Najděte si svého marťana

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107623/najdete-si-sveho-martana-t7c-107623.jpg 4.2508
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Hanex
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (126)

Kniha Najděte si svého marťana

Přidat komentář
katallinka
12. června

Velmi poučná kniha. Autor vše podává velmi poutavě a zároveň se dozvíme hodně zajímavých informací. Kniha mi trošku upravila má přehnaná očekávání a dovolila mi změnit pohled na děti i sebe.

lindaofarim
06. června

Mnohem víc se mi líbila autorova další kniha: Jsi tam, brácho? Ale i tady jsem si našla několik zajímavých rad a tipů. A hlavně jsem si opět několikrát řekla: AHA! Doporučuji!


SimcaU
03. června

Jedna z mála knížek o psychologii, kterou by si měl přečíst každý, vše podáno jednoduchou a srozumitelnou formou.

Ema22
01. června

Kniha mě pohladila a poučila. Četla jsem ji trochu na přeskáčku. Myslím, že se k ní budu často vracet. Chci zodpovědět položené otázky, na což potřebuji pořádně tlustý sešit (nebo složku ve svém ntb?). Líbí se mi přestávky po kapitolkách, protože číst marťana na jeden zátah nelze, nebo lze, ale pak nad ním není čas přemýšlet.
"Pokud si tedy opravdu přejete, aby vás někdo neměl rád, nikdy jej nepusťte ke slovu. Vy přece všechno víte nejlépe. Čas od času mu dejte slovo - jenom ale proto, abyste zjistili, v čem se vlastně zase mýlí. Pozorně jej sledujte, abyste nepropásli chvíli, kdy se bude muset nadechnout, protože to je ten pravý okamžik pro vás, abyste začali opět neomylně radit, poučovat, vysvětlovat. Toto je zaručený recept, jak se co nejdříve dostat do komunikačního pekla." s. 196

Anniee
27. dubna

Takový "must-read" pro všechny. Veškerá životní moudrost na jednom místě. S lehkostí, grácií, něžností, vtipem a znovu s vydatnou porcí selského rozumu.

katulkav
20. dubna

Čtivě psaná učebnice z oblasti psychologie. Považuji za přínosnou příručku k poznání sebe sama a zamyšlení se nad svým životem,mezilidskymi vztahy a vlivem na své potomstvo. Myšlenky autora se dost často opakovaly,asi to mělo být účelem k zapamatování,mě to ale v polovině knihy začalo malinko nudit. Jinak považuji za užitečnou vzdělávací literaturu.

Anickahor
13. dubna

Tohle by se mělo rodičům rozdávat v porodnici jako "návod k použití" při výchově dětí! A taky učitelům... A vůbec - každému :)
Je to úplný základ psychologie předaný pro širokou veřejnost. Jasně a srozumitelně.
Při čtení jsem si zakládala zajímavé a důležité části, nakonec jsem zjistila, že mi skoro ani nestačí "lepíky" :)
Jasně, občas se tam něco opakuje (jak je zde knize občas vytýkáno), ale to vůbec nevadí. Opakování je matka moudrosti a u této knihy to platí o to víc :)

DreamerX9
13. dubna

Humorné, lidské, prosté a poučné tahle kniha byla prostě super a výborným zamyšlením do života :)

1

Doporučujeme

Umění milovat
Umění milovat
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše
Proč muži lžou a ženy pláčou
Proč muži lžou a ženy pláčou
Jak získávati přátele a působiti na lidi
Jak získávati přátele a působiti na lidi