Svět bez stížností

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4.2244
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Synergie

A Complaint Free World, 2007

Kniha Svět bez stížností

DYRKA98

Kniha svět bez stížností je praktická příručka pozitivního myšlení. Je věcná a obsahuje náramek, který je součástí nestěžovací výzvy, která trvá 21 dnů. Výzvu jsem zatím neabsolvovala, ale chystáme se.

certik003

Přemýšlím, jak knížku hodnotit, aby to nevypadalo, že si na ni stěžuju... Knížka by určitě mohla být daleko kratší, vlastně neustále opakuje stejné myšlenky a chválí sama sebe, to moc nemusím. Navíc si myslím, že hranice mezi stížnosti a konstatováním negativního faktu je velmi tenká a netroufám si ji určit. Chápu myšlenku přendávání si náramku, aby si člověk víc uvědomil, že řekl něco špatně, nedovedu si ale představit, že nosím na ruce něco podobně ošklivého. Taky nevěřím, že potlačováním negativních emocí se člověk stává šťastnější. Pokud se mi stane něco špatného a budu se tvářit, že svět je zalitý sluncem, stejně se mi to projeví na náladě a jediné, čeho docílím je to, že partner bude přemýšlet nad tím, co udělal špatně, že mám špatnou náladu a tvrdím, že ne. Myšlenka být pozitivní a přemýšlet nad tím, co a jak řeknu, je perfektní a myslím, že úplně stačí. Přetvařování a potlačování emocí se mi nelíbí.

EliskaD

V knize je velmi cítit přehnaný americký optimismus typický pro tento druh rozvojové literatury. I přes tento fakt knihu hodnotím velmi kladně. Ač jsem se nepustila do plnění 21denní výzvy, kniha mi pomohla si leccos uvědomit a více si všímat svých vlastních stížností, které jsou mnohdy úplně zbytečné. Kniha v sobě zahrnuje spoustu mouder, které jsou dokládány přiléhavými příběhy, které se (prý) skutečně staly. Většinou mi připadaly trochu přibarvené a přitažené za vlasy, aby k danému tématu více sedly. Jako ilustrující příklady však splňovaly, co měly. Příběhů je v knize až možná příliš, ale jednalo se o milé a pozitivní čtení, které knize neuškodilo.

michal2601

Kniha plná inspirace, jak zlepšit kvalitu svého života. Doporučuji.

pydla

Jak by bylo krásné, kdyby jsme potkávali jen lidi, kteří jsou spokojení, pozitivní a na nic si nestěžují. Jak jsme si zvykli na otázku: " jak se máš ", slýchat co se nedaří, kde co bolí a že vše je špatně.
Stojí za to si knížečku přečíst a zamyslet se nad tím, jestli by se s tím stěžováním a pomlouváním nedalo něco udělat.

Petratra

Myšlenka knížky se mi moc líbí, americké pojetí mi sedne o něco méně. Nevím, jestli si dokážu někdy 21 dní nestěžovat. Náramek na ruce mi to připomíná a až ho budu muset s knížkou vrátit do knihovny, mám v záloze jiné dva silikonové náramky, které mi to budou připomímat dál. V této náročné covidové době jsem bohužel nevydržela déle než 4 dny bez stížností. Stále dokola a dokola.

Karoli282

Skvělá motivační knížka. Člověka donutí zamyslet se, jak moc si všichni často zbytečně stěžují a o kolik lepší je si v mnoha případech nestěžovat. Velmi dobře se čte. Líbí se mi nápad i pojetí, jen si myslím, že kniha mohla být klidně o polovinu kratší, opakovalo se pořád to samé dokola.

Barbanka

Úžasná kniha....poslouchala jsem jako audio. Zakoupila náramky a rozdala je mezi své kamarádky. Jsem zvědavá, která z nás zvládne 21denní výzvu jako první :)