Najděte si svého marťana

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107623/big_najdete-si-sveho-martana-tjt-107623.png 4.1699

Kniha Najděte si svého marťana

EliskaD

Knihu mi byla opakovaně doporučovaná, naposled jako "povinné čtení" před porodem. Byla jsem zvědavá, jaký v ní tedy najdu čarovný recept, jak se stát skvělým rodičem.
Kniha je pojatá opravdu mile a citlivě a autor jako by mluvil přímo ke svému čtenáři (a někdy až otravně neformálně). Obecně je kniha takovou směsicí všeho možného, co autor (pedagog, nikoliv psycholog!) nachytal v průběhu svého života o psychologii. Místy to bylo jako když pejsek s kočičkou připravovali dort. Některé části mě vyloženě zarazily a proto bych uvítala citace nebo konkrétní odkazy na zdroje informací. Přes to všechno v knize byly podnětné pasáže, které mě přiměly se zamyslet a popřemýšlet. Nakonec však hodnotím za 2. A vlastně ani nevím, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje.

Kamčučák

Moje první přečtená psychologická kniha a hned na první dobrou. Určitě doporučuji. Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací k zamyšlení.

radekk33

Kniha je velmi poučná. Jsou v ní obsažena všeobecně známá moudra, která jsou aplikována do praxe. Ke knize se určitě ještě vrátím, spousta informací člověku unikla, mnoho informací člověk zapomene, je třeba si je za čas zopakovat. Kniha se čte poměrně dobře, občas jsem si něco musel přečíst vícekrát, abych to vstřebal:) a zvlášť druhá kapitola byla opravdu hodně výživná, myslel jsem, že to nedám:)
S čím s autorem rozhodně nesouhlasím je role otce ve výchově dítěte. Dle autora není skoro žádná :(!

PetulexD

Velmi poučné a inspirativní čtení. Člověk se musí zamyslet nad svým dětstvím, současným životem i tím, co chce předat svým ratolestem. Je to velmi poutavě a lidsky napsáno. Myslím, že se k ní někdy opět vrátím, abych v ní objevila něco, co mi na poprvé uteklo.

Starmoon

Ako mama som túto knihu potrebovala aj ocenila. Niektoré veci mi boli známe a Herman mi ich pripomenul (navyše veľmi nežne a zrozumiteľne), iné som si prvýkrát prečítala až uňho a dúfam (už len pre dobro môjho potomstva), že na nich nezabudnem (71. informácia, vyslan...). Poslednú kapitolu určenú pedagógom som vynechala, prečítanie ostatných však neľutujem, naopak. Už len mať čarovný prístroj, ktorý načítanú teóriu pretaví do praxe :D

asden12

Krásná mainstream kniha, doporučuji každému. Její obsah by měl být součást školních osnov - když není, tak si ji musíme takhle hledat sami.

Luciluc

Čtením knihy jsem sice strávila delší čas, ale když už jsem se k ní dostala, četla se velmi dobře. Marek Herman píše o odborných věcech "lidově", srozumitelně. Knihu bych doporučila všem, a obzvlášť lidem, kteří mají děti, protože zde najdete opravdu spoustu zajímavých témat k zamyšlení (jak píše autor: "Absolutně nejdůležitějším obdobím v životě člověka je doba do šesti let. V tomto období se utváří 85 % naší osobnosti."). V knize mám spoustu záložek a chci se k ní časem vrátit, nebo alespoň k těm založeným částem.

Několik myšlenek, které mě zaujaly:

"Všechny naše postoje jsou výsledkem našeho rozhodnutí. O tom, jestli nás něco naštve, nazlobí, rozradostní nebo rozesmutní, o tom si rozhodujeme každý sám." (str. 70)

"Pro ženu v obecné rovině platí: jsem taková, jaké jsou mé vztahy.
..Pro muže platí: jsem takový, jaký podávám výkon." (str. 93, 94)

"Důležité prostě není, co říkáme, ale to, co skutečně děláme." (str. 106)

"Všechno, co má nějakou hodnotu, je těžké. Jinak to nejde." (str. 122)

"Máme dvě uši a jedna ústa. Jinými slovy: je lepší naslouchat než mluvit." (str. 142)

essterkaa

Nejvíce mě oslovila kapitola o výchově malých dětí. Ta mi přišla opravdu velmi přínosná a zajímavá. Kdyby se celá kniha skládala pouze z této kapitoly, stačilo by mně to…