Najděte si svého marťana

od:

Najděte si svého marťana

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyte mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým cítem autor popisuje svět malýc... celý text

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyte mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým cítem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107623/najdete-si-sveho-martana-t7c-107623.jpg 4.4195
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Hanex
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (42)

Přidat komentář
nikol6168
11. srpna

Kniha mi hodně otevřela oči!

midlajs
20. července

Za mě teda rozhodně ano. Hlavně ti, kteří prochází určitým obdobím tato kniha pomůže mohu říct i snad nakopne.

Zorka
13. července

Kniha Marka Hermana se mi líbila už od věty "Nejmíň stokrát už jsem četl definici, co je to "poroznost", a nejméně stokrát studoval "zásadní" rozdíly mezi psychickými stavy a psychickými procesy - abych je vždy po pár dnech znovu a spolehlivě zapomněl" (s. 8). Kdo se někdy potkal s psychologií, ví přesně, o čem je řeč. Právě proto se mi líbí autorův styl, pro někoho možná tlachací a pro jiného příliš žoviální, který laik pochopí a odborník si ho, pokud mu tam ta definice chybí, převede. Knihu neberu jako stoprocentní návod na to, jak se chovat k dětem, žákům, rodině, ale spíš jako možnost ujasnit si některé myšlenky a zasadit je do kontextu vlastních zkušeností.

Charley
27. června

Dostala jsem jako dárek, ale musím říct, že je to velmi poučná a čtivě napsaná kniha. Nechala jsem si v ní několik záložek s cílem opět se k nim vracet. Takže vřele doporučuji ostatním!

Kristyna2014
09. června

Po přečtení Sebelásky od Lucie Kolaříkové jsem si myslela, že už nic lepšího přijít nemůže, ale přece jenom se něco našlo... Ony ty dvě věci spolu vlastně souvisejí, láska k sobě sama se odráží na lásce k našim dětem. Marek Herman v knize popisuje to, co cítím, tuším a vím, ale zatím to nedokážu popsat a už vůbec ne uvést do praxe. Myslím, že je tato kniha důležitá pro všechny, které zajímá vztah sebe a vztah matky a dítěte, který je dle mého názoru také ten nejdůležitější, nejintimnější a nejcitlivější pro obě strany. Mám přítele, se kterým máme občas neshody a chovám se k němu po vzoru mé mámy, a to si potom říkám, tak já to aplikuji na něm a co budu dělat se svými dětmi, to jim budu dělat to co sama nemám ráda. Výstižné je přísoví, nečiň druhému to, co nechceš aby druzí činili tobě... všechno to pasuje, už dávno věděli jak na to. A v dnešní době máme problém chovat se k sobě hezky a vlídně. Jsem zrovna u kapitoly "Vychovejte si doma medvídka Pú" a líbí se mi věta: "Ale mami, nech mě, já to raději udělám po svém a vyhraju." Je tak pravdivá. Děkuji panu Hermanovi, za to, že sepsal tuto milou knížku, plnou pohlazení. Doporučuji přečíst každému, komu jen trochu záleží na životě a budoucnosti svých dětí!

Terezka.a
24. května

Skvělá kniha :-)

EmillyN
22. května

Doporučila bych přečíst každému, kdo se stará o dítě/děti, vlastně všem. Spousta myšlenek, které nutí k zamyšlení a prozkoumání svého JÁ a různých souvislostí, jak sobě a druhým lépe porozumět, co vše dokáže dítě poznamenat,..

Dorrinka
26. dubna

Upřímně - jsem z knihy rozpačitá. Sáhla jsem po ní po přečtení naprosto skvělého rozhovoru s autorem v internetovém magazínu. Jenže nic moc víc obohacujícího, než ve výše uvedeném textu, jsem už nenašla. Hodně myšlenek, ač zásadních a jasně formulovaných, se tady neustále recykluje a recykluje, až do úmoru. Přiznám se, že jsem i přeskakovala... Smajlíky v textu mě rozčilovaly na nejvyšší možnou míru. Místy mi autorův bodrý tón proměnil pocit četby na pocit tlachání na pivkem. Tolik k negativům.
Obsahově s knihou souzním, líbilo se mi, že se zde nikdo nesnaží dělat z komára velblouda. Nenajdete zde pasáž, kde by se složitě vysvětlovala věc, kterou lze pojmout selským rozumem a oceňuji to zejména proto, že v oblasti výchovy dětí momentálně opět žijeme v temném středověku nepochopení a osudných chyb (typu Nevýchova a podobně), kde se z prosté situace řeší komplikovaně a říká se tomu "koncept". Velmi se mi líbila část o pohádkách, rozhodně si dohledám autorem zmíněnou literaturu.

Richisa
13. dubna

Četla jsem když se mi narodil 1. prcek, od té doby se ke knize občas vrátím. Některé myšlenky jsou opravdu zajímavé. Myslím, že by si to měl přečíst každý rodič a také každý učitel

tucnak67
25. ledna

Doporučoval bych každému rodiči

bee88maja
02. ledna

Vtipný způsob jak se zavrtat do vlastní duše, najít toho pověstného Marťánka v sobě, nalezení odpovědí, na otázky...co v nás zakořenilo, zamyšlení nad sebou, a snad i dodání odvahy, že to, kdo jsme a jak se nám daří. záleží v prvé řadě na nás, ať už v nás toho Marťánka udupal kdokoliv... Hledejte Marťánka v sobě. Zaručeně nebudete litovat :).

Candide
23.10.2016

Naprosto úžasná, myšlenkově plnokrevná kniha, jen mě vytáčejí ty překlepy.

simon_a
28.09.2016

Zase vyborna knizka. Mel by ji mit kazdy doma. Rada se k ni vracim. Hezky se cte, vystizna i vtipna.

sitovka
25.09.2016

Výborná knížka pro rodiče i každého, kdo pracuje s dětmi.

Pivísek
15.09.2016

Výborná kniha! Doporučuji každému!

joslin
23.08.2016

Příjemná motivační knížečka o výchově i nevýchově dítěte, o lidském nitru, o pohledu na vztahy a i na svou vlastní duši. S autotrem jsem si notovala a ráda si najdu další jeho počiny v naučné literatuře.

Pepína15
15.08.2016

Mnoho myšlenek, nad kterými jsem se pozastavovala a zamýšlela, ať už se týkaly chování, běžného života či výchovy dětí. Ostatně mám v plánu se ke knize vrátit, až bude u mě výchova dětí aktuální. Je až děsivě pravdivé, jak moc nás výchova formuje, a jak dlouho potom ovlivňuje náš život, chování k ostatním i vnímání se samých. Občas jsem až měla pocit, jak jednoduše můžeme špatným chováním svým dětem zničit nevědomky život. Velmi zajímavé.

klarka61
03.08.2016

Kniha, i když má své vady (rozhodně ne tolik, jak je ve svém slohovém výkonu rozebral rabor) je přínosná a poučná. Není tam určitě nic ve smyslu, že otec je při výchově svého potomka nežádoucí...atp.Není tedy dobré dát vždy na hodnocení jiných, hlavně pokud se to hodnocení silně vymezuje vůči kladným hodnocením. Vědět, že do 6 let se vytváří ucelený charakter člověka, že pochvala má větší účinek, než kritika, že kritika patří mezi komunikační jedy..., atd., atd.každý si tam něco pro sebe najde. Hodnotím 5 hvězdičkama

martin č.
21.06.2016

Přečetl jsem to trochu se sebezapřením. Neseděla mi forma. Smajlíky (jak píše Rabor), neustálé opakování a žoviální věty typu „vážně, zkuste to, uvidíte, že to funguje“; případně „A teď (na konci kapitoly) se běžte projít třeba do lesa“ A já si u toho říkal – Jasně, ty blbče, jenže já svůj volný čas věnoval právě čtení tvé knížky a na les už teď nezbývá prostor, jinak doma shnijeme mezi neumytým nádobím a nevypranýma věcma“ Tolik k negativům.
Když se ale oprostím od této (mně) nesympatické formy, s obsahem jsem v cca 70% souhlasil. Věřím, že výchova a působení především na malé dítě do 6ti let je to, co osobnost zformuje úplně nejvíc. Čili zejména matkám docela doporučuju a knížku s výše uvedenými rezervami hodnotím jako dobrou.

aruba
26.05.2016

Užitečné čtení o tom, jak se chovat k sobě, lidem ve svém okolí a především k dětem. Je smutné, že je naše společnost zaměřená na chyby a kritiku daleko více než na úspěchy a chválu. A ještě smutnější, jak taková kritická slova, která na svou osobu slyšíte v dětství mohou negativně ovlivnit celý zbytek vašeho života.

MarkTrend
09.05.2016

Výborná kniha, hodně vybízí k přemýšlení sám nad sebou a nad svým životem. Návod jak porozumět sobě i druhým.

rabor
15.04.2016

Chtěl jsem si přečíst něco jednoduššího z oblasti psychologie, ale zbytečně jsem se podceňoval a bál se knih od Freuda, jednak kvúli složitosti a pak jsem se obával, že budu muset uvažovat nad oidipovským komplexem, zda třeba tajně netoužím zabít svou matku a oženit se s otcem (nebo to bylo naopak?). Každopádně tahle kniha je skutečně až příliš jednoduchá, je srozumitelná snad až polopatická, líbivě uslintaně podbízivá, sračkosladká. Krom toho, že se lehce otírá o vývojovou psychologii, nemá s psychologií mnoho společného a pohybuje se někde mezi knihami typu "moderní výchova dítěte pro svobodné matky" a "jak být lepším a šťastnějším člověkem". Stávalo se mi, že jsem souhlasně pokyvoval hlavou, byť mi kniha neposkytovala žádné nové informace, ale častěji (nebo snad razantněji se setrvačností) jsem hlavou vrtěl ze strany na stranu. Byl by to dlouhý komentář, kdybych měl vypsat vše, co mě dojmulo jako šlápnutí do psího lejna, příliš dlouhý na tak útlou knížku, ve které se dvě třetiny textu stejně jen opakují. Ale o to hlavní vás neošidím. Autor nám představuje komplex moderní výchovy, kde vliv otce je nejenom postradatelný, ale zcela nežádoucí. Matka pak musí dítě neustále zahrnovat láskou, bez ohledu na to jaké věci zdemolovalo, kolik vypilo jedovatého saponátu nebo kolikrát svého brášku píchlo nožem. Matka musí vstoupit do role neúnavného otroka sloužící oddaně a bezchybně svému malému božstvu (trochu jako v Číně, kde díky politice jednoho dítěte vyrostla generace, které se přezdívá "malí císařové", ale ještě o něco víc). Samozřejmě při této výchově je nutné dodržovat další pravidla, např. motivace na výkon je vyloženě zavrženíhodná (taky jaká zrúda by po svém dítěti mohla chtít, aby bylo úspěšné?) naopak je nutné projevovat city, fantazii a vzájemnou empatii. Co na tom, že z takových dětí vyrostou pro život nepoužitelní přecitlivělý snílci, co si sami nedokážou zavázat ani tkaničku u boty. Nezoufejte, autor nám nabízí i společnost, do které se tyto děti zařadí, společnost ve které se všichni ze dne na den přestaneme honit za prachama a budeme šířit mír a lásku a se svými dětmi dělat jen ta co nás a je baví. Ale všichni víme, že to se v reálu nikdy nestane, že to funguje jen v malých komunitách a to jen dokud mají co hulit a dokud jim Evropský svaz vyplácí dotace na pěstování biomrkve. Stručně řečeno, autor mě nepřesvědčil, nenechal jsem se strhnout ani řadou účelových povídek, ale věřím, že si své čtenáře najde. Například svobodným matkám, kterým mateřstvím dostatečně změknul mozek (vypozorovaný fakt, čest výjimkám) se bude určitě líbit.

Faktem je, že motivace na výkon má také své nevýhody. Také mě asi jako malého příliš chválili, když jsem udělal hezký bobeček. Skutečně musím dát autorovi za pravdu, psychicky mě to poznamenalo, protože i dnes se ve mně rozleje příjemná spokojenost, když na oné místnosti uzřím svúj krásný výtvor. S nabitými komunikačními schopnostmi mám dokonce tendence o výjimečnosti svých hovínek vyprávět ostatním.

A ještě jedna věc, když už jsem se tak hezky rozohnil. Bylo by fajn, kdyby autor omezil používání smajlíkú na osobní korespondenci. Samozřejmě za předpokladu, že ve svých adresátech chce vyvolávat dojem, že si píší se čtrnáctiletou nanynkou co píše svúj blogísek pro všechny miloučký lidičky, páč je fááákt mucinky moc láskuje XDXDXD. Zaplatil jsem za knihu dvě stovky a za tohle bych autora poslal do →(_!_)

qydko
10.04.2016

Neříkám, že je kniha špatná, to rozhodně ne. Mnoho věcí může být užitečných. Ale trochu mi připadá, že je tam od každého trochu, autor trošku skáče a já pak měla problém v textu se nějak rozumně orientovat. Ale možná je to tím, že každý pokládáme za logické něco jiného a já se s autorem v tomto prostě a jednoduše rozcházíme.

IvetB
28.03.2016

Skvělá kniha, která donutí člověka přemýšlet.

RadaQ
14.03.2016

Vřele doporučuji - pěkné zpracování, autor je mi vyloženě sympatický. Dobře se čte a působí opravdu naléhavě ve svém sdělení.

Horys79
03.03.2016

Není možné se touto knihou při výchově dětí neinspirovat (více či méně). Zároveň, pokud rodič, učitel, trenér se povznese nad pocitem vlastní dokonalosti a bezchybnosti, není možné, aby se vztahy v rodině, škole, či jiném kolektivu, neposunuly k lepšímu. Skutečně doporučuji všem lidem, kteří pracují s dětmi, a kterým záleží na jejich zdravém duševním (možná i fyzickém) vývoji. Sám jsem rodič (11+5,5) a fotbalový trenér (ročník 2005-2006), proto hovořím z vlastní zkušenosti

Fíbí
21.02.2016

Ztotožňuji se s jeho radami. Dobře napsaná poutavá "odborná" publikace. Mluví mi z duše. Mám dvě dcerky a vychovávám je podobně - ale intuitivně. Skvělá kniha!

Niannie
19.02.2016

DOPORUČUJI!

Spousta rad a ponaučení o kterém nemá normální dospělák ani páru. Jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla před tím, než se ze mě stane matka, protože rodiče si moc neuvědomují jak moc působí na děti jejich emoce a problémy - a až budou v klidu rodiče, můžou být v klidu také jejich děti.
Vlastně se po přečtení cítím hrozně ublíženě ze strany rodičů..ale to asi nebyl úmysl :D Tuhle knihu dávám hned na přečtení mamce..z principu :D

Kniha mi přinesla úplně jiný pohled na výchovu dětí a přestože se nepohybuji v oboru pedagogiky nebo psychologie, tak bude patřit mezi mé oblíbené. Jsem moc ráda, že jsem ji objevila.

barcc85
16.02.2016

Povinná četba každého rodiče!!!
Úžasně jednoduše a lidsky psaný pohled do vnitra našich dětí i těch malých dětských "já" v nás.....

Márinka
28.12.2015

Doporučuji především rodičům malých dětí!