Jsi tam, brácho?

Jsi tam, brácho? https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422300/bmid_jsi-tam-bracho-VOX-422300.jpg 5 345 103

Novinka od autora bestselleru „Najděte si svého marťana“. Knížka je sympatickou pozvánkou do světa Marka Hermana a Jiřího Haldy. Tihle dva chlapíci jezdí neúnavně po celé republice a přednášejí o výchově dětí a hledání sama sebe. Středobodem jejich světa je rodina a malé děti do šesti let. Poznáte příběhy a osudy lidí, se kterými se potkali. Dočtete se, co je vlastně v životě důležité a na čem opravdu záleží. A co udělat, abychom to za žádnou cenu neminuli. A taky, jak je někdy těžké u toho neztratit naději. Je to zajímavé, je to poučné, je tam sranda. Bude se vám to dobře číst! ...někdy může být život těžký, ale nikdy to nevzdávejte...... celý text

h3l3nka
20.05.2020 5 z 5

Veľmi rozumne písaná kniha pre všetkých rodičov, aby pochopili, čo je (naj) dôležitejšie pri výchove detí a vôbec vo vzťahu otec-mama-deti. Za mňa top, určite sa k nej ešte vrátim.

barbora5058
10.05.2020 5 z 5

Knížka, která Vám poskytne jakýsi návod jak vychovávat děti, jak se chovat k ostatním, ale také jak nás na celý život ovlivní naše dětství a rodiče. Líbí se mi i to, jak radí neopakovat některé chyby a jak najít sám sebe. Nenásilné, lidské..i pro mladé rodiče a lidi do 30. Pěkné.

MisaK81
01.05.2020 5 z 5

Kniha, kterou by si měl přečíst každý, ale hlavně rodiče malých dětí. Líbil se styl vyprávění. Příběhy volně plynou a vždy nutí k zamyšlení.

Culina68
29.04.2020 5 z 5

lidsky milé, pravdivé,zajímavé, poučné a přitom srozumitelné...pro rodiče, pedagogické pracovníky, ale i pro všechny ostatní. Děkuji autorům za jejich práci i literární počiny.

Ema22
29.04.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala od své starší sestry, abych lépe porozuměla sobě, svým třem sourozencům, svým dětem, rodičům. Ráda čtu knihy, které mě utvrzují v mém přesvědčení. Spoustu věcí tak nějak vím, jen na ně občas zapomínám. Nemá smysl si zpětně vyčítat, co jsem udělala špatně, hledím kupředu, to můžu ovlivnit. Staré chyby ne. Pousmála nad tím, že ženy musí provést změny ve svém životě do padesátky, to teda moc času nemám:) Záclony měním skoro pravidelně a hodlám v tom vytrvat. Do dětského pokoje chodím po zaklepání a raději se nerozhlížím, trochu těhotná jsem myslím nebyla nikdy a na tom posluhování budu muset zapracovat.
Jen mám dojem, že je v knize role otce dost podceněná, nějak se autorům z výchovy vytratil.
Záznamy telefonních hovorů z auta jsou psané velmi čtivě, trochu bych ubrala na neformálnosti. Doporučuji kamarádkám a posílám dál:)

Popelka76
23.04.2020 5 z 5

Z celé knihy je cítit opravdové přátelství obou autorů. Líbí se mi jejich profesionální konfrontace a to jak se navzájem hecují. I když je to útlá knížka, je plná mouder a naděje, že i v dospělosti, se můžeme zbavit traumat z dětství. Nejprve jsem si jí půjčila a po přečtení, jsem si jí šla koupit. Stojí za to jí mít v knihovně a vracet se k ní.

janulka1310
23.04.2020 5 z 5

Po přečtení knihy mě napadlo jediné...podepsala bych se pod to na 100%...i kdyz kazdy z nas se mame porad co ucit, s vetsinou souhlasim..a musim take hodne zapracovat..

Pettinka
19.04.2020 5 z 5

Byla jsem na nekolika prednaskach techto dvou odborniku. Pan Herman i Halda opravdu vedi, o cem mluvi! Dala bych tohle jako povinnou cetbu a kez bychom se zacli chovat aspon trochu podle nazoru techto panu. Za me TOP.

lindaofarim
02.04.2020 5 z 5

Tahle knížka se četla jedním dechem. Hodně moudrých úvah o výchově. Každý si tam podle mě najde část, která se týká právě jeho. A většina částí se týká většiny rodin. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

NikitaGalita
29.03.2020 5 z 5

Je tam hodně moudra, nejenom pro výchovu dětí, ale i řady do života pro "dospělé".

Krizovakri
21.03.2020 4 z 5

Skvělá, skvělá, skvělá. Měla by být povinná všem rodičům. Kniha je na pomezí naučné a zábavné literatury. I když jsem měla strach právě z té odbornosti, text je strašně čtivý a chytlavý. Způsob děje jako dialogů dvou kolegů je neotřelý a příjemný. Pan Herman krásné pojmenována věci, které vnitřně víme a známe, ale až tou pěkně formulovanou větou dojde k Aha efektu. Mám chuť si některé pasáže vytesat někde doma. Přesto mám jednu výtku. Jako mámu, mě hřeje autorovo opěvování a úcta k ženě jako k matce, přesto mě v některých momentech přišla role matky jako začátek a konec všeho. Přesto klobouk dolů před jejich názory a přesvědčením, se kterými se v mnoha ohledech stotožňuji.

Metcheque
19.03.2020 3 z 5

Marek Herman je takový Václav Klaus mladší současné psychologie. Rádoby provokativní bojovník za "zdravý selský rozum". Při bližším zkoumání ale zjistíme, že autor si ve svých myšlenkách dost zásadně protiřečí.

Kniha začíná příběhy o traumatech, která si s sebou nesou lidé z dětství až do dospělosti a zdůrazňuje u toho devastující vliv nerespektující a násilné výchovy.

Jenomže o pár kapitol dál rozvíjí Herman teze o tom, že dítě musí vědět, kde je v rodině jeho místo, sourozence máme nechat mlátit se až do první krve a vůbec - ta příšerná politická korektnost vede k tomu, že se s dětmi pořád jen diskutuje (to za bolševika nebylo, slušelo by se dodat). Táta je král a vlídný despota. Maminka pečuje o rodinný krb. Stereotyp vršící se nad stereotyp.

Kniha prostě působí tak, jako by autor nejdříve kritizoval sexuální násilí na ženách, aby poté vše pohřbil tvrzením, že "ty ženský si za to ale často mohou samy".

Dragonian
19.03.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Měl by jsi přečíst každý rodič. Hodně mi otevřela oči a vím na co bych si měl dát při výchově pozor. Doporučuji všem.

eva2709
08.03.2020

Prosim vas kontakt na p. Haldu by som potrebovala...

LeSk
08.03.2020 3 z 5

Zajímavé čtení, měla by se tato kniha dávat matkám v porodnicích. Doporučuji.

klarenzi
06.03.2020 5 z 5

Autorovu knihu Najděte si svého marťana už jsem vychvalovala. Tohle je jeho další titul Jsi tam, brácho?
Spolupracoval na něm s terapeutem Jiřím Haldou, který kromě Je toho také jeho kamarád a pravidelně spolu po telefonu vedou nejrůznější bráchovské diskuze, odtud také název knihy.
Diskuze jsou o výchově dětí, o dětských duších, o rodičích, o mámě, o tátovi. A já zase mohu napsat prostě jenom “ach”... Už zase jsem podtrhávala a srdíčkovala jak blázen. Už zase mi mluvili z duše, už zase jsem musela přemýšlet a přehodnocovat, protože se stále učíme být dobrými rodiči i lidmi. Moc tohle doporučuji vám všem. Už kvůli těm prckům. Ať už je máte, nebo těm budoucím ???? @klaryctena

barcc85
03.03.2020 5 z 5

Pár vět, které mi už nějaký čas zůstávají v hlavě.... "výchova dítěte ale nemůže být pohodlna. To nejde. Je to ohromná zátěž. Je to náročné. Je to ubijejici.....
Ale všechny věci, které mají hodnotu, jsou přeci těžké. Vychova se musí odmakat!!!"

Jak já, s vámi drazí pánové souhlasím. U většiny kapitol jen souhlasně kyvu!!! Povinna četba všem, kterým záleží na zdravém vývoji svých dětí i na vývoji rodinných vztahů.

Ála41
01.03.2020 4 z 5

Kniha se velice pěkně čte. Jsou v ní skvělé pasáže a myšlenky, se kterými souhlasím jako matka i jako pedagog. Ovšem jak říká jedna moje kolegyně,, autoři nejsou páni bozi,, tzn že ne úplně všechno musí být tak, jak je v knize napsáno. Knihu určitě doporučuji, takové zdravé moudro v ní lze určitě nalézt.

kneslova
29.02.2020 5 z 5

Dokonalá, moudrá kniha.

Jenny46
27.02.2020 5 z 5

Oba jsou úžasný ve svém oboru. Jejich moudra jsou super a velká pomoc pro rodiče. Doporučuji...

Autoři knihy

Marek Herman
česká, 1965
Jiří Halda
česká, 1970

Kniha Jsi tam, brácho? je v