Jsi tam, brácho?

Jsi tam, brácho? https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422300/bmid_jsi-tam-bracho-VOX-422300.jpg 5 345 103

Novinka od autora bestselleru „Najděte si svého marťana“. Knížka je sympatickou pozvánkou do světa Marka Hermana a Jiřího Haldy. Tihle dva chlapíci jezdí neúnavně po celé republice a přednášejí o výchově dětí a hledání sama sebe. Středobodem jejich světa je rodina a malé děti do šesti let. Poznáte příběhy a osudy lidí, se kterými se potkali. Dočtete se, co je vlastně v životě důležité a na čem opravdu záleží. A co udělat, abychom to za žádnou cenu neminuli. A taky, jak je někdy těžké u toho neztratit naději. Je to zajímavé, je to poučné, je tam sranda. Bude se vám to dobře číst! ...někdy může být život těžký, ale nikdy to nevzdávejte...... celý text

lukyli154
17.02.2020 5 z 5

Úžasná knížka,nejen pro rodiče,ale pro všechny,co mají rádi děti...

kape97
12.02.2020 5 z 5

Skvělá kniha, spousta věcí se dá jednoduše aplikovat a pochopit z rozhovorů mezi autory. Až jednou budu mít vlastní děti určitě po knize sáhnu ještě jednou.

Anniee
09.02.2020 5 z 5

Chytla mě za srdce a nikdy nikdy jsem ji nechtěla dočíst. Krásně, lehce, přirozeně psaná, bez dlouhých těžkých souvětí, hlavní přísadou selský rozum. Podtrhávala jsem každou druhou větu. I slzy místama tekly, nad tou pravdou.
Tuhle útlou knížečku s obrovským posláním by si měla přečíst každá maminka, každá budoucí maminka, každá učitelka, každá žena. Každý muž. Každý.

Eva88
03.02.2020 5 z 5

Amen. Marťan se mi moc líbil. Ale toto je pecka. Tak malá knížečka a tak obrovské poslání. Děkuji. Pánové se krásně doplňují. Řídí se selským rozumem, který v dnešní době jaksi ustupuje. Dítě potřebuje něžnou mámu a tátu, který dohlíží na pravidla a řád. Mazlit, být spolu, dodržovat pravidla. Nemusíme pořád něco dělat, stačí, že JSME. Že jsme spolu. Zkrátka, dobře to ti paznehti napsali a doufám, že si tuto knížku přečtou i někteří rodiče choboti a něco se přiučí.

Kočičáci
02.02.2020 5 z 5

Nebyl by to Marek Herman, aby nevypálil další pecku! Tentokrát nám prostřednictvím rozhovorů s jeho kamarádem, speciálním pedagogem a rodinným terapeutem Jiřím Haldou, připomínají a shrnují důležité aspekty výchovy malých dětí a rodinných vztahů.
Je to útlá knížečka PLNÁ VELKÝCH PRAVD, vhodná naprosto pro všechny dospěláky, ať už děti mají, či nemají, protože je v ní spoustu AHA momentů, ve kterých můžete najít i svoje vlastní prožitky z dětství a trápení s vlastními rodiči - prostě a jednoduše vám pomůže otevřít oči a pochopit.
Moje kniha opět hraje barvami, protože krásných vět a mouder je v ní víc než dost.
Na závěr to autor nádherně shrnul do krátkého odstavce a ten zní:

\"Základ je: ABY TÁTA S MÁMOU TVOŘILI PEVNÝ, VLÍDNÝ A SPOLEHLIVÝ PÁR.
Pak spolu dítě doslova zabalí do něhy. Vykoupou je ve své přízni. Ale zároveň jim nastaví jasná pravidla, aby rodina dostala pevné limity a řád. A v rámci toho území pak děti mohou ochutnávat život. Nejlépe venku s kamarády od nevidím do nevidím. Dítě si tak dříve nebo později objeví svůj talent. A tím se jednou stane pro ostatní ve smečce užitečné. A ostatní si ho budou vážit, a proto ho budou chránit. Takže ta rada je: buďte pevný pár a dejte dětem něhu a řád. Ony se k vám vlastně pak jenom přidají.
To je celé.\"

Gabibi
31.01.2020 5 z 5

Tohle je hrozně důležitá knížka! Na první pohled nenápadná, ve skutečnosti má toho v sobě hrozně moc! Tu největší moudrost, jak to s námi vlastně je, jak fungujeme ve vztahu k sobě a k ostatním, proč jsme takoví, jací jsme. Doporučuju všem, kteří o svém životě přemýšlejí a chtějí se o sobě dozvědět víc.

BáraLind.
21.01.2020 5 z 5

Každou druhou větu bych si nejradši vytesala do kamene, abych na ni při výchově dětí nezapomněla..

Jolina
20.01.2020 5 z 5

Skvělá útlá kniha, kdy na každé stránce najdete něco, co se týká vašeho života! Doporučuji!

maja2712
19.01.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Některé myšlenky jsem si poznamenala, aby se mi náhodou někde nezapomněly.

Merryashka
19.01.2020 5 z 5

Přidávám se k hodnotitelům, kterým se kniha líbila. POZOR SPOJLER! Ano, žijeme v době "blahobytu" a to se odráží na dnešní výchově. Protože při čtení knihy mám pocity viny, co všechno jsem udělala ve výchově špatně..., tak se mi líbí, že i autor přiznává svá pochybení.

tereza8
17.01.2020 5 z 5

“Povinná” četba pro všechny rodiče a pedagogy. Stejně jako předešlá knížka od M. Hermana. Víc takových knížek, prosím. :-)

Bylina
16.01.2020 5 z 5

Děkuji za tuto knihu. Otevřela mi oči ve výchově. Dobře se četla, pan Herman dokáže skvěle vysvětlit psychologii pro laiky. Kniha byla psaná formou telefonních rozhovorů. Místy mi vadily pasáže "jdu si uvařit špagety" apod. Chápu, že to do rozhovorů dvou lidí patří, ale knize to podle mě škodí.

salča
05.01.2020 4 z 5

Kniha se dobře četla.
Je v ní hodně věcí k zamyšlení.

Gaeberys
03.01.2020 3 z 5

Zajímavé komentáře, postřehy, ... O to zajímavější, když to "slyší" člověk od mužů.

Formulace mi nevyhovuje, jak jsou to poznámky myšlenek, je to kolikrát zmatené. Často začne A, těším s napjatá, co mi k tomu poví víc a NIC, najednou jsme v B..

Nejvíc mě pobavilo: "Večeře....Večeře...Konec večeře, jdeme se mýt!"

Pasadenka
01.01.2020 4 z 5

Knížka mě moc bavila. Sice je docela kratší, ale možná to i stačí. Autoři se zde nesnaží vytvořit zevrubnou publikaci, ve které by vysvětlili celou problematiku s odkazy na odborné monografie a výzkumy. Jedná se o pojednání, které vychází z úvah a praxe, svým ležérním a místy až žoviálním stylem protkaným sem tam nějakým expresivním výrazem vyvolává dojem, jako by se dva kamarádi bavili o tom, co je selským rozumem zcela jasné.

Nevím, jak knížku obsahově zhodnotit. Pořád mi chybí širší pohled a opozitní postoj, nebo možnosti aplikace racionalizace výchovy do běžného života. Nicméně jako jeden z pohledů na problematiku, a klidně i správný je to určitě super knížka. :)

tuommo
31.12.2019 5 z 5

Tahle útlá knížka dokáže otevřít oči! díky za ni, milí autoři. Je to rychlovka, ale často jsem nad textem dumal, porovnával, jak to máme doma, co bych mohl zlepšit,... jednoduše doporučuji!

lea735
28.12.2019 5 z 5

Knížky pana PhDr. Hermana mám ráda. Srozumitelné, krásně vysvětlená psychologie. De facto stačí pozorovat děti a dojdete k radám z knih sami. Víc se mi líbila kniha Najděte si svého Marťana, nebyla v ní sprostá slova. Nejsem puritán, ale k učitelské profesi mi nesedí.
Celkově je to opět moc hezké čtení (sprostá slova , jsou můj problém a je fakt , že leckde sedla) a poučné čtení. Zaujaly mě pasáže týkající se MŠ
Sympaticky na mě působí i pan Mgr. Jiří Halda.Hlavně tím, že zná dost věcí z terénu.
Knižku jsem přečetla za dva dny a doporučuji všem, kdo si potřebují utřídit v hlavě myšlenky o výchově dětí . Postupně zjistí , že na výchovu nemá nikdo patent . Líbí se mi ,jak rozumně svou práci oba pánové berou.
Děkuji jim za to.

Markushka
10.11.2019 5 z 5

Téma významu matky pro dítě v nejranějších obdobích života, dopady ústavní péče a absence matky, role otce ve výchově a mnohá výchovná Moudra s velkým M psaná skvělou dialogovou formou. Velmi čtivá. Inspirující, zasahující. Děkuji za ni. Hodně z toho obsaženo v "Marťanovi".

makushenka
05.11.2019 5 z 5

Neotřelou formou napsaná minipříručka dvou pedagogů, která říká jasně a srozumitelně co je podstatné pro to, abychom byli dobrými rodiči. Je to proloženo skutečnými příběhy, což knížce dodává ještě větší šťávu. Moc ráda se k ní vrátím, až bude věc pro mě aktuální. :)

changaj
31.10.2019 5 z 5

Srozumitelně napsáno, čitelné jedním dechem, vlastně jsou to "samozřejmosti", které ale v dnešní překombinované době z výchovy malých dětí jaksi vypadávají.

Autoři knihy

Marek Herman
česká, 1965
Jiří Halda
česká, 1970

Kniha Jsi tam, brácho? je v