Jsi tam, brácho?

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Novinka od autora bestselleru „Najděte si svého marťana“. Knížka je sympatickou pozvánkou do světa Marka Hermana a Jiřího Haldy. Tihle dva chlapíci jezdí neúnavně po celé republice a přednášejí o výchově dětí a hledání sama sebe. Středobodem jejich světa je rodina a malé děti do šesti let. Poznáte příběhy a osudy lidí, se kterými se potkali. Dočtete se, co je vlastně v životě důležité a na čem opravdu záleží. A co udělat, abychom to za žádnou cenu neminuli. A taky, jak je někdy těžké u toho neztratit naději. Je to zajímavé, je to poučné, je tam sranda. Bude se vám to dobře číst! ...někdy může být život těžký, ale nikdy to nevzdávejte......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422300/big_jsi-tam-bracho-VOX-422300.jpg 4.5263
Nahrávám...

Komentáře (83)

Kniha Jsi tam, brácho?

dacek
25. května

Nakonec hodnotím trochu kladně, protože člověku dá kniha alespoň některé věci k zamyšlení. Nelíbil se mi ale tón jakým byla kniha napsaná a autor mi nebyl velmi sympatický. V knize mi přijde taky spousta kritiky a těch "špatných" příkladů a velmi málo "dobrých" příkladů, takže to celé působí dost negativním dojmem. Hodně věcí je diskutabilních a ne se vším se dá souhlasit, ale myslím, že u těchto knih se s tím musí počítat.

bosorka78
09. května

Za mě úžasné. Máme doma puberťáky a kniha pro mě byla velmi přínosná. Začala jsem respektovat soukromí mých synů a přestala chodit do jejich pokojů. Není to je jednoduché,to můžu říct :D ,s úsměvem pozoruji všechen ten bordel, ale víte co? Ono to fakt tak nějak funguje, stačí jen říct dochází nám lžičky a ti kluci si uklidí všechny ty kelímky od jogurtu,hrnky a donesou to do kuchyně a umyjí to a to stejné i s talíři. Řeknu potřebuji prát a donesou mi to jejich poházené oblečení. A já ? Já nejsem ve stresu,nejsem pořád nasraná a uječená že to přece není možné žít v takovém bordelu,vztahy s mladším synem se o dost zlepšili a jestli je to cesta k jejich dospěláckému životu mě se fakt libí. Je fakt že já se v jejich věku uměla o sebe postarat,nikdo mě nikam nevozil a nechystal svačinu a nemyslím že by mě to nějak uškodilo ,spíše naopak, tak proč by naši ňuňánci nemohli být samostatnější,my to taky přežili :). Ale jak panové psychologové říkají, většinou rodiče puberťáků akorát tak naštvem ,ale může se taky stát že vám tahle kniha do široka otevře oči a vy za ni budete vděční stejně jako já .


Petrush
23. února

Nestrukturované neformální úvahy o dětech, dětství, výchově, rodině, partnerství, životě. Četlo se to sice dobře, ale ten styl mi až tak nesedl. Víckrát v průběhu čtení mi přišlo na mysl, že názory jsou různé a že si každý nakonec musí vybrat, kterou cestou se vydá. Otázka ale je, jak svobodně si to vlastně vybíráme.

fvalek
07. ledna

Nechci říct, že to jsou nějaké převratné úvahy a myšlenky, protože se hodně vychází z takové té každodenní praxe a téměř každý učitel či rodič snad zažil přesně to, co autoři popisují, ale o to právě jde. Je to velmi mile a vtipně sepsaná sbírka reakcí na každodenní učitelské zážitky a historky a jakési ujištění, že v tom nejsme sami. Celý formát rozhovorů a úvah tomu sluší, protože autoři nepředávají direktivní nebo didaktické informace, ale skutečně o tématech spíše uvažují a nabízí možnosti řešení, nápady a nebo prostě jen sounáležitost.

Co se týče informací, vyskytne se několik zajímavých fenoménů a pojmů, které stojí za to si zapamatovat. Vyskytne se i spousta nápadů a vizí, které by bylo dobré naplňovat. Líbí se mi, že jde o praktickou knihu, která ani nemá za cíl být nějak alternativní nebo světoborná, ale pouze lidská. Vtipně se staví proti moderním výstřelkům volné výchovy a možná i jde proti řadě nejen článků či komentářů na mamawebech, ale i seriózním odborným knihám, které někdy dost nevhodně tlačí na alternativní postupy tam, kde stačí pouhé lidské emoce. "Jsi tam, brácho?" se obrací k základním lidským instinktům a věcem tak přirozeným nebo běžným, že prostého člověka snad ani nenapadnou, natož pak studovaného chytráka.

Trošku váhám, jestli knihu zařadit někam do odborné četby, ale rozhodně je to obohacující kniha vhodná nejen k zamyšlení a rozproudění stojících vod pedagogiky, ale i k osobnímu rozvoji a oživení si vlastního úvahového aparátu. Jednoduché ale pravdivé myšlenky trknou a donutí člověka uvažovat o svých vlastních zkušenostech a reflektovat si vlastní zážitky a postupy, takže možná je to i mnohem víc než nějaká příručka "jak vychovávat dítě/jak učit". Navíc co si budeme povídat, ani studovaní lidé nepotřebují knihu plnou latiny, termínů a definic, stačí prostá malá lidsky psaná příručka všedního života, protože život o ničem víc není.

Karoley
04. ledna

Dlouho mě takhle žádná kniha nezaujala, neobohatila a nezvedla náladu! Staré dobré pravdy o výchově, na které se v dnešní době někdy trochu zapomíná. Skvělá kniha, přidávám k oblíbeným a vřele doporučuji všem rodičům!

sheldon8410
28.12.2021

Na jednu stranu se kniha četla opravdu lehce, ale na druhou stranu mě snad každá stránka nutila k zamyšlení. Je kraťoučká a opravdu stojí za přečtení.

Ellinek
05.12.2021

Knihy pana Hermana by se měly stát povinnou četbou pro všechny rodiče, nastávající rodiče a klidně i prarodiče. Jsou v nich velké pravdy. Tady se mi zvlášť líbí kooperace dvou odborníků, přátel, bratrů. Každý má na každou věc svůj názor, dovedou diskutovat, doplňovat se, pomáhat si. Už jen kvůli tomu tahle knížečka stojí za to. I když se dva lidi v něčem úplně neshodnou, nemusí po sobě hned začít házet hnůj. Stačí to prostě rozebrat až na dřeň, slušně, bez vytáček. Pan Halda mě upoutal ještě o ždibet víc, ale to je ta praxe s těmi lidmi. I když je to skvělý člověk, potkat bych ho asi nechtěla, ten by mi dal. :D Rozhodně si toho co nejvíc od těchto dvou ponechám v sobě, abych jednou tomu prťousovi dala co možná nejvíc. Do té doby musím zapracovat sama na sobě!

DreamerX9
05.10.2021

Žádné otřepané definice a teorie ale 100%praxe. Několik témat nad kterými bychom se (nejen jako rodiče) měli zamyslet. Malé děti jsou občas brané jako "nevědomí hlupáčci" kteří vše brzy zapomenou nebo z toho vyrostou opak je ale pravdou a právě proto je důležité od malička k dětem přistupovat s tím, že cokoliv prožijí může mít v budoucnu dohru. Je mi sympatický taky přístup knihy v tom, že neříká dělejte tohle a bude to fungovat ale zamyslete se nad tím co děláte, budete dělat nebo jste už udělali a jaký to může mít efekt. Každý malý človíček je součástí tohohle světa a i když se děti snažíme chránit dříve nebo později bude součástí reality a je na nás jak ho na ni připravíme.
"Hodnotu hrnku dává ta poušť, kterou jsme před tím prošli"

Chci autorům poděkovat za sdílení a celkově vydání této nemálo přínosné knihy do života i do výchovy

1