Najděte si svého marťana

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je napsána vlídně a srozumitelně. Objevíte v ní svěží pohledy a úvahy z oblasti psychologie a mezilidských vztahů. Dozvíte se informace, o kterých s překvapením zjistíte, že je prostě potřebujete k tomu, abyste mohli vést spokojený život. Text je silný a naléhavý a zejména vás zaujme to, s jakým citem autor popisuje svět malých dětí; jeho pojetí je sympatickou pozvánkou do světa dětské psychiky. Zajímavou pointou je tvrzení, že každý dospělý v sobě nosí malé dítě, svého marťana, který o něm ví všechno. A že cestou ke spokojenému životu je právě umění naslouchat onomu vnitřnímu hlasu, na který mnoho z vás už dávno zapomnělo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107623/najdete-si-sveho-martana-t7c-107623.jpg 4.3345
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Hanex
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (85)

Přidat komentář
LenkaV.1
20. ledna

To by měla být povinná literaura! Čtivě a vtipně podaná vážná témata, nutí k zamyšlení. Styl, myšlenky, názory autora jsou mi opravdu velmi blízké.

ivanah
15. ledna

I když nenadchla, tak rozhodně potěšila :) Cítím to podobně. Velmi laskavá, prostá a srozumitelná knížka nejen o dětské duši, protože uvnitř jsme pořád všichni i dětmi. Bohužel spousta pasáží se opakuje, mohla být klidně poloviční. Až si člověk říká, jestli to autor po sobě aspoň jednou četl :)

sheldon8410
14. ledna

Velice zajímavá knížka, kterou by si měli přečíst nejen všichni rodiče. Ačkoliv já děti nemám, považuju knihu za přínosnou i pro sebe. Najdou se tam totiž i cenné rady týkající se obecně mezilidských vztahů. A až děti mít budu, tak si to přečtu znova :)

Phoenix16.cz
24.12.2018

Přečetla jsem jako začínající rodič a takovým lidem bych tuto knihu doporučila. Je to v podstatě "sbírka" psychologických faktů napříč oborem, napsaná velice přístupnou formou. Tomuhle textu porozumí opravdu každý. Autor neustále nutí při čtení myslet, přemýšlet, zamýšlet se. A právě to slovo "nutí" je tu podstatné. Jeho text je extrémně naléhavý (opakování stále stejných frází je enormní) a působí, že pokud všechno ihned nezačnu dělat tak, jak radí, nedopadne to dobře. Sám to v závěru knihy přiznává a nabádá, že nejdůležitější je používat selský rozum, s čím velmi souhlasím. Pro mě nejdůležitější kapitolou byla 4, která mě dost překvapila. Pohádky jsem vždycky dost podceňovala, ale po přečtení svůj vztah k nim asi přehodnotím.

Ernesta
04.12.2018

vyborna knizka, doporucuji, hezky se cte a je srozumitelne napsana. O Vanocich ji daruji i kamaradce.

Klamm
10.11.2018

Co se obsahu týče, s většinou názorů souhlasím. jedná se z větší části o esenci transakční analýzy, podanou srozumitelným jazykem. Opakování vět a frází, na které tu mnozí hašteří mi nevadilo, bral jsem to jako připomínku důležitých stavebních kamenů knihy.
U mě dobrý, doporučuji!
95%

Eva88
24.10.2018

Nejsem fanynka rodičovských "přírůček", ale tato je opravdu moc fajn. Mám ráda přednášky pana Hermana i tuto knihu. Přečetla jsem letem světem v těhotenství a stále se k ní vracím. Vždy mě pan Herman uklidní a nabudí. Že je v pořádku být laskyplná a schovívavá. Nešetřit hlazením a mazlením. Používat selský rozum.

capar
15.10.2018

Tak neříkám, že to bylo zlé...dokonce první půle mě i bavila, ten pohled na nás trochu jinak...pár věcí jsem si i sama zkusila, našla jsem věci sobě použitelné... Ale nakonec se ty hlavní myšlenky pořád a pořád a pořád opakovaly, nic nového nepřišlo a to mi přišlo škoda... Možná mohla knížka ve 2/3 skončit...

swon
01.10.2018

Spousta mých kamarádek mi řekla, že tuhle knížku musím do porodu přečíst - to jsem tedy nestihla. Hlavně mi ale všechny tvrdily, že je fakt super a člověku otevře oči, protože najednou zjistí, kolik chyb nasekali rodiče při výchově a čemu všemu bychom se měli vyhnout my...
No, za sebe musím říct, že knížka Marka Hermana z nás skvělé rodiče neudělá. K tomu je určitě zapotřebí víc než pár kapitol a víceméně velmi obecných tvrzení, u kterých po přečtení vlastně zjistíte, že to přece všechno víte. Na druhou stranu nepopírám, pro některé z nás jistě není na škodu si některé odstavce přečíst a zamyslet se. Já se k ní už nejspíš ale nevrátím. Budu se snažit být dobrý rodič, ale už teď bohužel vím, že i já s mým mužem nějaké chyby uděláme a zpětně budeme kvůli tomu na sebe naštvaní. Neexistuje perfektní člověk, neexistuje tedy ani perfektní rodič.

Figallka
30.09.2018

Kniha je pro mne lék na prázdnoty, které se objevují v našem každodenním žití. A to protože každý by si měl uvědomovat, že má v "hlavě" sobě stále to malé dítě "marťana", který se chce každý den projevovat! A mi ho nenecháme vyjít na povrch a proto ho stále potlačujeme. Není nad to být zas tím malým chlapcem/dívkou, které má tak neskutečné myšlenkové pochody. Mělo by to pro nás být denní psychohygienou a radostí, ale ne trápením.
Každý by si měl alespoň jednou za den uvědomit, že žijeme teď a tady! A stále jsme stejní jen trochu velcí. "Koukám, na svět dětskýma očima."
Knihu by si měl přečíst ten, kdo nedokáže porozumět sám sobě, protože když neporozumíme sami sobě, tak nemůžeme rozumět našim malým dětem "marťánkům" a začít je vychovávat pro život.

tereza8
25.09.2018

Za mě “povinná četba” pro každého - ať už rodiče či pedagoga :-) Nemám co vytknout. Lidsky a s nadhledem napsaná kniha - to je přesně to, co mě baví. Ke knize se budu určitě vracet.

Pistácie
04.09.2018

Trochu zklamání. Neustále se opakující věty a fráze, o tom, jak musíme mít rádi sami sebe, a sami sebe pochopit, abychom mohli komunikovat s druhými a chápat i ostatní kolem nás. Tohle mě provázelo celou knihou, a neustalo to ani na konci.
Chtěla jsem to dočíst, protože jsem doufala, že se dozvím něco zajímavého, ale přišlo mi, že to pořád dokola omílá to samé. Nic nového nepřišlo, snad jen to, kolik různých poučení mohu najít v pohádce O popelce. To bylo i celkem zajímavé. Ale jinak jsem se do knihy nutila, a chtěla jsem to mít za sebou. A to jsem se na ní pravdu těšila, a četla o ní dobré recenze. Ale osobně mě zklamala. A jsem ráda, že jí mám už za sebou. Takže za mě už ne.

efka.michalkova
26.08.2018

kniha Najděte si svého marťana nepřináší žádné překvapivé a nečekané poznatky a doporučení - nebo alespoň ne nic, co by každý, kdo oplývá trochou sebereflexe a uvažuje o vztazích s lidmi kolem. rozhodně si nemyslím že jde o učebnici psychologie pro laiky, spíše o výtah některých teorií a jejich propojení s praxí. ale to není nic špatného, myslím že spoustu věcí vás prostě nepřekvapí protože se jimi sami řídíte, nicméně pro někoho mohou být klíčové a přelomové. jen bych si knihou nedělala ambici na "laickou učebnici psychologie". mě osobně nejvíce zaujala myšlenka, že přílišným důrazem na výkon dětí (a to jak to děláme nevědomě) můžeme z dětí snadno vychovat workoholiky.

s čím rozhodně nesouhlasím jsou genderové stereotypy, ve kterých se pan Herman utápí. už jsem unavená z toho věčného rozdělování na bezpodmínečnou lásku mámy a podmínečnou lásku táty.... celé ty dlouhé litanie jak je máma nejdůležitější pro vitální vývoj dítěte. kecy, kecy, kecy. nejdůležitější je, aby malé dítě, mimino, novorozeně mělo NĚKOHO s kým může navázat pevný, láskyplný a důvěrný vztah. je jedno, jestli je to žena, muž, máma, táta, adoptivní táta, gay pár, babička, prateta,.... úplně jedno!

bylo tam dalších pár momentů, fatphobie a naprostého nepochopení a zjednodušení duševních onemocnění (což od někoho kdo má ambici aby jeho kniha byla vysvětlením psychologie laikům je dost smutné), a podobných kiksů. taky je naprosto zjevné, že pan Herman žije s ulpělou láskou k minulému a starému, když jedním šmahem odmítl moderní pohádky...

abych to shrnula, na to že byla kniha napsána před deseti lety mě udivila, tohle je tak styl 90let (odpovídají tomu i některé teorie ze kterých autor vychází). od knihy napsané před pár lety čekám moderní, oproštěnou od stereotypů a překonaných teorií, svěží, přinášející něco nového a seznamující s novými náhledy a názory. ani jedno v této knize není.

klaarusa
29.07.2018

"To co je kolem nás je realita: ani dobrá, ani špatná, pouze realita. A to co způsobuje naše utrpení, je jenom a pouze náš úhel pohledu, naše myšlenka na ni. Myšlenku ale, pokud chci, můžu změnit."

Je to tak mile a příjemně napsaná kniha, že se k ní ráda vracím a pokaždé tam najdu něco nového.
Pro ty kteří chtějí mít pohodový život a něco se přiučit o vztahu k sobě a ostatním (především dětem).

loudomar
17.07.2018

Super kniha která možná dovede pár rodičů k depresi :) Ne vážně naleznete v ní spoustu chyb které rodiče běžně dělají a měli by se jich vyvarovat. Nejrůznější metody a doporučení jak s dětmi i dospělými lépe komunikovat. V 90% knihy bych i souhlasila, jediné co nedokážu přijmout ani v případě jiných autorů je přisuzovaní nemocnosti dětí jejich zanedbávání a nevšímání si jich. To by pak každá druhá matka v období jarních viróz donesených ze školky musela na své děti úplně kašlat. Navíc se pan doktor zmiňuje i o rakovině v souvislosti s psychosomatikou, což jako absolvent přírodovědecké fakulty nemohu už vůbec uznávat. Tělo může být odrazem duše ale rozhodně jen do určité míry.

lea735
02.07.2018

Krásná kniha, skvěle napsaná , milá, přívětivá. Panu Hermanovi moc děkuji , za to , že mě naučil ,vědět co chci. Tahle knížka mi zcela jasně ukázala že nemá smysl se trápit a vůbec myslet na to , jak se chovají jiní , to je jejich problém. Jde o to , abychom se sami k sobě i druhým lidem chovali hezky a korektně . Ti druzí ať si dělají co chtějí. Být sám sebou a nedělat to, co nechci aby mi dělali jiní. Myslet na to , že jsme také byli dětmi , neodsuzovat , nesoudit , jen prostě žít ….
Moc děkuji.

lucy.sankova
28.06.2018

Jiný úhel pohledu na psychologii. Pro mě velmi užitečná kniha.

JIVaJaH
13.06.2018

Knihu jsem měla nejprve půjčenou. Dočetla jsem do str.118 a šla si koupit svou. To, že tu knihu chci, jsem tušila ale už mnohem dřív....jen jsem se s každou další stranou ujišťovala.Je to kniha plná laskavého moudra! Přináší pohlazení stylem psaní, samotnými myšlenkami, je plná citu. Je to příjemná promluva ke čtenáři. Moc za ni děkuji.

Lotka
09.06.2018

Některé pasáže poučné a jiné nudné. Tak nějak se to střídalo, ale celkově jsem si z toho jako rodič dost informací vzala k srdci.

TinaStar
24.05.2018

Naprosto báječná kniha psaná s vtipem, nadhledem a přitom neztrácí na odbornosti. Vřele doporučuji zejména rodičům!

JanaVoj.
03.05.2018

Kniha se dobře čte. Pomůže vidět věci jinak než se na první pohled zdá. Doporučuji přečíst všem rodičům.

flanky
01.05.2018

Srovnám-li očekávání s realitou, musím říci, že mě kniha více zklamala než potěšila. Autor sice půvabně v první kapitole hovoří o dítěti v nás, nicméně pak toto téma na dlouhou dobu opouští, a když už se k němu vrátí, prakticky nic moc si nepamatujete z té první části, která je zase důležitá pro nynější text. Někde mi to trochu přišlo jako kopírování zmíněných autorů a někdy mi přišlo, že autor citoval až příliš mnoho textu, místo aby se pokusil o své podání. Myslím si, že kniha mohla nabídnout čtenáři více, vždyť v autorovi ty vědomosti a zkušenosti jsou.

MikeDV3
25.04.2018

Naprosto úchvatná kniha. Ještě teď mám úsměv na rtech. Je úplně jedno, jestli máte psychologii rádi nebo ne tahle knížka Vás prostě osloví. Je psána tak neuvěřitelně poutavým a srozumitelným jazykem, že jsem se nemohl dočkat až zase začnu číst. Potvrdila mi jednu sice jednoduchou, ale strašně důležitou věc. A to že je důležité dívat se občas na svět očima malého roztomilého Marťánka :-)

jaroiva
21.04.2018

Asi tak 50 na 50. Některé části mě nebavily, některé oslovily.
Za vůbec nejcennější část knihy ale považuji seznam literatury, ze které autor čerpal. Protože samotná kniha mi připadala mělká, letem světem, psychologie z rychlíku. Pro důkladnější pochopení kapitol, které mě zajímaly, raději sáhnu po těch doporučených knihách.

luckomar
16.04.2018

Super kniha nejen o výchově dítěte. Musím říct, že několik odstavců jsem už dávno znala z jiné pedagogické literatury nebo psychologické. Každopádně ... kniha je velmi zábavná, poučná a rozhodně doporučuji přečíst všem, kteří mají co do činění s dětmi, a nebo se chtějí jen poznat a například změnit některé návyky. Já třeba od přečtení více dodržuji slovo a mapa života mi taky hodně dala.

Irma007
04.04.2018

Kniha je naprosto ničem, autor není psycholog a je to vidět!! Měl by možná koučovat, ale ne plést do výchovy dětí!

Dervish
16.03.2018

Nedočteno. Přiznám se, že jsem po knize sáhnul na základě kladných komentářů zde na databázi, bohužel po 50 stránkách jsem si řekl, WTF, to museli hodnotit jinou knihu, vždyť tady není nic převratného, nic co by člověka oslovilo, přimělo se zamyslet (teď kecám, jednou jsem se zamyslel, a to nad člověkem, který má do knihy potřebu narvat smajlíky, a ne jednoho nebo dva, mraky smajlíků, kteří na mě ze stránek vyskakovaly a bafaly a rušily v koncentraci na text; pokud se člověk nenaučí vyjadřovat tak, aby nemusel smajlíka použít, nikdy z něho dobrý spisovatel nebude, to je prostě fakt). Kniha možná v závěru chytne druhý dech, nevím, já nemám vůbec žádnou potřebu číst dál, pro mě ztracený čas...

Víc než knihu, to připomíná učebnici, u které by studenti neměli usínat, ale nějak se to nepovedlo.

M-arta
27.02.2018

Tohle je fakt radost - knížku mám ještě v prvním vydání, kdy vyšla v podbě skript k přednáškám z psychologie a pedagogiky. Sdělení je zpracováno čtivě, vtipně, vlídně a přínosně, věřím, že na takových přednáškách nikdo neusínal.

lailaj
15.02.2018

úžasná a inspirující knížka a navíc se dobře čte :-)

Chrystyna
15.02.2018

Je to super kniha, jednoduše napsaná.