Najděte si svého marťana

Najděte si svého marťana

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107623/najdete-si-sveho-martana-t7c-107623.jpg 4.3300
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Hanex

loudomar

Super kniha která možná dovede pár rodičů k depresi :) Ne vážně naleznete v ní spoustu chyb které rodiče běžně dělají a měli by se jich vyvarovat. Nejrůznější metody a doporučení jak s dětmi i dospělými lépe komunikovat. V 90% knihy bych i souhlasila, jediné co nedokážu přijmout ani v případě jiných autorů je přisuzovaní nemocnosti dětí jejich zanedbávání a nevšímání si jich. To by pak každá druhá matka v období jarních viróz donesených ze školky musela na své děti úplně kašlat. Navíc se pan doktor zmiňuje i o rakovině v souvislosti s psychosomatikou, což jako absolvent přírodovědecké fakulty nemohu už vůbec uznávat. Tělo může být odrazem duše ale rozhodně jen do určité míry.

lea735

Krásná kniha, skvěle napsaná , milá, přívětivá. Panu Hermanovi moc děkuji , za to , že mě naučil vědět co chci. Tahle knížka mi zcela jasně ukázala že nemá smysl se trápit a vůbec myslet na to , jak se chovají jiní , to je jejich problém. Jde o to , abychom se sami k sobě i druhým lidem chovali hezky a korektně . Ti druzí ať si dělají co chtějí. Být sám sebou a nedělat to, co nechci aby mi dělali jiní. Myslet na to , že jsme také byli dětmi , neodsuzovat , nesoudit , jen prostě žít ….
Moc děkuji.

lucy.sankova

Jiný úhel pohledu na psychologii. Pro mě velmi užitečná kniha.

JIVaJaH

Knihu jsem měla nejprve půjčenou. Dočetla jsem do str.118 a šla si koupit svou. To, že tu knihu chci, jsem tušila ale už mnohem dřív....jen jsem se s každou další stranou ujišťovala.Je to kniha plná laskavého moudra! Přináší pohlazení stylem psaní, samotnými myšlenkami, je plná citu. Je to příjemná promluva ke čtenáři. Moc za ni děkuji.

Lotka

Některé pasáže poučné a jiné nudné. Tak nějak se to střídalo, ale celkově jsem si z toho jako rodič dost informací vzala k srdci.

TinaStar

Naprosto báječná kniha psaná s vtipem, nadhledem a přitom neztrácí na odbornosti. Vřele doporučuji zejména rodičům!

JanaVoj.

Kniha se dobře čte. Pomůže vidět věci jinak než se na první pohled zdá. Doporučuji přečíst všem rodičům.

flanky

Srovnám-li očekávání s realitou, musím říci, že mě kniha více zklamala než potěšila. Autor sice půvabně v první kapitole hovoří o dítěti v nás, nicméně pak toto téma na dlouhou dobu opouští, a když už se k němu vrátí, prakticky nic moc si nepamatujete z té první části, která je zase důležitá pro nynější text. Někde mi to trochu přišlo jako kopírování zmíněných autorů a někdy mi přišlo, že autor citoval až příliš mnoho textu, místo aby se pokusil o své podání. Myslím si, že kniha mohla nabídnout čtenáři více, vždyť v autorovi ty vědomosti a zkušenosti jsou.

MikeDV3

Naprosto úchvatná kniha. Ještě teď mám úsměv na rtech. Je úplně jedno, jestli máte psychologii rádi nebo ne tahle knížka Vás prostě osloví. Je psána tak neuvěřitelně poutavým a srozumitelným jazykem, že jsem se nemohl dočkat až zase začnu číst. Potvrdila mi jednu sice jednoduchou, ale strašně důležitou věc. A to že je důležité dívat se občas na svět očima malého roztomilého Marťánka :-)

jaroiva

Asi tak 50 na 50. Některé části mě nebavily, některé oslovily.
Za vůbec nejcennější část knihy ale považuji seznam literatury, ze které autor čerpal. Protože samotná kniha mi připadala mělká, letem světem, psychologie z rychlíku. Pro důkladnější pochopení kapitol, které mě zajímaly, raději sáhnu po těch doporučených knihách.

luckomar

Super kniha nejen o výchově dítěte. Musím říct, že několik odstavců jsem už dávno znala z jiné pedagogické literatury nebo psychologické. Každopádně ... kniha je velmi zábavná, poučná a rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří mají co do činění s dětmi, a nebo se chtějí jen poznat a například změnit některé návyky. Já třeba od přečtení více dodržuji slovo a mapa života mi taky hodně dala.

Irma007

Kniha je naprosto ničem, autor není psycholog a je to vidět!! Měl by možná koučovat, ale ne plést do výchovy dětí!

Dervish

Nedočteno. Přiznám se, že jsem po knize sáhnul na základě kladných komentářů zde na databázi, bohužel po 50 stránkách jsem si řekl, WTF, to museli hodnotit jinou knihu, vždyť tady není nic převratného, nic co by člověka oslovilo, přimělo se zamyslet (teď kecám, jednou jsem se zamyslel, a to nad člověkem, který má do knihy potřebu narvat smajlíky, a ne jednoho nebo dva, mraky smajlíků, kteří na mě ze stránek vyskakovaly a bafaly a rušily v koncentraci na text; pokud se člověk nenaučí vyjadřovat tak, aby nemusel smajlíka použít, nikdy z něho dobrý spisovatel nebude, to je prostě fakt). Kniha možná v závěru chytne druhý dech, nevím, já nemám vůbec žádnou potřebu číst dál, pro mě ztracený čas...

Víc než knihu, to připomíná učebnici, u které by studenti neměli usínat, ale nějak se to nepovedlo.

popelka595

Po přečtení téhle knížky si svojí
trojnožku (práce, vztahy, koníčky) mnohem víc hlídám. Jak píše autor, dá se sice chvíli stát jen na dvou nohách či dokonce pouze na jedné, ale dlouhodobě se to prostě ustát nedá.

M-arta

Tohle je fakt radost - knížku mám ještě v prvním vydání, kdy vyšla v podbě skript k přednáškám z psychologie a pedagogiky. Sdělení je zpracováno čtivě, vtipně, vlídně a přínosně, věřím, že na takových přednáškách nikdo neusínal.

lailaj

úžasná a inspirující knížka a navíc se dobře čte :-)

Chrystyna

Je to super kniha, jednoduše napsaná.

cielulucy
14. únoraodpad!

Kniha mi mnohé osvětlila. Doporučuji k přečtení.

Lavin

Tak tohle by měla být povinná četba všech rodičů, učitelů, vychovatelů...

TeryRaj

Četla jsem ji už před osmi lety. A dodnes na ni vzpomínám. Už si ani nepamatuji, jak byla napsaná, oslovil mě však její obsah. Otevřel mi oči a od té doby kráčím po světě s hlavou vztyčenou. A užívám si radosti všedního dne. Jako moje malinké děti. Fakt na tom Marťanovi něco bude :-)

Vierka_kikanika

Najlepšia a najzrozumiteľnejšie napísaná kniha o psychológii, akú som kedy čítala.

momo01

Tak mně toho za pět let studia řekli o psychologii opravdu hodně. Tolik, že vyhledávám knihy, které se snaží jednoduchou a srozumitelnou formou přiblížit čtenářům základní psychologické principy, abych je mohla případně doporučovat dál "normálním" lidem. Tady ale spíš doporučuju zůstat u zdrojů, ze kterých autor vychází. Sice se mu moc pěkně povedlo vysvětlit vznik a fungování životních scénářů, ale i Berne, ze kterého vychází, to umí čtivě.
Knize navíc škodí smajlíky a vatové výplně: "Teď se posaďte, bude to zajímavé" nebo "To byla ale těžká kapitola, že? Jestli jste dočetli až sem, jste opravdoví pašáci… dejte si čaj nebo kafe".

Gabi13

Doporučuji přečíst všem rodičům a učitelům. Je to nenásilna inspirace k zamyšlení se nad svým přístupem k životu a především k dětem. Pan Herman vše popisuje velmi laicky a přidává reálné zkušenosti. Děkuji za takovou knihu.

Katja

Souhlasím s raborem a Janou do posledního slova.
Pokud si opravdu chcete přečíst něco o psychologii, kde se celá kniha nebude točit pořád dokola, nebude obsahovat smajlíky a ilustrace, které vám po čase začnou připomínat toho iritujícího zeleného skřeta z TV, tak moje rada zní: jděte do knihkupectví a vezměte do ruky tuto knihu. Nalistujte předposlední stránku. Vidíte seznam doporučené literatury? Jednu z těch knih si vyberte. Marťana vraťte zpět do regálu a kupte si tu druhou knihu.

Inka063

Psychologii jsem nestudovala, takže nevím, co tam studentům říkají a co studenti chtějí vědět. To, co zde říká autor, je takové přístupné, milé, kamarádské, srozumitelné, ale nijak objevné (jestli ani toto se v psychologii studenti neučí, pak nevím, co se tam učí). Na druhou stranu - téměř všichni víme, jak se chovat k dětem a k sobě navzájem, jak "to má být", co je správné a co ne - a přesto se tak nechováme. A teď babo raď. Je stále pořád málo podobných knih? Nebo je jich dost a lidi je nečtou? Nebo je čtou jen ti, kteří na sobě chtějí pracovat a kteří je vlastně ani moc nepotřebují, protože intuitivně vědí, jak na to?
Autora oceňuji za to, že v různých článcích v tisku prosazuje zdravý, selský rozum, nestaví dítě vysoko na piedestal a nedělá z něj primadonu. Otevřeně říká, že dítě musí být milováno, ale zároveň musí mít hranice a limity, za něž ho nepustíme (a proto ty 3*).
V naší společnosti je to tak trochu ode zdi ke zdi...

Ivutka4
02.10.2017

tu knížku jsem si vážně potřeboval přečíst - podtitul - vše, co jste chtěli vědět o psychologii, ale ve škole Vám to neřekli, je přesný.

Janek
18.09.2017

Je mi líto, ale komentář rabor se mi zdá celkem výstižný. Záměr - představit základní principy psychologických procesů (k vývoji člověka a jeho komunikaci), aby jim rozuměl i "normální smrtelník" - je jistě chvályhodný, ale k velké škodě pokulhává na obě nohy. (Teď si běžte uvařit čaj, abyste dočetli tento komentář v klidu a v dobrém rozpoložení.)
Text pokulhává. Na pravou nohu. I na levou nohu. Na obě nohy.
Ale záměr byl dobrý. Autor se snažil (a to je třeba ocenit). A mně osobně by se kniha četla lépe, kdyby se v ní neopakovalo pořád dokola těch několik poučení, která jsou jistě užitečná, ale nezdají se mi nijak objevná. (A jak se vám čte tento komentář?)
Shrnutí
Je lépe se na sebe usmívat než se hašteřit.
Žijeme ve společnosti, která je zaměřena na výkon.
Je lépe obklopovat se lidmi, s nimiž souhlasíme - (a protože takoví nemohou být všichni, je dobré, když je jich více než těch, kteří mají jiný názor než my).
Je lepší se na sebe usmívat než se hašteřit.
(Už vám vystydl čaj?).
Snaha je důležitější než nedostatky textu.
Blízký vztah s matkou je pro dítě zcela zásadní a formující, zejména v prvních 6 letech života dítěte.
Je užitečné psát si deník.
A je dobré, když jsou pravidla, která jsme společně nastavili, dodržována.
Raději si přečtěte něco jiného (např. cokoli z literatury, kterou Herman doporučuje). A pište si deník!

zuziila
18.09.2017

Za mě povinná četba pro dospělé ! Každému jen mohu doporučit.

fina3210
23.08.2017

Must-read kniha, ať už dítě mám nebo nemám. Dospělý procitne v mnoha kapitolách.

Káča2015
22.08.2017

Nemívám to ve zvyku, ale možná ještě víc doporučuji autorova videa, pro mě je víc poslouchatelný, než čitelný. Nicméně s ním hodně často souhlasím, až budou moje dcery hledat rady "jak na" svého potomka, doporučím jim místo mimimaminek tohoto pána...