se těším z toho procesu, nikoli z uštvané honby za odfajfknutím 21 dní bez stížnosti.

baacinka
baacinka
24.09.2021 2 z 5

Po napsání této recenze si budu muset přendat náramek na druhou ruku :-D Myšlenka zajímavá, ale stačilo by si přečíst anotaci a navléknout si na ruku gumičku, kterou jsem stáhla z jarní cibulky. V knize je totiž jen ta hlavní myšlenka a pak několik set stran "osobních zkušeností," srdceryvných příběhů, děkovných dopisů a podobné omáčky.

baacinka
baacinka
24.09.2021 2 z 5

Jako náramek jsem si nasadila a výzvu si upravila po svém. Ale upřímně, ta myšlenka s náramkem a snahou si nestěžovat je docela fajn, ale to jsem si mohla přečíst těch pár vět v anotaci a na ruku si navléknout gumičku, kterou jsem stáhla z jarní cibulky a mělo by to stejný efekt. V knize není nic, fakt nic navíc k těm pár větám hlavní myšlenky. Jen omáčka ve stylu "osobních zkušeností", srdceryvných příběhů, děkovných dopisů klientů a další sebechvály. Takže jedna hvězdička za nápad knize a jedna hvězdička překladateli, protože jsem po dlouhé době četla knihu v překladu místo v originále a neměla jsem chuť roztrhat stránky... nevím, jestli takto kritický recenze není vlastně kritika, po které bych si měla přendat náramek a druhou ruku, tak to asi udělám, ale v zájmu spotřebitele doufám, že se radami autora nebudou řídit všichni autoři různých recenzí :-D

Manifest blech
Manifest blech
13.09.2021 5 z 5

Podobné myšlenky jsem v sobě poslední roky měla a tohle dává hodně velký smysl.

jadunka
jadunka
05.08.2021 4 z 5

Kniha má mnoho zajímavých myšlenek. Určitě stojí za to se nad nimi zamyslet a zkusit to nestěžování omezit, i když to je někdy těžké.

Zmiu
Zmiu
21.06.2021 4 z 5

Zajímavá kniha. Podobné knihy o změně přístupu už jsem četla, ale tahle má v sobě navíc popsán způsob, jakým se dají nové návyky vytvořit. Že asi nestačí jen si říct, že to budu dělat jinak, ale je potřeba nové návyky nějak upevnit. Proto to přehazování náramku a 21 dní výzvy. Ano, je tam znát Amerika a náboženství, ale i tak se dá přijmout hlavní myšlenka. Chodit s náramkem asi nebudu, ale kdo ví? :-)

heczek
heczek
16.05.2021 3 z 5

Kniha stojí za přečtení, je inspirující a motivující. Koncept nestěžování si se mi líbí, autor má v mnohém pravdu. Ovšem knížka mohla být kratší, jelikož některé pasáže se stále opakují nebo mohl být alespoň zvolen jiný styl psaní.

Eliška680
Eliška680
09.05.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, dočetla jsem ji, ale chvílemi mě i nebavila. Když se autor stále opakoval s frázemi.

DYRKA98
DYRKA98
05.04.2021 5 z 5

Kniha svět bez stížností je praktická příručka pozitivního myšlení. Je věcná a obsahuje náramek, který je součástí nestěžovací výzvy, která trvá 21 dnů. Výzvu jsem zatím neabsolvovala, ale chystáme se.

certik003
certik003
02.04.2021 3 z 5

Přemýšlím, jak knížku hodnotit, aby to nevypadalo, že si na ni stěžuju... Knížka by určitě mohla být daleko kratší, vlastně neustále opakuje stejné myšlenky a chválí sama sebe, to moc nemusím. Navíc si myslím, že hranice mezi stížnosti a konstatováním negativního faktu je velmi tenká a netroufám si ji určit. Chápu myšlenku přendávání si náramku, aby si člověk víc uvědomil, že řekl něco špatně, nedovedu si ale představit, že nosím na ruce něco podobně ošklivého. Taky nevěřím, že potlačováním negativních emocí se člověk stává šťastnější. Pokud se mi stane něco špatného a budu se tvářit, že svět je zalitý sluncem, stejně se mi to projeví na náladě a jediné, čeho docílím je to, že partner bude přemýšlet nad tím, co udělal špatně, že mám špatnou náladu a tvrdím, že ne. Myšlenka být pozitivní a přemýšlet nad tím, co a jak řeknu, je perfektní a myslím, že úplně stačí. Přetvařování a potlačování emocí se mi nelíbí. 

Štítky knihy

pozitivní myšlení rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Autorovy další knížky

Will Bowen
americká
2017  83%Svět bez stížností
2019  82%Šťastný život
2018  81%Vztahy bez stížností
2020  87%Dopisy od Boha
2021  90%Příběhy štěstí

Kniha Svět bez stížností je v

Právě čtených38x
Přečtených451x
Čtenářské výzvě41x
Doporučených43x
Knihotéce199x
Chystám se číst224x
Chci si koupit80x
dalších seznamech2x