Najděte si svého marťana

Najděte si svého marťana https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107623/bmid_najdete-si-sveho-martana-tjt-107623.png 4 803 190

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo.... celý text

Hoblinka
Hoblinka
03.03.2024 5 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale pak to nabralo grády.

roso.mak
roso.mak
21.01.2024 5 z 5

Jedina kniha, kterou potrebujete přečíst o výchově dětí.
Jediná kniha, kterou potřebujete přečíst o seberozvoji.
Jedina kniha, kterou potřebujete přečíst na téma: "jak být šťastný".

Tohle všechno tam je. Dobře zpracované s odrážkami, zvýrazněním a vším co si můžete přát, aby se to dobře četlo.

Petiscetbis
Petiscetbis
15.01.2024 5 z 5

V knize "Najděte si svého Marťana" se dozvíme spoustu užitečných rad do života. Ten se, ať chceme nebo ne, skládá z lidských interakcí v rodině, škole nebo práci. Náš život a život lidí kolem nás by se mohl zlepšit, pokud bychom uplatňovali zásady správné komunikace, interakce a společného soužití. V konzumní společnosti jedinců zaměřených na výkon je dle autora naše vnímání pokřiveno tak, že jsme přesvědčeni o tom, že musíme podávat dobré výkony (ve škole, práci, sportu apod.) aby nás někdo měl rád. To může mimo jiné rezultovat i v duševní nezdraví, jehož jsme skutečně u spousty lidí v naší společnosti svědky. Kniha obsahuje konkrétní návody, jak se ve vztahu rodič-dítě, učitel-student, v partnerském, ale i v přátelském nebo sousedském vztahu chovat, abychom se cítili lépe a směřovali správným směrem. Podněty k zamyšlení např. nad tím, co běžně říkáme a co tím myslíme, jsou skutečně obohacující a stojí za to se nad nimi pozastavit a případně změnit.

Chesterton
Chesterton
20.12.2023 3 z 5

Jak jsem byla nadšená z Máma není služka, máma je dáma, stejně jsem otrávená ze stylu téhle knihy.
ANO pro rodiče je tam plno pozitivních a motivačních věcí. Které z vás to sedí jako Ema22, naprosto ok. Mnoha maminkám může podpořit vztah zejména v prvních letech.
Ovšem názor, že otce může nahradit babička?
S tím jako matka dvou synů a babička nesouhlasím. Celkově se mi to nečetlo moc dobře.
3/4

Ema22
Ema22
05.12.2023 5 z 5

Podruhé, tentokrát výběrově. Doporučuji vzít do ruky tužku a úkoly nepřeskakovat.

ŽabákDokvákal
ŽabákDokvákal
13.07.2023 3 z 5

Kniha nepřináší nic nového, nicméně by měla být povinnou literaturou pro všechny rodiče. Tři hvězdy dávám, protože mi, zejména v cca prvních dvou třetinách knihy, vadilo (nad)užívání smajlíků, čtenář nadsázku pochopí i bez toho, nebo ne? :-)
Ke konci už se pak některé myšlenky opakovaly.
I tak to ale doporučuji k přečtení všem rodičům.

Tichaholka
Tichaholka
21.06.2023 1 z 5

Taká nezaujímavá kniha. Akoby som si vzala učebnicu psychológie, vypísala dôležité termíny a k nim popisovala vlastné myšlienky. Pre mňa prázdna kniha plná žvástov, ktoré mi nič nedali. Som sklamaná, na to, aké hodnotenie kniha má. Ale podporujem zmýšľanie môjho profesora psychológie: "každá kniha má svého čtenáře, každý si tam najde něco svého a osobního ze svého života"... Snáď dá druhým čitateľom niečo viac, než mne.....

Netopyr07
Netopyr07
25.04.2023 4 z 5

Některé kapitoly byly velice zajímavé, ale celou knihu přelouskat nedokážu, i kdybych se... ;-) Nicméně zde každý může najít něco, co ho osloví.

katerina9582
katerina9582
10.04.2023 4 z 5

Kniha mi byla přínosem. Marka Hermana mám ráda

Vendyorit
Vendyorit
06.03.2023 4 z 5

Spousta zajímavých informací. Ale určitě to není čtení na "jeden zátah". :-) Spousta informací se zde opakuje, ale dejme tomu... Opakování je matka moudrosti, jak se říká. :-)

Martina1725
Martina1725
05.02.2023 4 z 5

Takový dobrý základ psychologie

Petra186
Petra186
05.01.2023 5 z 5

Knihu doporučuji, koupila jsem si ji domů. Nedá se jednorázově přečíst, ráda se k ní budu vracet. Je jednoduše napsaná, srozumitelně.

lordes7975
lordes7975
11.12.2022 2 z 5

Příjemný úvod do problematiky, ale silně nedoporučuji těm, co už mají o tématu načteno- je to sice hezky napsané, ale to bude tak vše.

pige
pige
30.11.2022 4 z 5

Velice čtivé. Jasné a srozumitelné.

eliifa
eliifa
13.10.2022 3 z 5

Poutavé čtení, hezky napsáno, ale dost informací se opakuje

Antyhiron
Antyhiron
26.09.2022 1 z 5

Asi mám hodně načteno nic nového.

Luvy
Luvy
29.06.2022 4 z 5

Doporučil mi to kamarád, ale nadšení se nedostavilo. Myslím si, že by kniha mohla být daleko stručnější, mohla by obsahovat více příkladů ze života a tak. Ale ubírám jen jednu hvězdičku, protože nerada kritizuju, a to, že se nelíbí kniha mně, neznamená, že je špatná.

EliskaD
EliskaD
23.06.2022 2 z 5

Knihu mi byla opakovaně doporučovaná, naposled jako "povinné čtení" před porodem. Byla jsem zvědavá, jaký v ní tedy najdu čarovný recept, jak se stát skvělým rodičem.
Kniha je pojatá opravdu mile a citlivě a autor jako by mluvil přímo ke svému čtenáři (a někdy až otravně neformálně). Obecně je kniha takovou směsicí všeho možného, co autor (pedagog, nikoliv psycholog!) nachytal v průběhu svého života o psychologii. Místy to bylo jako když pejsek s kočičkou připravovali dort. Některé části mě vyloženě zarazily a proto bych uvítala citace nebo konkrétní odkazy na zdroje informací. Přes to všechno v knize byly podnětné pasáže, které mě přiměly se zamyslet a popřemýšlet. Nakonec však hodnotím za 2. A vlastně ani nevím, proč se kniha jmenuje tak, jak se jmenuje.

Kamčučák
Kamčučák
23.03.2022 4 z 5

Moje první přečtená psychologická kniha a hned na první dobrou. Určitě doporučuji. Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací k zamyšlení.

radekk33
radekk33
22.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi poučná. Jsou v ní obsažena všeobecně známá moudra, která jsou aplikována do praxe. Ke knize se určitě ještě vrátím, spousta informací člověku unikla, mnoho informací člověk zapomene, je třeba si je za čas zopakovat. Kniha se čte poměrně dobře, občas jsem si něco musel přečíst vícekrát, abych to vstřebal:) a zvlášť druhá kapitola byla opravdu hodně výživná, myslel jsem, že to nedám:)
S čím s autorem rozhodně nesouhlasím je role otce ve výchově dítěte. Dle autora není skoro žádná :(!

děti česká literatura rodina sebepoznání, sebepoznávání vývoj a výchova dětí

Marek Herman
česká, 1965
2008  81%Najděte si svého marťana
2019  90%Jsi tam, brácho?
2021  83%Máma není služka, máma je dáma
2023  83%To tajemství je pevný pár

Kniha Najděte si svého marťana je v

Přečtených1 234x