Svět bez stížností

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/big_svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4.2274
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Synergie

A Complaint Free World, 2007

Kniha Svět bez stížností

nemluva

Nebudu hodnotit knihu jako krásnou literaturu. Použijte tu knihu jako nástroj pro osobní rozvoj. Řiďte se tam popsaným návodem jak změnit svůj život k lepšímu a život se vám skutečně zlepší. Základní myšlenka je jednoduchá a v praxi funguje.

harena

Myslím si o sobě, že jsem většinou optimistická a nelíbí se mi, když si někdo stále stěžuje, ale uvědomuji si, že to někdy dělám i já. Proto mě tady zaujal nápad, jak toho dosáhnout lépe s náramkem. Už ho mám na ruce, svůj starší, nemusím mít fialový, protože to dělám pro sebe. V knížce je hodně citátů, mouder a příběhy lidí, kteří svých 21 dní bez sarkasmu a stěžování mají za sebou. Nápad je to výborný, jdu do toho, chci to zkusit. Myslím, že přečtení knihy bude přínosem i pro další.

Guepp

Kniha na Vás navalí velkou lavinu nadšení a motivace. Mnoho citátů, příběhů, ohlasů...
Jednoduchá myšlenka, princip napsaný možná až ve zbytečně dlouhé knize. Ale ono by to asi na druhou stranu pak nemělo takový efekt. Ke změně je potřeba opakování, opakování a opakování. Každému doporučuji! Těším se na další knihy.

Jitty82

„Na člověku by mělo být vše krásné: tvář, šaty, duše i myšlenky.”
- A. P. Čechov

Tento výrok Antona Pavloviče vložený do úst doktorovi Astrovovi, je aktuální dodnes.

Podle mého názoru by však měly být v tomto řetězci na prvním místě umístěny myšlenky. Náš vnější vzhled je odrazem našeho vnitřního světa. Právě změnou myšlení začínají všechny významné změny v životě.

Změnit myšlení je však nesmírně obtížný úkol, protože každou chvíli prolétne myslí nespočetné množství obrazů. Snažit se řídit tento proces je jako snažit se jet v bouři.

A zde nám přicházejí na pomoc slova, která jsou v podstatě ukazatelem našeho myšlenkového pochodu - lakmusovým papírkem, který nám umožňuje určit naše hodnoty, náš postoj k danému okamžiku, problémům a obecně způsob myšlení.

Nechybí ani zpětná vazba. Když si stěžujeme, pomlouváme nebo kritizujeme jinou osobu, živíme tím odpovídající myšlenkový pochod. Kultivujeme a hromadíme negativní emoce, které nevyhnutelně ovlivňují náš vnitřní a následně i vnější svět.

Autor nás vyzývá, abychom uvolnili energii plýtvanou lamentováním nad nedokonalostí světa a jeho nesouladem s našimi očekáváními a nasměrovali ji k tvůrčí činnosti.

Jako nástroj, díky kterému si lépe uvědomíme, kdy a jak často si stěžujeme, navrhuje použít fialový silikonový náramek.

P.S. Podle statistik citovaných Willem Bowenem si průměrný člověk stěžuje 15 až 30krát denně, a to nevědomě.
Něco k zamyšlení…

evelýny
14.12.2021

,,Při stěžování se stále zaměřujete na daný problém, místo abyste hledali jeho řešení."

Kniha silně motivační, ale nic nového pod sluncem, neboť zde najdete plno myšlenek, které byly již dávno vysloveny někým jiným.
Kniha osobních zkušeností, z kterých až moc sálá americké ,,sluníčkaření" a pro mě tedy naivita a tím nevěrohodnost.

Přesto kniha k zamyšlení.

Když tvrdíte, že něco nejde, ve skutečnosti říkáte, že to nechcete (Sadhguru Jaggi)

Já knihu vracím i s náramkem, ale nápad s jeho přesunováním nepovažuji za špatný.

ŽÁDNÁ FALEŠNÁ NADĚJE NEEXISTUJE, to je i moje motto.

P.S.: : Co mě nezabije, to mě posílí (Friedrich Wilhelm Nietzsche)

Tony86
14.11.2021

Prvních několik stránek byla klasická motivační věc, kde se opakuje stále to samé a připomíná, kolik lidí se už do výzvy "připojilo". Pak už je to lepší a autor připomíná, že pesimismus a komentování negativních věcí nikam nevede a je třeba to mít na paměti. "Než promluvíš, zvaž, jestli tvá řeč bude lepší, než-li ticho"

igor6114
09.11.2021

Dostal som tú knihu pretože sa vraj často stažujem... nepomohla! :D

Allla9
25.10.2021

Připojuji se do dlouhé řady lidí, kteří si uvědomují, jak často si zbytečně stěžují. A nyní by správně měla nastat náprava, ale není to jednoduché. Zvyk je železná košile.